Studiu de caz plus intrebare...

se numeste sindromul Stockholm...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 17:30
bre waifo...

pitzipoancele alea manipulatoare nici macar nu erau suedeze...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 17:34
...he...he...si nici nu cred ca au auzit de sindromul asta...

da', serios...unele femei au un talent nemaipomenit sa-si complice viata. si pe a lor si pe a barbatilor

si ca sa punctez si chestia cu plansul la barbati, ca tot ati discutat aseara...eu zic ca plansul la femei e sport national, de foarte multe ori e un plans manipulativ

zic asta ca tot vad ca se poarte rezbelul asta intre sexe, care mi se pare deplorabil

si se mai mira femeile ca nu le iau barbatii in serios

pai cum sa le ia, cand ele pleaca din start cu ideea preconceputa ca toti sunt ticalosi si nemernici ?
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 17:43
si trebuie dusi de nas...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 18:54
michelle..da fata, razbel degeaba..

nu mai bine ne iubim gospodareste ?

zambilu`, cin` te-a suparat bre?
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 19:50
chestia asta cu plansul la barbati, merge in 70% dintre cazuri. functioneaza cam asa:

ea, o incarca pe cocoasa dintr-un oarecare motiv, bineinteles ca pe meritate. crapa ca nu a putut sa dea replica la timp sau nu a stiut sa rezolve o situatie. asa ca, sta ce sta, isi roade nitel din unghii, apoi apare la iubi rupta in orgoliu si incepe :

sa vezi ce am patit.
urmeaza povestea ei, condimentata cu suspine dar si cu mangaieri, chestii melodramatice, fraze abil strecurate gen
" si ce mult l-am ajutat " sau
" si nu am zis nimic"
"am vrut numai binele"
"daca ai fi fost tu acolo, sa aiba cine ma apara..."
"noroc ca nu ai auzit, ca-l bateai"
"m-a vazut fara aparare si ..."

de aici, e doar un pas ca barbatul sa se duca si sa ia de guler banditul ce i-a suparat iubita. ca de! e o femeie fara aparare si el trebuie sa o protejeze.


si_totusi
Postat pe 27 Mai 2009 20:26
totusico...cum am zis...plans manipulativ...

o femeie adevarata nu are nevoie de trucuri de-astea, si nici nu are nevoie de un catelus in loc de barbat, unul de-ala sa-l tina in lesa...o femeie sigura pe ea o sa aleaga intotdeauna un barbat la fel de puternic ca si ea

eu zic ca si femeile si barbatii sunt manipulatori, dar de aici pana la infiera toate femeile si toti brabatii, e cale lunga

wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 21:22
coooorect!

ca suntem de-a valma nene..oameni si soareci, nu ?

acu` ramane sa se gaseasca fiecare, omu` cu omu` si soarec cu soarec
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 21:48
wifo, rationament corect. numa' ca vezi matalutza ca de aia femeile puternice sunt singure: ca nu gasesc barbati pe potriva lor. adicatelea puternici. care stiu ce vor. care au principii si opinii clare. pe care le si respecta. dom'le, nu exista barbati de astia in stare libera. exista cativa si aia sunt luati tocmai de femei slabe. veeeezi, wifo? echilibru' vietii lu' peshte prajit?!
gianiblue
Postat pe 27 Mai 2009 22:34
baaaiii...

e meci.. ce dreacu faceti acilea?...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 22:38
zambilush, daca e meci... ce faci tu acilea?
hai, lasa, du-te la meci. garbo inregistreaza tot pentru tine.
gianiblue
Postat pe 27 Mai 2009 22:42
acuma e pauza... he,he,he...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 22:44
Of Doamne, nici nu stiti cat de mult ma bucur ca am postat pe forum. Am citit, am analizat si-am ajuns la concluzia ca as schimba cursul unei iubiri sau poate a unei despartiri si chiar nu vrea sa fiu in pielea lui Doamne Doamne. Doar el poate face asta. Asa ca va multumesc din suflet pentru pareri si cand mai sunt intr-un impas am sa mai apelez la voi.
Luminitza
Postat pe 27 Mai 2009 23:00
Luminitzo..treaba-i asa..

Da-i doar sfatul asta, daca vrei, si-n rest Dumnezeu cu mila..

Sa fie atenta la fapte, nu la vorbe..
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 23:12
giani...mie imi place despre mine sa cred ca sunt un om puternic...si fiind asa, nu mi-ar place sa am langa mine un catelus pe care sa-l plimb in lesa, si care sa faca mumos...m-o fii iubind pro la "nemurire", dar daca era ca plastelina in mainile mele, nu-l luam de barbat

ca n-am ce sa fac cu un robotel in casa, care sa ma aprobe de cate ori ma apuca pe mine bazdacul si am crize temperamentale



wife_de_zmeu
Postat pe 28 Mai 2009 10:11
De la: gabitzza, la data 2009-05-27 23:12:21Luminitzo..treaba-i asa..

Da-i doar sfatul asta, daca vrei, si-n rest Dumnezeu cu mila..

Sa fie atenta la fapte, nu la vorbe..

Multumesc mult Gabitzza.
Luminitza
Postat pe 28 Mai 2009 10:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa il fac pe iubitul meu sa ma ierte? 7 De la: pantera_neagra 23 Iulie 2011 23:54
ajutatima 5 De la: garbo248890 12 Martie 2012 18:27
FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR... 142 De la: LILO 9 Septembrie 2009 06:12
mereu fosta..... 63 De la: narcysa 8 Octombrie 2011 08:37
nu-l mai suport, cu ce sa-l otravesc 245 De la: raluca12 18 Septembrie 2018 19:49
Setari Cookie-uri