se poate ierta infidelitatea?

piku,

da,sigur. numai puternicii iarta. dupa cum si numai desteptii intorc si celalalt obraz


adriana, nu exista antivirus. pe moment tratamentele par ca dau roade insa, se trateaza o tulpina de virus si apare alta noua

ase-i si cu infidelii istea. naravul din fire, n-are lecuire.

erika, eu zic ca tu zici bine.
acu, fiecare femeie face cum crede si cum o duce capul. e o alegere personala
si_totusi
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:57
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 16:54:52nu, nu poate. in masura egala inseala si femeile, da' la ele se pare ca e mai simplu sa spui de ce.
femeile, cu suflet mai gingas, se zice, risca sa fie impresionate de cate o noua aparitie si s-o ia razna. chestie de sentimente.
barbatii, spirite de cocoshi, vor sa-si construiasca un palmares, sau nu vor sa sufere gandind ca au ratat ocazii prielnice, si cum organul se trezeste inaintea constiintei, o iau si ei razna.
asta in cazul persoanelor, sa zicem - normale. ceilalti ar trebui sa discute cu psihologi, sociologi sau functionarii de banca


Dar cred acesti barbati normali care doar se dau cocoshi ca merita iertati?
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:58
Si mai mult decat atat - atunci cand se vad iertati simt nevoia sa recidiveze - ca oricum stiu ca pot fi iertati?
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:59
Lady, am spus ca organul se trezeste inaintea constiintei.
asta e valabil si dupa ce sunt iertati. pentru ca asa e natura umana, chiar daca suntem totusi diferiti. unii devin mai grijulii, altii mai tematori, da' cam toti respecta...regulile naturii umane
la femei se intampla acelasi lucru, dar la ele dicteaza sufletelul, inima, nu organul. un fel de "ochii vad, inima cere".
impacati-va fiecare cu ideea si rugati-va sa nu aflati, daca vreti sa traiti linistiti, cel putin din punctul asta de vedere
pik_nik
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:19
OK - acum stiu pentru ce trebuie sa ma rog seara inainte de culcare.

Fetelor nu va imaginati ca barbatii au suflet - nu au asa ceva - au doar un organ care se trezeste and vrea Maria lui si cand se intampla asta - ei nu au capatat si minte ca sa judece inainte de a trece la fapte.
Ce conteaza suferinta celui de langa tine, ce conteaza lacrimile lui fierbinti, ce conteaza socul prin care il faci sa treaca - pe el si eventual pe proprii copii - daca organul s-a trezit el trebuie repede leganat si culcat - ca altfel dauneaza la sanatatea psihica a purtatorului.
Pik - speram sa ne dai o varianta mai ...
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:26
Lady, speram sa apreciezi cel putin ca am fost sincer.
daca minteam frumos, m-ai fi crezut? haide zau, nu pari naiva!
e greu sa asimilam cate un adevar mai dureros, speram mereu ca nu sa poate, ca e o greseala, un vis urat macar, si ca o sa ne trezim intr-un roz bombon frumos, cu lapte si miere imprejurul nostru...
sau lucrurile urate, rele, dureroase, exista, e adevarat, dar li se pot intampla numai altora...
pik_nik
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:41
Stii care e ideea - asa eram - pana sa-mi iau suturi in fund de pretutindeni.
Pe urma am avut un moment in care viata mi s-a parut ingrozitoare - cand am realizat cum arata realitatea.
Dupa care a urmat perioada de luciditate - in care dracul nu e atat de negru - barbatii nu sunt chiar asa de groaznici - pana la urma fiecare isi urmareste binele personal. Iar asta nu e ceva anormal.
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 18:02
Buna seara tuturor! Bonsoir mon cher Pik & Nik!...
Lady Di...in loc sa incasezi, incearca sa dai tu suturi in fund...viata nu e ingrozitoare, e doar ingrozitor de reala si de dura...e un fel de care pe care...incearca sa vezi partea buna a lucrurilor...si in general, carpe diem!
Ines
Postat pe 22 Septembrie 2009 18:18
buna!...amandoi sunteti dificili, tu prin comportament, el prin aceasta intamplare de infidelitate...sincer sa iti spun, cred ca mai merita o sansa... a gresit enorm, dar oricui i se poate intampla! tu trebuie sa stii insa un singur lucru: la ea il impinge instictul sexual (si doar atat), pe cand pe tine te iubeste! altfel de ce te-ar fi ales?
du-te in grecia cu el..ce ai de pierdut? respira adanc, priveste inainte, si incearca sa detii controlul situatiei prin calm!daca relatia va merge, vei sti ca ai facut alegerea potrivita, iar daca nu macar veti sfarsi totul cu usurinta si resemnare! macar stii ca ai luptat, ai incercat...!
mait_rey
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:05
ce-mi place mie formularea asta " intamplare de infidelitate "

