Relatii pe internet

Doar ea va putea stabili dupa vedere, dupa cateva dialoguri.



tocmai ce zise fata acum ceva zile....s-au vazut,nema placut....ales bules
eladaela
Postat pe 5 August 2009 11:42
De la: cezara31a, la data 2009-07-28 16:37:18Buna.Ieri,dupa cum v am spus,am avut mult discutata si asteptata intalnire cu misteriosul barbat cunoscut pe net.
Dar.....dezamagire totala.In loc sa vina printul mult asteptat,a venit un barbat mic de statura,nu pot sa zic urat dar nici prea stralucit,civilizat pot spune, dar care nu am putut nici macar sa l suport jumatate de ora la o masa intr un restaurant.Era diferit mult fata de cel care il vedeam eu pe web.
I am zis ca se pare ca nu ne potrivim si sper ca a inteles.Era adevarat ce mi zicea legat de acte,ientitatea lui si altele dar am simtit o repulsie totala .
Stau si ma intreb oare as fi simtit la fel daca imi placea de el?Poate ca m am obisnuit doar cu acelasi barbat 10 ani si chiar daca ne intelegem din ce in ce mai rau nu pot vedea pe altcineva?
Oricum ,asta cred ca a fost primul si ultimul barbat cunoscut pe net.





