se poate ierta infidelitatea?

De la: blairwitch, la data 2009-09-22 23:30:22uite mesajul prin care si spune ca banuim bine:
De la: sophia la 17 Septembrie 2009, 17:35 Pentru : blairwitch
Subiect: buna!!!

Mesaj:
sunt sophia sau dr shadow........asa am scris, asa ramane....
da, d..shadow este un prieten de-al meu....ai inteles?
o seara frumoasa.......
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:34
ce vorbesti sophico??? si dark shadow nu-ti spune nimic? cand mi-ai dat mesaj privat acum vreo cateva luni si mi-ai zis sa nu ma sperii ca tot tu esti, nu-ti aduci aminte??? oh, pardon, scuze, erai sub influenta medicamentelor si nu mai stiai ce faci....he..he...pe cine crezi matale ca duci cu presul????...ai facut tu niste prietene dragi sa plece de pe forum, dar cu mine nu-ti merge sa stii...nu ma intimidezi...si poti trimite cate mesaje vrei pe privat.....le tin acolo si, la un moment dat, voi face un topic special numai cu ele, ca sa vada toata lumea ce fel de om esti...asta daca esti om cu ratiune/inteligenta...

p.s. nu ma vei face sa iti vorbesc urat nici aici, si nici in particular...asa ca las-o jos, ca macane....nu incerca sa ma raportezi la admini...au mai fost si altii care se credeau buricul pamantului si m-au injurat si m-au facut in fel si chip...ei bine eu mai sunt....acele persoane nu.....asa ca mai gandeste-te...daca vrei razboi sau ignoranta totala....
tutankhamon
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:36
sophico, pe langa faptul ca esti plecata cu sorcova, dar departe rau de tot, mai esti si mitomana. Bine, tu cica esti avocat, dar esti unul fara discernamant, care nu face doar baroul constantei de rusine, ci intreaga tagma avocatiala doar pentru faptul ca ai fost acceptata acolo unde nici nu credeai ca vei ajunge vreodata.
blairwitch
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:37
De la: tutankhamon, la data 2009-09-22 23:36:34ce vorbesti sophico??? si dark shadow nu-ti spune nimic? cand mi-ai dat mesaj privat acum vreo cateva luni si mi-ai zis sa nu ma sperii ca tot tu esti, nu-ti aduci aminte??? oh, pardon, scuze, erai sub influenta medicamentelor si nu mai stiai ce faci....he..he...pe cine crezi matale ca duci cu presul????...ai facut tu niste prietene dragi sa plece de pe forum, dar cu mine nu-ti merge sa stii...nu ma intimidezi...si poti trimite cate mesaje vrei pe privat.....le tin acolo si, la un moment dat, voi face un topic special numai cu ele, ca sa vada toata lumea ce fel de om esti...asta daca esti om cu ratiune/inteligenta...

p.s. nu ma vei face sa iti vorbesc urat nici aici, si nici in particular...asa ca las-o jos, ca macane....nu incerca sa ma raportezi la admini...au mai fost si altii care se credeau buricul pamantului si m-au injurat si m-au facut in fel si chip...ei bine eu mai sunt....acele persoane nu.....asa ca mai gandeste-te...daca vrei razboi sau ignoranta totala....

chiar daca te ascunzi sub o masca......deja" intreci masura"......NU AM VB CU TINE DECAT PE FORUM...ATAT........
NU" MANIPULA ."....PE OAMENII CINSTITI CARE VOR SA SPUNA INTR-ADEVAR CEVA AICI.....DA, AM LUAT PASTILE -ANTICONCEPTIONALE....CE NU AM VOIE????
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:39
blanca
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:40
De la: la 22 Septembrie 2009, 11:02 Pentru :
Subiect: [fara subiect]

Mesaj:
ha, ha, ha.......... nebuna esty tu, "draga"...

asta mi l-ai trimis azi dimineata ....il recunosti???? nu sunt sterse.....sa stii...cele de cateva zile nu le-am sters....
tutankhamon
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:42
buunnnn....ma bag si eu..pot?/

avocata sau psiholog? te decizi? ca daca le-ai facut pe amandoua mda...probabil de asta ai dubla ( sau " n " personalitate
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:44
si asta e primul....cand ai inceput circul pe aici acum ceva zile....

