Vreau sa-mi gasesc tatal !!!

De la: garbo020224, la data 2009-08-09 09:31:04Din pacate , foarte multi se afla in aceasta postura . Inclusiv eu .Am aflat de la mama mea , cine este tatal meu , la varsta de 14 ani , dupa o bataie crunta .Si i-am multumit , ca a avut taria sa-mi spuna , chiar si asa . Nu incercati sa aflati de la bunici , pentru ca o sa aveti surpriza sa nu stie, nici macar ei despre acest lucru .Iti doresc multa bafta pe viitor .Ai incredere in tine .
garbo020224
Postat pe 9 August 2009 16:11
kyra
Postat pe 9 August 2009 16:13

garbo021173
Postat pe 9 August 2009 17:13
cauta la maternitate adevarul .oare ce tatic a recunoscut munca lui ? bafta.
garbo021173
Postat pe 9 August 2009 17:22
nu dispera, ai rabdare;doar ai viata-nfata. succes!
garbo007455
Postat pe 9 August 2009 17:31
esti O.K fain raspuns.Cam la asa ceva ma gadeam si eu, dar mi-ai luat-o mult inainte.Imi place cu gadesti si la varsta ta... tu ai zis ca esti batran.dar dupa cum gandesti esti...nu mi se pare.
garbo012046
Postat pe 9 August 2009 17:49
pai daca nu-l cunosti, nu stii nimic de el,cui vrei sa-i faci test a.d.n. vorba lui Thor, la toti barbrtii pe care-i intalnesti.Daca ai reusi sa ai cat de cat niste date, sa-r putea schimba situtia.Cauta ptin lucrurile mamei tale poate gasesti vreo scrisoare, poza, un indiciu, o adresa etc. si apoi poti sa te gandesti sa incepi sa=l cauti.
garbo012046
Postat pe 9 August 2009 17:56
draga mea si eu am aceeasi problema dar gaca tu te simti bine cu tatal care tea crescut nu are rost sal cauty daca el nusi da interesul
annnnnnaaaaaa
Postat pe 9 August 2009 19:41
Draga mea,
nu stiu ce varsta ai dar cred ca esti in asa numita criza de identitate.asta se intampla copiilor crscuti de mame singure ,de bunici ,de alte persoane.trebuie sa vorbesti cu un psiholog si sa ai rabdare poate ca mama iti va spune cand va crede ea ca esti pregatita sa afli.
lenadragan
Postat pe 9 August 2009 19:45
buna ! am 35 ani si nu imi cunosc tatal desi e la vreo 25 km de mine. Sincer chiar nu imi pasa.daca lui nu i.a pasat mie de ce mi.ar pasa?
nu sunt egoista dar avand 2 copii abia acum mi.am dat seama cu adevarat ce inseamna sa fiu parinte! eu nu as purea trai fara ei o secunda! daca asta e obtiunea ta de a.l cauta eu iti doresc mult succes desi poti avea mari dezamagiri....!
garbo007506
Postat pe 9 August 2009 20:13
In certificatul de nastere ce scrie la rubruca "numele tatalui?"
lori70pop
Postat pe 9 August 2009 21:24
Sincer cam greu sa al gasesesti,dar citind mesajul tau si ce aty raspund ceilalti ma vad eu ca mama sa ma intrebe baiatul si fata mea ,,cine este tatal meu" ,problema la mine ca el nu vrea sa -i vada de 2 ani si baiatul meu stie acum ca tatal lui la dat afara din casa. aty urez bafta si incearca la ,, povestiri adevarate" poate al gasesti. dar cum al cheama de unde este stii?
mioapa
Postat pe 9 August 2009 23:42
poate mama ta stie dc nu iti spune cine iti e tatal asculta ce are de spus si nu rascoli ce nu tre rascolit parerea mea..pupici
dera36
Postat pe 9 August 2009 23:58
Iti dau un sfat(asa am vrut sa fac eu,in aceeasi situatie ca a ta dar pentru ambii pariti,eu fiind infiata) Intreaba-ti mama(daca nu stii) daca a fost casatorita,daca da,mergi la starea civila de care apartii cu locuinta,asta este o varianta,a doua,cauta prin fotografiile din tinerete ale mamei tale si ce-a de-a treia si cea mai interesanta, intreaba-ti mama la ce maternitate te-ai nascut si mergi acolo - trebuie sa gasesti inscrisuri in registre- chiar daca in Certificatul de nastere este o liniuta. SUCCES
manu_argentina2000
Postat pe 10 August 2009 09:15
Mai intreaba si tu rudele poate stiu ele cv!Si dac nu afli cn este tatal tau afla dc nimeni nuti spune cine este!
biluta
Postat pe 10 August 2009 09:39
mai, voi astea tinere, chiar nu ati auzit de cratima? scrieti otova. sa nu ziceti ca din graba, ca nu va cred
si_totusi
Postat pe 10 August 2009 09:42
Iubita imi este mila de tine si te inteleg prin ce treci, eu nu am trecut prin asta dar la mine mama a decedat acum 8 ani,asa ca stiu cum este sa ai doar un singur parinte;eu te sfatuiec sa incerci toate caile posibile sa vb si cu mama ta si sa incerci sa ii spui ca doar vrei sa stii ce s-a intamplat si cum ca vrei doar sa il vezi daca nu exista nici o cale sa si vb cu tatal tau;insist sa nu sari calul prea mult daca tot nu iti spune si nu iti spune,atunci incepi cautarile.Cel mai tare este postul OTV poate sti si u.Mergi la ei.Multa bafta.Dnul Dan Diaconescu este un om bun si sigur iti v-a intelege rugamintile.Multa bafta,sunt alaturi de tine.
garbo152006
Postat pe 10 August 2009 12:24
nu cred ca un parinte isi poate ura copilul mai ales o mama poate pur si simplu nu stie sa isi manifeste iubirea fata de tine..cat despre tatal tau insista pe langa ia poate, poate o imbunezi intrun fel trebuie sa existe o modalitate e dreptul tau nu renunta la el....sa parintii e o comoara sa ai un tata e o avere....nu renunta la idea de al cunoaste, cel putin ai ce povesti la copii tai chiar daca ai sa fi dezamagita de imprejurari..bafta multa ..iti tin pumni

