se poate ierta infidelitatea?

am inteles ariadna,dar cum te simti esti fericit cand il ierti? nu se schimba in rau relatia? cum poti avea incredere in el si sa mai sati cu el?
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:47
Depinde de el, daca merita a doua sansa. Increderea o recapeti foarte greu si cred ca niciodata in totalitate. Dar cand vezi ca isi da tot interesul si ca face orice pentru relatie atunci incerci. Ce ai mai avea de pierdut?
adela_baby2002
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:53
Poate nu ma crede nimeni...........am plins si m-am consumat nervos si...........nu mi-a folosit la nimic. Din ce in ce pierdeam teren in fata lor si nu era k pt mine. Efectiv am vb cu el......nu ca sotie, nu ca o sora............ca cea mai buna prietena. Am pus efectiv pe hirtie punctele forte ale fiecareia.........si a ajuns la concluzia.........singur......ca chiar nu merita..............ca a fost o ratacire..........si o greseala......si m-a rugat daca se poate sa incercam sa reluam ce am pierdut
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:55
De la: l_erika, la data 2009-09-22 14:47:59am inteles ariadna,dar cum te simti esti fericit cand il ierti? nu se schimba in rau relatia? cum poti avea incredere in el si sa mai sati cu el?

Fericit? in nici un caz................treci dintr-o stare in alta.....de la plins la ris. Este f greu.........mai ales pt cel inselat............
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:56
Cand am aflat ca ma inseala - primul gand a fost - DISPARI!!! sa nu te mai vad in viata mea.
Cand il vedeam strangandu-si lucrurile si mai ales cand a plecat si am ramas singura - am simtit ca mi s-a sfartecat sufletul dupa care nici un sentiment - doar amortire. Zile la rand am fost incapabila sa ma gandesc la ceva. Si acum cand ma gandesc la senzatia de atunci incep sa plang. Nu simteam nimic - nici regret, nici pareri de rau - ma simteam doar pustiita - eram ca un robot. Faceam automat lucrurile pe care le fac de obicei. Atunci nici macar nu plangeam - nu-mi venea sa plang. Nu puteam manca, nu puteam dormi - am stat nopti in sir cu ochii in tavan. Nimeni nu stia ce se intamplase. Copiii, parintii, prietenii ma intrebau daca e totul in regula - zambeam automat si spuneam ca da. Ca el e doar plecat cu treaba.
Dupa o vreme el a inceput sa ma caute, ne-am intalnit. In clipa in care l-am vazut abia atunci am simtit durerea, abia atunci am inteles ca de fapt nu numai ca nu acceptasem ca totul s-a terminat - ci pur si simplu refuzam sa ma gandesc la asta.

Nimeni nu spune ca e usor sa treci peste asa ceva - dar nu e imposibil.
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:57
De la: adela_baby2002, la data 2009-09-22 14:53:51Depinde de el, daca merita a doua sansa. Increderea o recapeti foarte greu si cred ca niciodata in totalitate. Dar cand vezi ca isi da tot interesul si ca face orice pentru relatie atunci incerci. Ce ai mai avea de pierdut?

Da, corect..............mai rau decat ti-a fost ce ar mai putea fi?Si sotul meu a facut eforturi ca relatia sa continuee.........
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:01
voi asa, voi asa. dati-i inainte cu a doua sansa.

o data nu se pune, a doua oara nu stii, a treia oara ti s-a parut

v-ati gandit ca cine a inselat si a fost prins cu matza-n sac, invata sa nu mai repete greselile care l-au dat de gol?

e ca la virusi. in urma tratamentelor , devin mai puternici
si_totusi
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:03
De la: adela_baby2002, la data 2009-09-22 14:53:51Depinde de el, daca merita a doua sansa. Increderea o recapeti foarte greu si cred ca niciodata in totalitate. Dar cand vezi ca isi da tot interesul si ca face orice pentru relatie atunci incerci. Ce ai mai avea de pierdut?


bv corect!!
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:06
totusico,zi le tu ca pe mine nu ma crede nimeni cica s prea tanara!!
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:07
De la: Ariadna75, la data 2009-09-22 14:55:13Poate nu ma crede nimeni...........am plins si m-am consumat nervos si...........nu mi-a folosit la nimic. Din ce in ce pierdeam teren in fata lor si nu era k pt mine. Efectiv am vb cu el......nu ca sotie, nu ca o sora............ca cea mai buna prietena. Am pus efectiv pe hirtie punctele forte ale fiecareia.........si a ajuns la concluzia.........singur......ca chiar nu merita..............ca a fost o ratacire..........si o greseala......si m-a rugat daca se poate sa incercam sa reluam ce am pierdut

te cred, te inteleg perfect.....numai cine nu trece prin asa ceva nu intelege
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:07
Intr-o astfel de situatie gandesti combinat ...............cu inima si creierul...pare ciudat, dar.........asa este
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:08
ia lasati bei pesimismul
eladaela
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:08
totusica
vezi, macar tot invata cineva ceva de aici...ei!
zambila
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:08
De la: si_totusi, la data 2009-09-22 15:03:03voi asa, voi asa. dati-i inainte cu a doua sansa.

