Militez pentru reducerea numarului de parlamentari si taierea sporurilor lor salariale ca solutie de iesire din criza...

da, dar partea frumoasa e ca tu le faci, le aranjezi, le dichisesti... si el iti face critica... si daca iei 10 cu coronita, iti pune o stampila si depui situatiile contabile... nu... inapoi in banca si mai muncesti...

numa' ca nu scrie cine are dreptul sa fie consultant fiscal, ce-i ala, unde-l gasesti... si mai ales cat te taxeaza... the limit is the sky... si tare ma intreb: taxa pe fumul de pe cos se mai practica?...
snowflake
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:41
ba..poi tocmai de acolo le raman banii de la cei DISPONIBILIZATI..ca pe aceia nu ii mai plateste statul...
LILO
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:42
pai contributiile sociale de unde vin? nu de la salariati?
si nu numai de ei e vorba, mai sunt si altele..
eu am senzatia ca asta e reforma dupa ureche, ori dupa cum bate vantul.

mi-am adus aminte de-o pamflet cu Boc, mama, ce-am ras !

lilo, ideea mi se pare falsa.
logoff
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:42
mai, acilea in banat se practica odata...de cosh zic...

oalio, nea fiscalu' asta e un nene suparat pe tine daca nu esti ordonat in acte ?
io credeam ca i le pun lui in brate si m-am scapat

ha ! stai asa ca acu imi pica fisa...da' de ce dreaq mai am nevoie de un consultant fiscal daca am contabil pe firma ? il verifica pe contabil, sau cum ?
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:45
bre cinderello...da' tu chiar crezi ca banii aia din contributii ajungeau la pensionari ?

se impotmoleau dreaq stie pe unde, cum se impotmolise acu' tz ani excedentul de la sanatate la ministeru' piticului erotic tanasescu...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:49
vezi c-ai ajuns la vorba mea? de ce am nevoie de un consultant?... explicatie oficioasa e ca sa se evite greselile si sa nu mai fie necesare rectificative...
snowflake
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:59
pai si de ce-i doare capu' pe aia daca io gresesc ? imi da fituica inapoi, io i-o dau la contabil, si sanatate buna...

ioi ishtenem...ma ia capu', bre...adica acu' trebe sa mai platesc inca pe cineva ? adica platesc actu' contabil de doua ori ?
ioi, stai sa-i zic asta lu' G...vine pe spate de bucurie...

mai, astia de futizeaza pe fata, parol...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:04
http://www.avocatnet.ro/content/articles?id=17845
uite da-i sa si citeasca... poate cade pan' la parter...
snowflake
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:14
hehehe, nu-i acasa...e inca la job, si innopteaza la bunica-sa...il las intai sa ajunga, sa manance si pe urma ii dau oh, ce veste minunata
il las sa-i tihneasca sarmalele...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:16
... ca sa-i vina ianpoi dupa aia?
snowflake
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:18
dap...ma razbun pentru centrala...si pentru ochiu vanat...ti-am zis ca am un ochi vanat ?...si pentru gaura din stratu' de ozon...si ploile tropicale...ma razbun pentru toate...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:21
ce ochi vanat?... de unde l-ai luat? si cat valoreaza? ca asta e religia pe timp de criza: banu... nu poti sa-l vinzi, scoate-l...

da' daca vrei sa te razbuni sunt de acord...
snowflake
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:24
Ei, ca fura aia ca la balamuc, n-am nici o indoiala!
logoff
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:24
fetelor, ma duc sa militez pentru veniturile mele impozabile la statul roman...

anouk, ai grija cu ochiul ala... nu mai sta si tu pe directia pumnilor... daca ai nevoie te ajut si eu... da' la cetgoria tantar, si cu centura galbena... ca atat m-a tinut ambitia la shotokan-fudokan...

seara frumoasa!
snowflake
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:33
ploi tropikale?????????
dar la noi de care ploi or fi
LILO
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:36
oalio, snow...da' nu m-a "mangaiat" berbatu' cu un pumn...

