Relatii pe internet

Eu nu stiu cum de reusiti sa face 4 copii cu cineva care nu corespunde? Nu ai vazut dupa primul cum se comporta? Dar dupa al doilea? Ma indoiesc ca s-a schimbat dupa al patrulea.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:26
Relatiile pe internet sint o porcarie ;relatii usoare ;escroci;obsedatii sexual ;si cel mai des intilniti sint,,le gigolo,,,epave ale societatii ;nici nu stiu daca pot fi numiti Oamenii.Poate exista 1 la un milion normal deci sansele sint extreme de minime si riscul f mare.Deci nu este o solutie serioasa ......doar daca cauti aventurii.
Deciziile iti apartin esti singura care stii ce este bine pentru tine nu uita ca Dumnezeu ne a lasat liber arbitru al vietii noastre.
Sper sa reusesti sa faci ordine in sufletul tau si in viata ta .
scarlett
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:55
mai, depinde acum cat esti tu de vigilenta, sa zicem...ca dupa cateva minute de discutii eu una imi fac o parere despre omul cu care comunic...o prietena de-a mea si-a cunoscut actualul sot pe internet si cunosc multe cazuri...si uite ca nici una nu a dat de un specimen mai dubios.repet, depinde mult de inteligenta proprie de a descoase si citi omul din fata ecranului.
de cele mai multe ori..."cine se aseamana se aduna"...o vorba tare inteleapta...si adevarata.
magdabeauty
Postat pe 10 Aprilie 2010 12:02
felicitarii;
-poate exista exceptii f rare in rindul tineriilor .....dar incepind cu 45 ani femeie ...nu am auzit nici un miracol ....fericit pe internet .....si am discutat cu foarte multe femei care isi cautau jumatatea......nu toate femeile sint atit de norocoase: rafinate si intelepte ca tine ;
scarlett
Postat pe 10 Aprilie 2010 12:29
eu cunosc tineri ce s-au cunoscut pe internet apoi s-au casatorit si viata lor e un dezastru...a fost frumos doar cat a putut ascunde apoi fiecare s-a intors la cautarile pe internet...cand esti infestat cu virusul internetului mergi mai departe virusat sau renunti la net...cam greu de renuntat cand e placut ...spre surprinderea mea am intalnit tineri care pareau cei mai fericiti si nimeni nu ar fi crezut ca fiecare avea portita lui prin care fugea de acasa...la inceput am crezut ca el face doar o gluma ca m-a recunoscut dar...din pacate ...trist,f trist sa crezi ca sotul tau te iubeste si totusi sa aiba aventuri.
yzabela_03
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:42
Internetul fiind atat de prezent si normal in lumea noastra e un loc foarte obisnuit de a cunoaste un partener. Probabilitatea ca relatia cu cineva de pe net sa mearga sau nu e fix aceeasi cu probabilitatea ca o relatie cu cineva cunoscut in metrou sa mearga.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:41
stimabila scarlet...atata vreme cat incluzi pe toti cei cunoscuti pe net ca fiind epave...te incluzi automat...pt ca si tu ai putea socializa din spatele unui monitor,da?!
ideea este ca acum mai tot omul are un pc acasa...si unii dintre ei mai sunt si singuri...si uite ca persoane care stau in spatele ecranului sunt multe.de aici pana la a le grupa in ceva nociv, toxic e cale lunga, duduie.
fiecare are un calculator acasa...repet, depinde doar de tine ca persoana sa vezi cate parale face cel cu care discuti, or dupa primul salut vezi persoana in cauza cum scrie, ce exprima, ce intentii poate avea dincolo de niste cuvinte scrise...cunosc destule persoane care au depasit ceva peste 5-7 ani cu persoane cunoscute pe net...mai sa fie!ce parere ai?deci, nu suntem toti o apa si un pamant!probabilitatea ca sa si dureze aceste relatii e aceeasi cu orice fel de relatie inceputa in orice fel...fie ca-ti face cineva cunostinta, fie intr-un club, fie printr-o prietena sau in parc!relax...chiar e posibil...si chiar i se poate intampla oricui
magdabeauty
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:48
Buna seara!
Am avut rabdarea de a citi pana acum toate comentariile, unele bune, altele mai putin bune, m-am hotarat a-mi exprima si eu parerea sau mai bine zis a-mi spune povestea pe scurt pentru a nu va plictisi.
