cum sa trec peste durere?

Cum sa trec peste durere?Cum sa redevin aceeasi persoana care eram ?
Dragelor,am nevoie de sfatul vostru.Simt ca sunt singura,singura si tot ce pot sa fac este decat sa sufar si poate sa provoc suferinta.de ce?pentru ca,dupa 13 ani de casnicie minunata,am descoperit ca de fapt nu e asa.
Pe scurt,am descoperit infidelitatile sotului,urate,vulgare si intamplate chiar sub nasul meu.In ultimele 4 luni am aflat de vreo 4 aventuri,dar punand multe lucruri cap la cap am descoperit ca au fost de fapt mult mai multe.
Reactia lui?Intai,ca nu sunt sanatoasa,ca trbuie sa merg la doctor,ca am devenit obsedata,etc.Apoi,incet dupa ce a inteles ca unele lucruri nu le mai poate nega,a recunoscut cate ceva,dar,''ce mare lucru s-a intamplat?''.Si,dupa toate astea,cine credeti ca sufera?Numai eu.El nu are nici o greata,are in continuare o atitudine de dispret fata de ceea ce-i spun ca simt(durere,tristete,o mare dezamagire),imi spune ca vorbesc din filme si ca joc teatru.In fine,dupa certuri si discutii in contradictoriu,am decis sa mergem mai departe(avem un copil de 12 ani...).Dar nu pot sa uit.Poate ca daca ar avea alta atitudine in afara de aceea ca totul e exact ca inainte...Ma acuza ca nu fac suficiente eforturi sa-l fac sa se schimbe.Poate ca are dreptate intr-un fel,dar credeti-ma ca nu mai pot.Sunt singura,indiferent ce as face,tot departe il simt.Uneori stau si ma intreb daca sunt suficient de puternica sa ma rup de aceasta durere,sa divortez.Dar atunci imi dau seama ca il iubesc si stiu ca vreau sa fiu cu el.Dar nu asa.VREAU SA FIE CA INAINTE.Sau cum credeam ca este...Daca il iubesc,de ce nu pot sa uit?De ce ii reprosez aproape zilnic?Ce sa fac?Cum sa fac?
Va rog,m-ar ajuta niste sfaturi....
garbo071563
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:38
arata ca nu-ti pasa si aranjeaza-te cosmetic si vestimentar, ca si cum ai avea cel putin 5 amanti.....si da-te lovita din cand in cand....."stai tu cu copilul?? ca am o intalnire importanta"....chit ca tu te duci la film in mall, de una singura....

a!!! si trage cat mai multi bani de la el, din care sa ii cumperi copilului ce are nevoie, sau pune-i intr-un cont, pe numele copilului, cu drept de retragere dupa 18 ani....numai cu tine tutore, sau cum se cheama, ca pustiul e inca minor....


