AMANTA -SOTIE PARTEA A DOUA.

Va mutumesc celor care mi-au raspuns,vreau sa va mai spun cate ceva.In peroada cat am stat impreuna am facut un cancer de col uterin,persoana draga mie mi-a fost alaturi, am trecut prin cobalt citostatice ,brahiterapie, impreuna.Rugaciuni multe cand m-am operat,suferea langa mine,de parca el era bolnav.Ii dadeam batista sa-si stearga nasul si-i spune-am sa nu planga ca o muiere.Refuz sa cred ca sotia a plans vreodata de prezenta mea, nu cred ca a interesat-o atata timp cat nu ducea lipsa de nimic,daca o durea venea sa vada unde sta.Spun amanta sotie pentru ca in aceasta perioada m-am considerat chiar sotia nu amanta.Acum vorbim zilnic la telefon, sunt mai linistita, inca odata va multumesc ca intr-un fel sau altul imi sunteti alaturi.
liliana_lory
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:33
lili draga, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva, dar tocmai asta poate ar fi trebuit sa te puna pe ganduri ca nu tocmai corect ce faci!
daca te consideri "sotia", de ce nu te-a luat de nevasta? s-a inventat divortul din cate stiu....sau au copii si nu vrea sa-i paraseasca? si asta o fi si motivul pt care sotia n-a venit sa-l viziteze, poate era ocupata!?
nu stiu, zic?!
zambila
Postat pe 8 Aprilie 2009 08:44
Nu draga mea, nu erau de vina copii, are o singura fata de 33 de ani care are un servici foarte bun,nu stiu care este cauza de eu am ramas singura, poate averea care o au a fost un impediment pentru mine, sau poate am fost folosita?
liliana_lory
Postat pe 8 Aprilie 2009 12:37
da, sau poate ai fost folosita....din pacate, barbatii sunt prea lasi ca sa renunte la tot si sa inceapa o noua relatie de la 0.
prefera sa ramana cu sotia decat sa imparta ceva, si, daca mai gases si o "fraiera" care sa ii cocoloseasca, si mai bine!
imi pare rau, e trist ca ai pierdut atata timp cu el, dar macar ai fost fericita! n-are rost sa-ti plangi de mila, ia doar amintirile frumoase, ridica-te si mergi mai departe!
multa sanatate!
zambila
Postat pe 8 Aprilie 2009 12:50
Multumesc la toata lumea, cand plang de dorul lui ma ridic deodata si spun bine ca sunt sanatoasa,cat o mai vrea Dumnezeu,cu boala asta perversa nu e de gluma, numai bine va doresc.
liliana_lory
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:49
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 11 Aprilie 2009 03:58
mamicule..ma disperi..scrie acilea daca ai ceva de spus...
gabitzza
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:57
Nu stie sa scrie, stai linistita.A facut numai clasa I-a si a uitat-o repede.
Ioana007
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:49
Draga mea, in primul rand ma bucur ca ai avut pe cineva langa tine in acele momente grele din viata ta. Unii zic ca te-a pedepsit D-zeu.Nu e adevarat.Dumnezeu ne iubeste si nu ne vrea raul. Stiu ca traiesti cu acele sentimente de culpabilitate fatza de "sotia" legala.Stiu ca tanjesti dupa el.Ma rog pentru tine sa fi fericita,chiar si daca traiesti de acum incolo cu ramasite.(amintiri,cate un telefon...)Soarta ta nu e de condamnat. In lumea asta nu esti singura,nici prima, nici ultima. Dar, putini sunt care te inteleg.
garbo019364
Postat pe 1 Iulie 2009 15:00
ia cu tine ce a fost frumos, amintirile, si mergi mai departe caci in drumul pe care-l vei strabate vei intalni si alte bucurii. nu mai sta ancorata in ce "a fost". daca voia sa fie cu tine pana acum ar fi facut acest pas. iti doresc sa ai forta necesara pentru a merge mai departe. toate cele bune.
MKMG
Postat pe 4 Septembrie 2009 08:41
Daca tot ridici ancora, ai grija, semneaza fisa de protectia muncii, ca este foarte grea.Poti sa cazi cu ea in apa.
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:51
Nu cu fisa, draga, cu ancora.
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:54
cine nu a trecut printr-o situatie asemanatoare nu o sa inteleaga niciodata.....
garbo031547
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:15
imi doresc sa nu trec vreodata prin asa ceva...din ambele puncte de vedere...Si este adevarat ca eu nu inteleg cum de cineva se poate pune pe locul 2 pe sine insasi...cam asta reprezinta statutul de amanta!
eva_sweet
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:27
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-04-11 03:58:14Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.



