Militez pentru reducerea numarului de parlamentari si taierea sporurilor lor salariale ca solutie de iesire din criza...

mda... aia chiar e naspa...

dar chiar crezi ca s-ar stresa daca ai da vina pe el?...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:01
cu siguranta...nici nu-ti inchipui cat de buna sunt la tehnica manipularii si a-l face sa se simta vinovat
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:03
nu prea... asta e un capitol la care cred ca ar trebui sa iau vesnic lectii. eu ma las manipulata de orice idiot care vine si plange pe umarul meu de cat de grea a fost viata lui... de parca eu as fi multimilionara Paris Hilton cea fara griji...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:09
ha ? adicatelea tu esti un fel de mama dolores pentru barbati ?

esti genu' milos ? hai mai, mami...fa-te rea...
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:10
he, he! si eu eram asa, dar ma tratez...
garbo_C
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:15
hmmm...fata pastorului
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:18
chiar mama dolores, nu... nu-i iau acasa si nu-i trec pe buletin. iar la bani sunt cam zgarcita. in rest, sunt fata buna: ma implic, ii ajut cu problemele de la servici, ii ascult, le gatesc cand am chef, mergem la restaurant (aici e 50-50 cel mult - v-am zis ca-s zgarcioaba) uneori ii plimb si cu masina... si dupa un timp ma trezesc ca am si eu o problema, si ca tare as vrea sa vorbesc cu cineva... si ei dispar in ceata... ca magarii. ma supar vreo cateva luni, si pe urma iar mi se inmoaie inima... si tare mi-e necaz ca sa fie al naibii daca i-am contabilizat vreodata. sa fac si eu acolo un bilant: cat am cheltuit eu si cat ei... eu cu banii sunt pe principiu: am, dar pentru mine... dar ceea ce caut eu nu mai e demult: unu care sa te asculte, nu strica si cate un cadou de ziua mea in loc de un telefon scurt... si daca mai sunt, cred ca n-am eu lipici la ei... si ei la mine...

na, c-am devenit nostalgica
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:26
...cred c mata militezi pentru reducerea numarului de parlamentari și o singur camer condus de roberta anastase...

...evident c printre parlamentari este musai s se afle prigoan cel mititel (c bahmu o s fie ministres ) cu chilotei svarovchi, deia, și alte beizadele scolite intre doua fumuri de marihuana la americi...

...asta da parlament democratic și necomunist...


...unde ai plecat, nenea cotrocel? ia treci mata și f ordine aici...
daria_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:30
...mama dolores, mama dolores...da nici cu prigonel cel mititel...s nu-mi spui c ti se face mil și de sracu copil, c face baz de el moguli.....
daria_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:34
ah, nu, aia era in august...

acu militez pentru o monarhie absolutista, sa-l ungem pe basescu rege si pe eba printesa de dambovita...

si lu prigoana ala mic i-as da locul de print consort, i-as adopta pe el si pe eba, sa le iau indemnizatiile de crestere si sa ma mut la bruxelles...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:36


...asa mai vii de acas..


...dac dorești ajutor, ma sacrific și io și-l nfiez pe prigoan al batrn, c de dilește și tre s aib grij și de el cineva..
daria_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:44
noooooooooo, plec la bruxelles... sau asa as vrea...

am fost anul asta: frumos oras, civilizata tara... doar ca m-am ferit de romani...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:45
...di ce: aveau scabie?
daria_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:47
mi s-a sugerat de catre o prietena romanca ce sta acolo sa ma feresc de aia pe care nu-i cunosc... ca s-ar putea sa raman fara buget...

buna reputatie, nu?
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:54
snow, daca inteleg io bine, tu gasesti numai tipi d-aia de-ti plang pe umar si pe care ii doare fix la banana de tine...unu' nu te asculta, unu' nu e interesat sa stie daca ai si tu o problema, sau o drama existentiala

mama lor de barbati...iote de-aia e mai bun un cutz
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:57
asa mami..bag-o in depresie
iasomia
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:58
iaso..nu asta vreau, mama...

vreau sa zic ca berbatii is o specie mai ciudata asa...cateodata parca-s alieni, parol...
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:02
iasomio, been there done that... gata. ce-i mult strica! fara depresii anul asta...

