ce sa fac??

sunt cu el de 2 ani. pot spune ca este sufletul meu pereche. ne intelegem perfect. insa... munceste foarte mult. atat de mult incat ne vedem rar: cel mult de 2 ori pe saptamana. sunt perioade cand ne vedem doar cateva ore pe saptamana. si asta doar din cauza serviciului. lucreaza in afara bucurestiului.functie de conducere.are acolo locuinta de serv. vrea sa ne casatorim si sa facem copil. asta ar insemna sa traiesc singura si sa cresc copilul singura. are colegi care sunt in aceasi situatie, cu sotie si copil, si tot asa se vad din an in paste. sincer nu am ce sa ii reprosez decat... lipsa lui. colegele imi spun ca vreau prea mult... oare chiar asa sa fie?? am si eu servici, insa nu asa .. non stop. as vrea timp impreuna..doar atat... nu stiu ce sa fac... si timpul trece si nu se schimba nimic..doar eu il vreau langa mine... voi ce ziceti???
laponaenigel
Postat pe 6 August 2011 19:01
uneori faptul ca nu sinteti inpreuna cit iti doresti doare ff mult eu sint de 5 ani cu sotul meu ne vedem 2 sau 3 ore pe zi eu lucrez in schimburi si simt ca ceva sa schimbat dar imi doresc sa nu fie ceva rau sper
garbo179304
Postat pe 6 August 2011 19:06
il simt ca ma iubeste, nu se pune problema de altcineva... insa.. e foarte greu cand toti pleaca impreuna in weekenduri si eu stau in casa. caci singura nu-mi vine sa ma duc..ma simt aiurea.. ei sunt impreuna, cupluri... eu singura m-as simti aiurea.. cum faci fata singuratatii ???
laponaenigel
Postat pe 6 August 2011 19:33
lapona eu cred ca ar trebui sa renunti. vremea trece si viata ta se duce asteptandu-l.
mariana33
Postat pe 11 August 2011 15:57
Tz tz tz...nici asa nu-i bine! Gandeste-te ca ai fi avut tot timpul langa tine un alcoolic, afemeiat ...etc, atunci ce ti-ai mai fi dorit? Spui ca te iubeste si ca relatia voastra este excelenta, spui ca este sufletul tau pereche....nu poti sa le ai pe toate in viata!
Si cum viata este facuta din compromisuri..

Postat pe 11 August 2011 16:10
Draga mea, cand iubesti nu ai nevoie decat de o clipa sa fii langa cel drag, ca sa-ti umple sufletul de bucurie! Apoi, iar si iar si iar... Nu mai sta pe ganduri. Se pare ca este un baiat bun, care stie ce vrea! Numai ca situatia materiala nu-l lasa sa stea mai mult langa tine. Probabil, ba nu, sigur, sufera mai mult decat tine, dar o face in liniste, doar in sufletul lui, cu gandul ca in curand a sa fie bine si pentru el. Succes in viata!
garbo215027
Postat pe 12 August 2011 15:56
Eu zic sa lasati fata sa-si aleaga singura drumul in viata, sa nu-i impuiati capul cu parerile voastre, cred ca e matura si poate gandii singurica si mai cred ca a cerut un sfat doar din plictiseala.
Daca maine ii v-a surade un altul pe care il vede zi de zi e posibil ca de cel dintai nici sa nu-si mai aminteasca, e tanara si are tot viitorul in fata siii... doar ea isi poate alege calea ce vrea sa urmeze...
garbo088037
Postat pe 13 August 2011 00:11
parerea mea ori va mutati impreuna ori fiecare cu viata lui, pt ca ochii care nu se vad se uita, si nu uita ca barbatii is barbati, tu o sa fii ocupoata cu copii si el cu amantele , ca doar n-o sa jeleasca ca nu te are linga el.
marialeia
Postat pe 14 August 2011 09:28
Cam trista situatie. Nu ati discutat amindoi acest aspect? ar trebui sa va ginditi ce e mai bine pt voi. Sa-si schimbe serviciul .
lusel
Postat pe 15 August 2011 22:45
va multumesc pentru comentariile voastre. ceea ce spuneti voi este adevarat: sunt norocoasa ca este mai mult decat un domn, insa in acelasi timp faptul ca nu-l am alaturi ma intristeaza. nu e usor sa fii singura, iar daca m-as casatori cu el ar insemna sa cresc singura copii si sa stau sa il astept in continuare.... si, cu riscul de a parea pretentioasa, nu ma pot multumi cu "o clipa"..
de discutat .. am discutat. insa pentru el nu este mare lucru faptul ca ne vedem asa rar. el spune ca banii sunt mai importanti...
problema este ca eu nu sunt multumita cu aceasta "clipa" si nu vreau sa-mi petrec viata asa... pentru mine banii nu aduc fericirea...
stiu ce vreau .. insa... cred ca imi este teama de decizii majore... poate ca imi este teama tocmai sa nu dau peste cine stie ce afemeiat si betiv...
cat despre iubire... stiu ca nu dureaza o viata...
laponaenigel
Postat pe 17 August 2011 12:08
De la: laponaenigel, la data 2011-08-06 19:33:30il simt ca ma iubeste, nu se pune problema de altcineva... insa.. e foarte greu cand toti pleaca impreuna in weekenduri si eu stau in casa. caci singura nu-mi vine sa ma duc..ma simt aiurea.. ei sunt impreuna, cupluri... eu singura m-as simti aiurea.. cum faci fata singuratatii ???



