vreau reletia de altadata!!!!

am o relatie de 5 ani si din pacate acum nu a mai ramas nimic.si asta din cauza mamei lui care vrea "sa fim cu totii o familie unita".adica ea in mijlocul familiei......eu nu sunt de acord si ma cert de fiecare data cand prefera sa se duca la ea.spuneti-mi ce sa fac???!!!!oare gresesc eu cu ceva?!
garbo_androo
Postat pe 10 August 2009 11:26
Poate ca da poate ca nu.... sunt prea putine date.

Si intrebarea e :daca n-a mai ramas nimic ce mai e de lamurit ??
blanca
Postat pe 10 August 2009 11:29
De la: garbo_androo, la data 2009-08-10 11:26:32am o relatie de 5 ani si din pacate acum nu a mai ramas nimic.si asta din cauza mamei lui care vrea "sa fim cu totii o familie unita".adica ea in mijlocul familiei......eu nu sunt de acord si ma cert de fiecare data cand prefera sa se duca la ea.spuneti-mi ce sa fac???!!!!oare gresesc eu cu ceva?!
Eu zic sa nu te mai certi cu soacrata.Ci sa incerci sa te impretenesti cu ea si sa incerci sa o domini,sa o influentezi apoi treptat sa incerci sa scapi de ea,sa o indepartezi.Pt ca cu cearta nu reusesti nimic,fii doar diplomata si incearca treptat sa scapi de soacrata.Ca tare sunt egoiste si proaste,ca distrug vietile la copiii.Multe casatorii.Este rau pt ca barbatii se lasa influentati de parinti.Eu zic sa incerci sa fii mai comunicativa cu sotul tau,si sa incerci sa ii explici ca tu esti cu fiusu nu cu maicasa.Ce ar face daca si tu ai aduce-o pe maicata ca familia sa fie complet unita.Sa ii explici pt ca intr-o familie nu este nevoie si de soacre, pt ca tinerii au dreptul sa isi traiasca viata singuri fara controlul puturoaselor de soacre.Dar asta fa-o finut si diplomat.Ca daca tu ai aduce-o pe maica-ta ca sa se bage in relatia voastra lui i-ar conveni.fa-l sa se puna in situatia ta,dar fara cearta si diplomat.Ca parintii nu au nici un drept sa se bage in viata de familie....... fii femeie isteata..........
irina31
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:25
pune-i pielea in cuie, pe poarta shurii!
pik_nik
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:35
Eu zic sa nu te mai certi cu soacrata.Ci sa incerci sa te impretenesti cu ea si sa incerci sa o domini,sa o influentezi apoi treptat sa incerci sa scapi de ea,sa o indepartezi.Pt ca cu cearta nu reusesti nimic,fii doar diplomata si incearca treptat sa scapi de soacrata.Ca tare sunt egoiste si proaste,ca distrug vietile la copiii.Multe casatorii.Este rau pt ca barbatii se lasa influentati de parinti.Eu zic sa incerci sa fii mai comunicativa cu sotul tau,si sa incerci sa ii explici ca tu esti cu fiusu nu cu maicasa.Ce ar face daca si tu ai aduce-o pe maicata ca familia sa fie complet unita.Sa ii explici pt ca intr-o familie nu este nevoie si de soacre, pt ca tinerii au dreptul sa isi traiasca viata singuri fara controlul puturoaselor de soacre.Dar asta fa-o finut si diplomat.Ca daca tu ai aduce-o pe maica-ta ca sa se bage in relatia voastra lui i-ar conveni.fa-l sa se puna in situatia ta,dar fara cearta si diplomat.Ca parintii nu au nici un drept sa se bage in viata de familie....... fii femeie isteata..........
irina31
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:37
imi placi, irinuco! esti constanta in pareri
cum ii zice ?? batman , batman
bluelight
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:51
De la: bluelight, la data 2009-10-23 23:51:43imi placi irinuco! esti constanta in pareri
cum ii zice ?? batman , batman
irina31
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:57
blue, constanta e putin spus. e de-a dreptul hotarata .

nu intelegeam eu de ce ducea flori la biserica. acolo, pune microfonul sa nu piarda nik din slujba popii.

ce zice acum, e cuvintel cu fraza din ce predica un popa crestin

si_totusi
Postat pe 24 Octombrie 2009 08:45
da' frumoase predici tin ei, maica
rar intelegi ce-a fost in mintea lor cand au compus-o, da' n-are a face
bluelight
Postat pe 24 Octombrie 2009 09:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 10 De la: andrutza448 13 Aprilie 2011 00:16
Te rupi de traditie, te rupi de familie? 56 De la: Juna 14 Mai 2011 10:55
ce sanse are o femeie cu doi copii sa-si refaca viata dupa un divort 268 De la: rapsody33 28 Mai 2017 11:26
Pareri 5 De la: garbo_479975 11 Ianuarie 2018 17:38
displazia de sold 1 De la: florys_delly 25 Iulie 2010 11:42
Setari Cookie-uri