Am divortat de 3 ani si ma simt foarte bine, dar...

Sunt divortata de aproape 3 ani si imi cresc singura copilul. Am ajuns la concluzia ca nu se poate avea incredere in barbati, iata de ce am luat decizia sa traiesc singura sa-mi vad de copil si sa nu ma mai gandesc ca exista si barbati pe lumea asta, fiindca mai rau ma enerveaza egoismul si prostia lor. Sa nu ma intelegeti gresit, nu am vreo relatie si nici nu suport relatiile intime intre femei (io sunt de scoala mai veke). Insa, surprinzator, am ajuns la concluzia ca sunt mult mai fericita, si pot realiza mult mai multe, fara sa car in spate vreo relatie (de care , evident, trebuie sa am grija). Mi s-a spus ca nu e normal, din punct de vedere al sanatatii (fizice si psihice - ha ha ha) dar eu cred ca si chestia asta a fost inventata tot de niste barbati disperati ca nu-i baga nimeni in seama. Suna cam androgin, nu?
calimera70
Postat pe 3 August 2009 20:46
nu suna nicicum
daca tu asa ai ales, nu-ti vara nimeni o alta relatie pe gat.
da' daca te simteai asa de bine...ma intreb si io ca tot omu', de ce simt un ton amar in postarea ta?
ca sa nu intreb de ce ai postat asta ca problema
sau e adevarat ca te urasti si cu binele?
pik_nik
Postat pe 3 August 2009 20:50
Am divortat de 3 ani si ma simt foarte bine, dar...


dar nu ne-ai convins....
iasomia
Postat pe 3 August 2009 20:51
daca ai ajuns la concluzia asta si esti mai fericita asa, e ok, insa, trebuie sa te gandesti si la copil, care, chiar daca nu-ti dai seama si ti se pare ca e fericit asa, la un moment dat simte nevoia unui barbat langa el, mai ales daca e baiat. Eu te inteleg perfect, prin asta am trecut si io, atunci mi s-a parut ca baiatului meu ii e bine avandu-ma numai pe mine si familia mea alaturi. Numai ca, anii au trecut si am vazut transformarea lui in bine, acum cand are un tata langa el. Parerea mea! Oricum, iti tin pumnii!
ana02
Postat pe 3 August 2009 20:52
Vroiam doar sa aflu si parerile altora
calimera70
Postat pe 3 August 2009 20:54
pa a mea ai aflat-o!
ana02
Postat pe 3 August 2009 20:55
Multumesc mult !
calimera70
Postat pe 3 August 2009 20:56
caci dc dragoste nu e nimik nu e.copilul va suferi chiar dc nu iti spune.da tot asa de bine stiu ca intr o zi el isi va fauri o noua fam.si tot singura vei fi.stiu din experienta,TRAIESTE ASA CUM SIMTI. SUCCES !
LILO
Postat pe 3 August 2009 20:59
]caci dc dragoste nu e nimik nu e.copilul va suferi chiar dc nu iti spune.da tot asa de bine stiu ca intr o zi el isi va fauri o noua fam.si tot singura vei fi.stiu din experienta,TRAIESTE ASA CUM SIMTI. SUCCES ! [/quote]


