V-as ruga daca se poate sa-mi dati un sfat

Roby, iarta-ma, dar nici nu-i de mirare ca te-a lasat femeia aia.
Daca la tine totul se reduce la "din cit" sau "cit" adica daca si cind erai cu nevasta ta tot asa o fredonai cu imbecilitati paupere....
Fratilor, nu e totul numai bani in portofel si mincare pe masa...mai e ceva acolo, un liant imaterial care sa tina impreuna un cuplu.
Pragmatismul nu are ce cauta intr-o casatorie inainte de sentimente.
sentimentele tale Roby e evident ca trec tot timpul prin stomac asa ca...
Esti penibil de imatur si neevoluat.
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:15
are un salariu de aproximativ 2000 lei din ce am auzit eu....
albatros
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:19
buna seara,
de data asta din experienta spun ca a lasa legea sa hotarasca este o solutie buna, dar in cazuri extreme, sau mai bine spus atunci cand vrei sa termini cat mai repede, lasi la limita bunului lui simt sa dea copiilor ceea ce li se cuvine, urmand ca pe viitor sa aduci la limita legii ceea ce el nu intelege ca datoreaza....prin hotarare judecatoreasca oricand pana la majoratul copiilor....
succes si putere de munca si de convingere... semnat o mamica a doua adolescente...
miredo
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:19
De la: roby_cado, la data 2009-09-07 18:51:10iarta-ma ca-mi dau cu parerea,dar totusi, motivele pentru care ai divortat conteaza enorm in astfel de situatii.


Pricina divortului, n-are nicio conexiune cu achitarea esalonata sau nu,minima sau totala a pensiei alimentare.
rosioara61
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:20
De la: blanca, la data 2009-09-07 20:12:17Roby ,zau, de la un moment incolo comentariile tale pe tema cad in penibil .
E pacat sa n-ai o urma de respect pentru oameni in genere si pentru un om pe care l-ai iubit la un moment dat cu atat mai mult.
Pe nimeni nu-l mananca nicaieri. Suntem oameni, si avem nevoi omenesti . Sexul si dragostea sunt intre aceste nevoi. nu e nimeni vinovat ca unii nu descopera modul de functionare ca sa ma exprim tehnic al acestora, culmea, la un om pe care credeau ca-l cunosc .
Iar moralitatea unuia si-a altuia nu e ceva ce se discuta en-gros. Mereu detaliile fac diferenta ..
ia respecta-l tu draga pe cel pe care l-ai iubit neconditionat(muuuulti ani) si a venit intr-o zi la tine si ti-a spus"draga mea,eu sunt indragostit de altcineva,iti iau copilul si plec"..
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:20
Si dc ne bagi pe toate intr-o oala?????Ti-am spus motivele mele...nu a fost un altul atunci.
albatros
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:23
Si dc ne bagi pe toate intr-o oala?????Ti-am spus motivele mele...nu a fost un altul atunci.
albatros
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:23
robi, judeci cu aceeasi unitate de masura si nu e corect. nu toate femeile fac ce cum zici ca a facut sotia ta. generalizezi, urasti, te-ai blocat intr-un anume fel de a gandi si iti faci un deserviciu.
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:25
De la: si_totusi, la data 2009-09-07 20:07:32mai, robi esti turc, tatar sau chinez? nu intelegi? doi oameni se despart din diverse motive. nu conteaza care insa, nu se despart si de copii. ca raman la mama sau la tata, celalalt are obligatia morala sa-i ajute.

e si normal asa. e copilul tau si-l iubesti.

asa ca , lasa mistoacele astea de doi bani cu amaratul care abia isi trage zilele. are copil, e al lui , trebuie sa faca in asa fel ca acesta sa nu plateasca pentru greselile parintilor. clar? ce tot o invarti si o sucesti?



Nu se merita sa te amarasti...viata-i doar una si fiecare avem pe-ale noastre...ce rost are sa te incarci si cu ale altora?
rosioara61
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:26
Albatros, daca vrei dialog ocoleste persoanele cu tendinta de monologare.
Stii tu discurile alea zgiriate care repeta la infinit acelasi cuvint? Ocoleste persoanele de genul asta.
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:27
Tocmai asta e Roby ! Sa ai o urma de demnitate si sa lasi sa cada frumos ceea ce nu poti schimba.
Daca spui si copilului ce ne spui noua , cred ca ai unul f trist . Orice ar fii facut mama lui el o iubeste . E mama si e unica .
Si tu il iubesti, spui .Ar trebui deci sa-ti pese..
blanca
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:27
Totushico, daca si cu nevasta lui vorbea cum vorbeste pe forum, acum, aici....sa-mi fie cu iertare dar adulterul ei a fost 100% justificat.
Ba chiar e vina ei ca nu a facut-o mai devreme.
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:28
De la: si_totusi, la data 2009-09-07 20:25:38robi, judeci cu aceeasi unitate de masura si nu e corect. nu toate femeile fac ce cum zici ca a facut sotia ta. generalizezi, urasti, te-ai blocat intr-un anume fel de a gandi si iti faci un deserviciu.
totusico,tu nu stii cine e albatrosul asta...,eu da.
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:30
De la: albatros, la data 2009-09-07 20:23:33Si dc ne bagi pe toate intr-o oala?????Ti-am spus motivele mele...nu a fost un altul atunci.
PLEASE...
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:30
eu am considerat ca atata timp cat copilul nu l-am facut singura, iar la inceput si l-a dorit (sau asa m-a facut pe mine sa cred), mi se pare normal sa plateasca. Daca tribunalul i l-ar fin incredintat lui, mi s-ar fi parut normal sa platesc. Ba chiar, cred ca n-as fi putut sa dorm noaptea intrebandu-ma daca este o, daca are tot ce-i trebuie, etc.
ana02
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:30
De la: roby_cado, la data 2009-09-07 20:30:13
De la: si_totusi, la data 2009-09-07 20:25:38robi, judeci cu aceeasi unitate de masura si nu e corect. nu toate femeile fac ce cum zici ca a facut sotia ta. generalizezi, urasti, te-ai blocat intr-un anume fel de a gandi si iti faci un deserviciu.
totusico,tu nu stii cine e albatrosul asta...,eu da.



