V-as ruga daca se poate sa-mi dati un sfat


"bre, am cunoscut barbati care au lasat tot la copil, si-au luat-o de la cap si si-au refacut tot, cu barbatie..nu s-a vaitat si nu s-a smiorcait.."
e draci?chiar asa?probabil ai vrut sa spui "barbati care si-au lasat copii".....,mai gandeste-te
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:11
Roby, sa stii ca mai sunt si barbati in lumea asta nu numai plingaciosi.

Dar tu nu ai cum sa stii asta!
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:13
Nu in niciun caz nu sunt fosta lui sotie....Ma bucur ca nu sunt
albatros
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:19
CORECT!
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:21
Dar dupa cum a luat foc(e singurul barbat care a intrat pe topicul asta) probabil ca acelasi lucru il pateste si ea...Sau ma insel ROBY????
albatros
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:23
s-o crezi Tu asta, au si acum grija de copii...si e bine sa iei ad-litteram ce vreau sa spun, fara sa interpretezi..

m-am lamurit cine-mi esti..
kyra
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:23
Mai Roby ,copilul i-a fost incredintat ei de un judecator care a considerat-o responsabila,capabila sa creasca si sa educe un minor,asa ca aceste comentarii ale tale nu-si au rostul aici.Tu trebuia sa vorbesti cu sotia ta,la timpul potrivit ,mai stii poate nu te parasea ,ca femeile sunt in stare de multe sacrificii cand vine vorba de familie ,copii,numai in cazuri extreme se despart.
Flor60
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:33
groaznic cand te razbuni pe sotie / sot si folosesti copilul ca obiect de santaj sau mai rau, il faci camp de batalie. urat , nedemn.

astia care fac acest lucru, nu merita sa li se spuna parinti.
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:35
...nu merita sa li se spuna parinti dar nici oameni!

La divortul meu ex-ul meu a afirmat ca nu vrea copilul.PUNCT.

Actualul meu sot insa are custodia copilului.

Sunt in lumea asta barbati, femei si alte specii!
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:38
Totusica ai perfecta dreptate!.Oare ce-o fii in sufletul celor mici?
Flor60
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:40
s-a uschit Roby,, deh ...

Dap, Ciresico...
kyra
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:40
las, ciresica ca toate se razbuna in lumea asta. va veni un timp cand il va dori langa el. atunci e atunci

am vazut astazi o emisiune la tv. copiii mariei ciobanu i-au facut o surpriza si i-au organizat o petrecere cu ocazia zilei de nastere. m-a impresionat cat de emotionata era si cum o imbratisau si ii cantau. ce e mai frumos decat asta?
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:42
Bine ca a taiat-o ca era mult prea "greu" pentru mintea mea.
S-a dus sa se victimizeze in baie probabil!!!!
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:42
De la: Ciresica, la data 2009-09-07 21:13:57Roby, sa stii ca mai sunt si barbati in lumea asta nu numai plingaciosi.

Dar tu nu ai cum sa stii asta!
mai...,eu nu inteleg de ce dreaq tot las impresia ca sunt plangacios...,chiar nu inteleg.pentru faptul ca nu sunt de acord cu anumite actiuni ale unor semeni de-ai nostri?.culmea e ca, pe aici, "mi-o iau" tocmai de la acest gen de oameni,si asta intradevar ma deranjeaza.ma deranjeaza ca sunt "buni sfatuitori" tocmai cei care au distrus niste vieti cu ceva timp in urma.chiar asa de simplu sa fie...?,"lasa draga,viata merge inainte,se mai intampla..?.posibil...,dar nu mai incercati sa convingeti ca e OK,daca se intampla,pentru ca nu e deloc.iar cu amenintarile pe care le indruga fata asta aici,nu rezolva nimic.e foarte simplu...,se duce omu' si se angajeaza cu salariul minim pe economie pe cartea de munca(viva la romania,mama ei de tara cu legile ei cu tot).eu nu cred ca pe fostul sot nu-l mai intereseaza de copil.oricat ar vrea ea sa ne convinga de acest lucru.ma rog...,sa "ma"convinga.iar daca ii pasa chiar asa de mult de copil,nu facea ceea ce a facut,si isi cresteau copilul impreuna.stiti...,eu am un fix...(recunosc),copilul in primul rand...
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:47
De la: Ciresica, la data 2009-09-07 21:42:41Bine ca a taiat-o ca era mult prea "greu" pentru mintea mea.
S-a dus sa se victimizeze in baie probabil!!!!
Cam greu de trait langa cineva lovit ,dar care nu a inteles ca in viata trebuie sa te pui uneori in pielea celuilalt,pentru a-i intelege durerea si chiar si bucuria.
Dalimi
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:49
De la: Ciresica, la data 2009-09-07 21:38:33...nu merita sa li se spuna parinti dar nici oameni!

La divortul meu ex-ul meu a afirmat ca nu vrea copilul.PUNCT.

Actualul meu sot insa are custodia copilului.

