Sfat

pffff!!!!

nea zambile, zi-i asa, ai? "nume, adrese, nr de telefon"...
parca m-ai "cetit" pe mine, ca si eu tot asa as face

garbo, mamicule, mai esti pe aici? ar fi interesant CUM "ai descoperit" mishelia! ha? aud? vro' binevoitoare, ceva? in timp ce iti facea permanent, te-a mai pus si la curent cu ultimele noutati in materie de barbat?

fato, asculta aici de la un om batran... nu, nu de la mine, de la altul, dar prin mine:
el sta de vreo 25 de anisori in Germania. de cate ori lua salariul i-l dadea APROAPE pe tot nevestei. desi nevasta stia cat castiga omul, niciodata nu il intreba de ce nu ii da toti banii. l-am intrebat cum de nu ii face zile amare, ca o stiam cat e de strangatoare, dar omul mi-a spus ca o data pe luna merge si el la un stabiliment cu lampas rosu la intrare. iar nevasta stie chestia asta. stii care a fost replica femeii? auzi colea, cica asa isi mentine casnicia mereu proaspata si sotul acasa!

o fi ceva si-n chestia asta, nu?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:04
da' ce bre, tu esti femeie?...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 11:06
zambil: nu cumva NE- dementii devin exceptia e aici?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:06
Ziua buna!
Doamna mi se apre un pic prea plina ea... genul de femeie care are impresia ca le stie pe toate... Nu stiu ce naiba o mai fi intrebat, daca nu are rabdare sa intre lumea in problema... si sa ii raspunda...
Sau doar a vrut sa se bage in seama?
picaturaderoua
Postat pe 25 Iunie 2009 11:07
De la: zambil, la data 2009-06-25 11:06:24da' ce bre, tu esti femeie?...




noup... cel putin nu eram ultima data cand m-am cautat.

da' ce, in caz de ceva eu nu as avea voie s-o fac? decat sa-i troznesc cateva palmi de sa-mi para rau dupa aia, mai bine ma delectez postand numere de telefoane si adrese. nici nu-i stric aspectul, nici nu ma cauta dupa aia cu certificate medico-legale
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:08
mdea....fake d-ala tare in clanta si dura-n goarna.....care taie si spanzura pe acilea si se ia de toti si toate......nu stie nici ce vrea ea cu adevarat...ca dovada ca nici nu a explicat coerent de fapt ce vrea.....sa afle de ce ala a inselat-o......sa termine ala cu bagaboanta.....sa afle de ce i-au trebuit 25 de ani aluia sa o reinsele...."ce sa fac???"...mamicule...da-te puiule tu cu fundul de pamant si urla in gura mare ca el te-a inselat...si framanta-te mai rau ca si cozonacii.....in loc sa faci un joc de glezne original, catre coafor si cosmetica, apoi la un magazin tzapan de haine unde sa-i lasi chenzina amaratului pe niste toale marfa...ia mai lasa jos din cap baticul si pune tu un pic de rujulet si o camasa de noapte mai decoltata si mai transparenta si ai sa vezi cum reinvie speranta in caminul tau....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 11:12
nu-i frumos, ca barbat... nici sa dai palme - ma-ntelegi? - si nici sa dai pe goarna... o-nghiti si taci, ca tot tu ai de pierdut daca te isterizezi...

cel mai corect e sa-ti iei valea, daca simteai ca nu mai merge... da' unele au lipiciu' gros si nu prea le poti lasa...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 11:12
nea zambil, stii ca de regula sunt de acord cu matalutza. achiesez si de data asta, ca asa e in conditii normale... da' cateodata, cand dai de cate una d-aia cu lipici si ii suporti prea multe, o mai dai si pe aratura cu faze din astea. stiu ceva cazuri concrete pe aici, prin vecinii mei, d-aia vorbesc si io...

