Ce ne face sa fim fericiti si sa ne trezim zambind dimineata?

Ciresico, Jessica e din noul val de tineri care vine tare din urma. Cei care habar n-au de gramatica si dupa ce ca nu stiu sa scrie corect, mai si mutileaza limba romana. Jesico, poate ai probleme si imi pare rau, dar cu asemenea poze pe profil si cu asemenea jignire la adresa limbii romane si a ochilor nostri nu prea ai sa fii credibila.
Doara
Postat pe 31 Martie 2010 19:05
Jessico,
mai mult nu am ce sa zic doar ,,k sa ai grija k intr-o zi o sa dai peste ,,unii" care-ti vor pretinde sa cunosti si limba ROMANA , desigur...,,mai moolt nu am ce sa zik ...dar sper s anu fie asha .pa pa" Cred ca m-am exprimat pe ,,intelesul " tau..si ,,succesuri" cu limbile , in special romana





reyya
Postat pe 31 Martie 2010 19:07
Dorulet ,,e grele" cu limbile Crezi ca ea nu sufera ???
reyya
Postat pe 31 Martie 2010 19:08
ioi, reyya, da cu aghiazma si fugi!
Tylly
Postat pe 31 Martie 2010 19:10
Nu stiu daca sufera Reya. Din cate zice, nu-i pasa si nici n-o intereseaza. Asa ca...
Doara
Postat pe 31 Martie 2010 19:12
Poi uitati asha scriu eu de obicei akma e pb voastra daca intelegety sau nu....
sau vreti sa va scriu pe spaniola? atunci sigur o sa intelegeti
Si nu e nici o amenintare...nu am obiceiul sa fac asha cv...stati calmi....
jessyca_diavlita
Postat pe 31 Martie 2010 20:35
Telenovela sa traiasca. Ca daca nu stii bine romana ma indoiesc ca spaniola n-o stii tot asa dupa ureche.
Doara
Postat pe 31 Martie 2010 20:37
Nu e telenovela eu am fost in spania asha k nu e asha km zici uh dar fie nu conteaza asta,,,,
jessyca_diavlita
Postat pe 31 Martie 2010 20:38
Si daca ai fost in Spania inseamna ca stii sa si scrii? Hai las-o jos ca macane. N-ai invatat timp de 12 ani gramatica limbii romane si ai invatat in cativa ani pe cea spaniola. Scrii si tu asa cum auzi ca se pronunta. Nu inseamna ca stii.
Doara
Postat pe 31 Martie 2010 20:40
krezi uh asta!! stiu sa scriu foarte bn dar nam dc saty dau tie explicatii,
jessyca_diavlita
Postat pe 31 Martie 2010 20:43
De aia ai uitat sa mai scrii romaneste nu? Ai stat si tu 3 ani in Spania si deja vorbesti cu accent nu? Si intrebi lumea: "com se dice?" cand nu stii un cuvant in romaneste?
Doara
Postat pe 31 Martie 2010 20:50
stii ce? laso balta k nu e treaba ta ce styu eu shi ce nu si pana la urma eu szcriu km vreau eu oki? shi te rog numi mai scrie nk k nam timp sa vb k cei k voi...aia kre facety mijto shi vreti sa va bateti jok in lok sa va facety prieteni shi sa stiti sa vb frumos shi sa apreciati omul...hai pa
jessyca_diavlita
Postat pe 31 Martie 2010 21:47
Jessica daca faceai cu mine limba romana , pe toti sfintii ca nu promovai in veci...dupa limbaj si mod de exprimare pun pariu ca-ti plac manelele :-) si uite asa ingrosi tu randurile celor care ne fac ,,cinste " in lume..:-))
reyya
Postat pe 1 Aprilie 2010 01:24
De la: jessyca_diavlita, la data 2010-03-31 20:35:25Poi uitati asha scriu eu de obicei akma e pb voastra daca intelegety sau nu....
sau vreti sa va scriu pe spaniola? atunci sigur o sa intelegeti
Si nu e nici o amenintare...nu am obiceiul sa fac asha cv...stati calmi....
[/quote