Sunt in lumea asta barbati, femei si alte specii!


bravo, ciresico, exact asa mi-a spus si mie, ca nu-l vrea, m-am chinuit singura un timp, dar pana la urma am gasit un om caruia ii pasa, deci nu toti barbatii e porci!
ana02
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:52
pentru ca esti, simplu..
kyra
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:52
De la: si_totusi, la data 2009-09-07 21:35:43groaznic cand te razbuni pe sotie / sot si folosesti copilul ca obiect de santaj sau mai rau, il faci camp de batalie. urat , nedemn.

astia care fac acest lucru, nu merita sa li se spuna parinti.
asta vroiam si eu sa spun...,dar de...,e vorba de o femeie...,si atunci voi celelalte ii luati apararea,ca asa e frumos nu?
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:53
Nu Roby, fixul tau nu e copilul intii.
Ai si tu un moment de sinceritate si chiar daca nu o spui aici pe forum atunci ai curajul si recunoaste in fatza oglinzii: pentru tine, pe locul intii esti TU!

Nu esti plingacios? Dar cum se numeste un barbat care afirma si continua sa creada ca toate femeile sunt: "cei care au distrus niste vieti cu ceva timp in urma"

Esti irecuperabil baiatule daca nu ajungi la un psiholog cit mai curind.Dupa cum am mai zis, pacat de tineretea ta!
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:53
kyra
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:57
ciresico...,iubita...,voi astea 3 4,care va dati cu parerea pe aici...,sunteti"toate femeile"..?,pff...,ai o parere foarte buna despre tine,si asta n-o poate schimba nimeni.dar...,sunt curios...,spui ca fostul sot nu a vrut copilul in ciuda faptului ca tu ai vrut sa il lasi?sau...
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:02
hai ca esti plistisitor..pa!
kyra
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:04
Mai fetelor, nu va mai chinuiti cu Roby ca el intelege perfect ce vreti voi sa spuneti dar nu vrea sa fie de acord ca e prea capos, chiar daca in sinea lui va da dreptate n-ar recunoaste nici mort ca nu vrea el si gata.
E ca in povestea cu fetita care l-a luat pe "nu" in brate
nelly05
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:05
nu este vorba de luat apararea sau nu, pur si simplu nu poti intelege ce simte o mama atunci cand i se spune ca-l doare in cot de copil.
ana02
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:05
De la: ana02, la data 2009-09-07 22:05:50nu este vorba de luat apararea sau nu, pur si simplu nu poti intelege ce simte o mama atunci cand i se spune ca-l doare in cot de copil.
probabil...,dar stiu ce simte un sot cand ii spune sotia in brate ca iubeste pe altul,si ii va lua si copilul de langa el...
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:09
asta este cu totul alta situatie..........dar ti-ai pus intrebarea daca nu cumva are si ea dreptate sa se indragosteasca de altul? oare nu are si el partea lui de vina? si inca o data, de ce trebuie sa sufere copilul, indiferent de motivele despartirii?
ana02
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:12
De la: Ciresica, la data 2009-09-07 21:38:33...nu merita sa li se spuna parinti dar nici oameni!

La divortul meu ex-ul meu a afirmat ca nu vrea copilul.PUNCT.

Actualul meu sot insa are custodia copilului.

Sunt in lumea asta barbati, femei si alte specii!



Ma recunosc putin in ce spui: nici ex-ul meu n-a dorit copilul insa sambata care-a trecut l-a invitat la nunta...nu pt distractia in sine in astfel de ocazii,ci sa-i faca efectiv carausia produselor culinare si-a altor alea.A venit acasa cu un gust amar,vazanu-l pe tatal lui ginere la 48 de ani....asa ca,lumea-i plina de...surprize
rosioara61
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:12
De la: ana02, la data 2009-09-07 22:12:35asta este cu totul alta situatie..........dar ti-ai pus intrebarea daca nu cumva are si ea dreptate sa se indragosteasca de altul? oare nu are si el partea lui de vina? si inca o data, de ce trebuie sa sufere copilul, indiferent de motivele despartirii?
intradevar e alta situatie,dar e situatia mea.binenteles ca are dreptate sa se indragosteasca de altul.atunci cand are portofelul plin si ce pune pe masa(cum spunea cineva mai sus),dupa o perioada devine plictisitor si monoton,deci...?ce e de facut...?he he.. .capos?,fixist?,irecuperabil?,dobitoc?,plangacios?...,posibil,dar eu nu ma consider.
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:36
dupa cum spuneau si celelalte doamne mai devreme, am impresia ca tu raportezi totul la ce ti s-a intamplat tie, dar uiti ca nu toata lumea e la fel!
ana02
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:38
asa cum probabil multa lume pe aici raporteaza totul la ce li s-a intamplat lor.si crede-ma ca stiu foarte bine ca nu toata lumea e la fel,in ciuda "aciditatii" mele in unele cazuri.. .cel putin eu incerc sa pastrez un ton civilizat,in comparatie cu "unele doamne"...
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Deruta... 161 De la: lala_cri 23 Noiembrie 2009 12:08
Ajutor urgent,sfaturi care ma pot ajuta. 16 De la: garbo_426717 26 Ianuarie 2016 11:03
divort 1 De la: garbo_499110 5 Aprilie 2019 19:59
a fii sef bun,nu inseamna sa gandesti pt alti oamenii ci doar ca sa ii ajuti sa se descurce singuri. 26 De la: ingerasulcumintesiluptator 3 Mai 2014 23:03
vreau sa uit 55 De la: Luna_in_capricorn 23 Octombrie 2011 19:42
Setari Cookie-uri