zici ca nu vrei sa fii singura in wekenduri atunci du-te tu la el si fa in asa fel incat sa te vrea langa el tot timpul
tusi_Oli
Postat pe 17 August 2011 12:31
tusi, lucreaza si in weekend... crezi ca nu m-am gandit??...
laponaenigel
Postat pe 17 August 2011 18:19
aidi bre, mami...ca doar nu lucra nonstop, ce dreaq...
macar o zi tot o are libera...

acu', zic si eu...daca l-ai iubi, daca intr-adevar ai simti ca el este barbatul vietii tale, te-ai duce dupa el, si asta este
in plus, nu cred ca va lucra in ritmul asta in urmatorii 20 de ani
da' e doar parerea mea...
michelle_
Postat pe 17 August 2011 18:53
"Draga mea, cand iubesti nu ai nevoie decat de o clipa sa fii langa cel drag, ca sa-ti umple sufletul de bucurie! "

Axl_22
Postat pe 17 August 2011 18:56
sa-i ofer 'sufletului meu pereche' cateva ore pe saptamana mi se pare absurd.....
ok, se poate intampla...te solicita jobul....dar nu o duci asa 2 ani....eu n-as putea si cred ca ar fi trebuit sa te intrebi mai demult 'ce sa faci??'
acum, e retoric....
ufishor
Postat pe 17 August 2011 19:00
ufisor, japitza mica...pe unde ai bantuit? ha?
si stai, n u te ambala asa...ca fata a zis de el ca e sufletul ei pereche...acu'...nu stiu cum simte el...
michelle_
Postat pe 17 August 2011 19:12
michello, in vacantzuri, pe unde credeai? si dupa....am muncit pe plantatie...14 ore/zi (on topic: dupa, fuga la sufletu` pareche in brate)
am priceput si eu ca `mnealui o avea perechi-perechi...si fetei ii ziceam sa ia atitudine : unde pleci mai? si ma lasi asa...desperecheata??
hai sa fumam un pai de-ala, me ...life is a bitch!
ufishor
Postat pe 17 August 2011 19:15
hihihi...life suks, man...am citat din clasici
dreaq...si tu fumezi tigari de pitzipoanca?
ioi, ishtenem...ne-am prostit de tot
michelle_
Postat pe 17 August 2011 19:18
parfum...
ce bine te simti cand faci ceva rau!
ufishor
Postat pe 17 August 2011 19:23
nu? suntem evil...evil...
michelle_
Postat pe 17 August 2011 19:29
eu zic sa il faci sa isi gaseasca un servici in orasul care locuiti...sau sa te muti tu in orasul in care este el...eu zic sa vezi poate ca el are amanta si vrea si familie cu copil...eu zic sa faci lucrurile in asa fel sa iti fie si bine si pt tine.....nu te gandi ca o sa gasesti un barbat mai rau..,trebuie sa il cunosti bine inainte...nici asta nu poti sa zici ca este cumsecade daca pune banii mai presus de dorintele tale ca sa faci o familie cu el...un barbat bun tine cont si de dorintele femeii de langa el
ingerasulluptator
Postat pe 17 August 2011 22:50
De la: laponaenigel, la data 2011-08-17 12:08:32va multumesc pentru comentariile voastre. ceea ce spuneti voi este adevarat: sunt norocoasa ca este mai mult decat un domn, insa in acelasi timp faptul ca nu-l am alaturi ma intristeaza. nu e usor sa fii singura, iar daca m-as casatori cu el ar insemna sa cresc singura copii si sa stau sa il astept in continuare.... si, cu riscul de a parea pretentioasa, nu ma pot multumi cu "o clipa"..
de discutat .. am discutat. insa pentru el nu este mare lucru faptul ca ne vedem asa rar. el spune ca banii sunt mai importanti...
problema este ca eu nu sunt multumita cu aceasta "clipa" si nu vreau sa-mi petrec viata asa... pentru mine banii nu aduc fericirea...
stiu ce vreau .. insa... cred ca imi este teama de decizii majore... poate ca imi este teama tocmai sa nu dau peste cine stie ce afemeiat si betiv...
cat despre iubire... stiu ca nu dureaza o viata...


