se poate ierta infidelitatea?

never say never
eladaela
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:02
De la: l_erika, la data 2009-09-22 13:46:36nu! ideea e ca daca nu o iubeste nu trebuie sa o insele,mai bine ii spune ca nu o iubeste si se despart!sau vi se pare normal sa o insele?!! ce i cu voi oameni buni? de cand inselatul este o scuza pt faptul ca nu iubesti pe cineva??? te desparti de pers aia si gata!!

si lady di, indiferent ca iubesti sau nu, infidelitatea nu e o solutie!

cum naiba sa nu fie o probl faptul ca o pers e insalata? mai degraba prefer sa nu fiu iubita si sa fiu respectata si sa ma despart de pers care nu ma iub decat sa fiu inselata!!!


bv,bv corect asa e
daca exista infidelitate atunci de ce mai stam impreuna, de ce ne mai iubim???
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:02
De la: l_erika, la data 2009-09-22 13:46:36nu! ideea e ca daca nu o iubeste nu trebuie sa o insele,mai bine ii spune ca nu o iubeste si se despart!sau vi se pare normal sa o insele?!! ce i cu voi oameni buni? de cand inselatul este o scuza pt faptul ca nu iubesti pe cineva??? te desparti de pers aia si gata!!

si lady di, indiferent ca iubesti sau nu, infidelitatea nu e o solutie!

cum naiba sa nu fie o probl faptul ca o pers e insalata? mai degraba prefer sa nu fiu iubita si sa fiu respectata si sa ma despart de pers care nu ma iub decat sa fiu inselata!!!


bv,bv corect asa e
daca exista infidelitate atunci de ce mai stam impreuna, de ce ne mai iubim???
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:02
Eu prefer sa fiu iubita. Si sa iubesc.
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:04
erika, uite, gandeste-te ca parintii tai sunt si ei oameni, si mai gresesc, se mai inseala, nici eu nu le stiu pe toate!
nu trebuie sa-i iei pe ei drept model, daca nu-ti plac!

oricum, ma tot gandesc, oamenii astia care acum au o varsta, parintii nostri, si au trait in alte timpuri, au foarte mare rabdare si multa perseverenta in relatii, desi nu mai iubesc, sau nu mai sunt fericiti!
asa au invatat ei sa traiasca, nu inseamna ca e si bine automat!
zambila
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:04
Erika,ai fost vreodata pusa in situatia asta?
adela_baby2002
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:04
miruta asa mi se pare mie corect! daca in viata asta mi se va intampla sa ma insele,indif cat am asa sufar am sa pun punct rel. indiferent cat de mult la omorat curiozitatea!!

sau cum nu l a omorat
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:04
ce faci daca-l iubesti??
eladaela
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:06
zambilo, normal ca nu i iau ca ex.nu numai faptul ca tata are pe altcineva ma doare ci si ca mam nu are puterea sa puna capat casniciei lor,indif care ar fi obligatiile lor financiare, nu e bine sa strea in casa impreuna ca doi straini.

adela,in care sit daca am fost pusa? sa ma fi inselat prietenul?

nu am fost pusa in sit asta. o sg rel seriosa am avut pana acum,dar nu a fost vb de infidelitate,ci nu ne am mai inteles si ne am desp.

l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:07
indiferent de circumstantele in care se produce infidelitatea,nu sunt dispusa sa iert. sunt convinsa ca nu am sa mi schimb modul de gandire indif daca este f bun sau nu, macar pt simplul fapt ca ma respect si am o demnitate peste care nu calc.
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:10
De la: l_erika, la data 2009-09-22 14:01:52dragelor,oricat de diferit am gandi, va sunt datoare cu o cafea pt ca mereu am ceva bun de luat de la voi!

da da si eu, imi place tare mult sa citesc ce scrieti voi pe aici
si indiferent de varsta care o ai si te inseala privesti viata cu alti ochii, e tare rau , nu doresc nimani, eu am trait o experienta si nu vreau sa-mi aduc aminte,si totusi a plans s-a jurat ca ma iubeste si ca a fost o greseala, dar in mintea mea era intrebarea: " oare a fost o greseala??"

miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:10
Salutare tuturor! Ma bag si eu putin in discutie.........f interesant subiectul.......l-am urmarit si ieri...........cunosc (din pacate)acest rapuns "din curiozitate............." nu m-a multumit atunci, din contra m-a umplut de nervi............dar uite ca au trecut aproape doi ani si tot impreuna suntem. Sunt sigura ca nu as mai ierta a doua oara. Sunt de acord ca daca o relatie nu mai merge......chiar daca il iubesti inca , un semn de iubire este si acela de a renunta la relatie, redindu-i astfel liberatea.Daca lui nu ii este bine in relatie, toata viata o sa fie "turist" intre doua femei
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:11
miruto,imi pare rau pt tine! dar care a fost deznodamantul?


