Relatii pe internet

Dupa cum ti am zis nu imi doresc sa ma casatoresc cu acel barbat. Nu mi as dori decat sa fiu libera si sa nu ma mai casat niciodata.E vorba de ceva de moment si de ceva care nu am curajul sa fac dar care in acelasi timp (asa cred acum,nu stiu dupa) ar face sa ma simt un om cat de cat normal.Cat despre copii ti am zis ca viata mi am sacrificat o pt ei pana acum,sa nu simta aceasta ruptura, ca de altfel luam decizia de a divorta de mult timp.Cat despre tipul de pe net mi se pare ok ,dar relatia e una virtuala si nu poti sti ce zace in spatele acelui monitor.
cezaraa
Postat pe 19 Iulie 2009 13:01
bere vreau, dar tot drojdie-i zice
kyra
Postat pe 19 Iulie 2009 13:02
ane_mary39
Postat pe 19 Iulie 2009 13:04
De la: kyra, la data 2009-07-19 13:02:10bere vreau, dar tot drojdie-i zice
kyra vino mama la mine ca m palinca de prune, mere si pere, le vand la francezi 3 kg de palinca cu 60 euro , nu sunt zgarcita si din saracia mea iti a mama si tie, numai sa vii
yanyacharberet
Postat pe 19 Iulie 2009 13:05
cezara, ce sa-ti zic, e greu de dat sfaturi in situatii de genul asta..
tipul celalalt e casatorit ?

hei, esti un om normal, dar simti ca esti neimplinita ca femeie...
kyra
Postat pe 19 Iulie 2009 13:06
Charabeto, zici ca merge biznisu` ?
al draq ulei..
kyra
Postat pe 19 Iulie 2009 13:12
Este casat si are cam aceeasi situtie ca mine.Doar ca el are o sotie cu 18 ani mai tanara si care sa casat cu el pt acte (ca e moldoveanca)si pt bani.Zice ca si a dat seama dupa ce s au casat. Asa mi a spus ;acum...D-zeu stie ce e adevarat si ce nu.Dar eu inclin sa l cred.
cezaraa
Postat pe 19 Iulie 2009 13:35
De la: kyra, la data 2009-07-19 13:12:04Charabeto, zici ca merge biznisu` ?
al draq ulei..
draga se scrie charberet, si sa stii ca merge bisnitza ca e de calitate
yanyacharberet
Postat pe 19 Iulie 2009 14:11
De la: cezara31a, la data 2009-07-19 13:35:49Este casat si are cam aceeasi situtie ca mine.Doar ca el are o sotie cu 18 ani mai tanara si care sa casat cu el pt acte (ca e moldoveanca)si pt bani.Zice ca si a dat seama dupa ce s au casat. Asa mi a spus ;acum...D-zeu stie ce e adevarat si ce nu.Dar eu inclin sa l cred.
cezara draga numai ce iti vede ochii sa creada inima, si plus de asta de ce el spune ca numai ea este vinovata? nu crezi ca si el are vina lui?
yanyacharberet
Postat pe 19 Iulie 2009 14:12
Ce se mai impart vinele in stanga si-n dreapta!

Cine-i de vina daca tot va place sa vorbiti de ea?- .. fricile , educatia, lipsa de independenta, saracia de multe ori , relatiile proaste cu familia si morala de doi bani a multora care cand nu te bate omu' sau nu e betiv sau nu mai stiu eu ce , nu pricepe frate ,ca nu mai ai ce cauta impreuna cu un el de la un moment incolo si-n loc sa te sprijine te fac sa te simti vinovata. Chestii dinastea

Ca m-am 'nervat acum ! Ia sa schimb topicu'...
blanca
Postat pe 19 Iulie 2009 16:00
daca are nevasta cu 18 ani mai tanara ca el, inseamna ca ai pus botu` in stil mare..

vrajeala !!!
kyra
Postat pe 19 Iulie 2009 16:07
ioi!!!
blanca
Postat pe 19 Iulie 2009 16:18
poi da!, a prins-o ca-i dornica de dragoste, si-a exploatat nevoia asta la maxim..

