What if ??

Cum e sa fii parasit dupa o relatie destul de lunga , in care ti ai pus toate sperantele si mult suflet ?
E doar vina ei, punct. Asta e modul in care ti a aratat cat de mult te a iubit si te a respectat, cat de mult a tinut la inima ta. Nu mai poate fi vorba de incredere tradata , emotii , suspine , lacrimi , si o inima franta ...nici macar de "incredintare", toate spre binele relatiei ...poate acea fagaduinta a fost rostita prea devreme ...poate
E normal, ca barbat sa nu te afecteze prea mult , cat de mult i a pasat ei ...tie de ce ti ar pasa ?

DaMarkus09
Postat pe 22 Iunie 2009 15:24
revin imediat
yavrum
Postat pe 22 Iunie 2009 15:25
din cate stiu, femeile nu parasesc barbatii de bine ce le merge, sau de prea multa fericire. de aici incolo, discutii...
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 15:27
Aaaaa, deci barbatii de bine pleaca ... . Aham
blanca
Postat pe 22 Iunie 2009 15:56
nu. de curiozitate.
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 16:00
asta e banal
blanca
Postat pe 22 Iunie 2009 16:02
voi stiiti cati oameni pe de planta se despart in acest moment?Multiiiiiiiiiii deci inca unu viata merge inainte
yavrum
Postat pe 22 Iunie 2009 16:24
Normal . Doi oameni sunt impreuna atat timp cat se iubesc , sau au interese comune sau pana-si dau jos ceata de pe ochi . Alte variante nu mai stiu.
blanca
Postat pe 22 Iunie 2009 18:01
De la: yavrum, la data 2009-06-22 16:24:01voi stiiti cati oameni pe de planta se despart in acest moment?Multiiiiiiiiiii deci inca unu viata merge inainte


parca nu mai trebuia sa precizez , dar totusi ma refeream la modul general ..cum e o despartire dupa o perioada destul de lunga
Nu oricui i se intampla ...ce i drept iar la mine e mai degraba invers adica plec fara sa mai privesc in urma...niciodata
Imi place postura asta de HEARTBREAKER...nu e pt oricine
DaMarkus09
Postat pe 23 Iunie 2009 23:09
draga mark....sunt femeie si te rog sa ma crezi ca nu inteleg nici moarta de ce unele femei lasa barbatii cu tot ce au mai bun in urma - sentimente, comportament dragastos, rasfat, grija pentru ele.... unii care sunt mai tari in clanta pe aici, si mai sexosi, ar putea sa-ti raspunda ca pentru sex.....nu stiu....e acelasi lucru ca si criza barbatului din jurul varstei de 30 de ani....cand desi are tot ce-i trebuie la femeia de acasa i se pune pata pe alta....necunoscute sunt cararile domnului!...fii tare si fii pregatit sa o intalnesti pe cea care cu adevart te merita...inchide usa in urma ta si priveste inainte.....si ai grija cine te priveste...poate fii chiar EA....bafta!!
tutankhamon
Postat pe 23 Iunie 2009 23:36
tuta,de unde stii ca a avut toate astea?poate a plecat fata fiindca nu le avea...sau s-o fi plictisit de prea mult bine...sau vroia sa incerce sexul cu altul,fara sa-l insele pe mark....sau mai vroia si altceva...ceva mai palpabil,substantial... de fapt,nu-l mai iubea si pace!

ce dracu,markus?s-a dus si gata,ce mai cauti explicatii?n-a fost a fie ...alta la rand! pana te-nsori iti trece ,baiete!
Roxxynela
Postat pe 24 Iunie 2009 00:02
Roxxunela,permite-mi o corectura : pina mai ai cu ce,nu te lasa baiete...
valentino
Postat pe 24 Iunie 2009 00:07
roxy...cred ca la varsta mea cam citesc oamenii...am facut si ceva psihologie prin facultate...deci....nu pare a fi genul de barbat care sa-si ia piranda la suturi si nici sa-i spuna i love you, veta...
tutankhamon
Postat pe 24 Iunie 2009 00:09
asa o fi,tuta...poate n-o lua la suturi ,nu-i zicea i love you,dar poate nici nu-i facea mare lucru....
Roxxynela
Postat pe 24 Iunie 2009 00:39
iti raspund cu un proverb:"don't worry about the people in your past...there's a reason why they didnt' make it to your future" cu alte cuvinte orice are sensul lui in viata,dk nu a fost sa fie,a disparut din viata ta...
PS:inca nu am baut cafeaua,sper ca ai inteles "filosofia"mea ..capul sus,o sa apara si "ea"
sammy
Postat pe 24 Iunie 2009 09:24
suna bine proverbele astea englezesti. romanii nu detin asa intelepciune
si_totusi
Postat pe 24 Iunie 2009 09:28
De la: tutankhamon, la data 2009-06-23 23:36:30draga mark....sunt femeie si te rog sa ma crezi ca nu inteleg nici moarta de ce unele femei lasa barbatii cu tot ce au mai bun in urma - sentimente, comportament dragastos, rasfat, grija pentru ele.... unii care sunt mai tari in clanta pe aici, si mai sexosi, ar putea sa-ti raspunda ca pentru sex.....nu stiu....e acelasi lucru ca si criza barbatului din jurul varstei de 30 de ani....cand desi are tot ce-i trebuie la femeia de acasa i se pune pata pe alta....necunoscute sunt cararile domnului!...fii tare si fii pregatit sa o intalnesti pe cea care cu adevart te merita...inchide usa in urma ta si priveste inainte.....si ai grija cine te priveste...poate fii chiar EA....bafta!!

