Teama relatiei la distanta

Daca te-ar iubi, ar face tot posibilul sa fie alaturi de tine!
O iubire nu poate sa reziste la infinit LA DISTANTA!!!
Ori DA ori NU? Si dragoste cu forta NU SE POATE!
Parerea mea : GASESTE UN OM , CARE SA TE IUBEASCA CU ADEVARAT!
Nu cere iubire cuiva caruia poate nu-i pasa de tine!
Dragostea la distanta nu dureaza, daca nu ai contact direct cu persoana respectiva!
Pierzi timp pretios, timp pe care poti sa-l oferi unei persoane care intradevar te merita! Clipele trec si te vei trezi odata la realitate, cand va fi poate prea tarziu!
Astept un comentariu al tau pe adresa : cris_andi13@yahoo.com
Sa ai parte de cineva care cu adevarat te merita!
Toate cele bune!
KRISS13
Postat pe 5 August 2009 09:24
Nu te iubeste!
Se vede clar ca vrea sa fie liber omul!
Tu il iubesti atat de mult incat nu mai vezi ce se-ntampla in jurul tau! E pacat de tine, fato!Cauta un om care sa fie disperat de iubire dupa tine! Daca esti fata isteata si stii sa te-nvarti...poti gasi omul care te poate iubi cu-adevarat..,dar trebuie sa vrei sa-l cauti...sa-l descoperi, unde e...,nu sa cersesti iubirea unui idiot care dupa ce ca are o situatie vai!vai! mai face si figuri cu tine..., treaba ta! e pielea ta in joc! tu vei suferi!
TERMINA ODATA CU OMUL ACESTA CA NU TE IUBESTE! DOAR TE FOLOSESTE!CAUTA UN OM CU SUFLET! SUNT DESTUI IN LUMEA ASTA! SI MAI APROAPE DE TINE!
Eu mi-am gasit iubirea si stiu cum e...radiezi de fericire..ai o sclipire pe chip..
NU PIERDE TIMP! Am pierdut si eu destul timp cu unul...tot asa..vreo 6 ani, de care imi pare rau, ca puteam sa-l las de mult , dar il iubeam ca disperata..dar am deschis ochii la timp!
Acum sunt fericita cu altcineva...si mi-e mult mai bine!
Sper sa-mi asculti sfatul! Trebuie in primul rand sa-ti fie tie bine!Nu lui!Tu trebuie sa ai prioritate!
Astept comentariul tau pe adresa: cris_andi13@yahoo.com

