Relatii pe internet

Eu zic ca in primul rind ar trebui sa se cunoasca pe ea si sa stie ce vrea cu adevarat de la viata asta ....apoi sa ia cum ar veni ....taurul de coarne si sa mearga inainte.Sa incerce sa il intilneasca pe tip caci numai asa va putea cunoaste adevarul.
kikimun_yahoo_com
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:30
buna ziua
v-am tot urmarit din umbra , in ultima vreme,numai ca acum as vrea sa imi spun si eu pararea.
dupa parerea mea , e o tampenie sa spui ca stai cu sotul doar de dragul copiiilor. si ca sa fac o paranteza , eu am decis sa divortez si sa im cresc singura copilul de la varsta de 2 anisori?
nu cumva ei ii e teama de ceea ce ar putea sa spuna lumea si rudele???
eu zic sa nu se mai gandeasca atat la ce si cum, si sa se intalneasca cu el. ce rau s-ar putea intampla????
si daca sotul ei nu a stiut sa o aprecieze, o sa faca asta dupa ce o sa fie prea tarziu, EA sa fie hotarata si sa stie ce vrea.

sper ca nu v-am rapit prea mult timp, ca sa (ma) cititi.
irene2605
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:37
BUNA! RELATIA VIRTUALA A PRIETENEI TALE NU ESTE DE ACUZAT AVAND IN VEDERE CA INTRE EA SI SOTUL EI NUMAI EXISTA NIMIC,PRACTIC PE EI 2 NU II MAI LEAGA DECAT COPIII,DAR TOTUSI CEL MAI BINE AR FI SA DIVORTEZE SI SA-SI REFACA VIATA...DC ESTE PREGATITA SA SE INTALNEASCA CU ACEL TIP...INTR-UN LOC PUBLIC NU I SE V-A INTAMPLA NIMIK RAU,PROBL ESTE ALTA...SIMTE CEVA PT EL?
Yellowrose
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:13
De la: cezara31a, la data 2009-07-19 11:07:48Am o prietena care este casatorita dar nu se intelege deloc cu sotul traind asa de 10 ani .Nu comunica si nu discuta aproape nimic din cele intamplate in viata cotidiana Ea a incercat si a facut tot posibilul sa fie bine. .Nu se despart din cauza copiilor .Problema este alta acum.De ceva vreme are legaturi virtuale pe net .Vorbeste cu un tip de 1 an de zile pe care nu la vazut niciodata in realitate dar cu care petrece tot timpul si nu mai iese nicaieri.Zilele astea mi a zis ca vrea sa l intalneasca si in realitate.Imi este frica pt ea.
Credeti in legaturile astea virtuale? I s ar putea intampla ceva rau?

prietena aceea cred ca esti chiar tu si ti-e teama de "ce va spune lumea" cat despre non-comunicare ... voi stiti si mai analizeaza situatia ,ce este mai important: casnicia sau o persoana din lumea virtuala?
cricri2000
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:21
nu e nimic rau..eu am trait o astfel de experienta.ne-am cunoscut pe internet,am vorbit cateva luni bune si dupaia ne-am intalnit in realiatate ,prima data era distanta de 2ooo km intre noi,acum sunt 550 de km. si ne intelegem super,vorbim zi de zi la telefon.intradevar e dificil in ziua de azi,nu se stie niciodata ce se ascunde in spatele ecranului,dar am riscat si a fost bine. odata ce cu sotul nu se intelege de atatea ani,nu ar strica sa cunoasca alta persoana.pana nu vezi cu ochii tai cum e acea persoana nu ai de unde sti cum este si cine este
garbo011164
Postat pe 22 Ianuarie 2010 11:58
nu are ce ! cred ca macar s-au vazut
nicoara_gelu_yahoo_com
Postat pe 22 Ianuarie 2010 20:36

LEGATURILE VIRTUALE POT FACE MINUNI, CHIAR SI COPII, DAR NUMAI DACA SUNT INTALNIRI DE GRADUL ZERO.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:01
fleosc!
pik_nik
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:04
fleosc scuze ca intervin dar cand iti vad statusul, mai ia cu dureri de cap motanei, catelusi, peisaje orice altceva,... poti sa nu ma iei in seama, scuze inca o data,.....
ladyDY
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:36
copii cresc bn mrs si fara unul din parinti dak nu exista intelegere si comunicare la ce sa stai ? aaa poate pt o situatie financiara greu de lasat dak e cazul nush .app de rel virtuala .ce sa pateask ? x ii place x nu .viata e frumoasa trebuie traita bafta.
dana_dgg
Postat pe 25 Ianuarie 2010 13:15
internetul ar trebui sa fie o joaca...ei se joaca cu vorbele si sentimentele ...care pune botul are dezamagiri...nu mai puneti botul fetelor daca vreti jucati-va dar nu luati in serios
yzabela_03
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:02
De la: monicasandica, la data 2009-07-19 11:52:42daca nu se intelege cu sotul,divorteaza...stau impreuna de dragul copiilor dar sfatul meu este sa fie curajoasa sa iasa cu orice barbat ii place fara retineri sa-si traiasca viata,sa iasa cu tipul virtual dar si cu altii


Valiu, valiu, iti place sa traiesti periculos
liaiedera
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:58
De la: pik_nik, la data 2010-01-24 17:04:39fleosc!


ha ha ha !dar ai dreptate, scriu si rad
liaiedera
Postat pe 5 Aprilie 2010 19:01
mda,numai ca e cam greu sa iesi cu altii daca ai un sot...daca afla...sau daca e un test...poate chiar sotul este in spatele acelui amic de pe net...
yzabela_03
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:53
De la: yza_my, la data 2010-04-06 20:53:32mda,numai ca e cam greu sa iesi cu altii daca ai un sot...daca afla...sau daca e un test...poate chiar sotul este in spatele acelui amic de pe net...