cu alte cuvinte...fa-l pe el ca planga dupa tine...mananca-i elegant ficatii si zilele...ai sa vezi ca, usor, usor, ii va pasa...incetul cu incetul....si, poate, pana la urma, vei gasi tu pe cineva care sa te merite cu adevarat....
tutankhamon
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:49
De la: garbo071563, la data 2009-12-07 22:38:32Cum sa trec peste durere?Cum sa redevin aceeasi persoana care eram ?
Dragelor,am nevoie de sfatul vostru.Simt ca sunt singura,singura si tot ce pot sa fac este decat sa sufar si poate sa provoc suferinta.de ce?pentru ca,dupa 13 ani de casnicie minunata,am descoperit ca de fapt nu e asa.
Pe scurt,am descoperit infidelitatile sotului,urate,vulgare si intamplate chiar sub nasul meu.In ultimele 4 luni am aflat de vreo 4 aventuri,dar punand multe lucruri cap la cap am descoperit ca au fost de fapt mult mai multe.
Reactia lui?Intai,ca nu sunt sanatoasa,ca trbuie sa merg la doctor,ca am devenit obsedata,etc.Apoi,incet dupa ce a inteles ca unele lucruri nu le mai poate nega,a recunoscut cate ceva,dar,''ce mare lucru s-a intamplat?''.Si,dupa toate astea,cine credeti ca sufera?Numai eu.El nu are nici o greata,are in continuare o atitudine de dispret fata de ceea ce-i spun ca simt(durere,tristete,o mare dezamagire),imi spune ca vorbesc din filme si ca joc teatru.In fine,dupa certuri si discutii in contradictoriu,am decis sa mergem mai departe(avem un copil de 12 ani...).Dar nu pot sa uit.Poate ca daca ar avea alta atitudine in afara de aceea ca totul e exact ca inainte...Ma acuza ca nu fac suficiente eforturi sa-l fac sa se schimbe.Poate ca are dreptate intr-un fel,dar credeti-ma ca nu mai pot.Sunt singura,indiferent ce as face,tot departe il simt.Uneori stau si ma intreb daca sunt suficient de puternica sa ma rup de aceasta durere,sa divortez.Dar atunci imi dau seama ca il iubesc si stiu ca vreau sa fiu cu el.Dar nu asa.VREAU SA FIE CA INAINTE.Sau cum credeam ca este...Daca il iubesc,de ce nu pot sa uit?De ce ii reprosez aproape zilnic?Ce sa fac?Cum sa fac?
Va rog,m-ar ajuta niste sfaturi....
mai bine faceti o pauza sa vezi ce simti pt el....poate ca timpul vindeca cicatricile....Decat sa iti faci rau,,mai bine plaaca...Nu divorta dar zii ca vrei sa faceti o pauza,ca sa uiti...Daca el te iubeste se schimba singur...De ce trebuie sa il schimbi tu? Ce el nu are creier?
garbo027119
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:23
De la: garbo027119, la data 2009-12-07 23:23:27
De la: garbo071563, la data 2009-12-07 22:38:32Cum sa trec peste durere?Cum sa redevin aceeasi persoana care eram ?
Dragelor,am nevoie de sfatul vostru.Simt ca sunt singura,singura si tot ce pot sa fac este decat sa sufar si poate sa provoc suferinta.de ce?pentru ca,dupa 13 ani de casnicie minunata,am descoperit ca de fapt nu e asa.
Pe scurt,am descoperit infidelitatile sotului,urate,vulgare si intamplate chiar sub nasul meu.In ultimele 4 luni am aflat de vreo 4 aventuri,dar punand multe lucruri cap la cap am descoperit ca au fost de fapt mult mai multe.
Reactia lui?Intai,ca nu sunt sanatoasa,ca trbuie sa merg la doctor,ca am devenit obsedata,etc.Apoi,incet dupa ce a inteles ca unele lucruri nu le mai poate nega,a recunoscut cate ceva,dar,''ce mare lucru s-a intamplat?''.Si,dupa toate astea,cine credeti ca sufera?Numai eu.El nu are nici o greata,are in continuare o atitudine de dispret fata de ceea ce-i spun ca simt(durere,tristete,o mare dezamagire),imi spune ca vorbesc din filme si ca joc teatru.In fine,dupa certuri si discutii in contradictoriu,am decis sa mergem mai departe(avem un copil de 12 ani...).Dar nu pot sa uit.Poate ca daca ar avea alta atitudine in afara de aceea ca totul e exact ca inainte...Ma acuza ca nu fac suficiente eforturi sa-l fac sa se schimbe.Poate ca are dreptate intr-un fel,dar credeti-ma ca nu mai pot.Sunt singura,indiferent ce as face,tot departe il simt.Uneori stau si ma intreb daca sunt suficient de puternica sa ma rup de aceasta durere,sa divortez.Dar atunci imi dau seama ca il iubesc si stiu ca vreau sa fiu cu el.Dar nu asa.VREAU SA FIE CA INAINTE.Sau cum credeam ca este...Daca il iubesc,de ce nu pot sa uit?De ce ii reprosez aproape zilnic?Ce sa fac?Cum sa fac?
Va rog,m-ar ajuta niste sfaturi....
mai bine faceti o pauza sa vezi ce simti pt el....poate ca timpul vindeca cicatricile....Decat sa iti faci rau,,mai bine pleaca...Nu divorta dar zii ca vrei sa faceti o pauza,ca sa uiti...Daca el te iubeste se schimba singur...De ce trebuie sa il schimbi tu? Ce el nu are creier?
Si spune-i ca sa se schimbe el....CA cu cat va certati,cu cat trece iubirea....Faceti o pauza,sa mai uitati....Si urmareste-l sa vezi s-a schimbat,sau tot vagabont ii..Si te impaci cu el,,daca reusesti sa uiti,,,dar fara sa te incurci cu alti barbati...
garbo027119
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:25
De la: garbo071563, la data 2009-12-07 22:38:32Dar atunci imi dau seama ca il iubesc si stiu ca vreau sa fiu cu el.Dar nu asa.VREAU SA FIE CA INAINTE.Sau cum credeam ca este...Daca il iubesc,de ce nu pot sa uit?De ce ii reprosez aproape zilnic?Ce sa fac?Cum sa fac?
Va rog,m-ar ajuta niste sfaturi....