Si cine zici ca sunt????
albatros
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:33

"Fratilor, nu e totul numai bani in portofel si mincare pe masa..."

E FOARTE ADEVARAT,dar daca nu sunt astea...,sentimentele alea...,cat dureaza??
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:33
albatros1 unu si cu unu fac doi.tie iti strica vreo 500eu?pt faptul ca ai indurat atitea in preajma unui om care te-a facut nefericita? fa tot posibilul si ia banii cuveniti copilului tau!!!!!!!!
LILO
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:36
De la: Ciresica, la data 2009-09-07 20:28:50Totushico, daca si cu nevasta lui vorbea cum vorbeste pe forum, acum, aici....sa-mi fie cu iertare dar adulterul ei a fost 100% justificat.
Ba chiar e vina ei ca nu a facut-o mai devreme.
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:38
De la: LILO, la data 2009-09-07 20:36:42 albatros1 unu si cu unu fac doi.tie iti strica vreo 500eu?pt faptul ca ai indurat atitea in preajma unui om care te-a facut nefericita? fa tot posibilul si ia banii cuveniti copilului tau!!!!!!!!
pai sa ne intelegem,sunt cuveniti copilului?sau daca ii strica ei?despre ce vorbim?,binenteles ca nu strica nimanui o suma de bani picati din cer,si fara a misca un pai pentru ei..
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:42
si plus deasta LILO,ce a indurat bre?ca nu ne-a spus...
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:46
bre Roby, stapaneste-ti ura..nu toate femeile sunt courve, chiar daca ti-ar placea sa crezi tu asta...te facusi de ca ca o...

banu` la copil n-are legatura cu motivul divortului, si sa te folosesti de asta ca sa nu dai banii femeii, ca oricum - a dreaq muiere te-a parasit - e de 2 lei , baiatu`...

suna razbunare ieftina..invata sa fii demn si nu-ti mai plange atat de mila..

bre, am cunoscut barbati care au lasat tot la copil, si-au luat-o de la cap si si-au refacut tot, cu barbatie..nu s-a vaitat si nu s-a smiorcait..
kyra
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:50
Nu sunt bani picati din cer,sunt banii copilului meu pe care tatal lui trb sa-i dea,inca nu i-am pus "sula"in coaste sa-i dea banii copilului dar din moment ce el imi spune fata-in-fata ca el are alt copil de crescut,ca el o sa-i dea banii cand o sa creada el de cuviinta.Exista totusi niste legi la care inca nu am apelat,dar cat de curand voi apela si nu cred ca o sa-i pice bine.Si cand voi ajunge iar in tribunal o sa-si dea seama cat a gresit(pt ca ii voi pune oprire pe salariu la suma stabilita de stat),v-am spus nu e suma foarte mare ce ii da acum,dar e datoria lui fata de copil pe care nu si-o achita.
albatros
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:52
albatrosu, tu esti cumva fosta sotie a lui robi?
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:56
si mie mi-a trecut prin cap, he, he...
kyra
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:56
De la: roby_cado, la data 2009-09-07 20:46:09si plus deasta LILO,ce a indurat bre?ca nu ne-a spus...
Ce a indurat e de ajuns si sigur nu-i face placere sa isi mai aminteasca...important e ca trebuie sa-l dea in judecata sa-i obtina drepturile copilului,sa poata trai decent.E dreptul copilului,asa ca trebuie sa plateasca.Albatrosule nu te lasa ca incepe gradinita,scoala si are nevoie de rechizite si de hainute ,doar vine toamna cu ploi si frig.
Dalimi
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:57
la cremenal, fata , sa scoata banu`, ca oricum costa mai mult sa cresti un copil...

ce ..era sa zic barbati, da-i jigneam, neneaca...
kyra
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:59
De la: roby_cado, la data 2009-09-07 20:46:09si plus deasta LILO,ce a indurat bre?ca nu ne-a spus...
Esti prea curios...daca o cunosti,nu o mai intreba...unii se razbuna pe oricine doar pentru ca au pierdut ei...Pacat...nu au inteles nimic din experienta traita.
Dalimi
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:02
Dalimi
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:04
De la: dalimi, la data 2009-09-07 21:02:35
De la: roby_cado, la data 2009-09-07 20:46:09si plus deasta LILO,ce a indurat bre?ca nu ne-a spus...
Esti prea curios...daca o cunosti,nu o mai intreba...unii se razbuna pe oricine doar pentru ca au pierdut ei...Pacat...nu au inteles nimic din experienta traita.
nu o cunosc draga mea,eu ma refeream la profil, daca intelegi ce vreau sa spun...
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casnicie sau cosmar....? 155 De la: cameea_kidz 13 Decembrie 2010 11:33
Buna, 10 De la: irinutza5655 15 Februarie 2013 15:08
p[p; 12 De la: garbo095559 24 Februarie 2011 22:59
buna:)))))))))9 24 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 04:02
Help mee..!!!!! 53 De la: esme 22 Decembrie 2011 00:25
Setari Cookie-uri