bre fetele, deschideti naibii ochii, nu va-ndragostiti de poze..
kyra
Postat pe 19 Iulie 2009 16:21
De la: yanyacharberet, la data 2009-07-19 14:11:50
De la: kyra, la data 2009-07-19 13:12:04Charabeto, zici ca merge biznisu` ?
al draq ulei..
draga se scrie charberet, si sa stii ca merge bisnitza ca e de calitate



hai ca-nvatai cum se scrie..
kyra
Postat pe 19 Iulie 2009 16:21
si cititi tot . nu ca mine printre ele!
blanca
Postat pe 19 Iulie 2009 16:22
kyra...

"bre fetele, deschideti naibii ochii, nu va-ndragostiti de poze.. "


...sadica mai esti!
pik_nik
Postat pe 19 Iulie 2009 16:47
Sa incerce...atat.
_Kendra
Postat pe 23 Iulie 2009 00:12
Mai fetelor,m am hotarat!Luni ma intalnesc cu el la o terasa ca sa nu o mai lungesc atat.Sper sa nu fie un psihopat ceva. Oricum revin luni seara sa va spun si voua cum este.Mutumesc de sfaturile de pana acum.
cezaraa
Postat pe 25 Iulie 2009 10:29
cezara, spune cuiva de incredere unde mergi, si ia cu tine un localizator gps, un spray paralizant si daca se poate, si un pistol.
pik_nik
Postat pe 25 Iulie 2009 12:03
uitati, exista si relatii frumoase pe net: pik ne iubeste pe toate. dar doar aici.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 12:28
Pai da, pik vrea harem!
lady_corina
Postat pe 25 Iulie 2009 12:30
il are. dar doar aici.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 12:32
pardon: de unde sa stiu eu ce are acasa?! scuze, pik.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 12:33
De la: gianiblue, la data 2009-07-25 12:33:00pardon: de unde sa stiu eu ce are acasa?! scuze, pik.


lady_corina
Postat pe 25 Iulie 2009 12:36
mai, atentie la intalnirile astea cu tot felul de neni care bantuie pe net. pe la balaceanca au cam deschis baietii portile sa iasa glumetii. de, lipsa de fonduri spitalicesti

si_totusi
Postat pe 25 Iulie 2009 13:07
imi pare rau pentru ea....dar cred ca 90% din casatoriile existente au aceiasi problema...lipsa de comunicare...si atunci ..la inceput poate dintr-o joaca..apoi poate totul..devine mai serios te trezesti ca vb pe net cu cineva pe care nu-l cunosti..degajat...relaxat...cu placere...iti spui problemele tale..el pe ale lui...de multe ori sunt cam aceleasi..si...pe zi ce trece te gandesti din ce in ce mai mult la el..la ea..uiti ca esti casatorit..si nici nu mai bagi de seama ca tu cu sotul
(sotia)ta nu a-ti mai vb de mult..nici nu mai simti nevoia sa vb..si chiar ca nu mai conteaza..incepi sa visezi la acea persoana..care poate nu este mai buna mai inteligenta decat persoana de langa tine..dar incearca sa te inteleaga..sa te asculte..sa-ti dea sfaturi..asa cum se pricepe el,ea cel mai bine...in concluzie cred ca relatia pe internet te indeparteaza si mai mult de persoana de langa tine...dar uneori este o necesitate..in viata tacuta si trista de zi cu zi
garbo017339
Postat pe 25 Iulie 2009 15:26
buna...

depinde numai de comunicarea dintre cele doua persoane...

si eu am o relatie de 8 luni cu o persoana de pe net...

primele trei luni,eram amandoi in rai,apoi au inceput micile provocari...

...in fine,inca suntem impreuna,iar el chiar isi doreste sa facem un bebe...