o data nu se pune, a doua oara nu stii, a treia oara ti s-a parut

v-ati gandit ca cine a inselat si a fost prins cu matza-n sac, invata sa nu mai repete greselile care l-au dat de gol?

e ca la virusi. in urma tratamentelor , devin mai puternici

Te-ai gindit ca fiecare pt virus exista un antivirus?
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:09
Buna treaba asta M-am gandit si eu dar crede-ma ca m-am desteptat mai mult decat el si ea la un loc... ...se poate si asa nu???
adela_baby2002
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:09
De la: Lady_Di, la data 2009-09-22 14:57:42Cand am aflat ca ma inseala - primul gand a fost - DISPARI!!! sa nu te mai vad in viata mea.
Cand il vedeam strangandu-si lucrurile si mai ales cand a plecat si am ramas singura - am simtit ca mi s-a sfartecat sufletul dupa care nici un sentiment - doar amortire. Zile la rand am fost incapabila sa ma gandesc la ceva. Si acum cand ma gandesc la senzatia de atunci incep sa plang. Nu simteam nimic - nici regret, nici pareri de rau - ma simteam doar pustiita - eram ca un robot. Faceam automat lucrurile pe care le fac de obicei. Atunci nici macar nu plangeam - nu-mi venea sa plang. Nu puteam manca, nu puteam dormi - am stat nopti in sir cu ochii in tavan. Nimeni nu stia ce se intamplase. Copiii, parintii, prietenii ma intrebau daca e totul in regula - zambeam automat si spuneam ca da. Ca el e doar plecat cu treaba.
Dupa o vreme el a inceput sa ma caute, ne-am intalnit. In clipa in care l-am vazut abia atunci am simtit durerea, abia atunci am inteles ca de fapt nu numai ca nu acceptasem ca totul s-a terminat - ci pur si simplu refuzam sa ma gandesc la asta.

Nimeni nu spune ca e usor sa treci peste asa ceva - dar nu e imposibil.


esti o persoana puternica
ff bine bv tie
eu nu sunt asa
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:10
De la: zambila, la data 2009-09-22 15:08:45totusica
vezi, macar tot invata cineva ceva de aici...ei!

si noi................cei inselati
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:13
parerile sunt impartite,ar fi bine cei ,cele care au chef de misto, mai bine sa taca decat sa scrie prostii
daca aveti ceva serios de zis , scrieti daca nu nu faceti bascalie
sunt unele persoane care chiar au suferit sau chiar vor un sfat si daca putem le ajutam
dar nu cu bascalie
ca,doamne fereste sa fiti si voi cele tari in situatia asta
sti cum e:"niciodata nu spune niciodata"
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:16
De la: miruta, la data 2009-09-22 15:16:18 parerile sunt impartite,ar fi bine cei ,cele care au chef de misto, mai bine sa taca decat sa scrie prostii
daca aveti ceva serios de zis , scrieti daca nu nu faceti bascalie
sunt unele persoane care chiar au suferit sau chiar vor un sfat si daca putem le ajutam
dar nu cu bascalie
ca,doamne fereste sa fiti si voi cele tari in situatia asta
sti cum e:"niciodata nu spune niciodata"

Corect................te apreciez pt asta
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:21
fetele, mai facem si noi haz de necaz, ca deh...n-avem de ales!!
ce tot atata sa ne plangem de mila?!!
nu-i convine?? NEXT!
zambila
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:24
De la: gina_petre, la data 2009-09-19 14:00:11..hm..nu stiu cati ani ai, dar probabil foarte putini daca esti la primul barbat.dar trebuie sa intelegi ca nimeni nu apartine nimanui..iar si tu, sigur, nu te vei opri la primul barbat, ar fi si pacat sa nu cunosti cu adevarat, sa poti face diferenta..Te-ai purtat ca o gasculita, scuza-mi expresia..sa nu mai faci prostii din astea, sa intri pe id-ul cuiva, e dreptul la intimitate al fiecaruia..In plus ti-a facut mai mult rau decay iti putea face cineva strain, tu cu mintea ta si mana ta, te-ai chinuit..de ce?..pentru ca a fost primul?..si ce daca?..ultimul conteaza, si acesta nu e niciodata primul..


