dar sotia rezista sa faca sex doar cu sotul ei toata viata?

nu teduuuuuuuuuuuuuu!
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:58
si eu, ilsi ca deja ma uit crucis
panty_C
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:58
De la: yka, la data 2009-09-19 23:54:13DEPINDE CARE BOSTAN,, SI CARE VREJ,,
..........
OK, REVIN LA TEMA DISCUTIEI......unde este dragoste nu poate interveni o alta persoana deci parerea mea este ca FEMEIA rezista E FIDELA SI,ii ofera dragoste si suficienta atentie..BARBATUL INSA este cel care isi pastreaza FEMEIA FIDELA sau o arunca in bratele altuia .............GOOD NIGHT!!!........
sophia1971
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:58
megatampeu!
preciouss
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:59
e 00.000 !! aiz zis k la fix te opresti??!!
fleur_de_lis
Postat pe 20 Septembrie 2009 00:00
De la: sophia, la data 2009-09-19 23:52:52 NU, DRAGA MEA ...".BOSTANUL E INTREG CA SI VREJUL".......
.................
.....unde ESTE DRAGOSTE nu poate interveni o alta persoana,DECI parerea mea este ca :femeia rezista CAND ARE BARBAT FIDEL ba ,ii ofera dragoste si suficienta atentie...BARBATUL ESTE CEL CARE este isi pastreaza FEMEIA FIDELA sau o arunca in bratele altuia .........
ASA E, DACA NU STIE SA O APRECIEZE, SI SA O PASTREZE, FINDCA INTRADEVAR, REZISTA,, SIGUR O ARUNCA IN BRATELE ALTUIA,,EL,,
ykyana
Postat pe 20 Septembrie 2009 00:01

OK, REVIN LA TEMA DISCUTIEI......unde este dragoste nu poate interveni o alta persoana deci parerea mea este ca FEMEIA rezista E FIDELA SI,ii ofera dragoste si suficienta atentie..BARBATUL INSA este cel care isi pastreaza FEMEIA FIDELA sau o arunca in bratele altuia .............GOOD NIGHT!!!........
[/quote]

De acord , acest raspuns sintetizeaza raspunsul la acest topic. O femeie implinita , fericita , multumita , nu cauta sa-si schimbe partenerul . Pur si simplu nu este interesata , nu aude, nu vede "chemarile" altor barbati. Si nici nu emite "semnale" catre alti barbati. In conditiile in care o femeie se stie iubita de catre sotul ei, nu apare tentatia ......doar pentru amuzament , sau din curiozitate .
Din pacate , in viatza de zi cu zi a unei casnicii , apar multe probleme care uzeza relatia dintre parteneri. Iar in timp....ani , si ma refer la casnicii peste 15 ani , e din ce in ce mai geu de pastrat aceasta dragoste....rutina, divergentele dintre parteneri , copii , unele greutati financiare , boli , acestea toate ingreuneaza cominicarea celor doi parteneri , ii indeparteaza ,uneori . Si se poate intampla, ca in perioade mai grele , cand totul pare fara iesire , cand simti ca nu mai ai de ce sa te agati in propria-ti casnicie , sa apara un 'el" , care-ti zambeste luminos , care te face sa te simti iar dorita si femeie, nu sotie sau mama....si...viatza sa urmeze un alt drum..unul paralel . In general , o femeie inseala pentru implinre sufletesca , prea putin pentru cea sexuala . Adica exact invers decat barbatii .
Exista si varianta , pe care a mai spus-o cineva pe aici , aceea in care sotia , desi nefericita , neglijata , nu face nici un ....pas spre ...celalalt drum, insa se inchide in ea si sufera, avand convingerea ca nu are alta solutie.
Adevarul.....??? Viata e viatza , iar noi toti , femei , barbati , suntem fiecare...unici in felul nostru si reactionam in functie de felul nostru , situatiile date , si.....alegerile noastre.....
O zi buna tuturor !!!
libra66
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:58
De la: gianiblue, la data 2009-07-08 00:19:31... sunt multe femei care se plictisesc de moarte in pat cu sotii dar, totusi, sunt fidele dintr-un prea mare angajament.
da asa este ai dreptate si totusi uneori suntem jignite chiar daca nu am fost niciodata cu vreun alt barbat in afara de el
garbo004747
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:48
4747, ce esti fata sau baiat? ma zapacisi asa tare ca nu mai gasesc semnele de punctuatie!!!
garbo015564
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:58
da si sotul ar putea....
daca respectul si-l mentin ani de-a randul....de ce nu?! doar ca trebuie sa munceasca amandoi foarte mult...tentatiile sunt mult mai mari si la fel si asteptarile.........
.....................................................................www.exposhop.ro - premii la expozitia timpului liber
exposhop
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:05
De la: gobi71, la data 2009-08-22 09:30:35tre sa fii tembel sa-ti imaginezi treaba asta!oricarei femei ,macar o data-n viata,i se va ivi okazia,si va fi tentata sa o faca.


