Sfat

si vrei sa spui ca alcoolul l-a impins catre ea din nou, dupa 25 de ani..sau ma rog....cati ani or fi fost????....e o scuza slaba....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 23:30
vidar,brava, domle. inseamna ca se face ca nu vede cand apari devreme acasa.
si_totusi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:31
[quote name='garbocont' date='2009-06-25 23:27:49' acum stiu ca ceea ce recomanda medicii, psihologii si alte tagme sunt tampenii fara justificare. din pacate mult prea tarziu am descoperit adevarul
[/quote]


ha ha haaa... auzi, kyrutzo?
garbo, cu toate contrele, aici sunt PERFECT de acord cu tine!

revenind la fata aia serioasa... mmdea! problema cu alcoholu' si starile de ebriebrea e nasoale rau...dar scurtul ala timp in ce interval s-a consumat? de la casatorie?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:32

waaaaa,parca citesc un roman de sandra brown incurcata poveste are doamna
rizzibizzi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:33
totusico, Eu ma fac ca nu vad ca atunci cand intru pe usa, de fapt sunt in pat. cum vine asta? sunt unicat! simultan in 2 locuri

aoleo! de-ar sti nevasta-mea ce postez eu aici, mi-ar da 3 luni ciorba cu furculitza!
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:34
na, Tut! iar mi-l dubla!
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:35
Cunosc o poveste adevarata asemanatoare. Prima data cand am citit am crezut ca e cea pe care o stiu eu si chiar m-am speriat putin pentru ca ii cunosteam pe protagonisti.
E ceva tot cu "dupa 25 de ani" s-au intalnit, au vrut sa retraiasca iubirea din adolescenta. El nu se despartise de nevasta din motive financiare( aveau trei case impreuna si nu se indurau sa le imparta) si de copii, zicea el. Dar o chinuia zi de zi spunandu-i ca odata si odata se va intoarce la iubirea lui din tinerete, ca el in toti acesti ani, in care nu se mai vazusera, o iubise doar pe ea, cu care nu avusese relatii sexuale, dar nevasta nu putea sa creada asta. Stupida poveste, dar adevarata.
Nevasta a dat divort, dar dupa pronuntarea divortului s-au impacat, el zicand ca la sfatul iubitei lui, care nu credea intr-un viitor impreuna. Amandoi sunt la fel de nefericiti impreuna, ca si mai inainte, zice el. Baietii s-au facut mari si sunt la casele lor: nu la cele facute de parinti.
M-am gandit si eu ce poate tine impreuna doi oameni care nu se suporta unul pe celalalt, isi vorbesc ca la usa cortului, se chinuie reciproc?
Poate fi averea comuna un liant mai puternic decat dragostea?
sora_ilsi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:35
De la: rizzibizzi, la data 2009-06-25 23:33:57
waaaaa,parca citesc un roman de sandra brown incurcata poveste are doamna


ei, parca!...
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:36
las' vidar-taica.....te descurci onorabil....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 23:38
sora, aici e un pic altfel... aia s-au reintalnit dupa 25 de aici, aici misheii au fost impreuna - cel putin din ce crede garbo - timp de 25 de ani in care barbatzelu' era si putin mai insurat de felul lui.

e, garbo, este ca pe asta am pricipit-o? ca sa vezi, cred ca incepe sa ma duca capul... fusul orar o fi de vina, ca tocmai l-am schimbat: m-am mutat din bucatarie in dormitor.
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:39
De la: tutankhamon, la data 2009-06-25 23:30:22si vrei sa spui ca alcoolul l-a impins catre ea din nou, dupa 25 de ani..sau ma rog....cati ani or fi fost????....e o scuza slaba....


nu cred ca alcoolul l-a impins catre EA. mai degraba a devenit alcoolic datorita lipsei EI din viata lui si prezentei mele nedorite? naiba stie de ce a devenit alcoolic..ceva instinctiv imi spune ca s-a casatorit cu mine mai mult din obligatie...un fapt ce poate genera in timp dependenta de alcool
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 23:39
incepe sa iasa adevarul la iveala.....deci casatoria a fost pentru ca el s-a simtit si te-a luat, din obligatie......si tu nu i-ai pus cumva pistolul la tampla si i-ai spus ia-ma, ca te impusc???
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 23:42
ok... dar de unde obligatia? copil? pe atunci mai erau si fazele alea, ca daca violai pe cineva erai exonerat de raspundere daca te casatoreai cu victima...
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:43
sau o promisiune familiala????
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 23:44
offff,adica si eu daca fac ceva din obligatie in timp poate degenera in dependenta de alcol brrr,eu asa inteleg.......


de acum fac totul din placere
rizzibizzi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:44
dragutza, cred ca nu mai are rost sa dezvoltam subiectul... eu zic sa rupeti odata pisica in doua si sa va vedeti de drum fiecare separat.

