Ganduri frumoase/pure/sincere

Un prieten bun/adevarat este asemeni confesorului-caruia sa i te poti destainui.Un prieten bun te asculta mereu.Lui ii poti destainui atat bucuria care iti lumineaza chipul si sufletul,cat si tristetea apasatoare din suflet.Un prieten bun nu te alunga,nu rade de tine niciodata.Daca ai gresit fata de el,atunci acesta te iarta.
autumn
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:30
si despre ce ar trebuii sa discutam acu'!?
garbo000505
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:24
Despre prietenii nostri imaginari.
Micass
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:13
despre pretenii de pe garbo
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:15
Vreti sa spuneti ca daca gresesc fata de voi ma iertati?
Micass
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:17
pai sigur ca da...ca fiecare mai colectionam scurt-circuite...ce pana mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:21
Si pot chiar sa va destainui atat bucuria care imi lumineaza chipul si sufletul,cat si tristetea apasatoare din suflet? Nu ma veti alunga? Nu veti rade de mine?
Micass
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:31
ia toarna tot aici!
garbo000505
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:58
micass...baga fetita...cu incredere...ca noi suntem baieti de baieti si nu radem
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:15
Stiu eu ca de fapt radeti pe ascuns in fata tastaturii.
Micass
Postat pe 10 Aprilie 2009 06:34
Promitem sa radem in gand, nici n-o sa simti..
Bre..ce te sculasi asa devreme?

Dar lasand gluma la o parte, un prieten (da` prieten, nu caterinca), ti-e cateodata mai ceva ca un frate..
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 07:43
Gabitzule, cata dreptate ai..!

Micass, spune fetita... dar promite ca n-ai sa razi tu, cand vom incepe noi cu destainuirile...
Ella34
Postat pe 10 Aprilie 2009 08:07
hmmm, mai exista prieteni adevarati? poate ca da...
apropo, ati auzit farza de la zu? ati vazut la ce sunt buni "prietenii cei mai buni"?
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:14
nope...care e faza ?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:17
o sunase buzdugan pe una, s-a dat drept "doctor" si i-a zis ca iubitul prietenei ei sufera de nu stiu ce boala cu transmitere sexuala, si ca, evident ca daca s-a culcat si ea cu acesta, a luat boala!
evident ca a recunoscut fatuca, cica intr-o seara, cand "prietena cea mai buna" dormea in camera de alaturi, ei s-au cam infierbantat si au trecut la actiune! evident ca actiunea s-a repetat de mai multe ori!
bine, ea era ridicol de proasta, ceea ce ma face sa ma intreb daca sunt sau nu reale farsele astea....
oricum, ati prins ideea!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:29



foarte tare !!!

adica si-o tragea cu pretenu' pretenei ?

asa...din pretenie ???!!!

nene, incep sa ma intreb daca unii sunt pe dunga lor...parol...

wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:32
of, numa ce m-am chinuit sa scriu ceva, si nu mi-a aparut!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:49
reiau pe scurt!
se ia una bucata iubit si o verisoara, eu, ca o toanta, incerc sa ajut pe toata lumea, si o iau pe don'soara cu noi la disco, pt ca nu o lasa mamica....iar cand ne intorceam acasa, dupa ce eu intram in casa, ea se intorcea sa se giugiuleasca cu el...mi-a zis el, evident!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:53
aha...deci verisoara ta ravnea la iubitul tau...

si macar i-ai zis sa cante la alta masa?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:05
De la: autumn, la data 2009-04-09 18:30:00Un prieten bun/adevarat este asemeni confesorului-caruia sa i te poti destainui.Un prieten bun te asculta mereu.Lui ii poti destainui atat bucuria care iti lumineaza chipul si sufletul,cat si tristetea apasatoare din suflet.Un prieten bun nu te alunga,nu rade de tine niciodata.Daca ai gresit fata de el,atunci acesta te iarta.

Bineinteles ca asa e.
Mama mea are doua prietene de cand earu ele in clasa a 7-tea.
Va dati seama ca multe s-au intamplat in decursul anilor dar pe ele nu le-a despartit nimic. Asa ca prietenie adevarata exista.
Sti cum e? Prietenii ti alegi, neamurile nu.
Daca vedem la o persoana doar defectele atunci cand cunoastem un om,fara sa apreciem si calitatile acelei persoane, nu vom avea prieteni adevarati niciodata, pentru ca nimeni nu e perfect.
persidadamian
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:07
nu i-am zis nimic pe moment!
evident ca nu mai sunt nici cu el, au trecut ceva ani de atunci, dar la un moment dat, cand a facut ea pe superioara, cum ca are ea ceva de discutat cu fostu, ca nu stiu eu ce si cum, i-am taiat-o din scurt! n-a mai dat vreo 2 luni pe la mine!
de atunci prefer sa pastrez distanta, pt ca a incercat sa se dea si la actualu....
asa ca am o singura prietena foarte buna, in care am incredere si care este alaturi de mine cand am nevoie, si eu de ea, evident!
dar de astfel de specimene n-am nevoie! vorba aia, prietenii poti sa-i alegi, rudele- nu!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:18
floricico...cum dreaku ai mai ramas in relatii cu ea ?