Dupa 11 ani de casnicie din care a reiesit un copil superb si inteligent mi-am luat inima in dinti si am divorat. La inceput mi-a fost teama de ceea ce v-a urma, de "gurile rele" ale vecinilor, familiei, colegilor de munca, etc.,dar trebuia sa o fac, dragoste cu sila nu se poate, iar cand doi oameni nu se mai inteleg si se cearta zi de zi, aceasta fiind singura modalitate de comunicare,este mai bine sa se desparta, chiar daca copilul (copii in cazul persoanei care deschis acest topic)nu intelege si are de suferit.
Dupa o perioada am cunoscut pe cineva pe net, am inceput a vorbi vrute si nevrute, la inceput in gluma ca o joaca de copii,dupa aceea din ce in ce mai serios, ne-am cunoscut, ne-am placut iar cu ajutorul lui Dumnezeu suntem impreuna si in ziua de azi.La mine a fost un caz fericit, dar nu poti sti ce se poate intampla sau pe cine poti gasi aici pe net, sunt fel de fel de oameni.Important este sa ai incredere in tine, sa fii puternica, sa fii hotarata in a lua o decizie buna.Persoana potrivita trebuie sa respecte, iubeasca si sa accepte ceea ce esti, cine esti, cu bune cu rele, cu sau fara copii.
Apropo si ce ma enerveaza cel mai tare, inca femeile din romania se pun pe ele pe ultimul loc si inca au pastrat conceptii invechite de pe timpuri, schimbati-va dragelor si nu mai depindeti de barbatii cu care sunteti financiar sau psihic...fiti puternice si aveti incredere in voi.
Mii de scuze daca v-am plictisit, o seara frumoasa va doresc!
garbo102888
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:09
cunosc si un caz fericit in care doi tineri din Romania plecati in tari straine s-au cunoscut pe internet fiecare era intr-o alta tara...s-au intalnit in romania pt a se cunoaste sa vada daca persoana de dincolo de monitor era aceeasi si s-au casatorit si sunt f fericiti...pe ea o cunosc imi era preitena cat a fost in tara si era o tipa deosebita asa ca e multa lume cu caracter pe net depinde si pe ce site cunosti persoana si cat de viciata e...daca e o pers care nu se mai satura de cautat femei pe matrimoniale sau alte siteuri.......
yzabela_03
Postat pe 12 Aprilie 2010 03:38
Eu am corespondat cu cineva pe un site care leaga prietenii,am vorbit ceva vreme iar dupa 6 luni am hotarit ca suntem compatibili si ca ar fi cazul sa ne vedem ,ne-am intilnit desi e o distanta foarte mare eu la BV ea la BT ,insa lucrurile sau accentuat si au trecut aproape trei ani de cind pot spune ca suntem impreuna ,pot spune ca ma inteleg mai bine decit cu ex sotia mea ,cu care am petrecut o parte din viata mea fara a sti ca viata e frumoasa ,cu prietena mea insa am avut atit de multe evenimente placute cit nu am avut cu sotia in 20 de ani de casnicie .Se pare ca mi-am gasit jumatatea ,pacat ca nu sa intimplat mai repede ,mi-am irosit viata in zadar fara sa cunosc ca sunt locuri frumoase ,si visele se pot implini.Totul este sa nu te arunci cu capul inainte .
augustin
Postat pe 12 Aprilie 2010 08:52
Poate sa i se intample ceva rau si daca nu il cunoaste de pe net.Asa ca grija mare stim cu totii ce s-a intamplat la Brasov cu taximetristul si fetele.Sa te vezi pe web?ce folos si taximetristul inspira incredere dar s-a dovedit a fi un criminal.Sa dea d-zeu sa fie bine si succes.
garbo109122
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:44


augustin..ferice de tine
mai bine mai tarziu decat niciodata
LILO
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:02
da bre..

mai bine fericit la batranete,nu liloaico?
iasomia
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:06
pai da... la batranetze-ti da mana sa faci chestii d-astea...
zambil
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
majorat 10 De la: LILO 7 August 2009 14:44
De ce oare barbatilor le plac femeile mai batoase si mai hotarate..Care sa dea cu ei de pamant..dar care bineainteles sa ii bage in seama? 106 De la: me_reloaded 3 Octombrie 2010 20:24
Egoismul este o forma de altruism? 16 De la: Lingura_si_Strachina 26 Mai 2013 16:13
tristetea din kuza familiei 1 De la: pisiMic 1 Martie 2010 16:45
cand plictiseala te cuprinde 58 De la: garbo180888 3 Aprilie 2014 12:41
Setari Cookie-uri