te inteleg asa de bine. Dar stii care este uneori problema cu sentimentul "vreau sa fie ca inainte"? "Inainte" era doar inainte sa deschizi ochii si sa vezi lucrurile asa cum sint. Si sa il vezi pe el asa cum e. N-au existat niciodata - nici acel om, nici acea relatie... A fost un vis.

Negarea si agresivitatea sint forme defensive, la barbati. Nu stiu si nici nu pot sa se manifeste altfel, multi dintre ei. Le e imposibil sa admita ca au gresit pentru ca le-ar distruge grandomania propriei persoane - si, de fapt, asta este toata lumea lor. Pe asta se sprijina cind calca.
Nu mai incerca sa il "umanizezi", daca se incadreaza in tipologia asta. Si chiar daca incerci - indepartind pe rind toate pretextele sforaitoare - s-ar putea sa descoperi ca dedesubt nu e nimic.
Accepta-l si iubeste-l asa cum e... sau lasa-l.
Numai tu poti sa alegi. Nu exista o cale buna.


quasaria
Postat pe 8 Decembrie 2009 02:07
Multumesc tuturor pentru mesaje.
Eu sunt cam la fel :dezamagita,ranita si mai ales singura.
Stiu ca nu e bine dar ....nu am puterea sa trec peste,sa caut drumul bun. Pentru ca,in toate discutiile pe care incerc sa le initiez,el e victima si eu...o proasta.Si uneori chiar ca-i dau dreptate.Sufar ca o proasta,plang si sunt in punctul de a claca psihic.Credeti ca e asa o crima ,sa-ti pui sentimentele pe tava,sa exprimi ceea ce simti,sa lupti sa salvezi casnicia?Poate ca da,atunci cand auzi numai:nu ma intereseaza,faci ce vrei,eu nu ma schimb niciodata.Daca ar fi trebuit sa dau sfaturi cuiva ,i-as fi zis sa inceteze cu suferinta pentru ca nu merita.Dar mie nu pot sa-mi spun asta .Poate daca n-o sa-l mai iubesc...
garbo071563
Postat pe 9 Decembrie 2009 20:55
cand un om isi bate joc de tine la modul asta inseamna ca te iubeste?
Helen29
Postat pe 9 Decembrie 2009 20:59
563, tu ce iubesti, ce admiri la el, concret?
garbo_C
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:01
De la: garbo071563, la data 2009-12-09 20:55:47Multumesc tuturor pentru mesaje.
Eu sunt cam la fel :dezamagita,ranita si mai ales singura.
Stiu ca nu e bine dar ....nu am puterea sa trec peste,sa caut drumul bun. Pentru ca,in toate discutiile pe care incerc sa le initiez,el e victima si eu...o proasta.Si uneori chiar ca-i dau dreptate.Sufar ca o proasta,plang si sunt in punctul de a claca psihic.Credeti ca e asa o crima ,sa-ti pui sentimentele pe tava,sa exprimi ceea ce simti,sa lupti sa salvezi casnicia?Poate ca da,atunci cand auzi numai:nu ma intereseaza,faci ce vrei,eu nu ma schimb niciodata.Daca ar fi trebuit sa dau sfaturi cuiva ,i-as fi zis sa inceteze cu suferinta pentru ca nu merita.Dar mie nu pot sa-mi spun asta .Poate daca n-o sa-l mai iubesc...


