Sfat

hai bre, shusheaua, ca staturam prea mult p-acilea... vaz ca nici conturi noi n-au mai aparut, se strica dreacu' forumu asta...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 12:18
zambil...in casnicia asta cea care a tras greul am fost eu, nu domnul, iar urechile deschise la probleme tot eu le-am avut..domnul a preferat sa mearga la slujba si atat..omul e viu, este adevarat..dar se pare ca dreptul de a fi viu doar el il are...comenteaza te rog cele scrise
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:19
nu e chiar asa.........trebuie sa existe mult mai multa intelegere ......

..........................................
www.exposhop.ro
exposhop
Postat pe 25 Iunie 2009 12:19
deci a fost grea casnicia aia?... pai normal, ca d-aia-i zice asa...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 12:21
"treaba cu ACEEASI cred ca pentru tine inseamna ca toti cei 25 de ani au fost o minciuna'

da tulipe, asta ma framanta..a fost o viata falsa?..25 ani am trait oare o minciuna?..daca da, ce sa fac acum? incotro?
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:22
bun...si acuma....in conditiile astea...tu ce doresti, fata???ia analizeaza-ti tu singurica sentimentele si trairile si vezi ce vrei...vrei sa fii in continuare oficiala din doua numere sau vrei sa fii libera si sa-l intalnesti poate pe mister right????...sau...pur si simplu, sa-ti traiesti viata in continuare....cu el sau cu altu....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 12:23
bre tutanko.. pai asta era mr. right pt ea... se ducea si venea de la servici, ii dadea sa manance, nu zicea nimic...

acu unde mai gaseste ea unu' la fel?... poate doar sa-si ia un caine...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 12:25
tutankamon..realizezi ca eu nu mai cred in mister right..nici in minuni..acum eu caut doar liniste si un drum asezat pe curat
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:25
zambil...ma gandesc si la varianta unui pet..mai alina durerea si singuratatea..iti recomand la batranete daca vei fi in nevoi sa procedezi al fel
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:27
bun, si tu ce doresti?...sa continui o casnicie in care ai fost una din cele doua din harem(scuza-ma ca sunt poate prea directa) sau vrei liniste si sa nu te mai framanti atata???...si mai am o intrebare pentru tine....chiar 25 de ani nu ai simtit niciodata ca sotul tau mai are ceva in suflet pentru altcineva???? nasol...
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 12:29
garboneto...

hai ca vaz ca te-ai intremat... mai glumim, mai dam o rautate mica pe trompa... welcome to the club...

si caine am avut, da' a murit saracu'...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 12:30
da' tu ce ai impresia, mamicule, ca numai tie ti se intampla sau numai tie ti s-a intamplat? crezi ca altii de pe aici nu au patit-o?

poate ca totusi altii au gasit solutia fara lamentari si fara a suferi de mania persecutiei.
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 12:33
am simtit multe nereguli..multa raceala, indispozitie, scuze nefondate, egoism extrem..le-am pus insa pe seama orgoliului masculin..am incercat sa-l inteleg asa cum trebuie sa procedeze un coechipier de cursa lunga...n-as fi crezut ca la mijloc se afla de fapt imaginea unui model anume de femeie..caci despre asta e vorba se pare
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:33
De la: garbocont, la data 2009-06-25 12:19:02zambil...in casnicia asta cea care a tras greul am fost eu, nu domnul, iar urechile deschise la probleme tot eu le-am avut..domnul a preferat sa mearga la slujba si atat..omul e viu, este adevarat..dar se pare ca dreptul de a fi viu doar el il are...comenteaza te rog cele scrise


Foarte rau ca doar tu ai dus greul. pe langa asta aveai si "privilegiul" sa-l faci pe dumnealui sa se simta bine. astfel de barbati la prima "migrena" isi iau talpasita la una care este mereu proaspata, ingrjita si care mai are si diverse aptitudini.
si daca tot esti obisnuita cu greul sant convinsa ca data viitoare vei sti sa fii si usor smecherutza, nu doar de casa.