ariadna,daca l ai iertat de unde stii ca nu te mai inseala?adica ,esti sigura ca nu este turist?

ai dreptate,un semn de iubire este sa i redai libertatea partenerului daca el nu se mai simte bine in relatie
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:15
De la: l_erika, la data 2009-09-22 14:10:17indiferent de circumstantele in care se produce infidelitatea,nu sunt dispusa sa iert. sunt convinsa ca nu am sa mi schimb modul de gandire indif daca este f bun sau nu, macar pt simplul fapt ca ma respect si am o demnitate peste care nu calc.


eeehhheee asa gandeam si eu in tineretile mele ,dar ai sa vezi ca timpul si viata te fac altfel
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:17
Asa spuneam si eu... pana acum 3 luni cand am aflat ca sotul meu ma insela cu o colega de munca de 6 luni( nu fizic ). Mi-a cazut cerul in cap, mi-am pierdut toata increderea in mine, toata taria aia pe care eu credeam ca o am si pana la urma l-am iertat. Stii de ce? Pentru ca intradevar il iubesc si m-am gandit ca orice om merita o sansa de care trebuie sa profite. De 3 luni de cand am aflat s-au schimbat foarte multe in relatia noastra. Daca vreodata o sa se mai intample atunci poate o sa iau o alta decizie dar pana atunci...


Stii vorba aceea...."niciodata sa nu spui niciodata.."
adela_baby2002
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:18
nu stiu ce sa mai spun... raman uimita dar sper sa nu fiu nevoita sa iau astfel de decizii
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:19
De la: Ariadna75, la data 2009-09-22 14:11:14Salutare tuturor! Ma bag si eu putin in discutie.........f interesant subiectul.......l-am urmarit si ieri...........cunosc (din pacate)acest rapuns "din curiozitate............." nu m-a multumit atunci, din contra m-a umplut de nervi............dar uite ca au trecut aproape doi ani si tot impreuna suntem. Sunt sigura ca nu as mai ierta a doua oara. Sunt de acord ca daca o relatie nu mai merge......chiar daca il iubesti inca , un semn de iubire este si acela de a renunta la relatie, redindu-i astfel liberatea.Daca lui nu ii este bine in relatie, toata viata o sa fie "turist" intre doua femei

da asa e !!!! dar cand ai este si bine si tot se duce??? cum e???
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:20
De la: l_erika, la data 2009-09-22 14:15:32miruto,imi pare rau pt tine! dar care a fost deznodamantul?


ariadna,daca l ai iertat de unde stii ca nu te mai inseala?adica ,esti sigura ca nu este turist?

ai dreptate,un semn de iubire este sa i redai libertatea partenerului daca el nu se mai simte bine in relatie


deznodamantul?? ----am ramas impreuna
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:22
miruto ,mai devreme mi ai spus ca am dreptate si ca nu ar tre ramana doi oameni imp ca sa se insele.tu esti de acord sa o ierti?
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:23
Nu am spus ca nu ma mai inseala............de atunci sunt mai vigilenta si cred ca s-a convins ca nu sunt gisculita......le-am arata amindorura ca sunt mult mai desteapta decat ei doi impreuna si i-am infrint cu propriile lor arme. atunci cind s-a trezit cu citatia pt divort acasa a vazut ca eu nu glumesc.....Am mai spus si ieri.............de iertat, ierti..asta este legea firii ....fiecare are dreptul la a doua sansa
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:23
nu va ganditi ca daca voi iertati infidelitatile,acestea vor continua sa existe?!! va ganditi in ce lume am trai (de fapt asta e lumea in care traim) toata lumea sa insele pe toata lumea si sa fie iertati?

care mai e farmecul relatiei?atunci mai are vreun sens cuv relatie,casnicie,incredere loialitate?!! astea se duc pe apa sambetei nu?! si cum puteti fi fericiti asa?! va prefaceti ca totul este ok?
l_erika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:27
De la: l_erika, la data 2009-09-22 14:23:21miruto ,mai devreme mi ai spus ca am dreptate si ca nu ar tre ramana doi oameni imp ca sa se insele.tu esti de acord sa o ierti?