163, din ceea ce ai scris iubesti un om care nu-ti acorda nici cea mai mica atentie, aici ai cam doua variante ..fie ramai in continuare cu el incercand sa-i atragi atentia...sa-l pui pe jar sa spunem cu mici chestii, fie realizezi ca omul nu te merita ( ceea ce este evident din ce scrii aici) si pleci cat mai repede de langa el .Cert este ca nu merita sa suferi pentru cineva care nu-si respecta sotia, nu repsecta ceea ce simte, gandeste , crede.Cineva cate te jigneste/raneste fie verbal , fie prin comportament si atitudine nu-si are locul langa tine, ramanad langa el nu faci decat sa continui suferinta.Omul este un egocentric,nu trebuie nicio clipa sa privesti spre el cu regret , nu ai de ce.Nu incerca sa salvezi ceva ce poate nu a existat nicicand , un om care se poarta in acest fel e clar ca nu a fost niciodata cu adevarat alaturi de inima ta, a fost un ,,actor pe o scena" ..s-a plictisit de rol sau nu i-a mai picat bine si a redevenit el ..ala de dinainte de povestea de dragoste, el asa a fost mereu , doar ca tu l-ai vazut altfel prin prisma a ceea ce simteai si simti in continuare pentru el, fii ma cerebrala, judeca cu mintea si nu cu inima. Nu te lasa angrenata in suferinta asta cu un specimen ca el , e de doi lei( egocentric, jigneste, minte , insala..e alunecos ..ce vrei mai rau?) Nu-ti pune sentimentele pe tava, el ia chestia asta ca fiind facila si stie ca are oricand ,,acces" la inima ta..nu-i da satisfactia asta ! SUCCES!
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:15
stii ca ai dreptate,Helen?Nu mi-a mai spus "te iubesc"de ...nu stiu cand.Imi cere mie sa i-o spun din cand in cand(de fapt imi cerea).
Dar ideea era ca eu il iubesc si ca as vrea sa merg mai departe....
garbo071563
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:15
563...chiar imi doresc sa citesti cu mare atntie ceea ce am postat aici...si sa incerci sa nu suferi atat de mult.
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:16
De la: garbo071563, la data 2009-12-09 21:15:56stii ca ai dreptate,Helen?Nu mi-a mai spus "te iubesc"de ...nu stiu cand.Imi cere mie sa i-o spun din cand in cand(de fapt imi cerea).
Dar ideea era ca eu il iubesc si ca as vrea sa merg mai departe....