eu nu stiu ce e in neregula cu fetele astea...musai le trebe' barbatul alteia...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:20
mai, in primul rand, pt ca nu m-a afectat prea tare, mai degraba m-a amuzat situatia...
apoi, daca n-as mai vb cu ea, toata lumea ar fi surprinsa, cum? ce ar putea sa faca rau cuiva aceasta faptura diafana!? daca ai vedea ce mutrulita de nevinovata are, mai ca-ti vine s-o pupi! cum sa te superi pe ea?
n-am nici un fel de relatie cu ea, doar ca nici n-o urasc, nici n-o invidiez!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:38
Numai voi doua stiti ce s-a intimplat?

he, he..hai sa-ti zic una buna..Am un feeling...e invidioasa pe tine..se simte inferioara cumva , d-aia ravneste la ce-i al tau.

Ai tu un ceva care-i da ghies...
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:41
asta e in stare sa ii faca ochi dulci mirelui la nunta...parol...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:44
posibil, pt ca la inceputul relatiei il suna pe actualul meu iubit pt te miri ce, si il ruga sa nu-mi zica mie ca l-a sunat...dar mi-a zis!
si acum e foarte curioasa ce face, ce masina are sau cate masini are, chestii de genu...
si are o multime de iubiti, de fiecare se indragosteste nebuneste, vorbeste mii de minute la telefon, nu exagerez, dar pe toti ii inseala, nu poate sa reziste la unu cu o masina mai scumpa sau un telefon mobil mai 'jmecher!
concluzia...asa e ea!

si poate e invidioasa, pt ca am avut intotdeauna pe cine mi-am dorit, am fost respectata si nu am alergat dupa partea materiala, dar s-a nimerit sa fie bine!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:53
Pai d-aia zic, tu nu te stradui, ea DA. In mintea ei probabil concureaza cu tine.

DEci...bucura-te si freaca-i manganu` daca-i fleatza..macar sa te distrezi
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:58
nu ma bucur, ca nu e fata rea, asa e ea, ce sa-i faci? daca atata poate, cum sa ceri mai mult!?
chiar nu ma afecteaza, si ce rost are sa-mi ocup timpul enervand-o pe ea?! am alte lucruri mai importante de facut!
si apoi, daca el e prost si cade in plasa, tot el e de vina, nu ea...adica, si ea, ca stia in ce se baga, dar...
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:02
Cum ii gasesti tu scuze..

Zambilico, sunteti rude, ea nici macar nu te respecta daca face asta. Ca sa nu mai zic de caracterul mizerabil...nu se face in nici un caz..

In viata mea nu m-am dat la iubitul unei prietene.

Eram prin liceu cand am patit-o cu o individa. Mare prietenie, mancam din acelasi blid. Urmarea?
El a disparut din peisaj mintenas si ea la fel. N-am nevoie de prefacute care sa ma muste de cour. Evident ca n-au ramas impreuna. N-a durat nici 3 zile. Ca nici lui nu-i placeau courvele.. I-a dat liber cum si-a terminat treaba.
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:12
nu-i caut scuze, si apoi, niciodata n-am fost noi bune prietene, asa ca nu ma asteptam la nimic mai mult din partea ea...o stiu cum este, altii nu o stiu, treaba ei!

si acum mi-am amintit, marea mea iubire, aveam vreo 15,16 ani, credeam ca am desoperit eu iubirea, si cand colo, la nici o sapt. dupa ce ne-am certat, ce sa vezi? el umbla cu prietena mea cea mai buna de atunci, eram ca surorile! am suferit ca un caine atunci, dar mi-a trecut!
anul trecut am fost la nunta lor, probabil asa a fost sa fie, macar a meritat efortul, sunt de 10 ani impreuna!
am ramas in relatii bune si ma bucur pt ei, iar de el nu-mi amintesc decat daca-l vad din intamplare, si ma gandesc ce mica si proasta eram!

deocamdata, singura care ma deranjeaza este cea cu care m-a inselat iubitul actual...dar trec eu si peste asta!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut 2 De la: mcrinelam 10 Ianuarie 2010 13:02
Vina mea....partea a doua 41 De la: crys14 28 Decembrie 2009 13:31
Help..pls:) 47 De la: AMELYY 24 Octombrie 2009 21:15
noni 10 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 17:04
Exista oare cev aintre noi? 73 De la: eu_geminy 16 Mai 2011 00:17
Setari Cookie-uri