Iubire sau atractie fizica?

zuzik, ce-i gresit? si cine decide asta?
sunt casatorit, da' simt o atractie fizica pentru cineva. daca si acel cineva simte la fel, cui ii pasa ce facem noi? cine are dreptul sa ma judece?
pot sa continui sa-mi iubesc si partenerul legal, si sa ma bucur si de momente placute in afara casniciei, daca asa am eu chef. cui si de ce i-as da explicatii?
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 01:02
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 01:13
stiu lady, nu-ti place teoria pik
da' nu-i obligatoriu sa fiu de acord cu ea nici macar eu
ideea era ca nu am dreptul sa-i judec pe altii, cata vreme actiunile lor nu imi dauneaza mie personal, sau direct. de morala publica mi se cam falfaie, ca sa zic mai decent
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 01:17
nu, nu-mi place teoria asta si da-mi voie sa te contrazic:
zici:"sunt casatorit, da' simt o atractie fizica pentru cineva. daca si acel cineva simte la fel, cui ii pasa ce facem noi? cine are dreptul sa ma judece?"
cum cui? sotiei tale...si actiunea ta ar putea dauna aceleasi persoane...
nu este aici vorba de a judeca pe altii ci de a insela pe cel de langa tine...
nu morala publica ci omul de langa tine, de acela ar trebui sa-ti pese!
ori, daca ti se falfaie de el...de ce ramai casatorit?
ori daca tu faci asta inseamna ca nu te deranjeaza daca si ea o face?
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 01:23
lady, daca o face si eu nu stiu nimic, isi indeplineste datoriile meseriei de nevasta, ce pot eu sa zic? ce nu cunosc, n-are cum sa-mi dauneze. pe de alta parte, o face sau nu, eu tot o fac, si am grija sa nu afle niciodata
de fapt discutam discutii, ca n-am pe cine sa protejez
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 01:27
poate doar tu, in fata oglinzii, dis de dimineata...atata timp cat nu te preocupa decat persoana ta, nu trebuie sa te simti obligat fata de cineva. dar ea, doamna cu care te simti bine, ce parere are ?
garbo025040
Postat pe 12 August 2009 01:30
scuza-ma, dar nu pot fi de acord sub nici o forma cu verbul "a insela"!
nu judec pe nimeni, dar nici nu incurajez asa ceva...eu una nu insel in nici o forma de relatie, ma implic total si cer acelasi lucru!
oricine, orice mi-ar spune, acest principiu ramane ferm si de neclintit in viata mea!
niciodata, dar niciodata, n-am sa accept o relatie cu un barbat care nu este liber din acest punct de vedere chiar daca m-ar atrage teribil!!!
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 01:32
040, doamna aia, daca n-ar gandi ca si mine, n-ar veni sa se simta bine cu mine. ca nu-s violator
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 01:36
Eu stiuam asta: Barbatului ii trebuie LOCUL, FEMEII ii trebuie MOTIV... pentru a insela... Daca e bine cu sotul acasa... lasa-l pe celalalt ca o sa platesti cu varf si indesat, nu pe lumea ailalta ci aici!
Nu vreau sa par "sfatoasa", ca fiecare face ce vrea cu viata lui, dar... gadneste-te ce ai simtii tu daca sotul tau ar face asa cum faci tu?
Vezi ca roata se cam intoarce si e al naibilea de greu sa treci de la "speciala" la "ignor". Te vede Dumnezeu!
gbrl88
Postat pe 25 August 2009 16:01
sal am intrat si eu pe aici si am citi un subiect interesant abordat de tine, eu sunt sigura ca iubesti doua persoane in acelasi timp , mai bn zis iti iubesti sotul iar de amant esti atrasa pt ca iti ofera ceea ce sotul tau nu iti poate oferi , adica placere sexuala si altele , cum ai zis tu te face sa te simti speciala. Dar e un joc cam periculos si cum au spus si alte persoane care au citit mesajul tau sa nu il pierzi pe sotul tau si sa nu ramai nici cu celalalt. Parerea mea ar fi sa incerci sa vb cu sotul tau , eventual sa contactati un sexolog si sa incercati sa va salvati casnicia. Sunt sigyra ca va da roade si ca te vei simti la fel de bine ca atunci cand l-ai cunoscut. Sunt sigura ca si sotul tau va vrea sa experimentati impreuna alte lucurile care sa va faca sa va simtit bine pe amandoi si in cele din urma va fi si el un bun amant ca cel pe care il ai acum .Vorbesc serios incearca nu iti strica casnicia cu amanti, astia vin si pleaca , parerea mea.Acum daca iti doresti intr-adevar sa iti salvezi casnicia vei incerca, dar daca nu vei face asta e clar ca nu iti mai iubesti sotul si atunci tre' sa pui capat, pt ca nu e cinstit sa il minti si pe el si pe tine insati.Traieste-ti viata cu noul iubit si lasa-l si pe el sa fie fericit , nu mintit si inselat de tine . Toate cele bune si gandeste-te bine desi e cam greu sa iesi din acest joc periculos in care ai intrat.
garbo008473
Postat pe 27 August 2009 15:49
sal nu stiu cine esti dar asa e este ai mare dreptate si eu acelasi raspuns ias fi dat ca si tine serios
YAZMYNA
Postat pe 27 August 2009 15:57
PAI NU TB SA TE CASATORESTI DACA ESTI ATRAS DE ALTCINEVA
YAZMYNA
Postat pe 27 August 2009 16:00
ASTEPT SA MA CONTACTATI LA YASMYNA_METE@YAHOO.COM CU LIETERE MICI
YAZMYNA
Postat pe 27 August 2009 16:05
HELLLLLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
E CINEVA DIN PITESTI? NE PUTEM INTALNI SI NOI
YAZMYNA
Postat pe 27 August 2009 16:07
VREAU SAMI PUN POZA LA AVATER NU-MI DA VOIE AJUTATIMA DAC VRETI SM VEDETI
YAZMYNA
Postat pe 27 August 2009 16:14
De la: YAZMYNA, la data 2009-08-27 16:07:12HELLLLLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
E CINEVA DIN PITESTI? NE PUTEM INTALNI SI NOI