iar asta cu "il impinge instinctul " e chiar adevarata. de atata impins, cred ca i s-a intamplat accidentu' cela cu intamplarea

oricum, una peste alta, trebuie plecat in grecia. poate-l impinge si dificila , tot din instinct, de pe vreo stanca

mai moare omul, isi mai rupe gatul da, principalul e ca o iubeste
si_totusi
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:17
Mai patru e moarta si-ngorpata, mami.
blanca
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:20
blanca
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:23
..o fost o intamplare foarte intamplatoare.......seracu.....
daria_
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:26
buna seara
pik are dreptate...acest lucru exista, indiferent ca vrem sau nu sa recunostem...viata chiar nu e ca in filme

si asa cum a spus tot pik...rugati-va sa nu aflati...daca e baietel destept va sti sa tina pentru el ce face si sa nu faca femeia de langa el sa sufere degeaba

pentru ca sincer...eu inteleg...atat pot ei...cum ati spus si voi...la ei conduce organu nu mintea...si ch
red ca pot sa faca acest lucru fara nici o implicatie sentimentala

scaiul meu obisnuia sa imi spuna mereu...parca eram maicasa...mi-era teama sa-i zic sa se abtina sa nu mai spuna..pentru ca , va dati seama ca ieseau scantei de fiecare data, iar dupa ceva timp uitam pentru ca il iubeam

dar cum sa-i zic sa isi tina gura ca face rau degeaba?


e aiurea si sa afli mai tarziu...dar cum am mai zis..daca e destept va avea grija sa nu se afle niciodata pentru ca unele lucruri nu se spun daca nu au importanta
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:27
si...cred ca ar trebui sa pleci cu el in vacanta...daca chiar te iubeste...nu stiu cum sa-ti zic..dar ai grija sa nu regreti mai tarziu ca nu l-ai iertat

dupa cativa ani furia nu va mai fi aceeasi si nu stii daca vei mai simti cu altcineva aceleasi lucruri...sa nu ramai sa te uiti in urma lui cand o sa-l vezi pete cativa nai si as te gandesti " de ce nu l-am iertat eu pe omu asta?poate nu mai gresea...poate mi-ar fi fost bine cu el "