bravo! un sfat mai mult decat inteligent! ca femeie, trebuie sa fii cu un pas inaintea barbatului: sa stii cand sa taci, sa stii cand sa vorbesti si sa stii ca nu rezolvi nimic cu plansete, certuri, reprosuri si urmariri.........in primul rand, trebuie sa ai mereu incredere in tine si niciodata sa nu-i arati ca esti suspicioasa.
Fii mereu interesata de tine, descopera-te pe tine, ce iti place, ce vrei sa mai schimbi la tine si astfel, ii vei trezi si lui interesul sa te descopere zi de zi, fara sa se uite in alta parte.
Stii cat de mult face o vorba dulce si o farfurie de mancare facuta de tine si servita de el in tacere?
hai succes!
daca simti ca el nu te merita, cauta pe altul....
...................................................................
http://blog.exposhop.ro - castiga parfumul tau Coco Chanel
exposhop
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:25
intotdeauna parerile sunt impartite insa nimeni nu a facut misto.
faptul ca esti tottal in dezacord cu parerea cuiva nu inseamna ca faci misto.

numai bine va doresc si fiecare face cum crede ca e mai bine pt propria persoana
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:25
va doresc discutie placuta tuturor! o sa mai citesc si maine ce ati mai discutat aici!
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:34
De la: Ariadna75, la data 2009-09-22 15:21:32
De la: miruta, la data 2009-09-22 15:16:18 parerile sunt impartite,ar fi bine cei ,cele care au chef de misto, mai bine sa taca decat sa scrie prostii
daca aveti ceva serios de zis , scrieti daca nu nu faceti bascalie
sunt unele persoane care chiar au suferit sau chiar vor un sfat si daca putem le ajutam
dar nu cu bascalie
ca,doamne fereste sa fiti si voi cele tari in situatia asta
sti cum e:"niciodata nu spune niciodata"

Corect................te apreciez pt asta


mersi!!!!
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:41
De la: zambila, la data 2009-09-22 15:24:08fetele, mai facem si noi haz de necaz, ca deh...n-avem de ales!!
ce tot atata sa ne plangem de mila?!!
nu-i convine?? NEXT!


nu-i frumos!!!!
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:19
da'i sanatos si se practica
pik_nik
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:36
De la: miruta, la data 2009-09-22 15:10:13


esti o persoana puternica
ff bine bv tie
eu nu sunt asa [/quote]

Nu stiu daca m-ai inteles - dupa asta l-am iertat. ;)
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:38
cred ca n-a gresit
numai persoanele puternice pot sa ierte
pik_nik
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:40
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 16:40:10cred ca n-a gresit
numai persoanele puternice pot sa ierte


Poate un barbat sa ne spuna de ce inseala barbatii - chiar si atunci cand spun ca iubesc persoana inselata, chiar si atunci cand spun ca nu le lipseste nimic acasa.
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:48
nu, nu poate. in masura egala inseala si femeile, da' la ele se pare ca e mai simplu sa spui de ce.
femeile, cu suflet mai gingas, se zice, risca sa fie impresionate de cate o noua aparitie si s-o ia razna. chestie de sentimente.
barbatii, spirite de cocoshi, vor sa-si construiasca un palmares, sau nu vor sa sufere gandind ca au ratat ocazii prielnice, si cum organul se trezeste inaintea constiintei, o iau si ei razna.
asta in cazul persoanelor, sa zicem - normale. ceilalti ar trebui sa discute cu psihologi, sociologi sau functionarii de banca
pik_nik
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai exista oare in ziua de azi oameni care sunt normali la cap...Si care ar trebui sa aiba calitatile unui om? 2 De la: luptatoareacurajoasa 6 Iulie 2010 11:25
Mesaj de interes national 129 De la: dana1975 14 Mai 2016 16:31
de ce oare oamenii nu se suporta unii pe altii ?eu una nu as suporta sa locuiesc cu cineva pt ca oamenii sunt rai si fiecare isi urmareste interesul, 1 De la: ingerasulluptator 20 Iulie 2012 23:14
O noua sansa relatiei tale sau divort fara probleme? 4 De la: iulia_marinela 24 Octombrie 2013 06:07
nu cassa blankovici te face 1 De la: garbo022890 12 Martie 2010 01:19
Setari Cookie-uri