Am divortat de 3 ani si ma simt foarte bine, dar...

cine-si bate joc,ai???
sa-l vad,ca-l jumulesc de fulgi!!!
preciouss
Postat pe 5 August 2009 19:06
noi ...cine?? gresisi intrebarea, bre!
blanca
Postat pe 5 August 2009 19:15
asa mielu,corecteste fato!
uitai ca persoanele de fatza nu se includ..
preciouss
Postat pe 5 August 2009 19:17
De la: mielutza, la data 2009-08-05 19:03:34calimero, unii zic cum ca ne-am bate joc ! lume rea!

Ce urit ! Cine poa sa spuna asa ceva? Sa iasa afar' , si sa sa duca la altii care nu-si bate joc.. Auzi? daca toata lumea ar fi serioasa, eu as muri prima in chinuri groaznice! Deocamdata ma chinuie setea (in afara de barbati ) asa ca bag neshte Pepsi rece !
calimera70
Postat pe 5 August 2009 22:43
Deci, ce sa fac eu cu barbatii care ma streseaza?
calimera70
Postat pe 5 August 2009 22:46
castreaza-i
sau pune-i in vitrina... sunt mai multe posibilitati
Thor
Postat pe 5 August 2009 22:50
De la: calimera70, la data 2009-08-05 22:43:26 asa ca bag neshte Pepsi rece !


ups!.. de-aia nu mai ai nevoie de barbati.. explicabil
o fi sticla de 0,25 l, aia cu "avant si energie", sau doza de 0,33?
anakin
Postat pe 5 August 2009 23:53
De la: calimera70, la data 2009-08-03 20:46:18Sunt divortata de aproape 3 ani si imi cresc singura copilul. Am ajuns la concluzia ca nu se poate avea incredere in barbati, iata de ce am luat decizia sa traiesc singura sa-mi vad de copil si sa nu ma mai gandesc ca exista si barbati pe lumea asta, fiindca mai rau ma enerveaza egoismul si prostia lor. Sa nu ma intelegeti gresit, nu am vreo relatie si nici nu suport relatiile intime intre femei (io sunt de scoala mai veke). Insa, surprinzator, am ajuns la concluzia ca sunt mult mai fericita, si pot realiza mult mai multe, fara sa car in spate vreo relatie (de care , evident, trebuie sa am grija). Mi s-a spus ca nu e normal, din punct de vedere al sanatatii (fizice si psihice - ha ha ha) dar eu cred ca si chestia asta a fost inventata tot de niste barbati disperati ca nu-i baga nimeni in seama. Suna cam androgin, nu?


Calimera draga, este foarte bine daca te simti bine, dar sa nu regreti mai tarziu. Poate nu esti tu pregatita inca sa ai o relatie, dar mai tarziu dupa ce va creste copilasul tau mai mare si isi va lua zborul vei simtii altfel. Ai sa ai momente in care te vei simtii singura. Este alegerea ta.

Dupa parerea mea, este un subiect mai sensibil, ar fii mai multe lucruri de spus aici.
persidadamian
Postat pe 6 August 2009 01:14
De la: anakin, la data 2009-08-05 23:53:45
De la: calimera70, la data 2009-08-05 22:43:26 asa ca bag neshte Pepsi rece !


ups!.. de-aia nu mai ai nevoie de barbati.. explicabil
o fi sticla de 0,25 l, aia cu "avant si energie", sau doza de 0,33?

noo pa partea aia, eventual pa vena, ca altfel ma defectez (mai tare) ...hi hi hi
calimera70
Postat pe 6 August 2009 13:20

Calimera draga, este foarte bine daca te simti bine, dar sa nu regreti mai tarziu. Poate nu esti tu pregatita inca sa ai o relatie, dar mai tarziu dupa ce va creste copilasul tau mai mare si isi va lua zborul vei simtii altfel. Ai sa ai momente in care te vei simtii singura. Este alegerea ta.>Dupa parerea mea, este un subiect mai sensibil, ar fii mai multe lucruri de spus aici. [/quote]



