Ceva neimportant.

Daca chiar nu aveti ce face, nu cititi subiectul. Va avertizez,este un subiect copilaresc. Snt multe lucruri mult mai importante de discutat . Daca totusi vreti sa cititi..ok..
A long story short.
Prin aug.zaresc un tip misterios prin oras. Nu-l mai vazusem.(ce e drept nici nu am fosT obisnuita sa ies prea mult,si orasul nostru-i destul de mic).
Il mai vad o singura data la pizza,insa eu eram cu alt baiat si nu mi-a atras atentia in momentul respectiv.
In ultima sambata din oct.merg in club( pentru a 3-a oara )cu niste prieteni. Timp de 3 ore, ne aruncam priviri,chestii de genu.si intr-un final pe la 3 dim vine langa mine,facem schimb de nr de tel.vb o saptamana intreaga la tel/pe mess.
Vineri,sambata ne intalnim,suntem impreuna.
El este la facultate in buc,anul II ,are 20 de ani,vine in weekend acasa. Sta in camin ,si imi mai spune povesti ,petrece mai tot timpul intr-o gasca de fete,baietii,nu pot sa spun ca-s geloasa,dar imi pasa un pic. Saptamana trecuta mi-a spus ca au iesit in club,si dintr-o provocare a sarutat o fata.Daca nu imi spunea nu imi mai faceam griji.Ce nu sti,nu te doare.
Acum ce sa cred..?! Mi-a spus ca-i pare rau.si ca a fost o greseala. Sambata trecuta dintr-o neintelegere el a crezut ca iesim in club,eu nu am mai putut,era ora 9:30 si nu a spus nimic,asa ca am iesit cu alt grup de prieteni la o pizza.el a iesit cu un amic..cand sa plec acasa,m-a vazut prin oras,si m-a lasat acasa,nu am vb prea multe.. De dim.i-am trimis un sms,(un gest naiv din partea mea),I-am spus ca nu imi place relatia..si ca mai bn o lasam balta.Adica vine in oras pt 2 zile si ne petrecem timpul separat. :-??.poate exagerez eu. Ma suna in dim aia si imi spune ca lui ii place relatia nu stie ce ma deranjat..am vb serios cu el.Spune ca nu o sa se mai repete faza cu tipa din club.Si pana la urma am cazut de accord sa continuam. Suntem abia la inceputul relatiei.,trebuie sa spun ca recent am terminat o relatie care a durat 2 ani si nu stiu cum sa ma comport. nu prea avem subiecte de discutie...nu stiu cateodata chiar nu imi place,poate ca incercam sa ne cunoastem. :-???...trebuie sa am rabdare.
Sambata in grupul de prieteni cu am iesit a fost si un amic care ma place.si sunt constienta ca vrea mai mult.totusi am acceptat invitatia lui..Andrei stie ca "amicu" tot insista sa fiu cu el.Stie ca vb mai tot timpul cu el la tel si prin sms.uri ..si nu-i convine.Insa mi se pare normal sa "vb"si eu cu tipu..imi place ideea sa incerc sa-l supere intr-un fel.sa vada ca si eu pot sa fiu cu altcineva..poate gresesc in sensul asta.:D
Andrei spune,ca ii plac fetele cuminti.nu cele de la camin...poate sunt doar aiureli de genu,si incearca sa ma prosteasca.

Intrebarea mea este..... Ce sa fac cu Andrei?sa-l las sa-si traiasca viata de stundent sa numai ma complic....cu el. E posibil sa ma insele..si sa nu aflu. :) Mai bn stau deoparte?
Si o ultima intrebare....Vine Sf.Andrei.
Daca mai suntem impreuna,sa-i cumpar cva?daca da,cam ce as putea?..avem doar cateva saptamani impreuna.:D un fular,ceva micut..nu prea scump,sa nu spuna prea multe :d:-(parerea mea.).


pS.daca nu am precizat.am 18 ani jumate.clasa a12a.de asta nu vreau sa fie o prioritate pt mine..subiectul"relatie".....:)
bye.
[ms
DeeeDeee3
Postat pe 16 Noiembrie 2010 12:34
Incepusesi bine, frumos chiar, cu pasaje aproape de sandra brown, si asteptam finalul ala "fierbinte" cand... ai aruncat ligheanu' cu apa rece drept in cap!