De la: la 19 Septembrie 2009, 23:44 Pentru :
Subiect: TUTA...........

Mesaj:
TUTANK.........VINE CUMVA DE LA FAPTUL CA ESTY......."TUTA RAU", ASA-I???


sunt pastrate bine in cutia mea de mesaje.....asa ca nu mai minti atata - vad ca la capitolul asta esti as ........adminii au acces oricand la ele....de aia nu le sterg....
tutankhamon
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:45

Mai fetelor, Iasomia avea dreptate... noi suntem cei care alimentam existenta acestor personaje duse cu pluta. Noi ne punem mintea cu ele si le raspundem la provocari.
Daca ii ignoram, ce credeti ca vor face dupa un timp in care vor vorbi singure ca televizorul?
Asta-i singura solutie.
Ella34
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:46
deci, desteapto......nu imi mai vizita profilul in fiecare zi ca nu ai ce vedea....pentru tine nu mai exist...sub nici o forma.....si nu incerca sa intri din nou in lista mea de prieteni, pentru ca nu au acces decat cei verificati....iar comentariile la poze le-am moderat....asa ca daca scrii vreo prostie trebuie intai sa o accept eu si dupa aceea intra la poza.....iar mesajele nu ti le-am cenzurat, ca vreau sa adun cat mai multe probe impotriva ta...asa ca ofera-mi te rog cateva mostre din inteligenta ta de avocata sau de psiholoaga sau ce oi fi....
tutankhamon
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:49
De la: garbo032370, la data 2009-09-22 23:44:14 avocata sau psiholog? te decizi?


Avocat MEGA DANIELA SOFIA
BD. DUCA I.G. nr.(bip) bl. (bip) sc. (bip) ap. (bip)
CONSTANA
Domeniul principal de activitate: Prestari servicii

Descriere activitate:
Consultanta, asistenta si reprezentare juridica, drept civil, penal, comercial si litigii de munca.

Ca idee, tipa e recunoscuta pe la instante ca alergand cu cererile de amanare la grefe, fiind un avocat care isi amana des cauzele pe motive de sanatate, pana cand clientul decide sa renunte.
blairwitch
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:49
De la: tutankhamon, la data 2009-09-22 23:42:11De la: la 22 Septembrie 2009, 11:02 Pentru :
Subiect: [fara subiect]

Mesaj:
ha, ha, ha.......... nebuna esty tu, "draga"...

asta mi l-ai trimis azi dimineata ....il recunosti???? nu sunt sterse.....sa stii...cele de cateva zile nu le-am sters....

CINE A INCEPUT PRIMA SA JIGNEASCA? MAI TII MINTE? UITE-TE MAI ATENT PE FORUM, VEZI CE-AI ZIS DESPRE MINE, SI, ULERIOR, ORA, DATA CE AM ZIS EU.......ASA CA....FACI RECLAMA GRATUITA UNEI D-NE AVOCAT CARE INTR-ADEVAR, E O FEMEIE SERIOASA....ASA AM AFLAT "PE SURSE" CHIAR ASTAZI..............
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:51
De la: Ella34, la data 2009-09-22 23:46:10
Mai fetelor, Iasomia avea dreptate... noi suntem cei care alimentam existenta acestor personaje duse cu pluta. Noi ne punem mintea cu ele si le raspundem la provocari.
Daca ii ignoram, ce credeti ca vor face dupa un timp in care vor vorbi singure ca televizorul?
Asta-i singura solutie.





cum pot exista asemenea specimene?

adica...da...intelelg..sunt oameni si oameni...dar sa ajunga pe un forum sa faca asemenea lucruri


de fapt...ce mai....mai bine ne innebuneste pe noi decat sa ii innebuneascaa pe cei de langa ea///dna psiholog a ajuns la concluzia ca este o persoane cu multiple personalitati si ca sa se abtina in fata celor din jurul ei...fam etc..si sa nu o trimita la nebuni, s-a gandit ca cel mai bine ar fi sa-si canalizeze energiile negative asupra unui forum...as se certe cu morile ...sa-si descarce si e a cumva frustrarile

ai dreptate ela

pe mine...sincer..ma amuza...am senzatia ca ma joc
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:53
aoleu soficooooo


sa fie asta din cauza ca sofia...alias nu mai stiu cum , ca's pre multe conturi...si-o fi pierdut slujba?...pardon...slujbele

din cate vad ai destul timp as sta aici si sa scrii tot felul de porcarii
garbo032370
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:00
SI, AM SA INCHEI TOT CU EMINESCU.......
......... 'CE E V A L , CA V A L U L T R E C E ,

TOATE-S VECHI SI NOUA TOATE,

DE TE-NDEAMNA, DE TE CHEAMA,

T U RAMAI LA TOATE RECE................."