tulipe
Postat pe 25 Iunie 2009 12:36
vidar..iar nu te duce capul...ce fac eu acum nu este lamentare..este un dialog civilizat pe un forum..discutii libere pe o tema..ma sfatuiesc..asta fac...de unde ai ajuns la concluzia ca avem un caz de manie a persecutiei?...faptul ca mi-am expus necazul inseamna ca sufar de mania persecutiei?

si ...m-am decis sa scriu pe acest forum, tocmai pentru ca sunt convinsa ca multi au trecut si trec prin asemenea situatii grele,
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:37
"si daca tot esti obisnuita cu greul sant convinsa ca data viitoare vei sti sa fii si usor smecherutza, nu doar de casa"

bun..iata ca am primit o informatie interesanta..smecherutele sunt apreciate
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:38
discutii "libere" hai deh...vrei compasiune.

n-ar strica sa te intrebi unde ai gresit si tu la randul tau

apropos,in 25 de ani nu ai calcat niciodata stramb?
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 12:40
hm...cam nasoala alaturarea...coechipier de cursa lunga si raceala, scuze, egoism.....cam nasol.....daca ai stat 25 de ani sa induri asta.....scuza-ma....dar cred ca ai o maaaaaare problema cu increderea in tine...te-ai complacut poate doar intr-o casnicie pentru a fi doamna x in societate...dar hey.....azi e mai misto si mai cool sa spui....sunt domnisoara y....si sa dai falfaitor din genele lungi si negre, facute cu rimel scump...
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 12:40
lasa ca ai inteles tu ce-am vrut sa spun. niciunui barbat nu-i convine sa vada ca femeia de langa el se descurca in toate. n-am auzit inca de vreunul sa se omoare dupa instalator, de ex
tulipe
Postat pe 25 Iunie 2009 12:41
zambil si eu am avut caine..si mie mi-a murit..am preferat sa nu ma mai atasez de altul, dar in nevoie o voi face si pe asta
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:42
tuto,

tu nu intelegi ca marea ei problema nu este faptul ca a fost insealata,ci cu cine a fost inselata..

adicatelea cu AIA....de ce cu aia? de ce tocmai cu EA?
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 12:43
iasomia..iti place sa provoci....m-as bucura la un moment dat sa aud ca ai 25 ani de casatorie langa acelasi om..sau te sperie imaginea?
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:45
asa-i la vie, mami...

ne mor cainii, ne pleaca partenerii sau copii, sau plecam noi... iti zic eu ca nimeni nu-i vinovat de chestiile astea... s-a terminat carburantu', o luam de la capat...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 12:45
tutanico, vorba ta, parfumata, falfaind din gene, zambitoare nici nu observa respectivu' ca are in farfurie supa la plic. si ca tu n-ai avut chef decat de tine, de stat la televizor sau de citit o carte. ca doar viata asta n-o fi doar de tras ca boul
tulipe
Postat pe 25 Iunie 2009 12:46
tutankamon. nu este vorba de complacut..cel putin asa cred..e vorba de increderea in casnicie si in juramantul facut" la bine si la greu"
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 12:46
garbocont,

bag viata in tine,ca esti cam plata...

am 30 de ani iubita,30 de ani...vechime...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 12:46
multi inainte, iaso. sa fiti sanatosi
tulipe
Postat pe 25 Iunie 2009 12:48
bre tulipo...

daca partenera are draci, mananci si magiun cu eugenii, cand mai ai timp... crezi ca o supa ne face pe noi?...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 12:48
da' observ ca nu-mi raspunsesi la intrebare,te-ai eschivat,asta inseamna ca in inimioara ta a mai avut loc si altcineva...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 12:48
tulipe..

sa fie! la fel...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 16 De la: garbo192189 25 Mai 2011 14:13
gelozie, posesivitate sau doar mi se pare 21 De la: r_ioana 15 Noiembrie 2009 20:25
Ce se intampla? Vrea sa ma paraseasca? 64 De la: garbo_405132 13 Octombrie 2014 07:56
AJUTOR 17 De la: garbo_7015 5 Octombrie 2012 22:24
convietuire cu o persoana care sufera de atac de panica 34 De la: garbo_462254 23 Martie 2017 16:12
Setari Cookie-uri