Vreau sa-mi gasesc tatal !!!

si eu vreau sa-mi gasesc tatal natura!!!
dar nu am prea multe informatii despre el.se numeste visan gabriel ,aprox 62 ani,din cate am inteles ar locui in suedia.a fost profesor de educatie fizica si sport,sora lui avocata.in rest mai multe nu stiu.
garbo215214
Postat pe 25 Iulie 2011 03:26
angajeaza un detectiv particular
narcysa
Postat pe 23 August 2011 08:11
Draga mea..eu te inteleg si stiu prin ce treci.eu nu imi cunosc nici mama,nici tatal..am aflat cand aveam 18 ani ca de fapt parintii imi sunt altii,ca data nasterii si numele imi sunt altele.m-a afectat foarte mult atunci,trebuie sa recunosc.am dat in depresie,imi ziceam ca nu merit iubirea nimanui daca iubire de mama nu am avut..ma rog...deja suna ca si cum m-as plange,am intrat aici sa vorbim despre problema ta,nu despre a mea..ceea am cam facut pana acum:p.ca sa te fac sa intelegi,eu am fost abandonata cand aveam cateva saptamani.m-a adoptat o familie(careia ii sunt vesnic recunoscatoare) cand aveam vreo cateva luni.s-a pierdut urma mamei naturale(iti pierzi orice drept asupra copilului atunci cand il abandonezi).tatal meu adoptiv a murit cand aveam 10 ani:(.poate el ar fi fost de acord sa imi zica ceva despre originiile mele,mama adoptiva in schimb..pace.a incercat sa ma minta,mi-a aratat niste documente referitoare la adoptie,care de altfel nu au nici o relevanta..crede-ma ca am fost bulversata si am incercat sa aflu una alta.ma durea ca eram mintita..incercarile mele au durat vreo 2 ani,nu am reusit sa aflu nimic.decat din auzite dar nimic concret..azi sunt impacata cu mine,cu mama adoptiva si nu as mai face nici cel mai neinsemnant efort pt a-i cunoaste.parintii iti sunt cei care te cresc,nu cei care te lasa..pace in suflet iti doresc!!!si sa fii iubita!!!!
garbopesty
Postat pe 31 Decembrie 2011 01:08
garbopesty, in primul rind cred ca mama adoptiva a gresit ca nu ti-a spus ce stia (daca stia). E dreptul tau sa afli cine te-a nascut.

In al doilea rind.... chiar crezi ca nu te-a iubit nimeni? Sincer?
Poti sa ai un copil pe care l-ai facut din intimplare, pentru ca nu te-ai protejat, si pentru ca n-ai vrut sa faci avort, chiar daca nu l-ai dorit. Dar un copil adoptiv il ai doar pentru ca ti-l doresti si il iubesti. Altfel nu l-ai adopta. Spre deosebire de copiii naturali, cei adoptivi nu sint niciodata "o intimplare", sau "o greseala". Nu sint doar acceptati (pentru ca asta ai facut, asta ai) - sint alesi. Sint copii nascuti in sufletul parintilor lor precis - si au luptat foarte mult sa ii aiba.
Nu stiu daca mama ta nu ti-a spus aceste lucruri - poate ti le-a spus si n-ai crezut-o...
Eu vorbesc din prisma unei femei care a tinut in brate un bebelus care o obsedeaza si acum - desi am copilul meu,nascut de mine, desi ar fi mai mare decit copilul meu, si acum regret ca nu l-am adoptat pe acela, si l-as adopta maine daca as mai stii de unde sa il iau.

quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2012 00:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
8 Martie Regal Pentru Femei Speciale! 1 De la: CurteaRegala 3 Martie 2016 11:41
Te rupi de traditie, te rupi de familie? 56 De la: Juna 14 Mai 2011 10:55
Rugaciune puternica 37 De la: garbo_477838 11 Ianuarie 2018 17:37
soacra 151 De la: Alina_30 10 Iulie 2014 09:54
timp liber cu cei mici 7 De la: iasomia 23 Octombrie 2011 21:23
Setari Cookie-uri