O SEARA FRUMOASA IN CONTINUARE.....
sophia1971
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:00
2370....mamica.....macar noi ne jucam dreaq dintr-un singur cont.....nu din mai multe si cu mai multe identitati....
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:01
asa e tuta

nu ma refeream ca ma joc pe forum...ci cu sofi honey...vezi sofi?mai bine te-ai numi asa?poate te si cuplam ...e mai atractiv sofi honey

tuta...noi ne jucam de pe un singur cont...ca oamenii normali mai au si alte treburi decat sa-si faca toata ziua conturi si sa debiteze prostii



pentru mine una...forumul reprezinta un loc unde pot sa intru si sa mai conversez cu oamenii...idei de viata , chestii..nu strica cu nimic...mai auzi si alte lucruri...

dar sa-ti pierzi timpul asa aiurea....feresca sfantul
garbo032370
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:07
si eu la fel scumpici, 2370.....intru seara dupa o zi de munca si incerc sa ma delectez....dar gasesc pe toate topicurile numai contre, cuvinte aruncate aiurea, citate care se repeta obsedant de le visez si noaptea, bancuri postate numai pe jumatate.....si multe dintre postari care nu au nici o legatura cu subiectul topicului....
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:12
mda...eu una nici nu citesc ce scrie...cateva cuvinte, si cand vad ca o ia pe aratura ma uit mai departe

acum ma uitam pe un alt topic cu multiple personalitati ceva de genu...am vazut ca dezbateti acolo

nu plecaaaaatttiiii si nu va stergeti conturile

v-am mai zis...eu citesc forumul asta de vreo 3 luni...si deja va recunosc

nu prea stiu eu acum sa-mi aranjez profilul...o sa incerc cand o sa am timp intr-o zi


