Militez pentru reducerea numarului de parlamentari si taierea sporurilor lor salariale ca solutie de iesire din criza...

eu am tulit-o sa scot patrupedul la aer... ca asta spre deosebire de matze nu face la nisip... si a mancat si ca un spart nebunu...

va doresc o seara placuta!
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:49
Unde dracu am nimerit iar? Care-s patrupezii?
Matracuca166
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:38
intr-ooglinda spartaa?
fleurdelis
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:40
Lasa ca nici pe la poeziile tale stangace nu e mai vesel!
Matracuca166
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:42
Macar eu nu afirm ca ma derajeaza intepaturile La cum arat ,ce mai conteaza o piscatura
Matracuca166
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:47
maaaaaiiii..fata vorbeste de patrupedul din imaginea de la avatar.....patrupedul ei....un cutzu....oooof....
tutankhamon
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:47
bine, du-te si arunca un ciob! daca simti k asta te linisteste
fleurdelis
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:48
Va distrati bine si fara mine.Aveti suficienta ,,munitie''.
Matracuca166
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:52
166.....la cata prostie e prin cloanele unoraaaa......si la cati utilizatori destepti bata suunt.....estem munitie...estem....
tutankhamon
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:54
Sunt tentata sa cred in povestea ,,Craiasa Zapezii''.Pe aici ,ca si in poveste, constat ca multi au cate un ciob in ochi si vad numai raul din ceilalti.
Matracuca166
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:56
166...mamicule.....te-am suparat eu cu ceva???? nu vorbeam de tine pui.....sunt pe alte topicuri persoane foarte dubioase.....oooof.....netul asta ....se intelege cu courul ce vrei sa spui,....
tutankhamon
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:58
ce-are netu' cu intelesu', tut?
sora_ilsi
Postat pe 7 Ianuarie 2010 00:01
ilsi...pe net nu se aude tonul din exprimare....si unii nu inteleg cu adevarat ce vrei sa spui si se supara...uite....166 s-a suparat pe mine.....vorbeam de proastele alea de fac gat pe alte toapice...si saraca o crezut ca vorbesc de ea....oooofff
tutankhamon
Postat pe 7 Ianuarie 2010 00:03
Datorita diferentei de ,,fus orar''pricepi ce vrei.Cand sunt cioburi pe jos trebuie sa fii mai atenta! Nu de alta,dar poti fi convinsa ca erau puse pentru tine!
Matracuca166
Postat pe 7 Ianuarie 2010 00:04
Si nu erau .
Matracuca166
Postat pe 7 Ianuarie 2010 00:05
Da ai dreptate .Noi romani ne meritam soarta ,pentru ca ne lasam cumparati cu 1 kg de zahar sau un litru de ulei ,nu avem capacitatea sa ne autoeducam ,ei nu au nici un interes sa iesim din intunericul prostiei .Traim intr-o tara de care mi-e rusine ,o tara in care coruptia ocupa locul unu ,o tara in care pana si copii mei vad ca nu exista viitor ,o tara in care fiecare se gandeste la el fara sa-i pese ca-l calca in picioare pe cel de langa el .Desi,venitul meu este substantial ,si imi ofera un trai suficient de decent, nu pot sa nu ma gandesc la cei care sunt in subordinea mea ,la familile lor,la copii lor care merita sa aiba pe masa ce au si ai mei .Pentru acest lucru ,eu le respect drepturile pentru ca decizile imi apartin ,dar nu pot sa spun ca romanul isi cunoaste la fel de bine si obligatiile.Trebuie in primul rand schimbata mentalitatea de ,,gloata " ,speculatie,egoism,in respect,corectitudine,constiinta ,iar acest lucru trebuie inceput cu mai mari tari .Nu poti sa-i ceri unui popor sa aiba o gandire vasta canalizata pe tot ce inseamna omenie ,educatie,profesionalism,implicare,atat timp cat conducatori tarii sunt corupti,pasivi la nevoile ,,gloatei"indiferenti ,preocupati doar de castiguri fabuloase pentru ei .Imi pare rau sa o spun dar am ajuns sa traim intr-o tara in care banul detine puterea ,o tara in care banul face omul si nu omul e cel care face banul ,o tara in care copii mei nu-si vad nici un viitor .
garbo032800
Postat pe 7 Ianuarie 2010 07:10
buna da cine nu e deacord sa fie dati jumatate afara nu sa ia bani de la pensionari si sa dea salari de600de lei in randu populatiei si someri si ce mai cauta ei sa iesim din criza sa ramana un partid si sa vezi ce esim din criza in trei luni pai ei iau sute de milioane si sta ca porci ordinari si sforaie si noi ce sa facem cu 600 daca avem si banci nu lear fi rusine sale fie daca asavea o bomba acolo leas pune sa se duca dracu toti ca nici unu nui bun in parlamentu ala parcarfi la talcioc se targuiesc cum sa vanda tara ca nu mai au bani sasi goleasca conturile de unde dracu aui ei atata avere cand intra in parlament noi muncim o viata si nu putem lua o masina si cand te uiti toti din parlament au conturi vile masini terenuri da ce aia mea de unde drcu au scos ei averi toti sant niste hoti nici unul nu merita sa conduca tara si parlamentu a mai puso si pe mimoza de udrea ministra curismului ce e si cu fata aia sa vina sa o fac menajera mea sa ma spele pe picioare sai dau si eu salariu de 600sute sa vedem traieste cu iei sa mai aibe si de plata la doua banci rusine sa le fie si sai bata dumnezeu cum o sti el ei se scalda in bani si noi murim de foame pacatu lor sa fie ca noi iam ales crezand ca traim bine si ei nea adus la sapa de lemn si nea distrus psihic vorbim singuri pe strada dar nu mai spun cati sau omorat din cauza lor dumnezeu ai vede si o sa le vina randu judecati la cazanu cu smoala cu toti rusiiiiiiiiiiiiiiine parlamentului romaniei in frunte cu capitanu lor distrugator de vieti omenesti nui mai vreau pe nici unu.
garbo080071
Postat pe 7 Ianuarie 2010 08:04
aveti exact ce ati ales! si din cauza celor ca voi, care ati ales "cumparati cu 1 kg de zahar", nu-mi pot eu trece in planuri o intoarcere in tara...
va meritati soarta!
pik_nik
Postat pe 7 Ianuarie 2010 08:41
pik, io in locu' tau nici nu m-as gandi sa ma intorc acilea