De acord, de-aia am si pus pe forum, ca sa aud si parerile celorlalti.De fapr intrebarea principala : Sunt eu nebuna? Sau nu?
calimera70
Postat pe 6 August 2009 13:41
EEEEEeee!! nebuna, nu esti nebuna, depinde de felul in care vrei sa-ti traiesti tu viata.
Eu nu cred ca nu vrei sa ai pe cineva langa tine care sa-ti cante cantecul tau. Viata e frumoasa, nu te trimite nimeni in cautarea unui partener de viata, dar nici nu trebuie sa te sperii de oportunitati. Nu este vorba numai despre sex aici, dar ai sa ai momente in viata cand ai sa ai nevoie de sprijinul cuiva.
Este adevarat, cand ai un partener de viata trebuiesc facute mai multe compromisuri, eu stiu? de exemplu nu mergi la mare ca nu-i place marea, prefera muntele, este un exemplu prost ales dar sper sa intelegi la ce ma refer, pe cand daca esti singura faci ce vrei aunci cand vrei. Ai sa simti nevoia de o anumita protectie, asa, nu stiu cum sa-ti zic.
Nu este batut in cuie nimic, totul depinde de tine. Ce sa zic? tu esti singura care poate sa aleaga, nu cred ca poate cineva sa-ti spuna ce sa faci, dar si singuratatea e grea.
Mai sunt si oameni cu frica de Dumnezeu.
persidadamian
Postat pe 6 August 2009 18:50
,,De acord, de-aia am si pus pe forum, ca sa aud si parerile celorlalti.De fapr intrebarea principala : Sunt eu nebuna? Sau nu?"

Daca-l iei pe NE dinaintea lui BUNA,suna mai frumos.Ramine de vazut LA CE...
valentino
Postat pe 6 August 2009 19:23
Dupa ce treci printr-un divort, e dificil sa incepi o noua relatie. Incepi sa sufli si in aisberg (parca asa era )
Nu toti barbatii e porci si nesamtati, ezista si aia bunii dar sunt ori insurati ori prea batrani
Vezi ca avem si ceva forumisti pe aici, cu esenta tare, care pot sa-ti arate calea cea dreapta.
Lasand gluma la o parte - mai cauta ca si relatia cu un barbat are scopul ei. Chiar daca tu nu simti nevoia de sex, sa stii ca hormonii lucreaza si o sa-ti arate ce au lucrat in perioada de premenopauza sau la menopauza. Parol!
daria_
Postat pe 20 August 2009 00:54
Si eu sunt divortata si eu am gandit ca tine (e drept pt o perioada scurta de timp )dar mi-a trecut , barbatii sunt un rau necesar , copii isi fac viata lor , tu ramai singura , e bine?Eu dupa divort am incercat sa cunosc pe altcineva , am avut parte de doua deziluzii , doua incercari nereusite , gandesc ca orice sac isi are petecul asa ca eu inca mai sper , astept ,
abbi
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:39
Foarte bine felicitari.Esti o femeie puternica.
garbo_406260
Postat pe 7 Octombrie 2014 15:42
Apai, daca cautati numa' "saci" gauriti, fii tu, peticu'....!

Ii mai bine tu la tine si el la ma_sa, va dati intalnire din cand in cand, ii pui o intrebare si, valea, ca am trebi!
pitiTa_
Postat pe 7 Octombrie 2014 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..nu pot si nu stiu sa traiesc fara el... 39 De la: garbo172845 23 August 2011 22:06
partajarea bunurilor comune 10 De la: garbo253760 25 Mai 2012 11:52
drept dupa divort 4 De la: iuliana_sava 3 Decembrie 2011 22:54
Partaj 5 De la: garbo_413554 10 Ianuarie 2016 18:22
Unul "da" si altul "ba" 140 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:10
Setari Cookie-uri