Nu citisem raspunsul tau. Nu dispera... Nu-ti place...nu-i nimic.. Ai spus stop .
Ai incredere in tine si vei gasi si ce cauti... O persoana nu este si ultima persoana,.. Si nici pe insula pustie nu esti...
anca_53
Postat pe 5 August 2009 11:43
Daca ar fi sa caut intr adevar o relatie as gasi imediat.Nu mi fac probl de asta.Dar cum zicea cineva mai sus a inceput totul dintr o joaca si niste discutii cu un necunocut pe net care s au ca m lungit .Fiind si in divergente serioase cu sotul,necomunicand aproape deloc ,normal ca simti nevoia ca cineva sa te inteleaga si macar sa ti spuna o vorba buna.Dupa cum v am spus si experienta avuta recent ;una e sa discuti pe net si alta e in realitate....sau nu am avut eu noroc nici de data aceasta
cezaraa
Postat pe 6 August 2009 14:05
d'aia discutiile de pe net trebuie sa ramana....pe net
viata bate filmul
eladaela
Postat pe 6 August 2009 14:10
cezara:
- nu trebuie sa ceri parerea nimanui, fa cum i ti dicteaza tie inima.eu am avut o relatie ca a ta dar sa sfarsit tragic.nu da deloc inapoi in ceea ce ai gandit sa faci si nu trebuie sa se intample ca la mine tragic.roman de draoste daca era si nu se intampla la mine:
- ia asculta pe scurt povestea mea si pe urma sa te gandesti putin la ce ai de facut si sa actionezi cat mai repede dupa cum
i ti dicteaza inima.
- am cunoscut o femeie mai mare decat mine cu 3 ani, pe net pe un simplu joc , neam indragostit, neam iubit, dupa care tipa se imbolnaveste de cancer analizele ii spun ca nu mai are nici o scapare si din acel moment ma barasit subit.nici ca a mai dat un semn de viata a disparut pur si simplu si nici acum nu mai stiu nimic de ea.eu ti am scris pe scurt povestea mea este foaqrte mare si foarte frumoasa, extraordinar de frumoasa.
-asa ca nu trebuie nimeni sa ti spuna ce sa faci cu viata ta.si nu uita ca lumea debea asteapta sa te judece si sa te arate cu degetul.nu mi spune mie prin ce am trecut si mai trec si acum. iati inima in dinti si fa cum crezi tu mai bine si lasa vrajeala altora, cesar putea sa ti se intample?nimic rau .dar ascultama cu atentie:nu trai cu cineva care nu te mai iubeste si nu mai aveti nimic in comun si asta numai de dragul copiilor.viata ta cine tio mai da inapoi?anii se duc iar copii nubte vor pune in capul mesii, asta nu inseamna ca nu trebuie sa i cresti si sa ai grija de copii.
- asa ca apuca te de treaba si lasa lumea, nu te va ajuta cu nimic ba mai rau te va ingropa putin cate putin.bafta multa .
- daca vrei sa mai discutam lasa mi un mes si vorbim mai multe.
- hai apucate de treaba
garbo010939
Postat pe 7 August 2009 13:59
Draga Cezara,
Ma bucur pentru tine ca ai avut curaj , altfel te-ai fi intrebat mereu cum ar fi fost viata ta daca....Vazut,concluzionat,linistit. Ai putea oare sa ne spui ce anume nu merge la relatia cu sotul tau? Pentru ca in general lucrurile se mai pot schimba.Si asta ar fi lucrul cel mai bun care ti s-ar putea intampla.Ai o "gasca " de prieteni virtuali care te sustin.
madee
Postat pe 7 August 2009 14:46
Multumesc mult pt ultimele sfaturi,dar stii cum e cand traiesti intr o comunitate mai mica,nu poti face ce ti doresti ci doar ceea ce se cuvine a face.Cu sotul....nu stiu ce sanse as mai avea sa revenim la normal.A fost o greseala de la inceput si acum e aproape imposibil de remediat.Dar e atata monotonie in viata asta a mea.....Pana acum nu am facut decat sa am grija de altii.Parca am obosit.
cezaraa
Postat pe 7 August 2009 17:40
daaa... cam multe "aveti grija de altii"
si pe urma va victimizati si bociti cu lacrimi de crocobaure
Thor
Postat pe 7 August 2009 17:42
ia mai lasati-i pe altii si aveti grija de voi
eladaela
Postat pe 7 August 2009 17:45
si de vecinu' care e instructor de fitness
Thor
Postat pe 7 August 2009 17:47
Pt Cezara: Ai citit Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus (de John Gray)?
madee
Postat pe 10 August 2009 09:02
De la: garbo001656, la data 2009-07-19 11:52:42daca nu se intelege cu sotul,divorteaza...stau impreuna de dragul copiilor dar sfatul meu este sa fie curajoasa sa iasa cu orice barbat ii place fara retineri sa-si traiasca viata,sa iasa cu tipul virtual dar si cu altii
Virtualul cu realitatea e ca tusea cu junghiul.....omul cind o duce bine,trebuie sa faca ceva ca sa o duca rau,caci de obicei cam asta se intimpla.
magdalia63
Postat pe 19 August 2009 06:20
Cunosc pe cineva care a crezut in astfel de relatii pe internet. La inceput toate bune si frumoase. Au vorbit mult timp, vreo 4 luni parca si el i-a spus ca o iubeste, ca nu mai poate dupa ea. Ea /casatorita, fara copii. El/ casatorit, cu 2 copii. Cica o iubea si pe ea si pe sotia lui. Ea s/a incapatinat sa il cucereasca. Vroia ceva unic. Simtea ca il iubeste. L/a supus unor teste la cae el habar nu avea ca atunci cind ii raspundea mai capata cite o bila neagra. Iar ultimul ei test inainte de a vrea sa il intalneasca a fost urmatorul: i-a spus ca pleaca in concediu cu sotul ei la munte o saptamana, nu a plecat, si-a creat alta adresa de mail, de mess si i-a scris sub alt nume, spunandu-i ca vrea sa-l cunoasca, etc. Ce credeti ca s-a intamplat? Respectivul, nici dupa 2 ore, a inceput sa-i faca aceleai confidene noii lui cunotine, tipa noua l-a imbrobodit ca il vrea doar pentru sex, nu vrea ceva serios, fr responsabilitati si alte alea, el a pus botul, si cand sa plece de la serviciu a intrat pe adresa de mail si prietena mea spunandu-i ca de fapt tipa cu care a vorbit a fost ... tot ea. Atunci el, figuri, cica a stiut ca este ea, minciuni gogonate. Morala: ea a suferit, ar fi vrut sa renunte la tot pentru el, il credea sufletul ei pereche, dar s-a inselat. ASA CA, DOAMNELOR, NU CREDETI CHIAR TOT CE VI SE SPUNE. PENTRU CA NU AVETI IDEE CIT SUNT BARBATII DE DORNICI SA AIBA RELATII SEXUALE, NU SI-AR LASA EI NEVASTA SI COPIII DOAR PENTRU CEVA... TRECATOR.
garbo040622
Postat pe 19 August 2009 07:05
Cred ca morala este: Pe net sau oriunde altundeva poti cunoaste oameni - dar relatiile se construiesc in timp.
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 08:01
depinde de relatii, mosquito
cele de lunga durata devin pe zi ce trece tot mai depasite
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 08:36
De la: pik_nik, la data 2009-08-19 08:36:05depinde de relatii, mosquito
cele de lunga durata devin pe zi ce trece tot mai depasite