m-am demachiat ca o tembela folosind hartia igienica in loc de servetel demachiant, si-atata am razalit rimelu' ala sub ochi ca am reusit sa ma invinetesc
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:57
Cum ti-o fi venit in cap asa ceva?
Doara
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:05
cum am zis, tembela...

s-a oferit G sa-mi aduca servetelele din trusa, si io nimic...batman, batman...mi s-a parut ca-mi stric wa-ul daca ma opresc...

iti dai seama ce fata am facut dupa ce am iesit din vana si am vrut sa ma cremuiesc ? imi venea sa dau in cap la cineva...si nici de G nu ma puteam lua, ca el a insistat sa nu folosesc afurisita aia de hartie

Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:07
Am citit cum, dar tot nu ma dumiresc ce ti-a venit. Macar daca scuipai un pic pe hartia aia.
Doara
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:11
dorulet, eram in vana...muiam hartia in apa si ma frecam la ochi cu ea...n-am folosit-o pe sec...

e numai vina mea...eu, inainte de a intra in apa ma demachiez, pe urma ma spal cu gel purificator, si pe urma folosesc celelalte chestii...
aseara, ioc...am intrat ca tampita...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:15
Las' ca trece. Si ai mai invatat ceva.
Doara
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:53
dap, sa il las pe G sa faca gesturi mishto cand ma asista la baile de relaxare

ioi, ca ce nashpa e ca nu poci sa dau vina pe el...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:55
Anouk, n-ai facut poze?
pik_nik
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:56
Acum ar trebui sa faca misto de tine. Sa zica lumii ca ti-a dat o lectie de "disciplina" ca prea ti-o luasei in cap.
Doara
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:03
pai asta si face!
cand nu e vazut
pik_nik
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:06
hmmm...crezi ca are curaj sa-si caste gura ?
cu o seara inainte am incercat un gel de dush de fitze...el nu a recunoscut mirosul, a carmit din nas si asta i-a fost...am luat-o ca pe o declaratie de rezbel

nu vreti sa stiti ce dramoleta tip telenovea am facut...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:13
http://www.youtube.com/watch?v=MDTa4tSsOyU
Pacat ca nu mai sunt pensionara. Nu-i bai,in curand vom fi someri cu randul si vom pleca prin tara. Eu militez pentru turism!
Matracuca166
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:18
De la: garbo091166, la data 2010-01-05 21:18:56http://www.youtube.com/watch?v=MDTa4tSsOyU
Pacat ca nu mai sunt pensionara. Nu-i bai,in curand vom fi someri cu randul si vom pleca prin tara. Eu militez pentru turism!


Apoi,adio,plec eu din poporul meuhttp://www.youtube.com/watch?v=RdlboGRKIZs
Matracuca166
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:26
e bine de stiut sa nu folosesc hartia igienica la demachiat... mea culpa, c-am acuzat un nevinovat...

dar eu oricum am pe usa de la baie o chestie din aia cu multe buzunare plina de tot felul de cosmeticale... zici ca am salon... slabe sanse sa atentez la cour papier...

da' uite, ii propun lui domn basescu sa puna taxa de viciu pe cour papier, ca "e" multi care o "foloseste" pe post de articol de lux si "sterge" rahatu de la gura... fraza asta e interzisa minorilor si cardiacilor...



snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:56
he, he, he...snow, pe mine ma dispera ca tre' sa-mi car trusa cu cosmetice prin toata camera, ca sa nu uit sa imi iau ceva, la o adica

o solutie ar fii sa am in fiecare camera chestii in dublu, triplu exemplar

stii ce e cel mai nashpa ? ca nu pot sa dau vina pe el...mi-am facut-o cu manuta mea
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
noua politie on-line 11 De la: dor72 5 Aprilie 2011 22:42
oportunitate licenta gratis pina in 10 dec. 1 De la: garbo050217 24 Noiembrie 2010 19:56
Cu 8 corigenţe în liceu, antreprenor de succes. 5 De la: Adi_1 2 Iunie 2015 15:50
:((...de ce baietii din ziua de azi vor doar sex 7 De la: eladaela 6 August 2009 15:28
Atentie intreprinzatori! O sansa de castig oferita de stat! 1 De la: aura_mihaela 3 Mai 2010 14:18
Setari Cookie-uri