in definitiv, ce va leaga? faptul ca tu ai impresia ca il iubesti? ce conteaza mai mult? asta, sau 25 de ani pierduti aiurea? si, repet, dupa cum vad, ai fi dispusa sa mai pierzi inca pe atat in aceeasi situatie...
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:46
rizzi, o cafea, mami?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:46
nope...da-i o inghetata repede ca ii e lene sa mearga la maga....si umple tastatura de saliva....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 23:48
din obligatie?
rizzibizzi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:48
sau din placere?
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 23:48
De la: tutankhamon, la data 2009-06-25 23:42:57incepe sa iasa adevarul la iveala.....deci casatoria a fost pentru ca el s-a simtit si te-a luat, din obligatie......si tu nu i-ai pus cumva pistolul la tampla si i-ai spus ia-ma, ca te impusc???


eu nu i-am pus pistolul la tampla ..dpmdv prietenia putea sa mearga inainte.. de fapt a si mers o vreme, pana in momentul in care au aflat parintii..si sub presiunile lor ne-am casatorit
-------------------------------------------

"dar de unde obligatia? copil? pe atunci mai erau si fazele alea, ca daca violai pe cineva erai exonerat de raspundere daca te casatoreai cu victima"
nu s-a nascut nici un copil..in schimb am ramas insarcinata inainte de casatorie...am facut intrerupere IN SECRET, intrucat avortul era ilegal..parintii nu au stiut

garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 23:49
De la: tutankhamon, la data 2009-06-25 23:48:07nope...da-i o inghetata repede ca ii e lene sa mearga la maga....si umple tastatura de saliva....


REAOOOO
iar mi-ai adus aminte de inghe ,dar sti ceva am papat un joe sandvis acu vreo trei ore ,,...sac sac
rizzibizzi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:50
garbo, acum, serios: mai radem, facem haz de necaz, ne mai contram, ca doar suntem oameni, dar iti spun sincer ca daca nevasta-mea era in situatia ta, eu nu mai gustam nici macar apa in vasele care i-au trecut prin mana... nu mai vorbesc de mancare!

sau angajam un degustator, soro! in scurt timp nu as mai fi avut pe cine sa angajez...
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:50
De la: rizzibizzi, la data 2009-06-25 23:48:21din obligatie?


rizzi, nu mami, nu spusesi tu de placere?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:51
eu iar nu inteleg

sa ma iertati, da' tre' sa pun si eu o intrebare...

garbo, zici ca a dat-o pe alcoale...si tu ai suportat, ai inteles si asta

ok, da' viciul asta al lui nu te-a indepartat de el ? nu ai ajuns deloc sa spui ca ti se anfisheaza de ce face, simte, etc ?

ca nu se leaga...sau eu una nu pricep

indiferent, necomunicativ, alcoolic, plus o tanti in peisaj...si tu le suferi...in mod normal nu ar mai trebui sa-ti pese cu cine se iubeste, nu ?

cu riscul ca ma repet, eu iti spun ce cred...in opinia mea, tu de fapt nu il mai iubesti demult, din varii considerente ati continuat simulacrul asta de casnicie, acum ai aflat ca el a avut o aventura, dar de fapt nu asta te deranjeaza, te deranjeaza faptul ca trebuie sa infrunti realitatea

parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 23:52
De la: tutankhamon, la data 2009-06-25 23:48:56sau din placere?


uiiiiiuuuuuiiii,cate nu face omu din placere
rizzibizzi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:52
pomenea cineva de inghetata? de ciocolata, cu multa frisca si ceva bucatele mici de fructe ciudate prin ea?
pik_nik
Postat pe 25 Iunie 2009 23:53
garbo, nu mi-ai raspuns: CE va leaga cu adevarat? sau mai bine zis, ce te leaga PE TINE de el, ca pe el e clar ca nu il leaga nimic de tine, daca e asa cum spui.
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 23:53
De la: Vidar, la data 2009-06-25 23:51:24
De la: rizzibizzi, la data 2009-06-25 23:48:21din obligatie?


rizzi, nu mami, nu spusesi tu de placere?

atunci una cafeluta si la mine ca nu am probleme cu cafeaua si somnul
rizzibizzi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:54
ilsi, ce-i tine sau ce i-a tinut? simplu: 3 case . mare bagaj de avere . asta e . ala merge trei case mai la deal sau mai la vale si se intalneste cu amanta, ea se duce trei case mai in deal sau mai in vale si-l spune la toata lumea . si uite asa o vor duce , pan' ce moartea ii va desparti.viata frumoasa .
si_totusi
Postat pe 25 Iunie 2009 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot depasi aceasta problema? 37 De la: izabela92 29 Decembrie 2017 02:53
Nu vrea sa ne mutam impreuna 33 De la: garbo_412907 8 August 2015 14:10
Ceva neimportant. 20 De la: DeeeDeee3 16 Noiembrie 2010 20:45
E bine sa vorbesti cu strainii? 347 De la: alla 8 Septembrie 2010 19:04
A doua casatorie 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Setari Cookie-uri