eu cred ca nu am citit bine,sa inteleg ca nu conteaza daca el te mai iubeste sau nu?
Helen29
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:23
Draga reyya.Stiu ca in mare masura ai dreptate,dar vezi tu,nu-i asa simplu.Nu poti sa te ''scuturi'' frumos de orice sentiment si sa mergi mai deperte.Daca eu n-as fi descoperit ca ma inseala totul ar fi fost frumos.Pentru ca inainte nu ma jignea,nu era indiferent,aveam micile noastre tabieturi,draganele,sicanari...
Eram o familie.Abia dupa ce totul a iesit la iveala,el a devenit asa cum vi l-am descris.Stiu ca totul era o minciuna,dar spune-mi si mie cum de se purta frumos cu mine cand facea ce facea? ce inseamna asta?L-am intrebat pe el si mi-a spus ca nu are legatura cu noi si cu familia noastra.Atat.
Situatia se mai complica si cu faptul ca lucram impreuna(de fapt conducem propria noastra firma)si trbuie sa recunosc ca ma gandesc ce as putea sa fac dupa...?mai ales in conditiile economice din zilele noastre.
garbo071563
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:33
Ramane doar aspectul privind dualitatea lui...e frustrant sa afli asta , asa este...in acest caz...ce sa-ti spun..fii mai detasata, incearca sa-ti faci viata ta cu tabieturile tale, cu placerile tale pana la rezolvarea,,avariilor" emotionale.. daca insisti alaturi de el.
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:39
De la: garbo071563, la data 2009-12-09 21:15:56stii ca ai dreptate,Helen?Nu mi-a mai spus "te iubesc"de ...nu stiu cand.Imi cere mie sa i-o spun din cand in cand(de fapt imi cerea).
Dar ideea era ca eu il iubesc si ca as vrea sa merg mai departe....
Draga toti barbatii inseala...Anturajul este de vina...Greu gasesti barbat intreg la cap....toti inseala,,mai sunt si exceptiii.Dar sunt putin,acei barbati inteligenti familisti,care isi respecta familia....Eu zic sa face-ti o pauza,,,si da va impacati,stai cu ochii pe el ca pe butelie....
garbo027119
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:40
De la: garbo027119, la data 2009-12-09 21:40:13
De la: garbo071563, la data 2009-12-09 21:15:56stii ca ai dreptate,Helen?Nu mi-a mai spus "te iubesc"de ...nu stiu cand.Imi cere mie sa i-o spun din cand in cand(de fapt imi cerea).
Dar ideea era ca eu il iubesc si ca as vrea sa merg mai departe....
Draga toti barbatii inseala...Anturajul este de vina...Greu gasesti barbat intreg la cap....toti inseala,,mai sunt si exceptiii.Dar sunt putin,acei barbati inteligenti familisti,care isi respecta familia....Eu zic sa face-ti o pauza,,,si daca va impacati,stai cu ochii pe el ca pe butelie....
garbo027119
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:40
De la: garbo071563, la data 2009-12-07 22:38:32Cum sa trec peste durere?Cum sa redevin aceeasi persoana care eram ?
Dragelor,am nevoie de sfatul vostru.Simt ca sunt singura,singura si tot ce pot sa fac este decat sa sufar si poate sa provoc suferinta.de ce?pentru ca,dupa 13 ani de casnicie minunata,am descoperit ca de fapt nu e asa.
Pe scurt,am descoperit infidelitatile sotului,urate,vulgare si intamplate chiar sub nasul meu.In ultimele 4 luni am aflat de vreo 4 aventuri,dar punand multe lucruri cap la cap am descoperit ca au fost de fapt mult mai multe.
Reactia lui?Intai,ca nu sunt sanatoasa,ca trbuie sa merg la doctor,ca am devenit obsedata,etc.Apoi,incet dupa ce a inteles ca unele lucruri nu le mai poate nega,a recunoscut cate ceva,dar,''ce mare lucru s-a intamplat?''.Si,dupa toate astea,cine credeti ca sufera?Numai eu.El nu are nici o greata,are in continuare o atitudine de dispret fata de ceea ce-i spun ca simt(durere,tristete,o mare dezamagire),imi spune ca vorbesc din filme si ca joc teatru.In fine,dupa certuri si discutii in contradictoriu,am decis sa mergem mai departe(avem un copil de 12 ani...).Dar nu pot sa uit.Poate ca daca ar avea alta atitudine in afara de aceea ca totul e exact ca inainte...Ma acuza ca nu fac suficiente eforturi sa-l fac sa se schimbe.Poate ca are dreptate intr-un fel,dar credeti-ma ca nu mai pot.Sunt singura,indiferent ce as face,tot departe il simt.Uneori stau si ma intreb daca sunt suficient de puternica sa ma rup de aceasta durere,sa divortez.Dar atunci imi dau seama ca il iubesc si stiu ca vreau sa fiu cu el.Dar nu asa.VREAU SA FIE CA INAINTE.Sau cum credeam ca este...Daca il iubesc,de ce nu pot sa uit?De ce ii reprosez aproape zilnic?Ce sa fac?Cum sa fac?
Va rog,m-ar ajuta niste sfaturi....
Daca face-ti o pauza,timpul vindeca ranile.....
garbo027119
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:41
Ba conteaza,Helen.Eu doar va ceream sfatul si ajutorul.
Pentru ca atunci cand nu ai cu cine discuta e cumplit.
De fapt,cred ca asta doare cel mai tare:sa constati ca cel pe care il iubesti nu te mai iubeste.Dar trebuie sa renunt?Oare nu trbuie sa incerc totul pentru a-mi recastiga familia?Copilul sufera cumplit daca simte ca ne certam si asta ma face sa ma simt vinovata.Isi iubeste tatal si tatal lui il iubeste pe el.E firesc.
Eu pot sa trec si pe locul 2,dupa copil,dar nu pot accepta sa fiu pe locul 2, dupa amante.
garbo071563
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:42
mda...