nu, mai devreme ziceam ca nu e normal sa inseli si sa o tot tii asa un fel de turist,dar avand in vedere ca s-a intamplat o data si prima oara am zis sa trec peste,la urmatoarea daca v-a mai fi nu stiu cum am sa reactionez , dar sigur voi face urat!!!!
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:28
Buna ziua ...eu snt noua pe aici si acm am intrat si am vazut subiectul ...fff interesant ...mey nuj ce sa zc dar dupa parerea mea eu zic sai mai dai o sansa sa vezi cum se comporta cu tn ...
brunetzika
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:29
De la: miruta, la data 2009-09-22 14:22:55
De la: l_erika, la data 2009-09-22 14:15:32miruto,imi pare rau pt tine! dar care a fost deznodamantul?


ariadna,daca l ai iertat de unde stii ca nu te mai inseala?adica ,esti sigura ca nu este turist?

ai dreptate,un semn de iubire este sa i redai libertatea partenerului daca el nu se mai simte bine in relatie


deznodamantul?? ----am ramas impreuna
Daca el vrea sa fie turist...este alegerea lui, atunci nimeni nu ma poate invinuii ca nu am facut ce este omeneste posibil pt noi, pt relatia respectiva......si alt aspect, mi-am dat seama ca trebuie sa ramin intreaga la minte pt copii mei.....nimeni nu poate sa-i ajute decat eu. daca stai tot timpul cu stresul si cu cearta in familie, relatie.....ajungi sa iei cimpii.......sincer. Nu vreau ca peste citiva ani sa ma vada nebuna pe strada si sa spuna "uite...vezi tipa aceea? este mama mea.....dar nu ma poate ajuta !" Vrea libertate? sa o aiva...........fiecare sac isi are peticul sau..sincer
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:29
Sincer...................cu violenta, fie ea verbala sau fizica nu faci nimik.Eu am rezolvat problema cu calm si diplomatie
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:32
De la: l_erika, la data 2009-09-22 14:27:21nu va ganditi ca daca voi iertati infidelitatile,acestea vor continua sa existe?!! va ganditi in ce lume am trai (de fapt asta e lumea in care traim) toata lumea sa insele pe toata lumea si sa fie iertati?

care mai e farmecul relatiei?atunci mai are vreun sens cuv relatie,casnicie,incredere loialitate?!! astea se duc pe apa sambetei nu?! si cum puteti fi fericiti asa?! va prefaceti ca totul este ok?


nu ne prefacem , nu ai inteles depinde de barbat ca daca e un "turist" caruia ai place sa alerge de la una la alta nu merita sa-l mai ierti dar ca s-a intamplat ........astae " niciodata sa nu spui niciodata", viata are multe drumuri de parcurs si se zice ca daca nu treci prin toate nu esti om sau ca ai trait degeaba
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:32
De la: zambila, la data 2009-09-22 13:51:27erika draga, asa-i cum zici tu, numai vezi, viata asta nu-i numai cum ne-o imaginam noi, sau cum am vrea sa fie...
acum 5 ani poate si eu gandeam la fel!
si nu, inselatul n-are nici o scuza, indiferent ca iubesti sau nu, dar daca as avea de ales, as prefera sa fiu fericita, fara sa stiu daca ma inseala sau nu...ar conta prea putin!


zamblici,

ai vazut mami ca-ti prinde bine statul pe net?
te-ai facut inteleapta....
iasomia
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:37
adevarul e ca la momentul respectiv, l-am ameninat ca ma voi razbuna si o voi face si eu,nu i-a venit bine deloc si probabil gandindu-se ca nu i-ar place asa ceva , nu-mi mai face nici el mie.
noi ne-am casatorit din dragoste pura si nebuni unul dupa altul si m-am gandit ca poate chiar a fost o greseala din partea lui...
in viata e bine sa treci peste unele lucruri fara sa le vezi,dar eu le cam vad pe toate!!!
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:44
Nimeni nu a zis ca iarta infidelitatile la nesfirsit
Ariadna75
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:45
De la: Ariadna75, la data 2009-09-22 14:32:02Sincer...................cu violenta, fie ea verbala sau fizica nu faci nimik.Eu am rezolvat problema cu calm si diplomatie

diplomatie..??? cum??? ne poti zice ceva???
miruta
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei tradatoare in dragoste! 6 De la: floare_cu_colti 28 Martie 2011 09:29
Ce intelegeti voi prin faptul daca cineva iti da o palma trebuie sa ii intorci si celalalt obraz? 20 De la: ingerasulluptator 13 August 2013 14:06
La noi in familie barbatii se nasc din 33 ani in 33 6 De la: VOIAJOR 26 Septembrie 2012 20:19
PRODUSE ANION 4 De la: tutankhamon 29 Octombrie 2009 09:45
Ce insemna a fii ateist? 99 De la: Doinita201 24 Octombrie 2010 20:36
Setari Cookie-uri