Really? Nici divortul nu da dreptul??

Ca nah - zici ca nu e simplu contract... da' atunci cum de piere si pacatul odata cu contractul?!
quasaria
Postat pe 6 Septembrie 2009 01:08
Adulterul este o forma de compensare .Midalitatea cea mai corecta, fiind vorba si de o alegere sa lasi omul sa mearga poe calea pe care si-o doreste, si pentru asta sa desfaci casatoria in mod egal.In felul acesta sunt evitate unele tensiuni inutile.
Ioana007
Postat pe 6 Septembrie 2009 06:14
Propozitia a doua incepe cu:
"Modalitatea cea mai corecta..."
Ioana007
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:45
faci parte din vreo secta religioasa? din ceea ce spui cam asta reiese...lasa oamenii sa-si vada de viata lor...si gandeste-te ca...nu se stie niciodata ce vremuri ajungi...chiar crezi ca tie nu ti se poate intampla asa ceva? nu spune niciodata 'NICIODATA'!!!!!!!!!!
garbo005458
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:04
asa e, sa nu spui NICIODATA'NICIODATA, CA TOTUSI SE INTIMPLA. RECUNOSC, ERAM CONVINSA DE NICIODATA, DARAM GRESIT, UNELE LUCRURI TE FAC SA CALCI PESTE ACEST CUVINT..
mylayv
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:10
Anyska, stii cum e ...mai bine mai tarziu decat niciodata!
elodia
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:15
in viata trebuie incercat totul,altfel ne plictisim...
garbo039663
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:19
bun motiv
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:21
asa e,,numa ca regreti uneori ca nu ai facut-o mai repede,, asta spun eu,pt ca tot atita cinste aveam ,,
mylayv
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:30
Mereu ma gindeam ca eu nu voi pati asa ceva.Ei bine ma prins asa de tare flama ca nu mai vedeam soarele.Singurul lucru care poti face este sa astepti sa treaca. D-zeu ne-a daruit uitarea si iertatea , maria DARURI
arisigncom_yahoo_com
Postat pe 16 Septembrie 2009 17:37
Fiecare-si traieste viata dupa bunul plac, dar sunt o gramada de barbati liberi pe lumea asta. Cat de disperata trebuie sa fii ca sa accepti sa fii pe locul 2?
anisoaraf
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:16

ai dreptate,sunt barbati liberi dar in general sunt cei lasati de altele.Si poate ca esti destul de disperata ca sa accepti si locul doi numai sa ajungi sa sorbi si tu un pic din dulceata vietii,macar traiesti clipa....
garbo039663
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:55

Corect...barbatii liberi la varsta asta sunt ori betivi,ori ratati ,ori cine stie ce hibe mai au.Si apoi in cazul asta ce sa facem cu porcul la kilogram...nu l-am avut odata? Stim cum e....
Poate e de preferat.... putin si de calitate.
garbo013988
Postat pe 21 Septembrie 2009 11:40
Asa e -si putin si de calitate proasta, la ce bun mai serveste ?
Barbatii nu sunt catei-nu sunt interesati de oase...
Disperate sunt doar femeile care le-au stat ,,in gat" altor barbati.
Femeile frumoase si destepte nu sunt singure niciodata, au in preajma lor un sot iubitor, copii, rude, prieteni. Si stiu sa se bucure de viata - din toata inima, cu tot sufletul dar mai ales stiu sa iubeasca cu adevarat.
anisoaraf
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:38
mda...

ai uitat amantul...
iasomia
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:39
nu ma intereseaza
anisoaraf
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ne dorim de la viata? 43 De la: caleidoscop 13 Iulie 2012 15:04
Cine insala mai mult? Femeile sau barbatii? 239 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
barbatii nu au fost facuti monogami! 233 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
mi am inselat barbatul! 229 De la: gabrielahapy 21 Iunie 2016 12:10
pedepse-porunci 81 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
Setari Cookie-uri