da ce sa spun , ma simt magulit sa primesc astfel de sfaturi...mai pe langa subiect , sau pe ocolite ...
ati auzit careva de interocolita, intreb ca sa vad ce pregatire au partenrii de discutie .. nu ca as avea cv de obiectat dar multi nu vad de ochi am zis ca nu e vb de cineva anume , e o dezbatere libera ...
DaMarkus09
Postat pe 25 Iunie 2009 21:30
mai markus,lamureste-ne te rog,ce are "interocolita",ca vad ca esti "pregatit" bine de tot?...lumineaza-ne,poate asa "vedem si noi de ochi"...
Roxxynela
Postat pe 26 Iunie 2009 15:10
cred ca-i o colita ce se face de la semintele mancate in timpul partidei inter - milan
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 15:16
da,e clar,le-a inghitit cu tot cu coji....
Roxxynela
Postat pe 26 Iunie 2009 15:24
poxy , stii expresia "grea de cap" ...cine a spus o , s a gandit la persoana ta
si multi au intrat direct fara sa si da seama despre ce vb ...mai exact ....
nu am scris topicul , meditand la clipele de tandrete ...era o intrebare adresata intregii audiente, daca si a facut careva sperante ca e vb de mine ,si cersesc solutii , e grav ..
DaMarkus09
Postat pe 27 Iunie 2009 22:05
ce barbat de barbat te mai simti tu dupa ce te adresezi astfel unei femei, asa-i?
pik_nik
Postat pe 27 Iunie 2009 22:10
nu e prima data cand raspunde asa...si la topicul ala cu "dezamagita" la fel de ofensator raspunde, desi i-am atras atentia ca are o maniera cel putin discutabila...

markus, fiind topic initiat de tine, esti un fel de gazda aici, deci o politete elementara ar trebui sa existe
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Iunie 2009 22:16
Fratilor,asta nu-i topic,e sala de antrenament...urmatorul pe ring...
valentino
Postat pe 27 Iunie 2009 22:20
politetea e o consecintza sau produs al unei elementare educatii.
chiar si politetea omului simplu, desi el i-ar spune bun simt. cand lipsesc si una, si alta...avem barbatul de barbat. chiar nu merita insistat aici. pe mine, de exemplu, m-ar putea jigni numai cineva mai istet decat mine. restul sunt latratori la luna.
pik_nik
Postat pe 27 Iunie 2009 22:21
ha ha...nu e interocolita....e enterocolita si nu are nici o legatura cu ochii....papa tu niste smantana rece pe stomacul gol si apoi da pe gat o bere si ai sa vezi cu ce organ are legatura enterocolita...iti vand un pont....fii aproape de o privata.....

iar legat de faptul ca sugerezi ca unii cam au enterocolita verbala pe aici....mami...tu ne intreci....ai vrut la inceput sa pari un baiat de treaba.....dar ai cam dat cu aia prin fasole pe la multe toapice.....ai cam scapat cam multe metafore si epitete la adresa multora.....imi retrag aprecierea ca ai fi baiat de baiat.....sorry...dar tu m-ai "ajutat" prin exprimarile tale...pentru ca de fapt, de abia acuma am inteles unde bati cu adevarat.....fata s-a prins ca esti de cartier si te-a lasat balta.....iar tu incerci acuma sa o scoti pe ea vinovata.....nu tine....pacat....
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2009 22:21
e doar un biet pisic, bre...
kyra
Postat pe 27 Iunie 2009 22:22
pisic sau pui de tigru?.....nu conteaza.....e tot un miorlait ...... miauna dupa lapte.....
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2009 22:25
Diferenta o va face cind(daca) va deveni matur...
valentino
Postat pe 27 Iunie 2009 22:27
De la: sammy, la data 2009-06-24 09:24:35iti raspund cu un proverb:"don't worry about the people in your past...there's a reason why they didnt' make it to your future" cu alte cuvinte orice are sensul lui in viata,dk nu a fost sa fie,a disparut din viata ta...
PS:inca nu am baut cafeaua,sper ca ai inteles "filosofia"mea ..capul sus,o sa apara si "ea"

Inca n-ai terminat cafeaua???,sau tre' sa astepte pe alta...
valentino
Postat pe 27 Iunie 2009 22:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna Seara 3 De la: hadassa 7 Februarie 2010 18:16
Incertitudini!help 73 De la: deea_all 6 August 2009 18:15
dusmanie 14 De la: CARMENMIRELA 4 Iulie 2015 20:50
cu sufletul zdrobit ce sa fac 31 De la: caleidoscop 20 Ianuarie 2012 08:23
fata blonda cu ochi albastri 31 De la: garbo248441 16 Noiembrie 2011 21:45
Setari Cookie-uri