da-i o sansa...toti avem dreptul l niste sanse in viata

si daca imi permiti.....relatiile alea frumoase in care nici unul dintre cei doi nu rataceste vreodata drumul...sunt doar povesti...suntem oameni inainte de toate.....oricui i se poate intampla sa il loveasca curiozitatea sau monotonia si sa vrea sa incerce ceva...
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:32
..........ADEVARAT "GRAIESTY"DRAGA MEA........UNELE LUCRUI FARA IMPORTANTA NU SE SPUN...."PAROL?"NUMAI CEI FRAIERI SE LAUDA CU CE NU AU SAU NU POT AVEA NICIODATA,
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:34
nu inteleg unde bati sophia
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:36
he he...ce bine ar fi sa fie asa. Organu' vrea si, deh, n-ai ce-i face - asa sint barbatii, fiinte simple. daca astea ar fi regulile jocului din start - eu n-am suflet, tu n-ai suflet, mai facem gimnastica citedata, impreuna sau separat - n-ar avea nimeni ce sa sufere sau sa se supere.
quasaria
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:43
n=o lua in seama, 2370...sophicavocatzica noastra draga delireaza...abereaza...cand nu stie ce sa spuna, baga cate un citat...de regula e unul din eminescu...vad ca l-a schimbat...
tutankhamon
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:43
De la: tutankhamon, la data 2009-09-22 22:43:47n=o lua in seama, 2370...sophicavocatzica noastra draga delireaza...abereaza...cand nu stie ce sa spuna, baga cate un citat...de regula e unul din eminescu...vad ca l-a schimbat...
....................
da, draga mea.........asta-i realitatea.........vezi-ti tu de barbatul tau mai bine.......... ...... .............................................................."Lumea toat-i trectoare,
Oamenii se trec i mor
Ca i miile de unde,
Ca un suflet le ptrunde,
Treiernd necontenit
Snul mrii infinit.
Numai poetul,
Ca psri ce zboar
Deasupra valurilor,
Trece peste nemrginirea timpurilui:
n ramurile gndului,
n sfintele lunci,
Unde psr i ca el
Se-ntrec n cntri"..............
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:47
multumesc tutankhamon

cunosc "problema" asta urmaresc de mult topicurile si comentariile voastre dar nu am intart niciodata in discutie...asadar stiu de marea problema care...atunci cand apare nimeni nu mai intelege nimic

numai ca nu stiu exact cum se numeste ea am inteles de pe alte topicuri ca are mai multe conturi...o sa-mi fie greu sa o recunosc sau sa nu confund pe cineva cu ea
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:48
De la: tutankhamon, la data 2009-09-22 22:43:47n=o lua in seama, 2370...sophicavocatzica noastra draga delireaza...abereaza...cand nu stie ce sa spuna, baga cate un citat...de regula e unul din eminescu...vad ca l-a schimbat...
........................
................draga mea tuta.....sa stii, ca eu am profesia de...psiholog...asa-i ca iarasi ai incurcat"borcanele"? ....................
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:55
eee...sofica...cred ca aici ma bag eu

si eu am cunostinte de psihologie

si din cate stiu eu un psiholog nu prea cauta sa deruteze oamenii sau sa faca gesturi dinastea de mare poeta asa cum faci u

un psiholog vorbeste asa cum trebuie ca sa-l inteleaga toata lumea...adica noi astia mai pamanteni

si nu zice niciodata direct lucrurile asa cum le zici tu...uneori cam fara obraz

un psiholog doar sugereaza oamenilor cam ce ar trebui sa faca atunci cand sunt dezorientati, eventual prezinta niste fapte reale de viata din care omul poate trage una sau mai multe invataminte
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:03
De la: garbo032370, la data 2009-09-22 23:03:48eee...sofica...cred ca aici ma bag eu

si eu am cunostinte de psihologie

si din cate stiu eu un psiholog nu prea cauta sa deruteze oamenii sau sa faca gesturi dinastea de mare poeta asa cum faci u

un psiholog vorbeste asa cum trebuie ca sa-l inteleaga toata lumea...adica noi astia mai pamanteni

si nu zice niciodata direct lucrurile asa cum le zici tu...uneori cam fara obraz

un psiholog doar sugereaza oamenilor cam ce ar trebui sa faca atunci cand sunt dezorientati, eventual prezinta niste fapte reale de viata din care omul poate trage una sau mai multe invataminte
.................
.....scuza-ma, dar la 21 ani, ai tai cred ca ai o experienta minima in psihologie.asa-i?
daca vrei vb in particular.ok?
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:06
De la: garbo032370, la data 2009-09-22 23:03:48eee...sofica...cred ca aici ma bag eu