"Nu are legatura cu noi sau cu familia noastra"...
Tipic. Adica ceva de genul "Mami, nu e nimic acolo, eu doar pe tine te iubesc..."
Ca daca ar fi iubit pe alta, ar fi plecat deja si tu nu iti mai puneai problemele astea.
Ceea ce faci tu acum se cheama "umilirea sinelui". Ma rog, nu e un termen din vreo specialitate sau teorie. Ceva cam asa: ma pun in genunchi, doar sa fie "ca inainte"... Dar "ca inainte" asta, pentru tine nu inseamna decat revenirea la situatia anterioara in care el calca pe alaturi iar tu nu stiai nimic.

Chiar, as fi curios si eu ce raspuns ai pentru intrebarea Cellestei. Chiar daca pe undeva, la final, ai scapat ca marea angoasa a ta se refera la viitorul din punct de vedere material.
Administrati o firma impreuna. Ei, si? Numeste un alt administrator in locul tau.

Pana atunci insa incearca altceva: pune-te la punct. Mergi la coafor. Incearca un fitness, o sauna... Ia-ti haine noi. Iesi.
Iesi in oras am vrut sa spun. Du-te mai ales cand este el acasa. Si ai grija sa lipsesti cateva ore, asa cum ti-a zis Tuth, chiar daca in rastimpul asta nu faci nimic altceva decat sa te uiti pe pereti. Sau pe garduri ori afise...