Bafta
garbo003801
Postat pe 28 Iulie 2009 14:40
Buna.Ieri,dupa cum v am spus,am avut mult discutata si asteptata intalnire cu misteriosul barbat cunoscut pe net.
Dar.....dezamagire totala.In loc sa vina printul mult asteptat,a venit un barbat mic de statura,nu pot sa zic urat dar nici prea stralucit,civilizat pot spune, dar care nu am putut nici macar sa l suport jumatate de ora la o masa intr un restaurant.Era diferit mult fata de cel care il vedeam eu pe web.
I am zis ca se pare ca nu ne potrivim si sper ca a inteles.Era adevarat ce mi zicea legat de acte,ientitatea lui si altele dar am simtit o repulsie totala .
Stau si ma intreb oare as fi simtit la fel daca imi placea de el?Poate ca m am obisnuit doar cu acelasi barbat 10 ani si chiar daca ne intelegem din ce in ce mai rau nu pot vedea pe altcineva?
Oricum ,asta cred ca a fost primul si ultimul barbat cunoscut pe net.
cezaraa
Postat pe 28 Iulie 2009 16:37
De la: cezara31a, la data 2009-07-28 16:37:18Buna.Ieri,dupa cum v am spus,am avut mult discutata si asteptata intalnire cu misteriosul barbat cunoscut pe net.
Dar.....dezamagire totala.In loc sa vina printul mult asteptat,a venit un barbat mic de statura,nu pot sa zic urat dar nici prea stralucit,civilizat pot spune, dar care nu am putut nici macar sa l suport jumatate de ora la o masa intr un restaurant.Era diferit mult fata de cel care il vedeam eu pe web.
I am zis ca se pare ca nu ne potrivim si sper ca a inteles.Era adevarat ce mi zicea legat de acte,ientitatea lui si altele dar am simtit o repulsie totala .
Stau si ma intreb oare as fi simtit la fel daca imi placea de el?Poate ca m am obisnuit doar cu acelasi barbat 10 ani si chiar daca ne intelegem din ce in ce mai rau nu pot vedea pe altcineva?
Oricum ,asta cred ca a fost primul si ultimul barbat cunoscut pe net.
nu dispera Cezara....
tany
Postat pe 31 Iulie 2009 09:41
De la: cezara31a, la data 2009-07-19 11:07:48Am o prietena care este casatorita dar nu se intelege deloc cu sotul traind asa de 10 ani .Nu comunica si nu discuta aproape nimic din cele intamplate in viata cotidiana Ea a incercat si a facut tot posibilul sa fie bine. .Nu se despart din cauza copiilor .Problema este alta acum.De ceva vreme are legaturi virtuale pe net .Vorbeste cu un tip de 1 an de zile pe care nu la vazut niciodata in realitate dar cu care petrece tot timpul si nu mai iese nicaieri.Zilele astea mi a zis ca vrea sa l intalneasca si in realitate.Imi este frica pt ea.
Credeti in legaturile astea virtuale? I s ar putea intampla ceva rau?




Draga mea de divortat tot va trebui sa divorteze... Copii vor fi mai fericiti daca nu vor mai trai in atmosfera incarcata din casa... Ei isi vor vedea si tatal ...
Relatia virtuala???...s-ar putea sa fie o noua sansa de viata in doi... Doar ea va putea stabili dupa vedere, dupa cateva dialoguri.
anca_53
Postat pe 5 August 2009 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de socri? 4 De la: xenaluptatoareainimoasa 7 Noiembrie 2010 13:18
Rezista relatia de cuplu cand sotul este mai mic cu 12 ani??? 43 De la: daria_pet 27 Aprilie 2011 10:16
Ce parere aveti despre hainele second hand aduse din danemarca si irlanda magazine in brasov pe langa gara? 18 De la: 322cristina 9 August 2010 18:30
sall 7 De la: hermosa20 30 Iulie 2012 09:02
ROMANTISMUL=libidosenie pentru o toapa manelista 19 De la: quasaria 6 Iulie 2012 00:41
Setari Cookie-uri