"nu-i frumos, ca barbat... nici sa dai palme - ma-ntelegi?"

he he heee... nea zambile, cre' ca noi doi trebuia sa nastem pe atunci cand cavalerii aparau onoarea domnitelor cu sabia si p-orma se trezeau cu oroarea pe cap (sau cu centura de castitate IN cap!)
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:23
garbo, incearca sa discuti cu el. eu asa as face.
indreapta ce nu merge intre voi. nu cred ca cea mai buna solutie este sa arunci pe fereastra 25 de ani pentru o prostie, o toana
tulipe
Postat pe 25 Iunie 2009 11:28
tulipe, intreb si io, fara nici o intentie de a arunca in derizoriu problemutza coanei garbo: de ce formularea "nu cred ca cea mai buna solutie este sa arunci pe fereastra 25 de ani pentru o prostie, o toana" ???

de ce nu, de exemplu: "coana garbo, sa arunci 25 de ani de casnicie pe fereastra [hai sa fie: pentru o prostie, o toana] spune neshte chestii despre voi AMANDOI, nu numai despre el!"

asta ca sa nu amintesc ca spune mult mai multe si despre cei 25 de ani...
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:32
am citit comentariile si multumesc celor care mi-au inteles drama. tulipe, am discutat cu el. m-am framantat mult pana am decis sa-i spun ca am aflat adevarul. i-am aratat si dovezile concrete. pana in ultima clipa am crezut ca nu va nega ceea ce am descoperit. spre suprinderea mea, a negat si am fost profund dezamagita de comportamentul lash. in cei 25 ani i-am fost alaturi pentru ca l-am crezut un om verticl...dar iata ca nici dupa o viata petrecuta impreuna nu poti cunoaste cu adevarat omul de langa tine
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 11:36
garboneto...

crez c-ai trait tu cu capu' in nori 25 de ani... prea plina de tine, cum zise cineva p-aici...

pai tocma asta-i misto la viata, sa speri ca niciodata nu-l cunosti complet pe cel de langa tine... ca altfel intervine singuratatea aia in doi, cum zise alta clona p-acilea... te bati de musca-n casnicie...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 11:39
"pai tocma asta-i misto la viata, sa speri ca niciodata nu-l cunosti complet pe cel de langa tine"

zambil, dpmdv este complet invers.. viata are farmec cand reusesti sa cunosti complet omul de langa tine
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 11:43
pai atunci mai bine-ti iei un sudoku sau niste integrame... satisfactie cu repetitie garantata...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 11:45
vidar, eu cred ca daca ajungi sa traiesti 25 de ani cu cineva stii tu ceva.poate ca are dreptate zambil, eu sunt mai naiva, mi-ar fi greu sa recunosc, prostuta de-a dreptul si cred ca ii i-a mai putin cuiva sa-si dea arama pe fata, barbat sau femeie

garbo, imi pare rau, pot doar sa-mi imaginez prin ce treci. cred ca este cumplit sa realizezi dupa atatia ani ca omul de langa tine este altul decat cel pe care il credeai
tulipe
Postat pe 25 Iunie 2009 11:45
zambil: nu sunt de acord cu tine pentru ca "asa ar tebui" ci pentru ca rezonam, frate... chestie de lungime de unda.

cat despre varsta din profil... nush' de ce da' am eu o presimtire ca in realitate e ceva mai apropiata de a mea .

da, femeia e foarte diferita de noi, dar chestiile gen "ce-si doresc femeile" sau "nu intelegem femeile" cred ca sunt doar filozofii de licean puber caruia i-a explodat acnnea pe fata. eu personal cred ca nu vrem noi sa intelegem, sau, mai bine zis, ne facem ca nu le intelegem, ascunzandu-ne in spatele conceptiei eronate conform careia "cu cat le dai mai mult cu atat vor mai mult". in plus mai avem si angoasa asta vis a vis de invadarea spatiului personal, de "incalcarea" teritoriului sau, sa fortzez un pic comparatia, a status quo-ului.
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:49
tulipo...

eu crez ca garboneta tocma' a realizat ca omu' de langa ea e viu si are probleme... ce n-a realizat e ca tocma' ea s-ar putea sa fie cauza problemelor...

pt multe femei starea de iubire pt barbat se incheie odata cu nunta sau cu venirea primului copil... p-orma e posesie, la fel ca apartamentu', masina de spalat, mobila...

