Vreau sa-mi gasesc tatal !!!

KIWI draga, iti scriu ce mi-a zis mie un preot batran de tot si tare intelept : parintii tai sunt Adam si Eva . Iti mai trimit si multe mangaieri.
cristina_claudia
Postat pe 4 August 2009 15:44
cred ca am cei mai deosebiti parinti, nu? merci, frumos, chiar frumos.
kiwi2416
Postat pe 4 August 2009 15:46
cu toata dragostea..
cristina_claudia
Postat pe 4 August 2009 15:51
iote bre, kiwo, vazusi cum ti-ai gasit parintii?
noroc de fatuca asta!
da' ia zi-mi, Cain si Abel cum o mai duc?
Thor
Postat pe 4 August 2009 15:53
se pare ca nu-ti scapa nimic, nu?!

kiwi2416
Postat pe 4 August 2009 15:55
kiwi, chiar de nu e reala povestea ta, problema aflarii parintilor biologici a dat mari batai de cap. tuturor celor implicati.
la fel cu copiii adoptati care dupa ce ajung la majorat le spun adoptivilor, pa, mi-am gasit parintii.
de obicei sunt doar deceptii in plus in viata!
dune
Postat pe 4 August 2009 15:55
nu inteleg de ce nu ar fi reala. crezi ca are cineva chef sa se joace cu astfel de subiecte?
kiwi2416
Postat pe 4 August 2009 17:05
De la: suraj39arun, la data 2009-08-03 17:39:39scuze lady am vazut ca tu si cativa a-ti vb serios am omis sa spun ca marea paarte ...mia culpa
auzi , laso pe kiwi , e posibil sa fie fata mea, e posibil doamne cand am fost tanar ......doamne doamne ce ma mai cautau femeile, cine stie cati copii am imprastiat prin tara
yanyacharberet
Postat pe 4 August 2009 18:03
De la: Thor, la data 2009-08-04 15:53:01iote bre, kiwo, vazusi cum ti-ai gasit parintii?
noroc de fatuca asta!
da' ia zi-mi, Cain si Abel cum o mai duc?

pai de Cain si Abel se ocupa TATI , pentru mine nu exista nici un mister salutari din departari Thor!
cristina_claudia
Postat pe 5 August 2009 16:26
OK.Daca ai bani si timp cauta un detectiv particular pe care il angajezi si il platesti in functie de rezultate...Nu e rau sa stii cine e tatal tau macar pentru linistea ta sufleteasca.Decat o viata in minciuna ,mai bine o clipa de adevar...indiferent care e pretul!dar nu iti face sperante false si nu astepta la minuni!Astea exista mai mult in romane ssi in filme...

In privinta mamei tale...sunt oameni egoisti care traiesc foarte bine iubindu-se doar pe ei insisi!Lumea nu este facuta dupa aceleasi reguli si percepte de morala...
Sigur ca o mama ar trebui sa aiba o anumita conduita macar morala fata de copilul ei...Dar stii ca este o vorba foarte inteleapta Unde nu este,nici Dumnezeu nu cere!Personal,mi s- a intamplat sa fiu blestemata de mama mea chiar pe patul de moarte,desi o spalasem la fund,o ingrijisem si acelasi lucru ba si inmormantarea mamei ei tot eu l-am facut!Am iertata ,dar nu am uitat.Insa viata ma obliga sa merg inainte...

Incearca sa ai si sa iti faci o viata frumoasa,fa-ti o profesie,o familie copii carora sa le daruiesti dragoste si educatie asa cum ti ai fii dorit tu sa primesti si mergi inainte....Ai viata ta si destinul tau si dreptul la fericire...lasa durerile in urma.Si daca nu esti in stare nu te ferii sa discuti si cu un psiholog.El te va ajuta sa iti intelegi adevaratele motive ale dorintelor tale...Si cunoasterea inseamna putere!
avocat_anca_paun
Postat pe 9 August 2009 02:43
Eu cred ca sa adreat foarte corect
Persoana respectyva isi cauta tatal pt mai multe motive dar ce mai important si chiar poate afla unde e si cine e.
STIE MAMA EI EA STYE SIGR CU CINE SA CULCAT
ASATA E RASP MEU