poate doresti a scrie IN spaniola si nu ,,pe" spaniola...la capitolul prepozitii din cartea aia groasa numita ,,Gramatica limbii romane" cred ca ai chiulit sau erai pe sub banca..pierdusei radiera si o cautai :-))
reyya
Postat pe 1 Aprilie 2010 01:27
jessica nu fii incapatanata, poate vreodata o sa dai un examen sau test, crede-ma cu asemenea prescurtari nu o sa te inteleaga absolut nimeni.
roxanaisabella
Postat pe 1 Aprilie 2010 01:38
Jessico,
mai mult nu am ce sa zic doar ,,k sa ai grija k intr-o zi o sa dai peste ,,unii" care-ti vor pretinde sa cunosti si limba ROMANA , desigur ...dar sper s anu fie asha .pa pa" Cred ca m-am exprimat pe ,,intelesul " tau..si nu in ultimul rand ,,succesuri" cu limbile , in special romana
reyya
Postat pe 1 Aprilie 2010 01:42
cam asa zgarie romana ta urechiusele si ochii gingasi ai celor de aici, Anakine ai o ,,clienta " aici ...mi s-au facut ochii girofar pana am penetrat limbajul Jessicai
reyya
Postat pe 1 Aprilie 2010 01:47
hahahaha, ce m-am desfatat.
Jessica, si cum a fost in Spania draga? De ce n-ai mai stat?
A murit pestele sau te-au trimis aia acasa pachet si fara pasaport.Acum am inteles eu cu cine stam de vorba.
Acum vreo 10 ani am cunoscut o pustoaia care tocmai cind sa inceapa clasa a XII-a a tulit-o in Spania cu pestele tigan ca era vad bun la vremea aia.
Saracii spaniarzi.
Ciresica
Postat pe 1 Aprilie 2010 07:11
Topicul era fericirea de dimineata nu cearta din timpul noptilor de nesomn, ati reusit , fetelor, o excelenta transformare. Pe cand si paruiala?!
mr_cristescu
Postat pe 1 Aprilie 2010 13:16
Mr Cristescu , nu e cearta, e doar un semnal de alarma tras , privind limbajul de ,,mess"...lacunele gramaticale , lacunele de exprimare..aroganta afisata la adresa userilor si restul... O noapte frumoasa!
reyya
Postat pe 2 Aprilie 2010 02:04
Ce faci dl. Cristescu? Tii scorul?
Drept sa-ti spun pentru mine a fost un motiv de mare amuzament matinal fata asta Jessica.


In rest...tot mirosul cafelei pe sub usa, ingerasii mei care dorm inca in timp ce eu imi savurez cafeaua, si multe alte minunatii care imi umplu viata si-mi dau sens.
Ciresica
Postat pe 2 Aprilie 2010 07:46
bluelight
Postat pe 2 Aprilie 2010 07:56
Buna dimineata Luminita!
Si tuturor celor care se trezesc cu zimbetul pe buze in fiecare dimineata!
Ciresica
Postat pe 2 Aprilie 2010 07:59
ce nume frumos mi-ai pus!
voiam sa vin la cafea, ca si pe mine ma imbie mirosul mmmmmm.
dar lasam pe alta data
bluelight
Postat pe 2 Aprilie 2010 09:21
Primavara te trezeste cu zambete dimineata, caldura te face fericit. Aroma cafelei o simti si iarna dar nu te face sa zambesti , pe cand aroma primaverii aduce privelisti minunate... minunate
mr_cristescu
Postat pe 2 Aprilie 2010 10:14
De la: roby_cado, la data 2010-03-28 08:11:32aiurea..,ce cafele,ce zerouri...

incercati o partida de sex cu altcineva decat partenerul.