Ocazie buna sa stea de vorba cu el
liaiedera
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:29
da,unii probabil au un stil aparte de a comunica...mai intai isi arunca nevasta in bratele altuia apoi o intreaba de ce n-a fost cuminte ca i-a dat de toate numai atentie nu...parca banii si copiii pot inlocui nevoia de dragoste.
yzabela_03
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:49
Cum poate sa-si arunce nevasta in bratele altuia? Ii da un branci sau cum?
Doara
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:51
nu bre..ii pune piedica
erika1
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:53
Si dupa o intreaba unde se grabeste asa?
Doara
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:56
vrajala de femei nu tine toate s la fel cum gaseste unul cu bani zice ca.....nu i bun sotu
garbo064802
Postat pe 8 Aprilie 2010 08:14
802,nu stii ce zice femeia cand gaseste unul si cu bani si cu alte alea,alea...zice "Ce bun e sotul,ca mi/a oferit oportunitatea sa cunosc un asemenea barbat"
elodia
Postat pe 8 Aprilie 2010 08:29
pe ala cu bani il tine ca sponsor pt ea si amant pe ala care n-are la ce sa-l mai tina?ce nevoie mai avem azi de barbat daca banii ii facem noi,casa o tinem noi si el nu-i decat cu prezenta ...pana la urma sunt destui care ofera placere si nu suntem obligate sa le mai suportam toanele...azi si femeile pot plati un barbat pt placere ...doar suntem egali
yzabela_03
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:49
si eu mi-am cunoscut jumatatea pe internet...ne-am intalnit si in realitate si suntem impreuna de aproape 2 ani si avem planuri de casatorie...intalniti-va si vezi ce e de capul lui,nu se stie niciodata ce se ascunde in spatele monitorului. Bafta!
garbo032578
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:08
De la: garbo032578, la data 2010-04-08 19:08:10si eu mi-am cunoscut jumatatea pe internet...ne-am intalnit si in realitate si suntem impreuna de aproape 2 ani si avem planuri de casatorie...intalniti-va si vezi ce e de capul lui,nu se stie niciodata ce se ascunde in spatele monitorului. Bafta!

te aprob.
liaiedera
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:48
Eu cred ca netul ne distruge casniciile; a mea s-a terminat in 2008 din cauza asta;asa ca ,mai bine stati departe de asa ceva si tineti-va si partenerii deoparte. Stiu ce spun!
oana_codrescu
Postat pe 9 Aprilie 2010 07:53
casniciile nu se distrug din cauza netului. in cazuri din acestea, netul e asa, bomboana pe coliva .
si_totusi
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:09
oooo ,da de unde bomboana pe coliva poate coliva pt casniciile care se clatina...asa este cum spune oana_codrescu...daca apuci sa te uiti in stanga si-n dreapta si tu si el unul din doi poate fi mai slab si cedeaza ispitei ...casnicia se termina cand cei doi au un messenger separat,cand cei doi au o pagina separata ...cand deja ai secrete fata de cel de langa tine nu mai este decat un singur pas pana la tradare...si tradarea nu e doar atunci cand te bagi in patul altuia
yzabela_03
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:04
sa se intilneasca cu el ...daca au vb 1 an se cunosc ff bine ...va fi o relatie super buna dupa !!
istetul37
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:23
Pai eu am intalnit,,barbati cu care am discutat.Carora nu le pasa de navasta lui,pt ca poate si ele si rele..Eu cred ca lipseste increderea intre parteneri.Pt ca oamenilor le lispsesc principiile..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:10
eu cred ca fata asta nu are curaj a ramas ca pe timpul lui ceasca cu conceptiile are copii si eu am ....sa gandeasca ca are o singura viata si trebuie traita euam avut curajul sa-mi cresc 4 copii singura decat un barbat care nu stie sa comporte cu o femeie si sa fie chiniuta mai bn singura.O femeie are are putere sa-si creasca singura copii dar pune un barbat sa aiba grija macar 1 zi de ei sa vezi ce se poate intampla?
iar ce relatia virtuala eu una nu as avea prea multa incredere ca sunt barbatii cu multe fete nu ajungi sa te cunostii pe tine singura si traind cu cineva in casa zecii de anii tot nu ajungi sal cunosti in profunzime ptr ca omul e ca si vremea daca o accepta cu copii eu zic sa incerce dar......sa se gandeasca bn ....curaj fata mea ....viata merge inainte
luminita10
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sedusa si abandonata 61 De la: Axl_22 6 Octombrie 2011 22:48
CUM SE POATE DARAMA UN APARTAMENT 30 De la: garbo164001 26 August 2010 12:23
CE INTELEGETI PRIN CUVINTUL M-AM SATURAT DE ROMINIA? 11 De la: LILO 4 Ianuarie 2010 10:24
citate celebre 5 De la: AGAPI_MOU 8 August 2012 21:23
confectii 5 De la: nazirra 17 Noiembrie 2009 08:02
Setari Cookie-uri