............~M.V.P~..........






doar_eu
Postat pe 9 August 2009 03:41
daca mama s-a purtat urat cu tine, si tatal "vitreg" s-a purtat urat?ii porti numele?nu vezi ca a facut un sacrificiu pt tine?ce sa cauti unul care poate a parasit-o cand ii era mai greu?
vrei sa stii ca mie la servici, acum vrei 17 ani in urma mi-a zis cineva ca parintii mei ma cresc si pe mine si pe fratele meu?ca de fapt nici nu suntem frati?
si daca a zis ce? l-am lasat sa zica
eu seman perfect cu tatal meu si fratele meu cu mama
ce sa-mi caut acum mama daca mama mea a murit?nu...ma duc si-o plang pe asta chiar daca a fost un zbir, chiar daca mi-a tras cate-o carpela de iesea cu vanatai pe picioare...m-a crescut si e mai important..si e si mama mea..cine mi-a zis ca nu e cred ca a vrut sa faca vreo gluma, dar nu i-a reusit
cipi012
Postat pe 9 August 2009 07:59
Daca mama nu vrea sa iti spuna,bunica nu ai,sau mama ta vreo prietena apropiata nu are?Sau,incearca sa o santajezi emotional pe mama.Cu ceva care stii ca ar afecta-o.E urat,dar cred ca e cumplit sa nu stii care iti sunt radacinile.Asa ca..In dragoste si in razboi totul este permis..Succes!
In ceea ce o privveste pe cip012...comica analiza.Adica daca s-au purtat urat cu tine astia vitregii dar ti-au dat numele,crezi tu ca trebuie sa ramai asa,fara sa stii cine esti?In ceea ce priverste asemanarile acum 15 ani am infiat un baiat.Toti se minunau cat de bine seamana cu sotul meu.Dar,eu nu l-am oprit niciodata sa isi cunoasca rudele.L-am dus la mormantul mamei si acum il cautam pe frate care s-ar parea ca a fost infiat de o familie de francezi.
danaela_45
Postat pe 9 August 2009 08:32
Este greu sa iti gasesti tatal , daca nu ai nici un reper. Dar pentru linistea ta cauta acum cind inca mai sunt tinere persoanele cu care stai de vorba. Eu am aflat la 49 de ani ca sunt copil de suflet. A fost greu. Dar am mers mai departe. In singuratate insa pling , imi doresc sa stiu dar nu mai am cum sa aflu. Am facut tot ce am putut. Am vorbit cu rudele, cu pritenii, cu un detectiv , si nu am aflat nimic. Mama inainte de a muri mi-a spus ca m-a adus tata acasa. Tata a murit cind aveam 16 ani. M-au trecut direct pe numele lor asa ca nu pot sa aflu nimic si doare. Parintii mei au fost buni cu mine. M-au dat la scoala am reusit sa realizez ceva, dar simt ca nu imi gasesc locul. Sper ca poate undeva am o mama care mai are copii si care poate inainte de a pleca le va spune ca mai au o sora.
luminita55
Postat pe 9 August 2009 08:51
fetelor..exista o intrebare:"stii si la ce te ajuta ca stii?" ar putea fi o problema destul de delicata dc in locul tatalui ideal ati gasi o persoana straina sufletului vostru. in majoritatea cazurilor parintii naturali nu sunt si cei spirituali..si atunci,oare , dezamagirea voastra nu ar fi amplificata?
LILO
Postat pe 9 August 2009 09:12
un sfat atat. cauta o printre rudele mamei tale care ia fost mai aproape
trebuie sa fi fost cu cineva din rude mai aproape caruia ii ampartasea tot ce facea .intreaba i poate stiu ei rudele. succes
garbo011957
Postat pe 9 August 2009 09:26
Din pacate , foarte multi se afla in aceasta postura . Inclusiv eu .Am aflat de la mama mea , cine este tatal meu , la varsta de 14 ani , dupa o bataie crunta .Si i-am multumut , ca a avut taria sa-mi spuna , chiar si asa .Iti doresc multa bafta pe viitor .Ai incredere in tine .
garbo020224
Postat pe 9 August 2009 09:31
daca cand ereai mica deja aveai tatal,inseamna ca a luat-o pe mama ta de cand erea gravida poate el stie ca esti a lui,sau mama ta nu stie nici ea cu cine te-a facut.
kalis27
Postat pe 9 August 2009 09:35
ma intristeaza subiectul asta. sunt aiitia copii nefericiti!
LILO
Postat pe 9 August 2009 09:39
De la: kiwi2416, la data 2009-08-03 16:17:35asa ma gandeam si eu, dar ma mai gandeam ca poate exista o baza cu ADN-ul fiecaruia. Voi ce credeti?
si eu imi caut fratele,e din focsani si tot de pe net am aflat cite ceva....mult noroc iti doresc!
irinna_ioanna
Postat pe 9 August 2009 10:05
Draga kiwi, nu pot sa scriu ca inteleg chiar tot prin ce treci pentru ca fiecare este unic si isi traieste unic propriile experiente.
pot sa-ti scriu ca si eu am crescut cu un singur parinte, mama, tata fiind doar de duminica. Si mult timp, pana pe la vreo 18-19 ani, i-am condamnat pe fiecare in parte si pe amandoi si pe toti cei din jurul meu pentru toate, eram furioasa pe toata lumea ca nu am si eu o familie normala, cu mama, tata, mese in familie, concedii, bani de tabere scolare, etc. Pana cand m-am facut mare si mi-am dat seama ca fiecare isi construieste si isi traieste viata asa cum stie, asa cum poate, asa cum il duce mintea si il indruma sufletul. Deci si eu la fel. Am reusit sa ma lepad de furie, de frustrari si sa-mi construiesc viata frumos, fara condamnari in stanga si-n dreapta si incercand sa-i inteleg pe parinti si sa-i iau asa cum sunt, niste oameni, cu greseli, cu defecte, ca fiecare.
Gaseste-ti alte modele in viata, bunicii, o profesoara, mama unei prietene, pe care o admiri, poate tatal iubitului tau e un om de la care ai ce invata, exista o multime de oameni in jurul nostru de la care putem invata lucruri bune, fara ca acestia sa fie neaparat parintii nostri.
Incearca sa inveti din carti, incearca sa inveti din ceea ce ti se intampla si ia tot ce e mai bun din ce este in jurul tau si de la oamenii care te inconjoara.
Viata si noi insine suntem mult mai mult decat doar parintii din care ne-am nascut.
Sper ca esti omul ala extraordinar care va sti sa se creasca frumos!
garbo029140
Postat pe 9 August 2009 10:05
De la: kiwi2416, la data 2009-08-03 16:09:58Salut, again,

