Din cauza ei nu ma mai inteleg cu fratele meu!


Fratele meu e casatorit cu o tipa foarte manipulatoare care a reusit sa il indeparteze foarte tare de noi. Ii spune tot felul de minciuni, il intoarce impotriva noastra.... un tip el nu a crezut-o, dar l-a batut atat de tare la cap ca a cedat intr-un final..... pe mine ma doare foarte tare distanta asta, am incercat sa vorbesc cu el si parca nu ai cu cine... mai rau fac! ca se duce la ea si aia ma face in toate felurile si spune ca eu vreau sa ma bag intre ei si ca vreau sa le fac rau. mama e distrusa....... nici nu mai stiu ce sa fac....
garbo_1663
Postat pe 23 Aprilie 2012 17:35
Poate ar trebui sa te aproprii de ea, daca i-ti iubesti fratele trebuie sa ai incredere in el , in ce simte el si sa-l sustii, este normal ca el sa-si impartaseasca cele mai importante trairi cu sotia lui, ea va fi cea care-l va sustine de acum, din dragoste pentru el trebuie sa intelegi ca relatia voastra in mod natural va suferii transformari, asa este normal, el nu mai poate fi ca in adolescenta
carmen46
Postat pe 26 Aprilie 2012 13:20
cand se casatoreste cineva,il pierzi in un fel.
Lasa-l un timp la distanta impusa de amandoi,timpul le rezolva pe toate.
ea e mai importanta acum decat mama lui,fratii lui,ea e viitorul lui,mama copiilor lui,sprijinul lui la batranete,cea cu care convietuieste si imparte totul.
nu mai locuieste cu voi,nu mai imparte totul cu voi.
ati trecut pe locul doi,si ea este number one.
stai sa vina vreun copil,poate atunci va avea nevoie de soacra,sa ajute,daca intre timp ea respecta distanta.
daca nu,il va creste singura,si il veti vedea rar.
cel mai bine este sa acceptati distanta asta,cel mai bine pentru tinerii casatoriti,pentru familia lui adica.
ea se a potoli in timp.
simte concurenta,simte ca va iubeste foarte mult pe voi,si vrea sa aiba tot terenul al ei.
dar in timp se va muia.
merita efortul sa ii lasi un timp singuri,se vor rezolva toate.
asa am patit si eu cand fratele meu s-a insurat....noi am fost foarte uniti ca frati,si cand frate-miu s-a insurat,la fel,sotia lui i-a interzis sa mai ia legatura des cu noi...si chiar si cu fostii lui prieteni.
iar in timp,situatia s-a inrautatit.
iar cand eu m-am maritat,sotul meu a zis ca dintre fratelke tau si mine,eu sunt acum mai important!
e chestie de gelozie,cum fac copii cand se naste alt fratior,si are impresia ca ii ia o parte din iubire,si spatiu.