te contrazic,nu tembelismul si faptul ca iti poti sau nu imagina asta le impinge pe doamne sa-si insele partenerul ci ghici cine?...mm..daca tot afirmi treaba cu tembelismul... sti o no?...d-nule istet?
eu una cred ca intr-adevar trebuie sa fi tembel ca sa-ti impingi singur partenera sa te insele..pt ca DA este ff adevarat ceea ce am mai precizat in alta postare aici...o va face daca nu va mai avea acasa suportul moral si afectiv.....PUNCT..
garbo015269
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:47
De la: garbo015269, la data 2009-09-20 16:47:47
De la: gobi71, la data 2009-08-22 09:30:35tre sa fii tembel sa-ti imaginezi treaba asta!oricarei femei ,macar o data-n viata,i se va ivi okazia,si va fi tentata sa o faca.


te contrazic,nu tembelismul si faptul ca iti poti sau nu imagina asta le impinge pe doamne sa-si insele partenerul ci ghici cine?...mm..daca tot afirmi treaba cu tembelismul... sti o no?...d-nule istet?
eu una cred ca intr-adevar trebuie sa fi tembel ca sa-ti impingi singur partenera sa te insele..pt ca DA este ff adevarat ceea ce am mai precizat in alta postare aici...o va face daca nu va mai avea acasa suportul moral si afectiv.....PUNCT..


PS...
mai pe inteles...nu faptul ca ..gandirea sau imaginatia de tembel sau nu determina asta, ci faptele tembelului... femeia nu inseala decat daca are un motiv solid.
garbo015269
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:00
De la: yka, la data 2009-09-19 23:54:13DEPINDE CARE BOSTAN,, SI CARE VREJ,,



bostani si vreji...la asta am ajuns...wow..my god..of..fetelor...nu mai fiti asa de rautacioase,acu deh depinde cat de iscusit este d-nul cum vreti voi sa-l catalogati dar eu...sincer nu sunt de acord sa comparam varstele, pentru ca fiecare varsta are frumusetea ei..fie ca-i tanar sau matur..care-va sa zica,va certati sau mai bine zis contraziceti pt ce...poate fi bun si la o varsta inaintata...eu una sunt casatorita de 21de ani si nu am ce-i reprosa,asa ca departe de mine gandul de al "traduce"iar in ceea ce priveste menopauza difera de la o femeie la alta,si chiar daca se instaleaza....eu zic asa...FEMEIA ESTE FEMEIE PANA MOARE,ea poate intretine relatii sexuale pana cand are dorinta,iar in ceea ce priveste barbatii, nu mai pot face fata fiziologic si aici iar vb despre varsta depinde de barbat,la noi exista psihic nu fiziologic...

eu cred ca decat unul neexperimentat si mucos..mai bene unul matur si cu experienta...mmm...voi ce ziceti....parerea mea...
garbo015269
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:48
nu putem generaliza dar sunt femei care nu isi doresc altceva decat sa-si satisfaca sotul.din punctul meu de vedere suntem liberi sa ne hotaram viata deci o traiesti cum vrei.nu cred ca celalat face compromisuri cand este vorba de persoana lui.
garbo009571
Postat pe 21 Septembrie 2009 10:31
Barbatul in sus, barbatul in jos.....
Femeia in sus, femeia in jos....

hai ca sunteti tari....

si unul si altul raman fideli atata vreme cat in cuplu nu apar unele probleme

cand apar probleme atunci ori ca este el ori ca este ea .. tind sa caute ce lipseste in alta parte si cu asta END OF STORY.