si eu am cunostinte de psihologie

si din cate stiu eu un psiholog nu prea cauta sa deruteze oamenii sau sa faca gesturi dinastea de mare poeta asa cum faci u

un psiholog vorbeste asa cum trebuie ca sa-l inteleaga toata lumea...adica noi astia mai pamanteni

si nu zice niciodata direct lucrurile asa cum le zici tu...uneori cam fara obraz

un psiholog doar sugereaza oamenilor cam ce ar trebui sa faca atunci cand sunt dezorientati, eventual prezinta niste fapte reale de viata din care omul poate trage una sau mai multe invataminte
.........
ok, vb in privat, vrei?
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:06
sofica....de vreo 5 ani tot studiez psihologia

si asa cum ti-am zis..am cunostinte...nu's psiholog draga mea

tu esti...si esti tare mandra..se vede
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:23
2370....sophia, DrkShad0w, si mai sunt unele pe care le banuim clone....margelatu68, irina 24, irina24.ro, yka, flor60 parca....parerea mea e sa nu o mai bagi in seama....iar in privat vezi ca te va asasina cu mesaje.....nu-i raspunde....oricat de virulenta ar fi si oricat de multe injurii ti-ar aduce....indiferenta doare si ataca mai tare....se ataca mai tare, pardon, am vrut sa zic....ca semn de recunoastere...o clona abereaza, nu raspunde niciodata la topicul unde posteaza sau, daca o face, fraza incalcita, agramata sau cu citate diverse....
tutankhamon
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:27
uite mesajul prin care si spune ca banuim bine:
De la: sophia la 17 Septembrie 2009, 17:35 Pentru : blairwitch
Subiect: buna!!!

Mesaj:
sunt sophia sau dr shadow........asa am scris, asa ramane..
blairwitch
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:30
De la: tutankhamon, la data 2009-09-22 23:27:092370....sophia, DrkShad0w, si mai sunt unele pe care le baunim clone....margelatu68, irina 24, irina24.ro, yka, flor60 parca....parerea mea e sa nu o mai bagi in seama....iar in privat vezi ca te va asasina cu mesaje.....nu-i raspunde....oricat de virulenta ar fi si oricat de multe injurii ti-ar aduce....indiferenta doare si ataca mai tare....se ataca mai tare, pardon, am vrut sa zic....
.............
draga mea, pt "cunostinta ta "sa stii ca eu nu am clone, sunt doar SOPHIA atat ...intelege asta o data..........
si nu "asaltez ", pardon, pe nimeni in privat.....
o seara frumoasa!
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:30
De la: tutankhamon, la data 2009-09-22 23:27:092370....sophia, DrkShad0w, si mai sunt unele pe care le baunim clone....margelatu68, irina 24, irina24.ro, yka, flor60 parca....parerea mea e sa nu o mai bagi in seama....iar in privat vezi ca te va asasina cu mesaje.....nu-i raspunde....oricat de virulenta ar fi si oricat de multe injurii ti-ar aduce....indiferenta doare si ataca mai tare....se ataca mai tare, pardon, am vrut sa zic....
.............
draga mea, pt "cunostinta ta "sa stii ca eu nu am clone, sunt doar SOPHIA atat ...intelege asta o data..........
o seara frumoasa!
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Creatii Handmade! 1 De la: onixshop 12 Mai 2010 16:10
"te iubesc" dupa cateva intalniri.. 40 De la: nathalie 17 Octombrie 2011 08:46
FRIZURA !! 2 De la: garbo_497815 8 Octombrie 2019 19:38
isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste? 47 De la: Dorutza 25 August 2010 14:20
Oamenii negativi sunt ostili progresului,distructivi... Oamenii pozitivi sunt constructivi 8 De la: casperphantom 1 Decembrie 2010 17:50
Setari Cookie-uri