daniilia
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:52
Nu stiu cum pot fi unii oameni atat de egoisti .
Eu sunt apropiata de sora mea , chiar daca intre noi sunt 9 ani diferenta .
Cand s-a indragostit am fost extrem de fericita pentru ea , iar pe cumnatul meu il iubesc la fel de mult ca si pe ea . Chiar daca mai sunt marunte nemultumiri , o ascult , sunt alaturi de ea si mereu ii spun ce sot grozav are , ce baiat bun este si cat de mult o iubeste .
Iar el , chiar ca este asa , niciodata n-a incercat sa intervina intre noi , totdeauna m-am putut baza pe ajutorul lui .
Cred ca asa ar trebui sa fie oamenii normali ....sa lase egoismul si rautatile si geloziile absurde si sa accepte ca perechea are si familie si prieteni .
gabita_d
Postat pe 28 Aprilie 2012 06:15
Nu stiu eu consider ca atunci cand fratele sau sora cuiva se casatoreste...
Familia nu trebuie sa intervina in probleme lor.
Multe familii se destrama din cauza familiei pt ca ii preocupa problemele tinerilor casatoriti..
Problemele din casatorie nu se discuta cu parintii sau fratii,,pt ca se dau discutii in casa si nu este bine sa intrervina familia...Si familia de multe ori strica casatorii..
Lasa-i sa se descurce ei.
poti sa discuti cu fratele tau,,dar nu despre casatoria lui..Fiecare trebuie sa isi rezolve problemele cu sotia lui...nu este bine sa stie de problemele celor 2 casatoriti,parintii ca sa intervina si parintii nu sunt intelepti..de multe ori destrama casatorii
eu zic ca poti discuta cu fratele tau,,,lucruri care va privesc pe voi,,,dar nu interveni sa afli de probleme lor poate ca de aceea femeia vrea sa pastreze distanta de familie...
din moment ce 2 se casatoresc..probemele lor se discuta intre ei,,fara sa stie familia treburile lor..Pt ca nu ii priveste pe ei...
cel mai bine ca familia sa inteleaga cand 2 se casatoresc,,,pe familie nu ii priveste probleme lor....
ingerasulluptator
Postat pe 2 Mai 2012 20:34
ingeraaaas...
Eugenia_
Postat pe 2 Mai 2012 20:48
daca fratiorul tau nu ii permitea, nu se baga - e plin de femei pe lumea asta, el pe aia a ales-o, c'est. Inseamna ca asa ceva prefera.
Nu ea e de vina. El e.
quasaria
Postat pe 2 Mai 2012 21:01
A-ti fost frati cit timp nu va-ti casatorit,sau mai exact pina nu sa casatorit.Si acum sunteti frati,trebuie sa tratati problemele altfel,acum sunteti familisti,trbuie sa va aparati acest statut. Nu fratele este vinovatul si nici cumnata,ci dragostea.El o apara pe ea si nu lasa sa intervina nimeni intre ei,iar ea vrea sa fie jupineasa ca oricare alta femeie.Atita timp cit intre ei exista dragoste si armonie,totul e ok.Aveti grija ca multi parinti si frati bagaciosi,strica multe familii.Asa cum hotarasc ei e perfect,la tine hotaraste altcineva in locul tau? Ramineti frati apropiati atita timp cit nu dati indicatii contradictorii,va respectati si cumnata,acum este parte a familiei,deci ca si sora ta,va gasiti,birfiti,glumiti,va distrati. Altfel pierdeti si fratele si cumnata,se retrag in birlogul lor si va evita inclusiv la a va asculta.Fiecare cuplu hotaraste in dreptul lui si este normal asa.Fratele sa casatorit cu doamna nu cu sora sau mama.Deci ei hotarasc ce si cum.Succes,si iubesteti cumnata la fel ca pe frate.
garbo270060
Postat pe 7 Mai 2012 07:09
Le iubesti pe cumnate, daca merita!Daca sunt niste scorpii de ce sa le iubeasca??!! Azi este plina lumea doar de nebuni!
Jojolin
Postat pe 7 Mai 2012 07:59
De la: ingerasulluptator, la data 2012-05-02 20:34:00Nu stiu eu consider ca atunci cand fratele sau sora cuiva se casatoreste...
Familia nu trebuie sa intervina in probleme lor.
Multe familii se destrama din cauza familiei pt ca ii preocupa problemele tinerilor casatoriti..
Problemele din casatorie nu se discuta cu parintii sau fratii,,pt ca se dau discutii in casa si nu este bine sa intrervina familia...Si familia de multe ori strica casatorii..
Lasa-i sa se descurce ei.
poti sa discuti cu fratele tau,,dar nu despre casatoria lui..Fiecare trebuie sa isi rezolve problemele cu sotia lui...nu este bine sa stie de problemele celor 2 casatoriti,parintii ca sa intervina si parintii nu sunt intelepti..de multe ori destrama casatorii
eu zic ca poti discuta cu fratele tau,,,lucruri care va privesc pe voi,,,dar nu interveni sa afli de probleme lor poate ca de aceea femeia vrea sa pastreze distanta de familie...
din moment ce 2 se casatoresc..probemele lor se discuta intre ei,,fara sa stie familia treburile lor..Pt ca nu ii priveste pe ei...
cel mai bine ca familia sa inteleaga cand 2 se casatoresc,,,pe familie nu ii priveste probleme lor....


Ai foarte mare dreptate!!!
Amor_Aeternus
Postat pe 7 Mai 2012 22:31
De la: garbo_1663, la data 2012-04-23 17:35:00
Fratele meu e casatorit cu o tipa foarte manipulatoare care a reusit sa il indeparteze foarte tare de noi. Ii spune tot felul de minciuni, il intoarce impotriva noastra.... un tip el nu a crezut-o, dar l-a batut atat de tare la cap ca a cedat intr-un final..... pe mine ma doare foarte tare distanta asta, am incercat sa vorbesc cu el si parca nu ai cu cine... mai rau fac! ca se duce la ea si aia ma face in toate felurile si spune ca eu vreau sa ma bag intre ei si ca vreau sa le fac rau. mama e distrusa....... nici nu mai stiu ce sa fac....


Gresit !
Fratele tau este impreuna cu femeia pe care o iubeste. Nu inteleg expresia "s-a indepartat foarte mult de noi". Multe persoane (si nu spun mai multe) au impresia ca tot ce exista li se cuvine. Te invat eu ce sa faci.
Fratele tau este un barbat matur nicidecum o papusa. Daca tu nu accepti asta e treaba ta. Daca mama ta este distrusa atunci asa a vrut ea (sa se distruga) si totul stii de ce? numai din rautate si lipsa de respect pentru acest om care are de fapt propria lui viata, alegerea lui.
MihaelaMi
Postat pe 17 Mai 2012 11:24
Din pacate te inteleg ffff bine. La mine situatia e si mai grava ... pana si parintii Mei ma indeparteaza doar pt ca.... cum nata mea daca nu... il lasa Pe fratele meu... (ultima ora cand ea a plecat cu altul fratele meu voua sa se sinucida )...deci... ei trebuie sa sufar pt ca.... o psihopata.... ma indeparteaza de propria familie ...
Elena_Ramona_2
Postat pe 7 Martie 2016 01:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse de sanatate ... 1 De la: LIFE_CARE 15 Martie 2011 08:38
Din cauza ei nu ma mai inteleg cu fratele meu! 12 De la: garbo_1663 7 Martie 2016 01:02
soacra 151 De la: Alina_30 10 Iulie 2014 09:54
e greu sa ma hotarasc sa divortez 15 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 14:27
Caut o fata pt a lua copilul de la scoala 2 De la: juliaitl 23 Noiembrie 2016 15:18
Setari Cookie-uri