Draga mea, daca lui ii plac mai mult banii si nu simte la fel ca tine nevoia de a fi mereu impreuna, nus ce sa zic. Eu nu cred in relatii la distanta.Mai devreme sau mai tarziu tot amorul se duce. Se racesc relatii cu oameni non stop unul anga altul..dapai la distanta. Take care.
alba
Postat pe 19 August 2011 17:44
dapai cum ?!
Mielutza
Postat pe 19 August 2011 17:56
De la: garbo017014, la data 2011-08-11 16:10:29Gandeste-te ca ai fi avut tot timpul langa tine un alcoolic, afemeiat ...etc, atunci ce ti-ai mai fi dorit?




De ce sa gandeasca asa?
Doar pentru ca e o vorba a romanului? - Bine ca n-a fost mai rau...?
Sau mai buna e cea cu capra vecinului?
nathalie
Postat pe 23 August 2011 18:17
daca renunti la el, da/ne coordonatele, unele dintre noi chiar au nevoie de ceva banuti si cateva clipe de suflet pereche sunt suficiente
elodia
Postat pe 23 August 2011 18:44
... Si daca nu renunti, lucrati un pic la time management.
nathalie
Postat pe 23 August 2011 19:20
Schimba-ti numele in "'Penelopa'" si stai cuminte si asteapta-l ca.....................vine el odata si oadata si o sa fie ca altadata. Stai la geam si vezi cum trece timpul pana vine el. Bafta multa.
delly001778
Postat pe 25 August 2011 17:34
"el spune ca banii sint mai importanti" - atunci, sa isi vada de bani...
Nu poate contesta nimeni ca pentru el sint mai importanti, poate doar sa il sfatuiasca sa le acorde valoarea cuvenita, daca tot sint atit de importanti: nu nevasta, daca nu castiga cel putin la fel (si cheltuieste de doua ori mai putin), nu copii, care sint niste chestii care papa bani, nu produc, si lista poate continua: nu casa, nu masina, nu haine, nu concedii.... etc.
quasaria
Postat pe 25 August 2011 18:39
Acum el lucaza in alta localitate, aproape in fiecare zi. Nu stiu ce varsta are, dar pentru a reusi in plan profesional, trebuie sacrificiu. Acest sacrificiu e mai bine sa-l faca acum pentru a avansa, pentru a- si defini statutul in companie, pentru propria experienta. In acest ritm nu o sa lucreze toata viata. Candva, el va fi cel care ii v-a trimite pe altii in alta localitate sa lucreze. Si tu lucrezi in ture. Daca ati fi fost in aceeasi localitate si cu programul vostru, crezi ca ar fi fost mult mai bine? Ar fi existat doar ideea de " impreuna ". Intr-o zi, s- ar putea ca lucrurile sa intoarca. Tu sa trebuiasca sa pleci, iar el sa lucreze in localitate. Ce ai sa faci atunci? O sa-l obligi tot timpul sa-si schimbe jobul in functie de locul tau?
prezbiteros
Postat pe 28 August 2011 21:25
sa va spun ce a determinat aceasta "intrebare": o amica avea o relatie asemanatoare cu a mea: el mai mult plecat si ea mai mult singura. intr-o zi tatal ei a murit. era singura. tot singura a trebuit sa se ocupe de tot ceea ce a urmat (caci iubitul nu a reusit sa ajunga la ea decat dupa o saptamana). a avut bani pentru tot..insa... era singura... a fost groaznic pentru ea. aceasta intamplare m-a pus pe ganduri...
deci... banii..nu sunt de ajuns... nici clipa ... uneori o strangere de mana face totul...
laponaenigel
Postat pe 1 Septembrie 2011 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
CADOUL PERFECT 11 De la: funny_lucky 9 Noiembrie 2010 20:08
Buna! am o relatie de mai bine de un an si el spune sa ne mutam impreuna...vreau un sfat?sau mai multe pls 59 De la: garbo032800 7 Ianuarie 2010 17:46
Un sfat va rog ... 8 De la: Lara777 22 Septembrie 2015 23:04
da inteleg 32 De la: lilioara 29 Noiembrie 2009 20:09
Setari Cookie-uri