Dupa o problema destul de complicata ce a fost dezbatuta vineri, vin cu alta

Nu stiu cine este tatal meu, iar mama nu vrea sa-mi spuna. Exista vreo posibilitate? Nu stiu, baza de date ADN...


este posibilitatea de ADN dar gandestete ca no sa poti asa usor sa dai de tatal tau in toata lumea asta , e f greu.
melysa
Postat pe 9 August 2009 10:11
si nu te mai agata de oameni pe care nu poti sa-i schimbi (mama ta) sau de oameni pe care nici nu-i cunosti si nici nu stii daca exista (tatal tau) si de teme care nu duc nicaieri.
nu-ti mai plange de mila si mergi mai departe!
mai bine consuma-ti energia incercand sa faci ceva cu tine, pentru tine, cu viata ta!
la ce scoala esti? la ce facultate ai vrea sa fii? ce vrei sa te faci 'cand vei fi mare'? ce faci cu adevarat pentru asta?
unde te vezi peste 5ani? dar peste 10?
daca ai cunoaste un baiat extraordinar maine, ar avea de ce sa se indragosteasca de tine?
garbo029140
Postat pe 9 August 2009 10:12
daca as fi in locul tau si eu mi as dori sa aflu cine imi este parinte..indiferent care ar fi motivul pt care nu l am cunoscut.trebuie sa insisti in aflarea acestui fapt in masura in care asta iti afecteaza viata..numai tu stii ce simti si cat de important este pt tine sa ti cunosti tatal.eu zic sa te gandesti putin la toate variantele: inclusiv la faptul ca s ar putea( Doamne fereste) sa nu mai fie in viata,s ar putea ca atunci cand vei stii mai multe despre el sa ti amarasti viata,dar exista si posibilitatea sa ti gasesti linistea sufleteasca daca il intalnesti.nu stiu daca in viata exista decizii 100% bune sau rele. Asa ca asculta ti inima si indiferent ce hotarasti,bucura te de viata ta!bucuria se gaseste in lucruri simple! (oricum am impresia ca esti o pers cu simtul umorului,ceea ce spune multe despre un om)
l_erika
Postat pe 9 August 2009 10:14
de ce te-ar interesa??!!!!!
pe el nu l-a interesat sa te cunoasaca
garbo_androo
Postat pe 9 August 2009 10:32
Dar mama ta ce spune?nici ea nu stie nimic de tatal tau?sau ma rog rudele tale?trebuie sa stie cineva.Eu i-ti doresc bafta si nu dispera poate intr-o zi...
Costel_stinga56
Postat pe 9 August 2009 10:43
Eu zic sa lasi trecutul la locul lui.