Multumesc, sper sa nu fie asa ! Isi va fauri o familie din care voi face si eu parte, stiu asta !
calimera70
Postat pe 3 August 2009 21:27
Hai sa iti spun ceva.. raportul femeilor cu barbatii la nivel mondial este de 7 gagici pe un gagiu. Asta inseamna ca, daca tu nu vrei o potentiala relatie, mai exista inca 6 femei care vor, iar excesul tau de misandrie creste cu 2,6% sansele unei alte candidate din cele 6.
anakin
Postat pe 3 August 2009 21:41
anakine...lasa bre statisticile,ca e inhibante!
maine bag dublu la sala,sa mor io!...
preciouss
Postat pe 3 August 2009 21:46
Mai, statistic ar trebui sa pui pe decade de varsta cele 7 femei care raman pe capul unul barbat. Avand in vedere ca se elimina grupa 0-10 ani, trei sferturi din a doua decada 11-20, alaturi de cele intre 60-70, la care se adauga si calimera, deci mai ramaneti 4,25 bucati pe cap de locuitor, adica sansele sunt de aproape 25%.
Baga tare, pretzioaso!..
anakin
Postat pe 3 August 2009 21:53
te-apuca draq depresia, cu sansele astea
kyra
Postat pe 3 August 2009 21:55
bre fratzica!
da io am 4.25 pe o coapsa!...defat 42.5,da tot aia e...
asta inseamna ca daca io divortez de 3 ani cu masurile astea...e de bine,nu??
preciouss
Postat pe 3 August 2009 21:58
Kyro, aici nu am adaugat-o pe irinuca, ale carei sanse de a scapa de probleme tin numai de hazard.. poate ii scoate satana in cale un grup organizat de APV-isti cand face plaja
anakin
Postat pe 3 August 2009 22:00
kyrutzo,stropeste si tu cu agheasma p'acilea,ce dreaq?!
ptiu! auzi la ea "depresie"!!
preciouss
Postat pe 3 August 2009 22:00
stai ca dadusem de-un topic cu intrebari existentiale , " ce este fericirea ?"
asta intrebare grea..cea mai sigura cale spre taiatul venei
kyra
Postat pe 3 August 2009 22:05
Io zic Anakin daca tot faci calulele dinastea sa mai dai deoparte fetele bisericesti mai ales alea catolice sa mai pui mahomedanii care au cel putin o femeiusca, marinerii ca si ei is suflete singurele, mormonii .....
Hai fetelor ca mai avem o sansa ceava
blanca
Postat pe 3 August 2009 22:24
De la: calimera70, la data 2009-08-03 20:46:18Sunt divortata de aproape 3 ani si imi cresc singura copilul. Am ajuns la concluzia ca nu se poate avea incredere in barbati, iata de ce am luat decizia sa traiesc singura sa-mi vad de copil si sa nu ma mai gandesc ca exista si barbati pe lumea asta, fiindca mai rau ma enerveaza egoismul si prostia lor. Sa nu ma intelegeti gresit, nu am vreo relatie si nici nu suport relatiile intime intre femei (io sunt de scoala mai veke). Insa, surprinzator, am ajuns la concluzia ca sunt mult mai fericita, si pot realiza mult mai multe, fara sa car in spate vreo relatie (de care , evident, trebuie sa am grija). Mi s-a spus ca nu e normal, din punct de vedere al sanatatii (fizice si psihice - ha ha ha) dar eu cred ca si chestia asta a fost inventata tot de niste barbati disperati ca nu-i baga nimeni in seama. Suna cam androgin, nu?
garbo031466
Postat pe 3 August 2009 22:57
De la: calimera70, la data 2009-08-03 21:27:03]caci dc dragoste nu e nimik nu e.copilul va suferi chiar dc nu iti spune.da tot asa de bine stiu ca intr o zi el isi va fauri o noua fam.si tot singura vei fi.stiu din experienta,TRAIESTE ASA CUM SIMTI. SUCCES !



Multumesc, sper sa nu fie asa ! Isi va fauri o familie din care voi face si eu parte, stiu asta ! [/quote]
garbo031466
Postat pe 3 August 2009 22:59
si eu am fost divortata si la fel am gandit ca este mai bine singura.Ma descurcam mai bine si pot sa spun ca am realizat mai multe asa.Copilul meu avea 5 ani atunci.A fost mai greu ca am locuit cu parintii.Am avut 2 relatii ,copilul meu s-a acomodat foarte bine cu respectivii prieteni.Acum sunt tot cu sotul meu ca asa a fost sa fie....destinul.Parerea mea e ca daca ai casa si un venit cat de cat bun..nu se merita sa te mai casatoresti.Poti sa ai o relatie de prietenie si atat.
garbo031466
Postat pe 3 August 2009 23:08
]Hai sa iti spun ceva.. raportul femeilor cu barbatii la nivel mondial este de 7 gagici pe un gagiu. Asta inseamna ca, daca tu nu vrei o potentiala relatie, mai exista inca 6 femei care vor, iar excesul tau de misandrie creste cu 2,6% sansele unei alte candidate din cele 6.[/quote]

