se poate ierta infidelitatea?

pedeapsa se negociaza

adica, nu mai sari de trei ori intr-un chicior strigand cot-co- dac! ci, sari numai o data, strigand cucuriguuuuuuu !

imi place. mai ales ,ca se vorbeste de pedepse .

in dragoste, numic nu se rezolva fara pedepse. e normal sa fie asa. te-a inselat o data, il pui la colt. de doua ori, sta in genunchii pe coji de nuca, de trei ori, sa scrie toata ziua " am fost un prost, nu mai fac ". de la patru ori in sus, nu-i mai dai apa , 2 luni. negociabil
si_totusi
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:13
e o alegere ela, nu o greseala
zambila
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:17
pai cred ca o sa se bucure ca nu ii mai dai apa...si o sa tot greseasca
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:18
daca rezista . ca , doar n-o fi camila. si am vazut eu in filme. crimele astea pasionale, nu intra la omor calificat
si_totusi
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:21
o fi din culpa,prin imprudenta...sau crez eu ca e legitima aparare
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:27
ella de iertat ierti....da nu uiti....si pierde din increderea...cei acorzi jumatatii tale.....si tot asa.....iar ei daca ne iarta pe noi?????niciodata!!!!!!sint orgoliosi.....si nu iarta !!!!pentru ei daca inseala nu i acelas lucru ca te a prinsi ca i inseli!!!!! telegi algoritmu???????
nazirra
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:29
iarta si ei nazirro...
nu stiu eu bine sa-ti esplic din ce motiv,dar iarta si ei
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:31
e de suprafata draga....orgoliu lor a fost ranit!!!!!!!!!si intotdeauna cred ei ca ala cu care l ai inselat....e cu mult sub valoarea lor.....telegi???...valoarea mea...valoarea mea....
nazirra
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:34
aici sunt de acord cu tine,dar nici femeia nu iarta pe deplin.
si arata-mi tu o femeie care spune ca aia cu care a inselat-o domnu' e mai buna decat ea...
niciodata,mereu e o interesata,o nenorocita o spargatoare de familie si mai e si urata
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:37
iarta si ei la fel cum iertam noi
zambila
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:37
urita ca urita...ella da i si proasta...de pute!!!!soryyyy...
sint in club...iarta ...zambilico!!!!
nazirra
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:41
zambiluto
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:41
uitati, ca dau din casa....sa nu ziceti ca-s fara rea, dar ce nu fac eu pt voi?!
eu l-am intrebat daca m-ar ierta...si a zis ca da, odata!
sa ma risc??
zambila
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:44
io zic ca nu!!!!!berbatii...zambiluto... perversi....zice ca da ....si dupa aia e nu....toata ziua!!!!!!
nazirra
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:51
nuuuu(si stiu ce spun )
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:51
pai cum nu, mai fetele? voi tineti cu lupul???
pai trebe sa-mi iau revansa....cum ramane cu pedeapsa aia??
zambila
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:54
zambiluto eu nu tin cu lupu' da' raspunsu e tot nu

asta nu inseamna ca nu ar trebui sa il pedepsesti
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:57
nimic nu poate sa faca omu de voi!!!
zambila
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:02
nu merita zambiluto,crede-ma
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:05
glumeam oricum
am gasit eu ceva mai bun decat asta!
zambila
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:07
m-am prins
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:08
OOO Adriana ce bine spui,eu doar citesc rareori scriu dar nu puteam sa nu ti dau dreptate.In cazul meu sa repetat si a doua oara ca si prima data adica cu o prietena doar ca a doua oara sa lasat cu divort si cei drept si cu sechele ptr amandoi.Nici eu n u mai vreau sa trec prin asta dar nici el,a fost dramatic si comic spun asta dupa trei ani si tot nu pot sa trec peste
garbo050283
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:08
Cred k eu dak a-si fi inselata nu as putea ierta pe acel barbat orikt de mult l-as iubi.Dar depinde de exemplu poate l-as ierta in kzul in kre as avea copii cu el nu as putea lasa copiii fara tata pt.k eu una am crescut fara tata si crede-ti-ma k nu mi-a fost usor.Totusi dak ai un tata situatia e alta.Dar fiekre face cumvrea si cum crede k i-ar fi mai bn.Te pupik dulcik.Ciao.
Alynusha
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:32
daca ierti da insa nu poti uita si mai mult ca sigur se va repeta Sagetatorii iertati o data fac asa tot timpul ca sepoat .Nu merita!Au impresia ca daca sunt iertati o data vor fi mereu .asa ca
aldama
Postat pe 24 Septembrie 2009 23:38
De la: Alynusha, la data 2009-09-24 16:32:03Cred k eu dak a-si fi inselata nu as putea ierta pe acel barbat orikt de mult l-as iubi.Dar depinde de exemplu poate l-as ierta in kzul in kre as avea copii cu el nu as putea lasa copiii fara tata pt.k eu una am crescut fara tata si crede-ti-ma k nu mi-a fost usor.Totusi dak ai un tata situatia e alta.Dar fiekre face cumvrea si cum crede k i-ar fi mai bn.Te pupik dulcik.Ciao.