Fa-ti viata frumoasa!

Exista un motiv pentru care lucrurile sunt asa cum sunt.

S-ar putea sa descoperi lucruri urate, care sa-ti influenteze si sa-i schimbe viata. Gandeste-te cam ce anturaj ar fi putut avea mama ta in trecut. Chiar tu ai calificat-o drept "poama". Indiferent cum ar fi fost, nu cred ca vreun barbat ar fi extaziat sa-i apara la poarta un copil (despre care probabil nu stie) facut , in te miri ce imprejurari, cu o femeie apreciata drept "poama". Asta cu instinctul patern....e mai complicat.

Ma revolta faptul ca, postandu-ti doleanta aici, ti-ai supus mama (indiferent cum este ea) judecatii noastre.
N-avem dreptul sa judecam actiunile si deciziile nimanui! Nu suntem Instanta Suprema si nu detinem adevarul absolut!


O viata minunata si , nu uita, totul se intampla cu un motiv!


Corectie: "sa-ti schimbe viata"
cami_g
Postat pe 9 August 2009 11:18
nu ezista asa ceva .nu mai daca faci un test de paternitate
dany69
Postat pe 9 August 2009 14:21
Ai putea face o lista cu persoanele certate de multi ani cu mama ta,apoi stand de vorba cu ele vei afla multe lucruuri pe care ea ti le-a ascuns.E o metoda cam ..parsiva,dar sigur asa ar proceda orice detectiv.Vei compara informatiile gasite si poate cu putin noroc si ..multa umblatura ,efort si perseverenta,vei gasi ceva..Urmeaza sa stabilesti apoi ce e adevarat si ce nu.
Ariesh
Postat pe 9 August 2009 14:47
Draga kiwi fii fericita pentru ce ai, pentru ce poti sa-ti oferi. Creeaza-ti viitorul pe care ti-l doresti. Ofera dragostea ta propriului tau copil...sotului,..poate copiilor. Nu-ti uita bunicii care te-au crescut. Creste-ti copii asa cum ai fi vrut tu sa fii crescuta. Nu-ti judeca parintii... Si poate intro zi Destinul iti va aduce in cale pe cel ce tu astazi il numesti 'tata'.
Poate atunci vei realiza adevaratul motiv ca ti-a fost ascuns atatia ani... Fii pregatita pentru orice ... Dar nu te lasa abatuta din drumul tau,..din calea viitorului tau... Important este viitorul... Trecutul uneori este bine sa ramana in trecut. Toti ne nastem cu un scop bine definit... BAFTA..
anca_53
Postat pe 9 August 2009 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il fac sa inteleaga ca am nevoie si de familie? 77 De la: garbo055472 13 Decembrie 2009 07:48
despre soacre si cumnate ... 19 De la: garbo_456957 24 August 2018 15:00
imi voi pastra copilul 12 De la: miscortel 1 Aprilie 2012 11:17
Familia se intemeiaza la fel ca o gradina 92 De la: VOIAJOR 15 Aprilie 2013 14:53
Familia iubitului ma dispera. 10 De la: Daliaa 24 Decembrie 2017 11:42
Setari Cookie-uri