Toate cele bune!
KRISS13
Postat pe 5 August 2009 09:47
Femeie, mai lasa incolo gramatica ca nu ti-a cerut parerea despre virgule si semne de punctuatie, mititica isi spunea necazul si graiul ei e dulce ca mierea. Mai ia si tu o lingurita de miere pe stomacul gol dimineata ca face bine la ficat si la digestie.. Te rog eu mult si foarte frumos sa ii dai un sfat din putul "gandirii" daca tot scrii pe tema asta. Multam fain!
cristina_claudia
Postat pe 5 August 2009 10:05
draga bebemigo imi scriu si eu o parere poate te mai ajuta cu ceva.. apropos de faptul ca va tot intalniti si ca el si-a gasit de munca fix unde lucrezi tu si este aproape dar departe in simtiri s-ar putea sa fie vreo prietenie karmica "adicatelea" sa va tot intalniti ca sa va rezolvati vreo problemuta. Mi se pare mie ca trebuie sa vorbiti f serios , sa va clarificati situatia. Nu uita ca ceea ce iti doresti s-ar putea sa se intample si daca nu crezi judeca tu singurica , l-ai vrut aproape si iata-l dar este acelasi strain mister... Nu subestima forta mintii. As zice sa iti construiesti viata dupa alte principii nu in jurul unui barbat. Te rog sa faci un exercitiu ,uita-te in oglinda si rosteste cu voce tare "tu esti puternica". Fa acest exercitiu seara inainte de culcare, ultima miscare pe care sa o faci sa fie inspre perna , fara alte ganduri.Ai sa vezi tu schimbare. Tema asta sa ti-o faci pana la implinire si dupa ce ai reusit mai cauta si altele dar pe rand , cate una si nu doua deodata pana la implinire. Succes si fruntita sus si daca te intimideaza baiatul nu il mai privi in ochi ci intre sprancene , el va crede ca te uiti la el chiar gingas, ia sa vezi tu ce o sa se mai intample cu tine. Cu tot dragul, cristina
cristina_claudia
Postat pe 5 August 2009 10:38
Si inca cum te poti baza! Mai mult decat pe una reala, de langa tine. Iti spun din experienta, nu din vorbe. Sunt cu cineva intr-o rel la distanta de 1 an si 8 luni si ne merge f bine. Bafta si tie!
garbo280271
Postat pe 29 Septembrie 2009 08:16
si eu am inceput cu o relatie la distanta de 600 km...acum suntem impreuna dupa 9 luni de zile in care e a parcurs aceasta distanta si iubirea noastra pe zi ce trece e tot mai mare...acum ne-am mutat impreuna...tot ce conteaza este increderea si comunicarea...ai incredere in tine
cvera
Postat pe 9 Octombrie 2009 01:32
mai si eu miam inceput relatia tot la distanta.......pe mess dupa ceva timp la telefon.......s asa am inceput sa tinem foarte mult unul la celalalt..
ne-am vazut dupa 8 luni de zile s pot sa spun k nu ma asteptam sa facem 2 ani de zile d cand suntem impreuna
ceea ce nu sfatuiesc nicio fata sa faca este sa incerce o relatie la distanta ptr ca cu timpul o sa vreti sa petrceti din ce in ce mai mult timp impreuna s nu aveti cum
s pe deasupra trb sa ai si o foarte mare incecredere in acea pres
ingerash
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:42
Scuza-ma daca sunt mai radicala. O relatie la distanta este o minciuna. O spun din proprie experienta. Ganduri, netul care este ca o boala, apare lipsa de incredere obligatoriu. Exista o vorba "Ochii care nu se vad, se uita" tine cont de ea si da dovada de maturitate.
Mai vorbim.
MihaelaMi
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:17
De la: KRISS13, la data 2009-08-05 09:24:14Daca te-ar iubi, ar face tot posibilul sa fie alaturi de tine!
O iubire nu poate sa reziste la infinit LA DISTANTA!!!
Ori DA ori NU? Si dragoste cu forta NU SE POATE!
Parerea mea : GASESTE UN OM , CARE SA TE IUBEASCA CU ADEVARAT!
Nu cere iubire cuiva caruia poate nu-i pasa de tine!
Dragostea la distanta nu dureaza, daca nu ai contact direct cu persoana respectiva!
Pierzi timp pretios, timp pe care poti sa-l oferi unei persoane care intradevar te merita! Clipele trec si te vei trezi odata la realitate, cand va fi poate prea tarziu!
Astept un comentariu al tau pe adresa : cris_andi13@yahoo.com
Sa ai parte de cineva care cu adevarat te merita!
Toate cele bune!