Fa-o cat mai des cu putinta, iar in week end ia-ti si copilul cu tine la plimbare.
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:44
De la: Celleste, la data 2009-12-09 21:01:11563, tu ce iubesti, ce admiri la el, concret?
garbo071563
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:46
De la: garbo071563, la data 2009-12-09 21:42:31Ba conteaza,Helen.Eu doar va ceream sfatul si ajutorul.
Pentru ca atunci cand nu ai cu cine discuta e cumplit.
De fapt,cred ca asta doare cel mai tare:sa constati ca cel pe care il iubesti nu te mai iubeste.Dar trebuie sa renunt?Oare nu trbuie sa incerc totul pentru a-mi recastiga familia?Copilul sufera cumplit daca simte ca ne certam si asta ma face sa ma simt vinovata.Isi iubeste tatal si tatal lui il iubeste pe el.E firesc.
Eu pot sa trec si pe locul 2,dupa copil,dar nu pot accepta sa fiu pe locul 2, dupa amante.
Draga toti barbatii inseala...Anturajul este de vina...Greu gasesti barbat intreg la cap...in ziua de azi...fugi de dracul,dai de un drac si mai mare,.toti inseala,,mai sunt si exceptiii.Dar sunt putin,acei barbati inteligenti familisti,care isi respecta familia....Eu zic sa face-ti o pauza,,,si daca va impacati,stai cu ochii pe el ca pe butelie....Face-ti o pauza,,pt ca timpul videca ranile...Te mai calmezi si tu si copilul...Decat ca relatia voastra sa se inrautateasca mai rau,,,mai bine face-ti o pauza...Eu asa as face,,,daca as trece prin o perioada mai grea....Asa ma mai linistesc si eu...
garbo027119
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:46
da 119 , ,,statul cu ochii pe el ca pe butelie" e o solutie ,,minunata" Oamenii mai au si altceva de facut , spre exemplu ...sa-si ocupe vremea cu lucruri frumoase si care le fac viata mai frumoasa...sa stai cu ochii pe un barbat ca te insala..asta e o solutie deplorabila, scuza-ma ..daca o face nu se respecta pe el in primul rand ..si apoi nu ma respecta pe mine, si oricum odata facand-o afli cu cine ai de-a face :-)
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:46
asa...stai sa vad daca am inteles bine...ai descoperit ca te inseala, si inca il mai iubesti

si vrei sa fie ca inainte, cand nu stiai nimic
si te mai simti si vinovata ca va certati si sufera copilul

bon...poate ar trebui sa te intrebi ce astepti tu de la casnicia voastra si daca sperantele tale de mai bine nu sunt un pic nerealiste
Anouk
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:47
De la: reyya, la data 2009-12-09 21:46:21da 119 , ,,statul cu ochii pe el ca pe butelie" e o solutie ,,minunata" Oamenii mai au si altceva de facut , spre exemplu ...sa-si ocupe vremea cu lucruri frumoase si care le fac viata mai frumoasa...sa stai cu ochii pe un barbat ca te insala..asta e o solutie deplorabila, scuza-ma ..daca o face nu se respecta pe el in primul rand ..si apoi nu ma respecta pe mine, si oricum odata facand-o afli cu cine ai de-a face :-)
Poate si ea este vinovata ca i-a permis...Scuza-ma eu am o cunostinta,care barbatasu a fost un vagabont...Dar cunostinta asta a mea,,nu este toleranta sa isi lase barbatul la bere,cu alti barbati...Pt ca acolo isi face relatii,cunostinte si ceilalti barbati te atrag doar la rele..Pt ca oamenii sunt rai....Mai ales daca barbatasu merge zilnic cu prietenii,,cu atata ii mai rau,,pt ca asa isi face multe cunostinte...
garbo027119
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:51
A fost dual tot timpul. A jucat doua roluri. A pozat intr-unul, la modul socialmente acceptabil si acum si-a dat masca de pe fatza.

Daca nu te intaresti, nu realizezi ca si acum incearca sa te manipuleze incercand sa-ti inoculeze o vinovatie inchipuita, facandu-te sa crezi ca tu esti vinovata pentu ce a facut el, nu te vad bine.
Daca vrea sa se schimbe el trebuie sa o faca , nu tu trebuie sa o faci tu pentru el. Asta e manipulare pe fata.
Ai dreptul sa te simti ranita, si sa ti se respecte sentimentele. Nu sa accepti filosofie de 2 lei, de courvar depasit de situatie.

