cum e mai bine? sa tradezi si sa obtii totul sau sa fii cinstit si sa pierzi totul ???

" Nu esti singura care ii pregateste pentru altele."

guilty as charged
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 13:47
Deci, fiind mai multicele de-acestea pe-aci, putem intemeia un club de perfectionare?
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:49
Si culmea familia ei credea ca eu sunt de vina, ca eu ma bag in viata lor... desi eu nu faceam nimic... El suna si cand era cu ea...trimitea mesaje si de tot felul....

Dar cum crede familia lui si a ei sau chiar ea, desi stie cat de josnic a obtinut totul, cum crede ca vor putea fi fericiti?
Nu se teme ca odata si odata ii va face si ei acelasi lucru ???

Voi ati accepta ca femei... asa ceva ... sa stii ce a facut si tot pe ea sa o invinovatesti ... desi tu acum beneficiezi de toate cle facute de alta ???
rushhour
Postat pe 30 August 2009 13:52
Stai linistita, ca n-ai cum sa-i faci tu pe ei sa gandeasca asa cum gandesti tu! Ce mai conteaza? Lasa-i sa fie ei fericiti! Stiu ca e greu, fiindca am trecut prin asta, adica sa se lafaie alta in munca mea de-o viata, dar au pierdut tot in cele din urma, si asta nu m-a facut mai fercita.
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:56
De la: sora_ilsi, la data 2009-08-30 13:49:58Deci, fiind mai multicele de-acestea pe-aci, putem intemeia un club de perfectionare?


da, se poate, insa nu ca sa ne plangem una pe umarul celeilalte - nu asa se rezolva, dimpotriva...
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 13:57
388, nu stiu daca asta te incalzeste, dar eu inca nu mi-am revenit si a trecut ceva vreme - credeam ca voi muri, ca s-a sfarsit viata...na, ca ma faci sa spun ce nu vreau...

nu vreau mila nimanu!
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 13:59
Io mi-am revenit dupa vreo 9 ani, dar mi-e greu sa uit ca mi-a distrus cei mai frumosi ani si ca i-a privat pe copii de un tata si de multe altele...
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 14:02
De ce va cramponati de trecut nu stiu. Va plangeti ca ati pierdut ani din viata cu unul sau cu altul, dar totusi nu vreti sa treceti peste si sa va vedeti de drum. Si mai pierdeti ani buni cu lamentarile. Ce-i cu voi?
Micass
Postat pe 30 August 2009 14:05
Nu sunt lamentari, ci constatari si invataminte pentru posteritate.
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 14:11
Daca sunt doar constatari, explica-mi semnificatia urmatoarei "constatari" :"Io mi-am revenit dupa vreo 9 ani".
Micass
Postat pe 30 August 2009 14:13
nimic nu se pierde nik nu se castiga stai tu cuminte..viata iti va da si tie ..pretul ei..
AGAPI_MOU
Postat pe 30 August 2009 14:15
Pe cuvantul tau? Tare sfatoasi va mai credeti unii. Aveti impresia ca doar voi ati suferit in viata.
Micass
Postat pe 30 August 2009 14:17
La unele dureaza mai mult, la altele mai putin, da' nu trece pe loc, micass.
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 14:19
stas!
deja suntem o gramada cu fatza la cearceaf!
preciouss
Postat pe 30 August 2009 14:19
asa vad si eu
AGAPI_MOU
Postat pe 30 August 2009 14:21
adevarul este ca nimeni nu ne obliga ce si cum sa facem sau sa alegem in viata...
alegem gresit - asta este - nimic nu este gratuit in viata asta...
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 14:21
De la: sora_ilsi, la data 2009-08-30 14:19:08La unele dureaza mai mult, la altele mai putin, da' nu trece pe loc, micass.

Normal. Nici nu ma gandeam. Dar 9 ani mi se pare totusi prea mult.
Micass
Postat pe 30 August 2009 14:24
De la: preciouss, la data 2009-08-30 14:19:41stas!
deja suntem o gramada cu fatza la cearceaf!