imi amintesc de fosta sotie,in ultima perioada,cum radia ea de fericire dimineata..,he he


da, Roby..fiecare cu ce-l doare...sau ,,unde dai si unde crapa", daca tu crezi ca UNICELE momente de fericire si zambet din viata unei femei constau intr-o partida de f-u-c-k-i-n-g cu altul decat cu cel ,,consemnat " in acte si ,,luat sub beneficiu de inventar"...te inseli amarnic. Realitatea iti va confirma asta in timp..cand iti vei da seama ca ai uitat sa privesti soarele diminetii , sa te plimbi sub clar de luna , sa privesti petalele unei flori in lumina diminetii..sa privesti un apus, sa adori fiinta iubita cum alearga desculta in nisip sau in verdele crud al ierbii...zambetul copilului tau si ..multe altele. Sa fii iubit!( desi mi-e teama ca-ti va greu :-)
reyya
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:37
problema lui robita e alta, reyya : nu poate concepe ca altcineva o facea fericita..
pe mine una, de cate ori mai pune un comentariu de genul asta aici ma convinge ca fata a facut o alegere buna plecand.
bluelight
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:43
Roby daca stau bine sa ma gandesc cu atitudinea asta nu vei face decat sa indepartezi pe oricine s-ar apropia vreodata de tine,desigur nu e problema mea..era doar o observatie, no offense!
reyya
Postat pe 2 Aprilie 2010 23:25
De la: reyya, la data 2010-04-02 16:37:07
De la: roby_cado, la data 2010-03-28 08:11:32aiurea..,ce cafele,ce zerouri...

incercati o partida de sex cu altcineva decat partenerul.

imi amintesc de fosta sotie,in ultima perioada,cum radia ea de fericire dimineata..,he he


da, Roby..fiecare cu ce-l doare...sau ,,unde dai si unde crapa", daca tu crezi ca UNICELE momente de fericire si zambet din viata unei femei constau intr-o partida de f-u-c-k-i-n-g cu altul decat cu cel ,,consemnat " in acte si ,,luat sub beneficiu de inventar"...te inseli amarnic. Realitatea iti va confirma asta in timp..cand iti vei da seama ca ai uitat sa privesti soarele diminetii , sa te plimbi sub clar de luna , sa privesti petalele unei flori in lumina diminetii..sa privesti un apus, sa adori fiinta iubita cum alearga desculta in nisip sau in verdele crud al ierbii...zambetul copilului tau si ..multe altele. Sa fii iubit!( desi mi-e teama ca-ti va greu :-)


si Roby...vezi ca mai sunt si exceptii in viata...vei fi uimit cat de multe femei de exceptie se feresc sa aibe de-a face cu din astia care pun ,,etichete" din start :-)
reyya
Postat pe 3 Aprilie 2010 02:31

"..da, Roby..fiecare cu ce-l doare...sau ,,unde dai si unde crapa", daca tu crezi ca UNICELE momente de fericire si zambet din viata unei femei constau intr-o partida de f-u-c-k-i-n-g cu altul decat cu cel ,,consemnat " in acte si ,,luat sub beneficiu de inventar"...te inseli amarnic. Realitatea iti va confirma asta in timp..cand iti vei da seama ca ai uitat sa privesti soarele diminetii , sa te plimbi sub clar de luna , sa privesti petalele unei flori in lumina diminetii..sa privesti un apus, sa adori fiinta iubita cum alearga desculta in nisip sau in verdele crud al ierbii...zambetul copilului tau si ..multe altele..."

he he..,cu siguranta nu sunt "UNICELE"..(dar cele mai dulci,si de neuitat,recunoasteti..,bine..,nu acum..,suntem in post..),mai sunt si cele cand zburda printre rafturi cu cardul dobitocului in manutza..,si multe altele..



roby_cado
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine ma ajuta si pe mine? 54 De la: yyoana_62 16 Iunie 2010 15:54
Sauna 4 De la: mihaela_miky12 10 Noiembrie 2011 21:20
Lotiune de dus cu extract de catina - Weleda 1 De la: valy87 17 Septembrie 2012 16:52
Urda de capra face bine la durerea de cap? 7 De la: tutankhamon 15 Iulie 2009 02:39
Paste cu liqurizia 1 De la: LuxuryBoutique 11 Iunie 2012 16:01
Setari Cookie-uri