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. CAND? UNDE?
sora_ilsi
Postat pe 27 August 2009 16:16
yazmino, si daca nu vrem sa te vedem?
Thor
Postat pe 27 August 2009 16:17
Thor-ule, doar n-oi fi si tu din Pitesti!!!
sora_ilsi
Postat pe 27 August 2009 16:21
sa mor acilea si sa-mi crape ghinda daca nu ma ia cu nevricale!

exista deosebiri profunde intre femei si barbati,intre felul lor de a percepe,de a vedea,de a intelege...

nici un muritor nu e stalpt al moralitatii,al puritatii...sau mai traiesc Iisusi printre noi si/sau Fecioare,ca tot veni vorba?!

toti cei care se dau in barci cu fidelitatea lor,ar trebui sa ia in calcul primo: ca mai au de trait
secundo: ca nu stiu ce-i asteapta nici dupa colt,si ca viata e plina de surprize!

nu mi se pare corect sa pretinzi ca faci parte din specia fidela atata timp cat educatia pe care ai primit-o (in familie - sa zicem),prejudecatile si tabuurile societatii in care te-ai format ca adult ti-au limitat perceptia ,impunandu-ti valori!

poate nu ti-ai gasit nashu' pana acum,ei?!
nu fac lobby infidelitatii,dar nici nu sunt atat de ipocrita incat sa nu recunosc ca mi-as trage-o in dreaci cu brad pitt daca mi s-ar ivi ocazia!
preciouss
Postat pe 28 August 2009 22:21
preci
nelly05
Postat pe 28 August 2009 22:30
preci !
kyra
Postat pe 28 August 2009 22:31
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 22:32
ioi, ishtenem...tu, perverso !!! pitt, ha ?

preci, urechea la mine...io is una din alea fidele, mami...45 de ani, doi barbati in viata mea si aia cu cununie...si nu pentru ca nu m-a latrat nime' dupa un colt de strada, au contraire...da' am avut standarde si discernamant, guritza...

atractia fizica o fii ea buna...da' tot singura esti dupa ce faci exercitiile la sol, he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 22:38
fara sa ma dau in barci si fara sa ma consider vreo sfanta (am si eu pacatele mele si nu sunt putine!), am fost intotdeauna fidela - cine ma crede - bine, cine nu - tot asa
nu judec pe nimeni indiferent ce-ar face, corect ar fi sa nu fiu nici eu judecata!
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 22:40
stii ce,wifo?!
respectele mele,calitatea nu e cantitati,ca sa zic asea...

da te intreb si pe matale ce-am intrebat-o pe corina mai colea:

ce-ai face daca te-ai trezi cu brad pitt la usa in timp ce te asteapta george clona ala-n pat?!?
preciouss
Postat pe 28 August 2009 22:42
a!
inca ceva!

....corina- no offense,n-am io treaba cu tine!
....aceste postari sunt pur ipotetice,orice asemanare cu realitatile e pur intamplatoare!
...zicem la moadele generale,ce stiu io,ca-s mica si mai am de crescut..
preciouss
Postat pe 28 August 2009 22:48
Poate fi si Icoana Icoanelor ca frumusete - daca sufletul meu e plin de cineva...nu-l vad.
Daca nu mai este cel de langa mine in inima mea - ies din relatie si atunci este alta mancare de Brad...depinde...oricum pe mine nu prea ma atrage frumusetea la un barbat ci cu totul altceva...
Degeba, Preci, nu suntem toti la fel - asta nu inseamna ca suntem unii mai prejos decat altii!
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 22:49
n-as face nimic, mami...i-as da o cafea si vira...

si sa-ti zic si de ce...pentru ca io nu pe pitt il iubesc, intelegi ?

io-l iubesc pe G si basta...

nu l-am inselat io pe exu, care avea la bube-n cap, cata lana are oaia...de ce l-as insela pe ala care ma iubeste si ma vede a mai deosebita din toata lumea , ha ?

oi fii io mai freak, hi...hi...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 22:49
stai linistita - daca imi expun punctul de vedere nu inseamna ca ma cert!
da daca ai de gand sa ma bati eu...
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 22:50
buei!
da io ce ziceam 'nainte,ai?
ca fomeile si berbatii vad si simpt diferit,nu?
si ca calitatea nu e cantitati!
sa mai zic de exceptiile care intaresc (si altceva inafara de ) regula?!

haideti mai dragelor,da' ce? io ma cert?
preciouss
Postat pe 28 August 2009 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mincinos , tradator dar bun actor !! 76 De la: garbo_405684 14 Iulie 2017 00:55
Genereaza gelozia o stare de nesiguranta sau nu? 14 De la: tutankhamon 19 Octombrie 2009 01:25
ce parere aveti despre emigrare in canada ? 30 De la: garbo_489443 17 Mai 2018 11:03
Ajutor!!! 4 De la: Alecsx 28 Mai 2012 11:11
Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant. 166 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
Setari Cookie-uri