Ba chiar nu sunt. Dar ma deranjeaza "amenintarile" astea sub forma de dojana. Cum spune Corina, facem destule alegeri gresite in viata. Eu mi le-am asumat mereu.
Micass
Postat pe 30 August 2009 14:26
va veni o zi cand el va plati neconditionat pentru ceea ce a facut .cine tradeaza in dragoste va fi vesnic nefericit ...te va cauta peste un timp cand tu vei fi foarte fericita ...iar el cu regrete si o viata searbada .gaseste un alt barbat cara sa-ti ofere ceea ce meriti .nu merita sa suferi .SI nu uita un lucru ,nu toti barbatii sunt la fel ,sunt exact ca noi ,si buni,si rai ,IAR IN CEEA CE PRIVESTE INTERESUL MATERIAL ,RECUPEREAZA TOT CE ESTE AL TAU .SENTIMENTUL E UNA IAR BANUL E ALTA ,NU RENUNTA LA CE ESTE AL TAU .PENTRU SUFLETUL LUI NU MERITA SA LUPTI ...DAR PENTRU BANII TAI MERITA .
BIOBIO
Postat pe 30 August 2009 14:28
oricum ii las in pace de mult timp.... Sa fie fericiti...

Dar cred ca odata si odata tot va actiona Justitia Divina...
Daca nu as crede si nu as spera la asa ceva... inseamna ca voita nu ar mai avea rost...
5 luni de chin si inca nu s-au terminat.... abia acum realizez ce mi s-a intamplat....
rushhour
Postat pe 30 August 2009 14:32
pentru suflet nu merita sa lupti dar pentru ban da???

nu sunt de acord cu asta!

iar in rest, sa nu facem greseala sa ne leganam in iluzii despre razbunare - nu duc la nimic...trebuie intoarsa foaia si inceput un nou capitol.
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 14:32
micass...
nu toata lumea are un caracter si o personalitate puternica...
unora le place sa se vaicareasca in exces si in gura mare,altora le ajunge o perioada mai scurta de "doliu" ca sa zic asa...
in plus,majoritatea nu se simt deloc motivati de "ce dreaq? capu' sus si mergi mai departe!"...
preciouss
Postat pe 30 August 2009 14:34
gagicile...ceea ce trebuie sa se intimple in viata,tot se intimpla,indiferent de alegerea facuta
LILO
Postat pe 30 August 2009 14:35
Corina,
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 14:36
Sa fi avut voi un sot ca al meu si pe urma sa va fi auzit ce mai ziceati!
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 14:37
pai da, am trecut prin foc si...am invatat ceva - am castigat totusi ceva din asta
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 14:38
adika era bun..daca era rau de ce stai cu un nebun
AGAPI_MOU
Postat pe 30 August 2009 14:38
noh,acu'ziceti si voi...la inceput is toate roz cu floricele albe si la un moment dat se schimba situatia,si totul devine gri.problema e ce faci?continui acest drum,si incerci sa il "recolorezi" asa cum te pricepi,sau abandonezi si apuci pe alt drum.nu exista insa garantia ca acest nou drum duce la poienite inverzite cu flori sau trece prin balarii,maracini,pietre
LILO
Postat pe 30 August 2009 14:45
pai atunci cand cresc maracini..cautam si noi altundeva floare de colt rara..sau fugim..divortam..
AGAPI_MOU
Postat pe 30 August 2009 14:47
deci io am facut asa:

casnicia mea era pe butuci,nu puteam sa ies din depresie nicicum...
sufletul mi-era franjuri,asa incat am hotarat sa plec o vreme,sa ma rup de toate si sa-mi pun in ordine gandurile...
si am plecat...vreo 4 luni am colindat Europa (cu buget minim,un fel de "luni sabatice"),iar al meu sot mi-a spus doar atat: "fa ce simti tu ca trebuie"...
l-am avertizat ca s-ar putea sa nu ma mai intorc...dar mi-a acceptat decizia fara sa carteasca,fara sa faca reprosuri...

dupa 4 luni m-am intors,facusem pace cu mine si cu lumea...
la fel si el...invatase singur ce era de invatat...

si au trait fericiti pana la adanci batraneti?!?
sper...
preciouss
Postat pe 30 August 2009 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ijefalva 22 De la: ready_vivus 15 Noiembrie 2009 20:44
Ce sa fac, sa il mai astept sau ... ? 5 De la: preciouss 15 Mai 2010 19:19
Stiti ce inseamna oameni saraci cu duhul?Adica oamenii fara credinta sunt saraci cu duhul 135 De la: ingerasulluptator 24 Noiembrie 2011 21:16
cu sau fara prezervativ 38 De la: garbo_7980 23 Noiembrie 2012 23:34
DE TOATE 9 De la: cristina322 12 August 2010 12:07
Setari Cookie-uri