dar nu plecatiii
garbo032370
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:17
De la: albastrea, la data 2009-08-23 11:28:10sunt distrusa, din toate punctele de vedere.... m-a terminat, nu ma asteptam la asa ceva, nu din partea lui, nu in conditiile-n care-mi jura ca ma iubeste, ca sunt totul pt el, ca sunt ceea ce-si doreste de la viata si persoana cu care vrea sa ramana pt totdeauna.
Suntem impreuna de un an si parca am fost facuti unul pt celalalt, cel putin asa credeam acum 2 zile. Am avut momente bune si rele, dar majoritatea celor rele s-au datorat faptului ca am inceput relatia relativ cu stangul. El se despartise de prietena lui si cand l-am cunoscut era inca indragostit de ea, desi nega cu vehementa. Inca din prima seara l-am rugat sa nu ma faca sa sufar si ca daca nu-i sigur ca asta-si doreste sa ma lase-n pace. A jurat a nu ma va face sa sufar niciodata. A mintit. Si uite asa, timp de cateva luni, prin atitudinea lui si un comportament ascuns cand venea vorba de telefonul lui, de lucrurile lui, n-a facut decat sa-mi starneasca monstrul verde al geloziei. Desigur, am aflat ca inca mai vb cu ea din cand in cand si va dati seama ca increderea mea in el a fost puternic zdruncinata. Nu s-au mai vazut, nici n-a mai vb cu ea dupa ce l-am pus efectiv sa aleaga. Cel putin n-am mai aflat eu, nici motive de banuit nu mi-a mai dat. Dar increderea zdruncinata nu poti sa ti-o refaci peste noapte, asa ca am inceput sa-l verific, sa ma uit in telefonul lui si toate aceste chestii care-mi par grotesti si injositoare pt mine ca femeie. Dar il iubesc, si tot ce-mi doream este sa capat iar incredere-n el.
Toate bune si frumoase pana acum 2 zile cand, intr-un impuls de moment, am intrat pe id-ul lui si am scos o tipa din ignore. Am aburit-o pe aia pana cand a spus ca ultima data cand facusera sex fusese acum 7-8 luni (perioada in care era cu mine). I-am spus ca-s prietena lui si am rugat-o sa-mi spuna exact ce si cum. Fata, dornica de afirmare, mi-a aratat tot logul din seara respectiva. Fusese oe 25 aprilie, la mai putin de o sapt dupa Paste cand imi jurase ca nu ma va mai minti niciodata. SI am vazut cum o intreba daca o are la fel de dulce, cum ii povestea ce o sa-i faca in detaliu....am simtit ca pica cerul pe mine. Si uite asa, au premeditat totul. Discutia avusese lor la ora 6.30 iar ei s-au vazut la 10. S-a dus frumos, a luat-o pe dra de acasa si a adus-o la el, in patul si-n cearceafurile in care se iubea cu mine, au folosit aceleasi prosoape si nici macar o clipa nu s-a gandit la proasta de mine care mai mult ca sigur statea acasa si plangea deoarece se certase cu el. De asemenea, mi-a spus tipa ca acum nici o luna a sunat-o doar ca nu s-au mai vazut. In privinta asta, el sustine altceva, spune ca dra i-a spus ca era la bloc cu o prietena si s-a dus si el, a stat 10min si a plecat, vrand doar sa iasa putin din casa. Desigur, mentionez ca nu a negat nimic (nici n-ar fi putut face una ca asta) si imi spune ca-i pare rau, ca regreta inca de atunci ce s-a intamplat, ca a fost o singura data si ca ma iubeste si tot ce-si doreste este sa ne impacam. Pare sincer in ceea ce spune, si stiu ca si eu sar calul in comportamentul fata de el spunandu-i la nervi multe chestii si intalnindu-ma cu diversi tipi care stiu ca-s interesati de mine doar pt a-l face pe el gelos. Diferenta este ca eu nu fac nimic cu respectivii si mereu i-am spus iar el a facut-o in patul si-n cearceafurile in care ne iubeam noi, in casa noastra, premeditat, comportandu-se exact ca un animal in calduri. A fost primul si singurul barbat pt mine, il iubesc cu toata fiinta mea dar simt ca nu pot trece peste. Nu pot sa mai ma duc la el, sa stau in patul lui, in cearceafurile lui, fara sa ma gandesc ca in aprilie el se tavalea cu ordinara aia. Nu vreau sa mai ma atinga, sa ma sarute...imi rasuna cuvintele care i le-a spus in cap...."tot la fel de dulce e? as vrea s-o gust..." Mentionez ca aseara m-am vazut cu el, si l-am batut exact ca-n filme. I-am spart buza, i-a dat sangele din nas, l-am zgariat, inclusiv l-am scuipat, mi-am varsat toata furia pe el in niste boscheti din cismigiu, sa nu ne vada nimeni. N-a ridicat un deget asupra mea, nu spunea decat ca merita totul, ca stie ca suferinta mea este imensa si ca tot ce-si doreste este sa schimbe trecutul, sa-i mai dau o sansa, ultima sansa. Am stat de la ora 9 pana la ora 3 dimineata, timp in care l-am gonit si l-am chemat aproape cand ajungea acasa la el sa-i mai trag niste suturi. Poate suna oribil, dar mi-a facut bine bataia care i-am dat-o. Cand am ajuns acasa, l-am sunat si am inceput sa-i spun tot ce am pe suflet in hohote de plans. Plangea si el. Motivul pt care a facut-o? A spus ca se saturase ca eu sa-l suspectez de ceva ce nu facuse, se simtea tinut in lesa, inclusiv prietenii lui faceau misto de el ca-l tin sub papuc. Recunosc, sunt o fire autoritara si am o personalitate puternica. Eu-s berbec iar el e sagetator.
Noi teoretic miercuri plecam in grecia....ce sa fac? Sa plec cu el, sa plec singura? Ce sa fac? Sa-i iert infidelitatea premeditata? Cum sa fac asta? Cum sa-l las sa ma atinga din nou dupa ce a atins-o pe aia? Cum sa ma duc la el sa ne iubim si sa stam impreuna in casa, in patul care pt mine era sacru, cu care s-a tavalit ca animalele cu ea? Cum?! Merita sa-l iert? Nu stiu daca veti avea rabdarea sa-mi cititi intregul roman, dar chiar am nevoie de niste sfaturi, de niste pareri...sunt debusolata si nu stiu in ce directie s-o iau. Sunt terminata....
tyna72
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:14
pana acum o luna credeam ca nu voi insela in viata mea,caci am fost inselata si stiu cum e.Dar daca un barbat te tot cauta (de 18 ani ne cunoastem)si mai cu seama ca relatia cu sotul e una tensionata am zis de ce nu?Si ce bine imi merge acum si cu sotul.Nu intreb nimic,nu vreau sa stiu la stadiu va ramane relatia mea cu amantul.Pur si simplu traiesc cilpa.Am gresit in privinta lui,cand nu l-am vrut poate alta era situatia mea ,dar cand esti tanar nu iei deciziile corecte.As fi avut acum un copil de 16 ani cu el,si de atunci nu am mai ramas insarcinata.Ma gandesc ca poate nu intamplator se tine de capul meu.Va pup.
tyna72
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:22
De la: Lady_Di, la data 2009-09-22 16:48:05
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 16:40:10cred ca n-a gresit
numai persoanele puternice pot sa ierte