Foarte taree! dc celelalte 6 mor de merabdare sa stea in fundul barbatului si sa-l slugareasca, pe langa faptul ca, dupa ce vin de la munca trebuie sa faca si piata, curatenie in casa si mancare, sa verifice copilul la lectii sau in gat....daca are febra sau daca a mancat ceva toata ziua...



















calimera70
Postat pe 4 August 2009 12:08
De la: anakin, la data 2009-08-03 21:53:22Mai, statistic ar trebui sa pui pe decade de varsta cele 7 femei care raman pe capul unul barbat. Avand in vedere ca se elimina grupa 0-10 ani, trei sferturi din a doua decada 11-20, alaturi de cele intre 60-70, la care se adauga si calimera, deci mai ramaneti 4,25 bucati pe cap de locuitor, adica sansele sunt de aproape 25%.
Baga tare, pretzioaso!..


erra mai interesant cu 6.
calimera70
Postat pe 4 August 2009 12:10
De la: garbo031466, la data 2009-08-03 23:08:22si eu am fost divortata si la fel am gandit ca este mai bine singura.Ma descurcam mai bine si pot sa spun ca am realizat mai multe asa.Copilul meu avea 5 ani atunci.A fost mai greu ca am locuit cu parintii.Am avut 2 relatii ,copilul meu s-a acomodat foarte bine cu respectivii prieteni.Acum sunt tot cu sotul meu ca asa a fost sa fie....destinul.Parerea mea e ca daca ai casa si un venit cat de cat bun..nu se merita sa te mai casatoresti.Poti sa ai o relatie de prietenie si atat.

Iata si Vocea Ratiunii !
calimera70
Postat pe 4 August 2009 12:13
De la: preciouss, la data 2009-08-03 21:58:18bre fratzica!
da io am 4.25 pe o coapsa!...defat 42.5,da tot aia e...
asta inseamna ca daca io divortez de 3 ani cu masurile astea...e de bine,nu??

Cam atit aveam si io cand am divortat . In 3 ani am pierdut destul de mult din ceea ce era in plus. Renteaza!
calimera70
Postat pe 4 August 2009 12:17
ba mami, daca tot cauti confirmari p-aici ca e bine cum gandesti, ma bate-un gand ca ceva nu-i in ordine, totusi...

parca ai vrea sa te convingi pe tine..

fata, nu-i bine singura, cel mai bine e in cuplu, unde iubesti si esti iubita..

dar totul e chestie de alegere..
kyra
Postat pe 4 August 2009 12:19
mai, kyrutzo...tu nu auzi ca biata fata a dat numa peste porci si mitocani???
tutankhamon
Postat pe 4 August 2009 12:26
nu-i bai, sa mai caute, dar nu cum a cautat pana acum, ori cel putin sa fie deschisa la ce-i in jurul ei..

poate inconstient, alege acelasi tip de barbat..

si eu sint pentru moment singura, e ok si asa, dar nu e ce-mi doresc, sincer..
kyra
Postat pe 4 August 2009 12:31
mai, nene, cel mai nasol e sa fii singur.......parerea mea!
ana02
Postat pe 4 August 2009 12:36
Numai copii destepti p-acilea. Stiam eu c-am nimerit unde trebuie. Stiu ca nu e bine singura, da' stau si io si ma intreb in sinea mea - Dc naiba caut un barbat care sa ma iubeasca cu adevarat , si care sa aiba grija de noi, cand sunt inconjurata numai de cre.....ni care vor doar sa mi-o traga si atit ?
calimera70
Postat pe 4 August 2009 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lilith-sau de ce innebunesc barbatii 3 De la: yanyacharberet 2 August 2009 22:22
divort sau nu? am nevoie de o parere, please!!! 182 De la: iasomia 31 Iulie 2009 17:45
de cine sa ascult de realitatea ce se aude ,vede,sau de ceea ce este in interior adica suflet 37 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:57
divort 6 De la: Rotty 4 Octombrie 2013 13:11
imi iubesc sotul,dar el nu ma crede 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:06
Setari Cookie-uri