cum e mai bine? sa tradezi si sa obtii totul sau sa fii cinstit si sa pierzi totul ???

am inteles totusico
ne jucam in continuare - eu una respect regulile jocului - gresesc sau nu...asta este
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 23:59
De la: loveactually, la data 2009-08-30 23:42:51care granita?? intre iubire si nebunie??


si asta...
Si intre normal si anormal.
De ex., acum pot sa spun ca era anormal de control-freak de cind l-am cunoscut - dar atunci nu mi-am dat seama.
quasaria
Postat pe 31 August 2009 00:01
De la: rushhour, la data 2009-08-30 13:21:44Judecata divina.... daca va ajunge preot si se va cai... va fi iertat, mai ales ca el nu se considera vinovat cu nimic....

Doar justitia divina e cea care ma tine cu mintea limpede...si credinta ca nu te poti folosi asa d eoameni... doar ca sa ai tu .. fara munca .. TOTUL


tu chiar crezi partea cu sfintenia fetei bisericesti?
imi pare rau ca ai pierdut, ca multi dintre noi, fiind cinstit.

Insa cu popii ar fi trebuit sa ai grija,zic ei multe, dar sunt cei mai pacatosi. nu are sens sa mai plngi dupa munca, bani, etc.
Fiecare sac isi are petecul, tu vezi-ti de drumul tau, decat sa iti mai pese de asa un specimen.
Clientu
Postat pe 31 August 2009 00:12



http://www.youtube.com/watch?v=rEeYz1m1FI4

lady_corina
Postat pe 31 August 2009 01:29
Chiar asa mai fetelor, oare ajungi sa te vindeci de aceasta durere sufleteasca intr-un timp anume?
Ori pur si simplu te impaci cu situatia si mergi mai departe?
Oare in timp scapi de intrebarile la care nu ai raspuns? toate de ce-urile, ori trebuia sa reactionez asa, trebuia sa fiu mai tare, trebuia sa fiu mai blanda,...............................
Oare atunci cand viitorul il ai planuit deja, sa ti-l petreci cu o persoana anume iar apoi esti atat de dezamagit de persoana respectiva, incat ai impresia ca tot universul creat de tine ti se naruie si te simti de parca ai avea o bucata de plumb in brate si tot cazi intr-o groapa fara un punct final.
De ce te agati?
De divinitate, de cariera, de foamea de a nu-i dezamagii pe cei dragi tie aratand-u-le ca ai puterea de a trece peste? de mandria ori ambitia care te impulsioneaza vrei sa-ti demonstrezi tie insuti ca esti instare sa treci peste?
De ce trebuie sa doara atat de tare chestiile astea, mai ales ca le intalnesti la tot pasul?
Si totusi viata e frumoasa, poate ca este o stupiditate ceea ce am scris aici, ma gandeam sa sterg, dar apoi daca tot am scris atata.............
persidadamian
Postat pe 31 August 2009 02:45
din pacate,totul este in schimbare.visele sunt vise..realitatea e cruda...suntem intr-un carusel ametitor
LILO
Postat pe 31 August 2009 02:54
LiLo draga!
Asa este ai dreptate
Cum de nu m-am gandit la asta?
persidadamian
Postat pe 31 August 2009 03:00
cat de bine cunosc senzatia!!!!!!!!!!!!of doamne....
garbo050283
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iesire 21 De la: ana_KatVonD 16 Ianuarie 2013 16:13
Chipurile lui Dumnezeu... 98 De la: garbo101426 13 Iulie 2017 08:27
Ce sunt visele,va place sa visati ,si cand ati avut cel mai frumos vis??? 10 De la: LoveVelvet 5 Octombrie 2012 15:08
Ce ati face......... 6 De la: reyya 18 Mai 2010 22:31
Daca toti am fi la fel, cum ar fi viata? 41 De la: caleidoscop 24 August 2016 22:31
Setari Cookie-uri