trebuie sa existe un intreg ... daca nu exista ..."daca dragoste nu este, nimic nu este..." si aici la dragoste intra multe lucruri... nu cred ca trebuie sa le insir aici....
Razvan
Postat pe 21 Septembrie 2009 13:03
asa e razvan ..ai dreptate

nu se poate spune ca doar barbatul inseala ..sau doar femeia amandoi inseala

eu eram cea mai fidela femeie de pe pamant...il iubeam ca pe dumnezeu...relatia a fost superba la inceput

dupa ceva timp( akm ma gandesc dar nu reusesc sa imi amintesc exact cand s-a intamplat...probabil treptat ) el s-a racit.
ma iubea ( asa zicea el) dar parca nu era la fel....adio iesiri in oras...adio fidelitate.... m-a inselat ..si nu o data


am incercat sa ma despart de el de zeci de ori ( am fost 5 ani impreuna ) si nu m-a lasat niciodata...ma trezeam cu el la usa cand imi era lumea mai draga si se tara la picioarele mele

tot cu timpul...vazand ca nu reusesc sa il am doar pentru mine si ca ii cam place sa calce in stachini...l-am lasat sa faca ce vrea...si eu am ramas sa astept sa se linisteasca ( m-am gandit ca fusesem a femeie din viata lui si ca mai are si omu nevoie de experienta, la urma urmei e barbat....sa faca ce vrea si as se sature , sa nu care cumva sa ramanem impreuna si sa ma trezesc peste ani ca imi zice ca nu l-am lasat sa-si traiasca tineretea ) poate asta a fost o decizie gresita..poate nu...habar n-am...cert e ca nu am vrut sa il oblig sa faca ceva ce nu vrea doar ca sa-mi faca mie pe plac...e ac atunci cand incerci sa tii post si u de fapt mori de pofta sa inghiti tot ce prinzi

asa ca am dus-o asa...iar cu timpul am inceput sa ma satur...si de fiecare data cand el facea ceva faceam si eu...poate nu neaparat sa ma culc cu altcineva , dar macar sa ies in oras si un pupic acolo nu strica cand il vedeam il priveam si ma simteam razbunata :)))

si cand s-a terminat , s-a terminat ca dl crai isi gasise o domnita pe un site ..al dracu hi cinci si asta n-am mai inghitit-o....mai lasa-ma dracu...sa ma inseli si cu una de pe internet de ja e

si l-am inselat si eu de fiecare data cand am avut ocazia si am vrut sa o fac....nu de foarte multe ori , dar s-a intamplat


el si acum crede ca eu nu l-am inselat niciodata si ac el a fost un nemernic uneori imi vine sa ii trantesc verde-n fata ca nu a fost singuru...alteori am gandesc ca parca e mai dulce sa il aud din cand in cand cum se tanguie la tel si se crede cel mai mare nemernic,,,a fost nemernic intradevar , pentru ca mi-a distrus tot ce aveam mai bun ( aste's alte detalii...dar nu vreau sa va pliktisesc , deja cred ca am facut-o ) dar si eu am fost nemernica
garbo032370
Postat pe 21 Septembrie 2009 13:25
hai ca esti tare.... scuze limbajul......
imi dai dreptate ca atunci cand in cuplu apar unele probleme atunci totul se duce de rapa.... multumesc.... asta am simtit-o si eu pe pielea mea.....si nu dupa 5 ani... dupa mai multi.....

ca atunci cand nu mai simti dragostea celuilalt cauti in alta parte ceva..... in cazul lui nu stiu care a fost "dragostea" si nu pot sa raspund.....

cred ca ai invatat multe din aceasta "relatie" ... sunt oricum multe de invatat..... totul este sa vedem la sfarsit cu ce ramanem....
Razvan
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:22
....OK, REVIN LA TEMA DISCUTIEI...unde este dragoste NU POATE INTERVENI o alta persoana deci ,parerea mea este ca FEMEIA rezista E FIDELA SI ,ii ofera dragoste si suficienta atentie..BARBATUL INSA este cel care isi PASTREAZA FEMEIA FIDELA sau o arunca in bratele altuia .............
sophia1971
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:38
..nu barbatul infidel este cel care isi arunca femeia in bratele altuia....aceasta este obtiunea fiecareia....nu toate femeile aplica legea talionului.....
daria_
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:51
daca ar fi femeile asa de atente..dragastoase si pricepute in toate nu ar mai insela barbatii!!! dar cum nu-s...exista oPtiunea amanta!!!!
superbus
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:55
ok, razvan, ce te faci atunci cand partenerului nu-i lipseste nimic si totusi inseala?
Ines
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:57
dar voi, superbus, sunteti asa dragalasi si atenti cum pretindeti partenerei sa fie?
Ines
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:59
De la: daria_pet, la data 2009-09-21 17:51:39..nu barbatul infidel este cel care isi arunca femeia in bratele altuia....aceasta este obtiunea fiecareia....nu toate femeile aplica legea talionului.....
......