anouk, stiu ca suna nasol, dar viata-i naspa... stii cum e dupa trei ani cu un tip sa nu vrei sa-i mai raspunzi nici macar la telefon? sa vorbesti cu el si sa zici doar da,da, da, de parc-ai fi dintr-o piesa de teatru proasta? sa nu-i spui unde te duci si ce faci pentru ca oricum ai impresia ca nu-l intereseaza? era mai rau decat singura. macar singura nu tre sa raspund la nimic. asa parca as fi carat o piatra de moara de gat... ma mai si straduiam sa-l imit pe idiot ca sa-i arat ca nici lui nu i-ar placea sa se poarte cineva cu el cum face el cu mine... si se si supara ca prostu. si pan' la urma mi-am lua bocceluta si-am taiat-o. nici nu m-a mai interesat ce lectia e invatat el. eu singur am invatat-o pe-a mea: nu-s mama dolores, nici rezolvitor de probleme (la gazeta matematica )... gata, a imbatranit superwoman. ori e cineva care sa ma si ajute, ori pe-aici ti-e drumu. ca pana la urma viata in doi inseamna ca te sprijini unu pe altu... sau asta vreau eu sa insemne...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:16
fata, nu te mai intreb unde-i gasesti...nici io n-am fost mai breaza, au contraire...am persistat in prostie 23 de ani

ideea ar fii sa nu te mai lasi implicata cu de-astia, zic de implicare emotionala, ca sexatu' n-are treaba
inteleg perfect cum e sa te simti cuc intr-o relatie de doi, macar cand esti singura nu te streseaza altul

io nush unde au disparut barbatii de calitate...aud duin ce in ce mai multe femei care se plang de singuratate in doi...
ca ideea de cuplu tocmai asta e...cand unul se clatina, celalalt il sprijina

mama lor de barbati
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:27
...snow, i-ai un cutzu sau o m...nici nu stii ct de iubitori sunt...te ascult cu atenie cnd esti supi..incearc s te consoleze lingnd mna ce-i hrnete sau torcnd de fericire c le acorzi atenie...

...cine are o pisu sau un cutzu n cas, nu cade n depresie..
daria_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:32
daria, am un cutzu... individu ala rasfatat de la avatar. dar uneori parca as vrea si pe cineva caruia sa nu-i zic: obraznicule, cand se suie peste mine in pat...

cat despre barbati, anu asta am ajuns la filosofia ca sunt prea multi. si-mi place si chestia aia cu nu lua tot porcu pt un amarat de carnat.

plus ca am adoptat filosofia unei foarte bune prietene: nimeni nu te iubeste mai mult decat te iubesti tu insuti. acu ma stradui s-o implementez, ca sa folosesc un termen tehnic...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:58
iote bre ca nu-mi ia postarea...

fulgu'

bravo,fara depresii ..si eu aveam o vorba intrun timp:
am obosit sa fiu ..bunica,mama,fiica,nevasta,iubita ..rand pe rand iar si iar ...

numa' sa faci un pic de introspectie,in general este nevoie de doi cand este vorba de o despartire..sa-ti dai seama ce nu a mers,poate ai gresit si tu undeva,sa stii data viitoare....
iasomia
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:01
iasomio, si de boala asta m-am vindecat... mi-a trecut de pe la al treilea care mi-a zis: tu n-ai facut nimic, esti minunata. pur si simplu n-a mers.

snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:08
oalio...ala te-a injurat rau de tot, mama
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:19
nu-i adevarat... topul il detine incontestabil primul meu prieten cu: "ce vrei daca toate femeile ma vor? cum as fi putut sa fiu egoist si sa le refuz?"...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:21
dap..

il durea in paula...

nici macar nu s-a straduit sa fie original...
iasomia
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:22
aham, "fii tu minunata si intelegatoare, ca doar stii ca tot pe tine te iubesc...alea-s de distractie"

auzi fulg...te realizezi ca am putea scrie un compendiu despre replicile mai mult sau mai putin stupide ale barbatilor ?
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:23
Am gresit topicul???? ,aici e cu traume,depresii,barbati de doi bani,fetelor asa incepeti anul,vorba aia:ZOE,fi barbata;adica sa traiti ca un barbat,uitati-va la ei,ce bine le este.
scrichy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:27
Apropo,cand te ia cu vorba:fi intelegatoare,e clar ca ceva nu e in regula.
scrichy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:29
daaaa... desi cred ca e deja scris... ca prea au toti aceleasi replici... si nu-i cred atat de destepti sa le inventeze pe loc... ce-s din specia goa'uld, sa le aiba scrise in adn?

scrichy, nu, uite acu ma intorc la militat iar... n-auzi ca il vreau pe basescu imparata, tara rromania, si sa facem flota din cutii de chibrituri... si ca imn national propun "fata mea e manager"...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Euro-Kaput? 1 De la: ratuscaceaurata 6 Noiembrie 2011 19:21
:((...de ce baietii din ziua de azi vor doar sex 7 De la: eladaela 6 August 2009 15:28
viata cu gust de intelepciune-pensionarea 18 De la: Jojolin 6 Martie 2011 10:36
un fel de feed back 71 De la: delada 19 Ianuarie 2017 20:46
amante inselate 316 De la: garbo079375 3 Decembrie 2009 13:10
Setari Cookie-uri