mai meritam sau nu .......

buna tuturor..... am o problema care ma framanta de cateva luni, daca o sa puteti sau o sa vreti sa-mi dati un sfat ar fi mininat.
in martie m-am despartit de prietenul meu cu care am avut o relatie de 2 ani (de aproximativ 6 luni ne certam cam des si a mai intervenit o despartire de 1 saptamana)de cand ne-am despartit nu reusesc sa ma linistesc caut pretexte sa-i aud vocea dar in acelasi timp am un sentiment de ura(nu e cuvantul potrivit dar nu gasesc altul acum) mai ales de cand am aflat ca m-a inselat cand am fost despartiti o saptamana (si nu va mai zic ca ne-am mai ales si cu o boala cu transmitere sexuala).cand am mers la doctor si a zis ca e boala cu trasmitere sexuala nu am vrut nici in ruptul capului sa cred ca m-a inselat (am dat vina pe toaletele publice etc). ce nu-mi iese din minte este cinismul cu care el m-a acuza pe mine ca l-as fi inselat (nu voi face asta niciodata;sper sa ma fereasca Dumnezeu de o fapta de genul asta.).
eu am aflat ca m-a inselat acum vreo 2 luni abia (el mi-a zis cand l-am intrebat). sunt constienta ca si eu am partea mea de vina in toata relatia asta (eu tineam posturile iar el intodeauna i-a reprosat chestia asta )- poate si eu l-am impins dar ma gandesc daca era vb de o sarcina de o boala ce ar fi facut nu ar fi fugit la alta?oki a facut-o in momentul cand eram certati dar trebuia in momentul cand ne-am hotarat sa reincepem relatia sa-mi zica sa fie cinstit. nu-i asa?

voi ce credeti pot sa trec peste toata lupta care se duce in sufletul meu? meritam sa mai incercam sa reconstrumim relatia sau se poate chestia asta?
multumesc anticipat si o sa va tin la curant


dalla17
Postat pe 1 Decembrie 2010 14:27
NU
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2010 14:30
scuze am uitat sa spun un lucru foate important in incercarea de a nu va plictisi cu povestioara: certurile au inceput in momentul cand i-am pomenit de nunta (el a zis sa mai asteptam motivand tot felul de prostii)
dalla17
Postat pe 1 Decembrie 2010 14:38
e tot NU...sunt enorm de multe evidente ca nu e ce trebuie...
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2010 14:47
stiu ca ai dreptate eu ma invinovatesc de anumite lucruri dar toate au fost dupa comportamentul lui (doar problema cu postul a fost de la inceput).ms mult o sa tin cont de parerea ta
dalla17
Postat pe 1 Decembrie 2010 15:14
eu zic sa privesti inainte, omeni se despart , dar trebuie sa inveti sa treci peste asta
narcysa
Postat pe 12 Decembrie 2010 06:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infidelitate pe internet 36 De la: Vidar 24 Iunie 2009 12:56
ajutatima 5 De la: garbo248890 12 Martie 2012 18:27
probleme 5 De la: giul1a 10 Iulie 2010 17:17
ma simt ca naiba:-( 28 De la: Luna_in_capricorn 29 Septembrie 2010 19:04
tradarea 89 De la: Melanie 4 Noiembrie 2009 18:05
Setari Cookie-uri