Postat pe 10 August 2009 14:18
am stat si m-am mai gandit si eu. poate m-am nascut in urma unui viol. Si poate este normal sa ma urasca. si eu sunt parinte si stiu ca n-as putea sa-mi urasc copii niciodata. dar comportamentul ei este ciudat si fata de fratele meu, dar nu la fel. Cu tatal meu din certificat nu m-am inteles niciodata bine. el cred ca stia ca nu-s a lui.
kiwi2416
Postat pe 10 August 2009 17:46
imi spunea cineva de bunici! Bunica mea, singura pe care o mai am, mama mamei mele, spune ca nu stie nimic. Oricum si de ea tot eu am grija. Mama nu trece nici pe la ea. Dar in relatia lor nu ma bag deoarece am multe semne de intrebare in legatura cu neintelegerile lor.
kiwi2416
Postat pe 10 August 2009 17:48
buna ! daca tu crezi ca are vreun rost...nici eu nu l-am cunoscut si nici macar nu am insistat.Mama ma facut la 31 de ani,acum 41 de ani si crede-ma ca cine facea copii asa de tarziu...era cu semn de intrebare.Am primit o educatie desavarsita si o crestere pe masura,nu am simtit lipsa de tata MAMA A VRUT SA MA FACA varsta ei cerea un copil.BUCURATE CA TI-A DAT VIATA,BUCURATE DE MAMA TA,DE SANATATE SI DE FERICIRE stiu ca iti este greu dar ce vrei tu e si mai greu


mai ai o sansa POATE SE VA DESTAINUI CANDVA...
gaby_alexe_68
Postat pe 10 August 2009 23:32
Nu vreau sa fiu dura, dar exista si posibilitatea ca nici mama ta sa nu stie cine este tatal tau !
anca_zse
Postat pe 11 August 2009 11:15
stiti ce e rau? ..ca un copil are si mama si tata nu trebuie sa fi egoist sa zici ca e nu mai al tau..poate ca copilul acela vrea sa aiba tata nu a fost intrebat cand a fost conceput daca e deacord sa creasca cun singur parinte, am parinti si ii iubesc pe amandoi dar tata e tata,,,am amintiri superbe cu el de cand eram mica si nu asi vrea pt nik in lume ca copilul meu sa creasca fara tata chiar daca ar fi asta cel mai mare idiot de pe lume asi suporta ori ce doar sa imi vad copilul fericit