Al meu a facut la fel. Dupa ce s-a revelat cine era, cand s-a aflat tot, n-a avut nici un gretz in a fi marlan si magar. Si inainte se dadea lebada. Acum nu trebuia sa mai mimeze.
Fii tare fata. Daca nu te face fericita, uita-l, chiar scrasnind din dinti. Traieste in prezent, nu din amintirea vremurilor de mult apuse.

Nu alerga tu dupa ce-a plecat de bunavoie. Sunt barbati garla.
Tinkerbell_
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:51
Daca la barbat ii dai prea multa libertate,normal ca te inseala...Pt ca barbatii sunt rai de musca...pt ca asa au fost educati....Ca barbatii au voie sa faca orice,,ca ei nu vin cu burta la gura...Si stii tu,cand pisica nu ii acasa,soarecele joaca pe masa...Pisica fiind femeia si soarecele fiind barbatul...
garbo027119
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:53
De la: garbo027119, la data 2009-12-09 21:51:02
De la: reyya, la data 2009-12-09 21:46:21da 119 , ,,statul cu ochii pe el ca pe butelie" e o solutie ,,minunata" Oamenii mai au si altceva de facut , spre exemplu ...sa-si ocupe vremea cu lucruri frumoase si care le fac viata mai frumoasa...sa stai cu ochii pe un barbat ca te insala..asta e o solutie deplorabila, scuza-ma ..daca o face nu se respecta pe el in primul rand ..si apoi nu ma respecta pe mine, si oricum odata facand-o afli cu cine ai de-a face :-)
Poate si ea este vinovata ca i-a permis...Scuza-ma eu am o cunostinta,care barbatasu a fost un vagabont...Dar cunostinta asta a mea,,nu este toleranta sa isi lase barbatul la bere,cu alti barbati...Pt ca acolo isi face relatii,cunostinte si ceilalti barbati te atrag doar la rele..Pt ca oamenii sunt rai....Mai ales daca barbatasu merge zilnic cu prietenii,,cu atata ii mai rau,,pt ca asa isi face multe cunostinte...
Daca la barbat ii dai prea multa libertate,normal ca te inseala...Pt ca barbatii sunt rai de musca...pt ca asa au fost educati....Ca barbatii au voie sa faca orice,,ca ei nu vin cu burta la gura...Si stii tu,cand pisica nu ii acasa,soarecele joaca pe masa...Pisica fiind femeia si soarecele fiind barbatul...
garbo027119
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:53
119, zat!
Tinkerbell_
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:55
Celleste.
Ce iubesc la el?Nu vreau sa par deplasata,dat fiind contextul actual,dar cand iubesti, nu prea ai ce sa punctezi concret.Asa,la intamplare,fara o ordine anume,iubesc ......La dracu' , cred ca e mai greu decat credeam.Pentru ca tot ce as fi insirat pana acum cateva luni drept raspuns la aceasta intrebare,scum nu mai e la fel.Esti foarte tare,Celleste!Chiar m-ai facut sa zambesc putin.
garbo071563
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:55
Cunostiinta asta a mea,,fiind o femeie castorita,barbatasu avea un prieten necasatorit care il tot tragea la bere...Apai femeia asta s-a luptat sa ii despart,pe astia 2..prieteni barbati..Pt ca barbatasu ii barbat insurat,nu poate sa umble breambura....Ca asa isi face multe relaii,se obisnuieste si nu ii bine....Ca daca nu se lupta sa ii desparta,,,poate se despartea ea de barbatasu....Ca sigur celalat barbat il atragea la rele...
garbo027119
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor!!! 4 De la: Alecsx 28 Mai 2012 11:11
infidelitate??? 131 De la: marinbosse 30 Ianuarie 2010 03:26
Cat de mult poate sa minta o femeie pe cel cu care este? 15 De la: O_K 12 Iulie 2011 15:00
am inima impartita 21 De la: catalin1405 8 Aprilie 2012 11:31
A CRESCUT SEPTELUL 1 De la: garbo270271 19 Martie 2012 01:19
Setari Cookie-uri