.CORECT- SUNT SI FEMEI CARE SE RESPECTA!!!
sophia1971
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:03
De la: superbus, la data 2009-09-21 17:55:40daca ar fi femeile asa de atente..dragastoase si pricepute in toate nu ar mai insela barbatii!!! dar cum nu-s...exista oPtiunea amanta!!!!


Daca ar fi barbatii asa de atenti,dragastosi ca in primii ani de casnicie..femeile nu ar insela !!! cum nu-s,,,exista obtiunea amantul !!!!
garbo041083
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:21
bai fetelor dragastoase si sensiblue... e OPTIUNEA voastra sa nu stiti limba romana....dar cand va mai bagati in seama....mai consultati dexu!!!!


superbus
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:21
e destul de simplu...ai o relatie...e bine si frumos

daca la un moment dat se rupe ceva cel mai bine e sa renunti...ce e carpit tot se va rupe la un moment dat
eu nu fac pe victima...ar fi trebuit sa renunt de prima data

darrr ( si aici veti gasi explicatii pe alt topic..cel cu barbatul pesti ) el era peste...si eu la fel dar suntem diferiti din unele puncte de vedere

un barbat pesti e ca un scai...nici nu te ia dar niki nu te lasa


eu trebuia sa pun picioru in prag si sa ii dau un sut unde trebuie ca sa nu ma mai caute...am fost lasa...m-am lasat impresionata

imi pare rau dar asta s-a intamplat...viata nu e mereu asa cum scrie in carte
garbo032370
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:17
ok, razvan, ce te faci atunci cand partenerului nu-i lipseste nimic si totusi inseala?




in cazul asta e satul..asa cum a fost si la mine

unii cauta in alta parte pentru ca nu primesc acasa ce trebuie...altii pur si simplu ca asa au chef
garbo032370
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:23
De la: superbus, la data 2009-09-21 20:21:29bai fetelor dragastoase si sensiblue... e OPTIUNEA voastra sa nu stiti limba romana....dar cand va mai bagati in seama....mai consultati dexu!!!!




si "bai fetelor" tot in dex ai gasit? pffff...cica "superbus"..dar maniere..lipsa !
garbo041083
Postat pe 22 Septembrie 2009 01:16
superbus-nu toti barbatii merita sa fim atente si dragastoase ...suntem cu cine merita nu dam nimik pe gratis...om fi noi femei dar avem si noi pretentiile noastre...asta e valabil la cele care se respecta asa ca dragii nostri primiti ceea ce dati si meritati
yzabela_03
Postat pe 22 Septembrie 2009 13:35
OK....
vad ca ajungeti la urmatoarea concluzie.... in momentul cand iti neglijezi partenerul atunci incepe distractia..... si aici neglijenta cred ca in majoritatea cazurilor se refera la "pat"

ce este de facut cand are totul si inseala?
aici cred ca este de discutat... ce inseamna tot? si mai ales daca ati avut discutii despre fapta respectiva nu ati intrebat de ce a facut ce a facut? ce a lipsit in relatia voastra? ce nu i-a placut?

daca a facut doar asa de amorul artei... sincer este un dobitoc asta este parerea mea poate altii o sa aiba alte pareri....

pentru @garbo032370 si eu sunt in zodia enuntata de tine dar nu ma regasesc in descrierea facuta de tine... singurul lucru pe care pot sa-l spun este ca in momentul in care i se pare ceva ciudat in relatie atunci ramane in stand by si este foarte atent la tot. Mai ales ai grija si nu te juca cu sentimentele lui, daca o sa fie ranit... fereste-te.....
Razvan
Postat pe 23 Septembrie 2009 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit de.....varul meu!!! 139 De la: cordor 25 Noiembrie 2012 16:30
. 2 De la: garbo_412080 15 Mai 2015 09:32
Sex in Mercedes. 165 De la: PerfectStranger 26 Septembrie 2013 21:39
sotul sau parinti??? 50 De la: deliuta 31 Decembrie 2015 18:39
De ce barbatii se comporta urat cu femeile pe care nu le pot avea.... 140 De la: tamango_007 21 August 2011 08:04
Setari Cookie-uri