Ce spui tu ca l-ai ieta daca ai avea copii ai dreptate , acum depinde de caz....dar stau si citesc si tot citesc ...ne dam cu fel de fel de pareri si in momentul ala tot cum stim si cum simtim reactionam.......ca asa-i facut omul......problema cu infidelitatea chiar e una grea.....pt ca unii inteleg altceva,fiecare intelege ce vrea la urma urmei.......sunt multe de spus pe tema asta si nu stiu cate sau cati facem ce e corect sau cum ar trebui sa facem???!!
miruta
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:20
Vad ca va amuzati teribil,e bine ca aveti umor,si deconectarea necesara.ideea cu PEDEAPSA nu imi apartine dar am analizat-o si mi sa parut buna.eu l-as pune sa imi cumpere ceva si sa intre la datorii pe un an de zile,sa munceasca pentru mine 1 an.ce zice-ti?daca iubeste si ii pare rau,face asta ptr mine?.....In povesti cat trebuie sa munceasca EI ca sa le cucereasca?unde sunt povestile?aveti viata usoara mai barbatii din romania!!!
garbo035697
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:39
VORBA CANTECULUI ,,NICI NU MA SALUTI SI DE DEJA VREI SA MA.....,,
garbo035697
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:42
mai draga, pai daca din alea esti matale, normal ca nici nu te saluta si deja vor sa te ... trimita la plimbare, mai draga tovarasha!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:45

697, e sensibila treaba cu datoriile lungi si grele... mai ales daca e al tau cu acte. Parca vezi ca-si baga omul un medical d'ala prelungit si muncesti tot tu ca sa-si ispaseasca el pedeapsa...
Ella_34
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:48
Sa crezi tu ca avem viata usoara.Suzuki a avut si el urmatoarea dilema.Parintii lui Suzuka nu prea erau de acord cu el.Spuneau ca este prea inalt si are urechile legate cu fundulite.Ba maica-sa lui Suzuka ii facea ochi dulci, ca borecanele cu magiun.Acu ce sa faca Suzuki, ziceti si voi.Daca se uita la aia batrana, il omora cea tanara si taica-su viitor socru.Daca se uita la cea mica, il otravea soacra iar tatal socru tragea cu pistolul cu gloante de cauciuc in...ori bietul Suzuki si asa il durea spatele din cauza sciaticii.Voi cum v-ati descurca in situatia asta?Stiti care-i solutia cea mai buna?Sa votati presedintele.In felul acesta, daca nu va intelegeti cu nevestele, puteti merge la doamnele disponibile.Iar doamnele care nu au ce face, pot merge la piata.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt intr-o mare dilema 8 De la: andra4iubi 27 August 2009 12:24
msj 6 De la: moniq_ 27 Mai 2010 14:07
Ce parere aveti despre filmul Triunghiul iubirii? Cu radika si dev? Eu cred ca dev este un barbat extraodinar,frumos si onest 24 De la: ingerasulluptator 28 Martie 2012 13:06
Buna 1 De la: garbo207167 28 Mai 2011 03:51
raspuns 20 De la: mcrinelam 25 August 2009 19:33
Setari Cookie-uri