stai acolo, mamicule, ca stai bine...ici sha nu se anunta vremuri prea vesele, au contraire, ma tem ca va fii din ce in ce mai rau
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 08:52
io tot mai sper sa ajung sa traiesc in tara macar la jumatatea nivelului la care traiesc aici...
ca mi-e dor...
pik_nik
Postat pe 7 Ianuarie 2010 08:57
stiu ca ti-e dor, pik...toti aia plecati au nostalgia lu' "acasa", da' aici e iadu' pe pamant, fratioare

astia au dat de fundu' sacului si ne belesc de piele, n-au auzit de vorba lu' Tiberius, ca e mai bine sa tunzi blana de pe oaie, decat s-o belesti pana la os
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 09:00
Speranta moare ultima si noi cei multi am ramas doar cu ea .Insa voi cei care sunteti plecati din tara si ati reusit sa va realizati dincolo de granitele tarii doar gena mostenita de la Moromete ,dorul de pamantul pe care te-ai nascut si ai copilarit sa te aduca in tara ,in rest aici nu te asteapta nimic bun ,doar saracie .Mult noroc
garbo032800
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:06
dap... speranta moare ultima, sau mai bine zis, ne ingroapa pe toti...
garbo_C
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:14
da si cu somaju
la fel de unde attatia bani,degeaba
mai bine s-ar gandi sa aduca investitori daca einu sunt in stare
liviuta
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:18
asa e ai dreptate cu ce -si mai plateste intretinerea la vile
si reveliane facute pe banii nostrii
liviuta
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:20
nu va mai plangeti, bre...cine dreaq ii tot alege de douajde ani incoace ? big mamma ?
la asa votanti, asa alesi
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:22
si io militez!!! pt pacea-n cuba!
fleurdelis
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:57
si eu pt. CHIIIIIIINAAAAAAAAAAAAA!
sora_ilsi
Postat pe 7 Ianuarie 2010 22:02
numa?
fleurdelis
Postat pe 7 Ianuarie 2010 22:06
numa-numa
sora_ilsi
Postat pe 7 Ianuarie 2010 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masuri anticriza 18 De la: dorina1939 29 Iunie 2010 15:57
Linkedin 45 De la: lady67 17 August 2009 11:34
vreau sa fac videochat in Iasi! 17 De la: laura83 29 Octombrie 2019 18:09
Facultate medicina sau stomatologie la 25 ani ? 3 De la: garbo_414986 25 Septembrie 2019 01:00
Romania sau alte tari? 14 De la: violete 7 Noiembrie 2013 12:19
Setari Cookie-uri