bre vericilor... niciodata cel de langa noi nu ne apartine cu totul, sa zicem mersi ca binevoieste sa ne acorde si noua ceva din propria lui viata...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 11:50
pfuuu... ce cafea tare mi-a dat nevasta-mea azi dimineata! ma ajuta, ma ajuta
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:51
tulipe, povestea este extrem de recenta si deaceea sunt atat de marcata..adevarul este ca nu stiu incotro sa o apuc..abia reusesc sa ma odihnesc noaptea, de ganduri..poate aceasta intamplare reprezinta raspunsul la nenumaratele probleme intampinate in casnicie pe parcursul celor 25 ani?..nu stiu..pe de alta parte, sunt constienta ca si in casniciile unde exista iubire si respect probleme sunt din belsug...ce ma doare cel mai mult este faptul ca este vorba de ACEEASI femeie care inainte de casnicie ne-a distrus prietenia..de ce tot ea si nu alta?
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 11:52
garbo, cred ca daca ai citi cu atentie postarea anterioara a lui zambil, ai reusi totusi sa gasesti o directie in care sa o apuci...

orice alt comentariu este de prisos! mai bine o dam pe mercurial, ca tot fusei prin piata mai inainte.
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:55
De la: garbocont, la data 2009-06-25 11:52:34ce ma doare cel mai mult este faptul ca este vorba de ACEEASI femeie care inainte de casnicie ne-a distrus prietenia..de ce tot ea si nu alta?


fato! CU CE ERA diferita situatia daca era alta? erai ma linistita? daca da, hai sa-ti dau o veste buna: cu siguranta va veni si alta.
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 11:57
vidar...chiar nu te duce capul?...sa te culci cu aceeasi femeie cu care te-ai culcat si in urma cu 25 ani poate insemna ca intre cei doi protagonisti exista o legatura extrem de profunda...ce barbat pastreaza o viata legatura cu aceeasi femeie, el fiind insurat cu alta si prefacandu-se ca are o viata de familie normala si corecta? ..legatura pare a fi mult prea stransa intre cei doi si poate insemna ceva mult mai grav decat o simpla relatie extraconjugala
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:01
dap..

eu cred ca au si copii impreuna,te-ai interesat?
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 12:02
m-am interesat..nu au copii..daca aveau, a doua zi divortam
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:03
hai bre c-o dadurati in manele cu copii aia impreuna... chestia e mult mai simpla, striga la femeie da' ea n-are urechi sa auda...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 12:05
garbo, chiar nu ma duce... da' deloooc!!! noroc cu alde tine, mamicule, ca ma mai luminati din cand in cand!
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 12:06
zambilu'

ba mami, tu ma cunosti,am incercat sa intru in registrul doamnei,sa-i spun ce vrea sa auda,altfel.. mi-a zis sa ma abtin...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 12:08
De la: garbocont, la data 2009-06-25 12:01:18legatura pare a fi mult prea stransa intre cei doi si poate insemna ceva mult mai grav decat o simpla relatie extraconjugala


dap... incepi sa dai impresia ca ai inteles. sau nu?

ceva mult mai grav, adica ceea ce zice zambil? ca omul striga dar tu nu ai urechi de auzit?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 12:09
vidar..stii cum spun unii!.."se poate intampla oricui numai mie nu"..dar din pacate, necaz ca al meu poate lovi pe oricine cu vechime in casnicie..nu se stie niciodata ce-ti rezerva viitorul
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:11
pai fix atunci se termina casnicia, in momentul in care consideri ca ai devenit proprietar si te culci pe-o ureche.
mi se pare normal sa parasesti sandramaua in momentul in care nu iti mai ofera ce-ti doresti, da' de ce mama naibii, sa dureze un secol?
dupa mintea mea este prea mult si o saptamana sa stai langa cineva si sa nu fii fericit.

treaba cu ACEEASI cred ca pentru tine inseamna ca toti cei 25 de ani au fost o minciuna

tulipe
Postat pe 25 Iunie 2009 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 2 De la: tutankhamon 6 Decembrie 2009 15:51
Vaccinul impotriva cancerului de col uterin 2 De la: evasweet 25 Aprilie 2010 12:51
chiar nu stiu ce sa fac........... 43 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 18:12
Poti sa atragi n viaa ta partenerul ideal ? (dac nu l-ai gsit nc) 12 De la: quasaria 1 Februarie 2010 21:33
as dori si eu un sfat 8 De la: bombonyk 21 Iulie 2011 01:08
Setari Cookie-uri