Ei, acum, ca ti-am administrat intepatura de rigoare, eu zic cam asa: daca tii cat de cat la el si nu ai altceva mai bun de facut, mai pastreaza-l, fara insa sa pui prea mult suflet. Intr-un tarziu am vazut si varsta pe care ai zis ca o ai, prin urmare, chiar daca iti vine in capshor sa-mi spui "esti ca tata!", crede-ma ca ai destul timp in fata sa gasesti ceva serios. De altfel, ceva "serios" nici nu e indicat la varsta asta, pentru ca mai mult ca sigur, peste ceva timp, vei reveni cu topicuri in care sa ne spui ca esti maritata dar nefericita.

PS: drept cadou, baga-te intr-o cheltuiala mai mica, simbolica, de genul celor spuse de tine. Banuiesc ca nu poarta cravate (inca), una d-aia ar fi fost mai usor de ales pentru tine si mai usor de aruncat in fundul dulapului de catre el
Thor_again
Postat pe 16 Noiembrie 2010 12:47
"Daca chiar nu aveti ce face, nu cititi subiectul.(...)"

"Concluzionez" ca, daca am ce face, sa-l citesc?:O
Pai ce rost are?
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2010 12:56
De la: eu_geminy, la data 2010-11-16 12:56:54"Daca chiar nu aveti ce face, nu cititi subiectul.(...)"

"Concluzionez" ca, daca am ce face, sa-l citesc?:O
Pai ce rost are?
:))



deci????
l-ai citit?
anaROBERT
Postat pe 16 Noiembrie 2010 12:59
pot sa "ma" rad???
pot, pot??
zambila
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:00
inca nu, ca n-am ce face...
poate dupa ce ma apuc de treaba:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:01
ntz,ntz,ntz dar rai mai sunteti dom'le.....rai :)))
anaROBERT
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:02
nu-s rau, ana. beau cafeaua, inca...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:04
pai esti abea la prima cafea???sau....
tu bei cafeaua pana diseara ??? :))
anaROBERT
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:08
ana, eu m-am culcat spre 4 dimineata.
la mine munca incepe dupa-masa si tine... pana cand am chef:D
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:12
io cum aveam treaba, m-am gandit ca trebe musai sa citesc! si am citit!
ma gandesc din ce in ce mai serios ca nu-i o idee buna sa mai faci copii in zilele noastre
zambila
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:13
De la: eu_geminy, la data 2010-11-16 13:12:43ana, eu m-am culcat spre 4 dimineata.
la mine munca incepe dupa-masa si tine... pana cand am chef:D
:))



eu m-am culcat repede aseara,la 11 dormeam dusa.....am avut o zi plina.....
am uitat si de Garbo si de '''vendete'' :)))
anaROBERT
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:18
De la: zambila, la data 2010-11-16 13:13:06io cum aveam treaba, m-am gandit ca trebe musai sa citesc! si am citit!
ma gandesc din ce in ce mai serios ca nu-i o idee buna sa mai faci copii in zilele noastre

deci esti bugetara, zambi...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:22
nope!
zambila
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:23
eu asa am "concluzionat"...
cand muncesti la stat... mai bine nu muncesti...:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:25
deedee, zi-i lu` Andrei ala, ca pana la varsta ta, n-ai avut cand sa ajungi o Mesalina, iar daca-i plac fetele cuminti (cere-i sa-ti defineasca clar termenu`, in acceptiunea lui), va trebui sa inceapa el a fi ceea ce pretinde de la altii...nu de alta, da` poate si tu ai pretentii tale.

in rest, ia-o lejer...nu te-a luat pe semnatura.
Freya_
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:25
eu, sunt doar foarte productiva!
zambila
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:30
eu, ca sa fiu productiv, tre sa fac o plimbare si sa mai beau 2-3 cafele.
inca dorm pe mine...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:33
viata-i nedreapta!!
io-s productiva de la 8 jumate
zambila
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:35
Da ma astept si la comentarii de genu.;P mai greseste omu'/// :D
;)
DeeeDeee3
Postat pe 16 Noiembrie 2010 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIRUSUL HPV imi distruge viata 8 De la: garbo015564 27 Septembrie 2009 12:55
am nevoie de un sfat.. 43 De la: buna01 9 Februarie 2010 14:31
eu sunt 0 De la: 19 Iunie 2010 14:12
unsfat 8 De la: anastasya 25 Septembrie 2010 18:52
ce se intampla cu mine? ce pot sa fac? 17 De la: moniq_ 29 Iunie 2010 22:20
Setari Cookie-uri