Intelept raspuns, omul care te iubeste cu adevarat este langa tine.
Eu am sperat aproape 3 ani. Stii unde este problema cu adevarat? Timpul nu a fost de partea mea. Si cei trei ani s-au consumat in minciuna si tradare. Asa ca realitatea unei relatii la distanta este din fasa esuata.
Mai vorbim.
MihaelaMi
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:20
in primul rand nu te poti agata cu dintii de un barbat sau de o relatie.
am vazut ca ai scris ulterior ca v-ati despartit.
o sa ai pe atcineva, nu proceda la fel.....da-i spatiu........barbatii au nevoie de independenta si fara sa dea socoteala la tot ce face, iar femeia vrea control mereu asupra oricarei situatii si prefera viata in familie.
O grija exagerata cu un barbat nu iti va aduce decat rau si reprosuri, plansete........ai grija de tine, ai incredere in tine si tine minte ca nu stii niciodata ce iti aduce ziua de maine...fii realista.
.................................................
www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=0&art=9
exposhop
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:35
:) si eu am o relatie la distanta ..:) de un an si 4 luni ..si ne intelegem super:) ..ne mai `ciondanim` pe net si f putin la tel..da cand suntem unu langa celalalt ..nu ne mai saturam:p..el are incredere in mine si eu in el :) ..
Maruletz
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:09
aiureli! ce e aia dragoste vesnica? de prezervativ ai auzit? tu acolo, el aici... ce aveti centura de castitate, sau vi se pare ca aveti monopol unul asupra celuilat? cu o gura de coniac si o lamaie si esti ca noua, el ridica palaria si e fresh... numai sa acioperiti oala si sa nu dati pe foc de gelozie... restul poate fi o poveste intre voi... crezi cumva ca esti singura in aceasta situatie? prietenul meu e medic ginecolog si e in celalt capat al tarii... ce-ar insemna sa imi fac griji? lucrezi cu miere si nu te lingi putin... aiurea... chiar daca ar jura si nu l-as crede, important e sa stie sa se fereasca... lasa lesa mai lunga ca e mai bine. cine a spus ca pe un barbat trebuie sa il ti ca pe un caine, sa ii dai sa manance de 3 ori pe zi, sa ii dai sa bea cand are nevoie sa o faci si cu el, dar seara sa ii dai drumu din lesa sa se duca, nu a avut idee rea. vine unde are libertate zice el si fuge pare-se in mintea lui de acolo de unde se simte ingradit... asa ca frau liber doamnelor si va ling si pantofii. atrageti-i pe barbati nu ii indepartati: fiti doamne in societate, bucatarese in bucatarie, iar in pat... eheee zburdati si nu ii dati timp sa respire... fiti ca doamenele pe care sunteti atat de geloase la o adica, vezi doamne mi-lll fura!!! dar tu ce ai facut pentru a nu ti-l fura? l-ai asteptat cu matura dupa usa cand a intarziat de doua ori cu baietii, l-ai sufocat cu sms si telefoane cand avea voia mai putin, cand a ajuns acasa te-a gasit memachiata, nearanjata, intr-o gheata si un papuc si mirosindu-ti mainile a ceapa de la sarmale, in pat cand voia si omul ceva ai avut o migrena... si atunci bietul animalut nu e normal sa caute dragoste si intelegere in alta parte daca acasa nu gaseste? ofera si iti va fi dat inzecit... daca nu plangi in pumni te lasa si se duce spre zari mai hot. sa auzim de bine si toti barbatii sa isi gaseasca jumatatea ce buna.
mitzura
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:52
De la: bebemigo, la data 2009-05-04 19:08:23Va rog sa ma ajutati cu un sfat am o relatie la distanta de 2 luni de zile si pe zi ce trece tot mai greu imi este si numai stiu ce sa fac am o baniuala ca numai vrea sa fie cu mine si la telfon imi zice ca nu vrea sa nde despartim ,dar de asta sta pe net sa vb cu altele va rog sa ma ajutati.Stam in orase diferite si nu ne-am vazut de 2 luni de zile,multumesc
hai sati zic ceva eu cu iubtul meu de 4 luni si ceva numai am vazut eu sunt in buc el este in italia in decembrie trebuie sa vina ma mintit ca vine mai repede crezand ca o sa imi fie mie mai bn mia jurat dragoste eterna urmeaza sa ma casatoresc cu el dak aveti incredere unul in celalant si va iubiti o sa va si vedeti bafta
NaDYA059812
Postat pe 20 Noiembrie 2009 23:22
up si tu
pik_nik
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:45
iote-o, bre! noi ne chinuim s-o invatam sinuciderea eficienta si ea se da pe toapice si zburda de n-ai treaba!
ready_vivus
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:49
deci..o minteste cu nerusinare si ea tot se marita ??

FEMEIEEE...LASA-L !!!

merge ? ..merge
melanie
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:13
Aia e tare,,mi-a jurat dragoste eterna"...
reyya
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:18
reyya, "pur tujur " d-ala
melanie
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:20
Mel, nu se marita, se sinucide... ba nu, se marita... stai asa, iar s-a razgandit: se sinucide!
ba nu ...

ala, ala
ready_vivus
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:20
N-avem noi norocul sa se hotarasca...
anakin
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:22
doi iepuri dintr/o lovitura
are o tentativa de suicid esuata,casatorindu/se
elodia
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SA SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ? 26 De la: Kamitzu15 26 Ianuarie 2011 21:19
De ce ne iubim partenerii ?! 199 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
NEMULTUMIRE ! 44 De la: bya-bya 21 Septembrie 2013 15:05
relatia la distanta 13 De la: pik_nik 3 August 2009 12:06
"Arta impacarii" 0 De la: 16 Februarie 2010 03:46
Setari Cookie-uri