Poate un barbat sa ne spuna de ce inseala barbatii - chiar si atunci cand spun ca iubesc persoana inselata, chiar si atunci cand spun ca nu le lipseste nimic acasa.

Bravooooo, buna intrebare !!! Sa vedem avem raspunsuri sincere!!!
miruta
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:01
De la: Lady_Di, la data 2009-09-22 16:38:08
De la: miruta, la data 2009-09-22 15:10:13


esti o persoana puternica
ff bine bv tie
eu nu sunt asa


Nu stiu daca m-ai inteles - dupa asta l-am iertat. ;)[/quote]
Nu , nu am inteles asa ceva , parca nu am citit ca l-ai iertat...
miruta
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:01
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 17:19:48Lady, am spus ca organul se trezeste inaintea constiintei.
asta e valabil si dupa ce sunt iertati. pentru ca asa e natura umana, chiar daca suntem totusi diferiti. unii devin mai grijulii, altii mai tematori, da' cam toti respecta...regulile naturii umane
la femei se intampla acelasi lucru, dar la ele dicteaza sufletelul, inima, nu organul. un fel de "ochii vad, inima cere".
impacati-va fiecare cu ideea si rugati-va sa nu aflati, daca vreti sa traiti linistiti, cel putin din punctul asta de vedere

miruta
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:06
De la: Lady_Di, la data 2009-09-22 17:26:10OK - acum stiu pentru ce trebuie sa ma rog seara inainte de culcare.

Fetelor nu va imaginati ca barbatii au suflet - nu au asa ceva - au doar un organ care se trezeste and vrea Maria lui si cand se intampla asta - ei nu au capatat si minte ca sa judece inainte de a trece la fapte.
Ce conteaza suferinta celui de langa tine, ce conteaza lacrimile lui fierbinti, ce conteaza socul prin care il faci sa treaca - pe el si eventual pe proprii copii - daca organul s-a trezit el trebuie repede leganat si culcat - ca altfel dauneaza la sanatatea psihica a purtatorului.
Pik - speram sa ne dai o varianta mai ...

esti foarte tare.....
miruta
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:08


fetelor!!!!!! gata cu cearta , lasati-o in pace pe sophia
nu-i mai dati atata importanta
noi discutam de fapt de altceva:infidelitatea
sa revenim la subiectul nostru
miruta
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:29
dap, si cand ma gandesc ca ieri chiar reuseam sa ne intelegem pe topicul asta...trebuia sa apara sofia
zambila
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:40
si vom discuta pana in panzele albe si rezultatul va fi acelasi...
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:40
ela, pai tocmai asta-i tot farmecul, discutam discutii
zambila
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:48
zambiluto
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta 1 De la: medeea46 9 Noiembrie 2010 10:51
S-a luat cu bagaje cu tot si a plkt la "mamica" 29 De la: me_reloaded 12 Octombrie 2010 10:13
casatoria cum un strain! 6 De la: AGAPI_MOU 14 August 2009 10:28
Afemeiat? 4 De la: garbo099510 8 Martie 2010 00:26
de ce toata lumea se gandeste doar la agatat si la casatorie? Mi se pare o tampenie..probabil ca este chestie de inteligenta,pt ca atata ii duce capul 54 De la: ingerasulluptator 27 Noiembrie 2012 08:26
Setari Cookie-uri