Probabil ti-a lasat cineva un gust amar. Nu este adevarat. Toti incercam - nu reusim intotdeauna- sa avem relatii de lunga durata. Pentru ca suntem egoisti intr-un mod prost - si nu-i mai vedem si nu-i mai intelegem pe cei de langa noi - si ce asteapta de la noi - de asta nu reusim. E atat de simplu sa-l faci fericit pe omul de langa tine. Dar relatiile de lunga durata necesita eforturi - si din partea barbatilor - si cred eu ca asta n-au inteles-o barbatii pana acum. Generatii de-a randul n-au fost nevoiti sa faca nici un efort sa-si tina nevestele pentru ca ele erau dependente material si social de ei. Acum cand nu sunt- si ei sunt obligati sa faca eforturi. Si atunci le e mai simplu sa tot inceapa relatii - pentru ca la inceput totul merge de la sine. Parerea mea!
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 09:19
In plus - o relatie de lunga durata privita la rece e un troc - tu ai aceste nevoi eu ti le satisfac, eu am aceste nevoi tu mi le satisfaci. Din iubire - daca vrei sa-i zici asa.
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 09:23
mosquito, o asemenea pledoarie nu o pot combate


din politete, fireste
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 09:26
De la: pik_nik, la data 2009-08-19 09:26:28mosquito, o asemenea pledoarie nu o pot combate


din politete, fireste


Incearca.
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 09:27
cum sa demonstrez ceva axiomatic?!
lasa, prefer sa enervez pe cineva mai putin simpatic decat tine
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 09:32
Ce inseamna de lunga durata??
de-o viata??
..eu cred ca am avut numai relatii de lunga durata si ma-ncurcati
blanca
Postat pe 19 August 2009 09:38
De la: mielutza, la data 2009-08-19 09:38:45Ce inseamna de lunga durata??
de-o viata??
..eu cred ca am avut numai relatii de lunga durata si ma-ncurcati


De-o viata - daca nu merg - asta e - le scurtam
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 09:57
cine isi mai iroseste toata viata intr-o singura relatie???
de lunga durata inseamna mai lungi de doi ani!


da' nu mai mult de 5!
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 09:58
De la: pik_nik, la data 2009-08-19 09:32:40cum sa demonstrez ceva axiomatic?!
lasa, prefer sa enervez pe cineva mai putin simpatic decat tine
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 09:58
eu cred ca durata tine de cat de fericit esti in relatia aia... nu inteleg de ce oamenii fac un scop din ea .
blanca
Postat pe 19 August 2009 10:04
De la: mielutza, la data 2009-08-19 10:04:18 eu cred ca durata tine de cat de fericit esti in relatia aia... nu inteleg de ce oamenii fac un scop din ea .


Exact - scopul nu e relatia - e viata ta si implinirea si fericirea ta.
Dar esti norocos(norocoasa) daca acelasi om te poate face fericit o viata intreaga. Pentru ca el(ea) te cunoaste si stie ce vrei. Si tu pe el(ea).
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 10:19
eu cred ca e mai mult de-atat...
blanca
Postat pe 19 August 2009 10:50
De la: mielutza, la data 2009-08-19 10:50:52eu cred ca e mai mult de-atat...


Eu nu - pentru ca nu e usor sa te simti implinit(a) si fericit(a).
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 10:55
asa e . eu ma refeream la a doua propozitie. daca le iau impreuna , e altfel.
blanca
Postat pe 19 August 2009 11:04
hhmmmmm...prietena mea a divortat din cauza asta....duap 3 ani de casnicie.Ea si'a facut multi "prieteni" pe net...a ajuns sa ii cunoasca,poate chiar prea mult....dupa ce pleca sotul ei la lucru ii invita la ea...si sincer puteam zice orice catre ea..ca nu conta...da si cea mai naspa chestie a fost ca intre timp el si'a facut o "iubita"...si ghici pe cine,pe prietena ei cea mai buna...cea cu care isi petrecea ore in sir la lucru...si acuma fiecare isi vd de viata lui...cu bune cu rele...deci tu ce crezi,face bn prietena ta sau nu?!....
annet
Postat pe 19 August 2009 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am ajuns sa iubesc 144 De la: garbo166660 27 Octombrie 2011 14:53
sexy interviu 18 De la: Vidar 25 Iunie 2009 23:00
inregistreaza-te acum 9 De la: alfheim 29 Mai 2011 21:10
eu berbec , el vervec 13 De la: anakin 10 Septembrie 2010 10:12
buna 7 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 21:27
Setari Cookie-uri