Postat pe 11 August 2009 15:11
Nu vreau sa te deceptionez, dar daca tie sau mamei tale v-a lipsit ceva crezi ca l-a interesat?!
Daca da, ar fi facut tot ce ii statea in putinta si v-ar fi gasit.
Acum mi se pare o cruditate din partea ta, fata de mama, sa-l cauti pe un oarecare strain.
Pana la urma nu este parinte cel care te-a facut, ci cel care te-a crescut.
Mai ales ca in cazul barbatilor este extrem de simplu de facut copii...
Mai gandeste-te daca are rost s-o chinui pe cea care te-a crescut- indiferent ce-i reprosezi in sufletul tau. Nu te-a dat la orfelinat si nici n-a dezertat din rolul de parinte.
Dumnezeu sa-ti dea putere si intelepciune sa poti lua deciziile cele mai bune!
roflorea
Postat pe 11 August 2009 16:40
Draga Kiwi,
poate ca de fapt mama ta este o nefericita si este extrem de severa cu tine pentru ca nu stie sa-si exprime durerea altfel, sau este speriata ca tu sa nu faci greselile pe care ea le-a facut in viata. Mai bine ai inceraca sa fii prietena ei (inteleg ca nu are o relatie buna nici cu bunica ta, mama sa). Intreab-o ce o doare sau care este cea mai neagra amintire a ei si de ce anume doreste sa te protejeze atunci cand este dura cu tine. Incearca sa ai o astfel de discutie cu ea cand sunteti amandoua linistite si spune-i c-o iubesti chiar daca nu sti sa arati acest lucru. Cu asta ar trebui sa incepi discutia...
Si mai ales roaga-te Maicii Domnului pentru ea, s-o ajute sa inteleaga ce greseste fata de tine, dar nu i-o spune.
Lasa un timp gandurile de razbunare de-o parte- pentru ca mie mi se pare o razbunare pentru comportamentul ei fata de tine aceasta fervoare in a gasi pe cel care tu zici ca iti este tata.
Iarta-ma daca ce ti-am scris este altceva decat iti doreai!
roflorea
Postat pe 11 August 2009 17:11
stiu cum este si eu imi caut fratele ,e prin focsani.....
irinna_ioanna
Postat pe 13 August 2009 10:00
De la: anca_zse, la data 2009-08-11 11:15:04Nu vreau sa fiu dura, dar exista si posibilitatea ca nici mama ta sa nu stie cine este tatal tau !



Exact la asta m-am gandit si eu.Poate i-a placut "viata" si te-a facut la vreo betie cu cine stie cati.Altfel,nu-nteleg de ce nu ti-ar spune cine este tatal tau decat daca nu i-ar fi rusine de imprejurarile in care te-a conceput.Daca ai fi aparut in urma unui viol tot nu vad de ce nu ti-ar fi spus.Pt ca,din cate inteleg,esti femeie in toata firea si ai fi inteles ca nu a fost vina ei dar ma indoiesc ca nu ti-a spus doar ca sa te protejeze pe tine din moment ce spui ca nu prea o intereseaza de tine.Mai bine,lasa lucrurile asa,vezi-ti de viata ta,multumeste-i lui Dumnezeu ca esti sanatoasa si ai grija de copilasii tai.
Aylin_
Postat pe 26 August 2009 11:03
Vreaus sa spun k si eu trec exact prin ceea ce treci si tu!!! Identic...!!! Am crescut cu 2 tati vitregi si nici pana la ora actuala nu stiu cine este tatal meu! Cu greu am obtinut anumite informatii despre el...la fel mama nu vroia sa imi zica nimik pana intr-o zi cand am vb cu matusa mea si mi-a zis ea anumite chestii..nu imi sunt de mare folos dar macar ma bucur ca am aflat ceva...dupa ce am aflate chestiile astea am inceput sa pun intrebari lu mama si ea a ramas putin socata..si a inceput sa spuna ....dar cu toate astea nu stiu nimic desprea el doar numele lui si atat ...nu stiu de unde este nu stiu de unde sa il iau....nu am nici cea mai vaga idee de unde as putea sa incep...am trecut si eu prin foarte multe de-a lungul anilor si pana in ziua de azi ma framanta....as da orice sa il pot gasii dar nu stiu cum si nici macar nu stiu de unde sa incep!!!! stiu prin ce treci si te inteleg perfect!!!
garbo160704
Postat pe 30 Iunie 2010 12:28
am citit intamplator...interesant, dar vezi u ...ti-ar placea sa afli ca tatal tau nu te-a dorit?ca de te dorea nu ar fi renuntat la mama ta, e dificil nu ma vad in situatia ta dar eu una as sta pe 'coada' si mi-as vedea de treaba, realitatea e mult mai dura de cat o vezi u acum si vei suferi mai mult cand vei realiza asta, te-ai gandit ca poate acum el are o fam. si prezentza ta in viatza lui o poate destrama si sunt convinsa ca o sa suferi ...fa-ti propia fam. cineva undeva te iubeste si pe tine daca parinti tai nu a facut-o, fi tu un parinte bun pt copilul tau

Postat pe 7 Iunie 2011 09:20
lari, daca ai citit, te-ai uitat si cand a fost postat romantzu asta? fix acu' 2 ani!
si de un an incheiat nu a mai scris nimeni...
michelle_
Postat pe 7 Iunie 2011 09:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot trai cu soacra 26 De la: garbo_4167 7 Septembrie 2014 13:44
Parinti adoptivi dificili 50 De la: GAMYCO 7 Februarie 2014 16:09
Ce sanse credeti ca are relatia mea? 34 De la: fleurdelis 24 Mai 2010 20:26
relatia dificila cu parintii intr-o anumita privinta 33 De la: al_ma 22 Februarie 2012 10:52
Simplu si usor 6 De la: micabis 28 Iulie 2009 06:36
Setari Cookie-uri