infidelitate???

Azi am luat-o razna !!! L-am sunat pe dragul meu iubit si in timp ce vb cu el se aude un alt telefon sunand...l-am intrebat daca mai are pe cineva in masina si mi-a raspuns ca nu.... la care se aude o femeie vb la telefon! In masina lui!! Ce atitudine sa i-au?! Suntem impreuna de 1 an si stam impreuna de 11 luni. Pana acum nu mi-a dat nici o data motiv de gelozie. Problema e ca sunt o scorpie(zodie) si stiu ca prea ma controlez cand vine vb de gelozie si nu vreau sa exagerez, dar m-a mintit! De ce mi-ar fi spus ca nu e cu nimeni in masina daca nu avea nimic de ascuns?! Va rog un sfat cum sa reactionez in situatia de fata...
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:20
Pate pentru ca esti o scorpie si stia ca ii faci capul damburi daca iti spunea ca e cu o femeie in masina.
Micass
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:22
...pai trebuia sa iei atitudine chiar atunci si sa-l intrebi cu glas mieros: da cum o cheama, draga, pe nimeni aia care vorbeste la telefon langa tine?


....poate ca esti foarte geloasa si i-a fost teama sa nu interpretezi altfel...
daria_
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:25
m-am gandit si la asta dar stie la fel de bine ca cel mai mult urasc minciuna! e adevarat ca sunt geloasa dar ... acum nici nu stiu ce ma doare mai tare ca ma roade gelozia sau ca m-a mintit el care spune despre el ca e un sincer si jumatate "un alb 13"!
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:26
as zice ca tre' sa IEI dexul sau gramatica lb.romane si sa le parcurgi foarte atent!!

clar te inseala... poate pt ca esti prea geloasa...poate din alte cauze!! dar ce mai conteaza??! IA atitudine...spioneaza-l si , cand il prinzi, da-i cu dexul in cap magarului!!!
superbus
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:28
l-am interbat ! si dupa ce a tot evitat subiectul a inchis! L-am sunat in urmatoarea secunda si mi-a raspuns. Culmea e ca l-am simtit speriat. L-am sunat de atunci de 5 ori si mi-a raspuns de fiecare data desi de obicei cand conduce nu-mi raspunde la tel.
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:29
Superbus....tu ai luat atitudine....dar o fii inteles...ea saraca....suparata....?
Tabitta
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:32
superbus am sa i-au si dexul dar nu azi...sper sa intelegi ...cat de spionat nu pot sa-l spionez. e sofer!!! iar daca nu pot sa rezolv altfel toata tampenia asta , cred ca am sa renunt. nu pot sa stau cu el in casa si sa am indoieli . asa nu cred ca merita sa mentii o relatie...
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:32
Si ce i-ai spus de fiecare data cand l-ai sunat? Ca daca l-ai sunat de 5 ori presupun ca ati si vorbit.
Tiffany
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:33
daria din pacate nu pot avea un ton foarte mieros cand e vb de asa ceva ! eu una il iubesc si din pacate cand ma implic intr-o relatie ...chiar sunt acolo trup si suflet..de asta ma si doare ce se intampla! si eu as putea sa fac la fel si o stie prea bine....dar nu vreau si nu pot ! il iubesc pe el si ma urasc pe mine ca pun suflet si apoi tot eu sufar!
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:36
tiffany foarte multe nu am vb pentru ca nu a recunoscut ca era cineva in masina .... si am inchis . toata treaba e ca a trebuit sa-i dau niste detalii vivavi de cursa lui, dar altfel nu il suna-m . pentru ca prin telefon evita raspunsurile. vreau sa ma priveasca in ochi cand imi da explicatii iar daca il voi simti ca minte s-a dus tot ...
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:40
a lua -- indicativ prezent

eu iau
tu iei DEXUL
el te ia la misto

noi luam
voi luati
ei/ele iau


pune-i o camera sau un microfon in masina !si afli sigur! sau fa-i un test de fidelitate...incearca-l cu o prietena aratoasa...
superbus
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:41
multumesc superbus . ce nu vrei tu sa intelegi ca nu vrea sa devin agent , daca incep cu asa ceva nu mai iubesc. nu sunt eu asa. as vrea sa fie si el sincer cu mine, daca tot ma inseala sa-mi spuna in fata . a trecut un an din viata mia poate pentru nimic dar daca e asa nu vrea sa mai pierd alte zile langa el ...pentru nimic! ce rost are toata suferinta asta? nu vad rostul? daca nu-i mai place de mine sa fie barbat sa mi-o spuna . nu sunt nici urata nici proasta, dimpotriva . problema mea e ca sunt sentimentala nu ca as arata intr-un anume fel.
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:48
De la: superbus, la data 2009-10-14 21:41:24a lua -- indicativ prezent

eu iau
tu iei DEXUL
el te ia la misto

noi luam
voi luati
ei/ele iau


pune-i o camera sau un microfon in masina !si afli sigur! sau fa-i un test de fidelitate...incearca-l cu o prietena aratoasa...




lasa fata! daca-i sparge capul cu dex-ul???? stii cate kile are?...(dex u)
garbo055270
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:52
rodi.. dar e f.greu sa recunosti ca mai ai inca una ,doua!!! cand iti merge foarte bine cu ele...de ce sa strici totul???

mai glumesc...sa nu crezi totul....poate era o cunostinta, o ruda,etc! l-ai luat prea tare si s-a fastacit!!
superbus
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:01
nu stiu... si mai am de asteptat o zi ca pot vb cu el fata in fata...as vrea sa pot face si eu haz de necaz dar vezii tu cand suferii toate merg prost, nimic nu mai e frumos si vesel la viata. sincer as vrea sa ma linistesc macar un pic mai ales ca nu-mi fac bine de loc toate astea.
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:07
eh...poate te agiti si suferi degeaba!! sigur nu te inseala!!!asa ca ocupa-ti timpul cu altceva...fa ce iti place si nu te mai gandi la asta...ca nu e bine!!
superbus
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:13
rodi...si daca iti spunea ca e o colega a carei masina tocmai astazi a facut pana si o duce pana in statie, este ca nu ti-ar fi tacut gura????
tutankhamon
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:14
rodi, hai ca ai fost ai ca ai fost dragutza

adica, daca tot te inseala, macar sa stii si tu, nu??
mi se pare corect!
zambila
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:17
tutankhamon in primul rand nu are colega de serviciu...excluzandu-ma pe mine. firma am deschis-o noi doi si tot noi doi ne ocupam de ea. iar vizavi da faptul ca era o persoana oarecare nu era o problema . nu e prima data cand s-ar intampla. cand spun ca sunt geloasa numa refer ca sunt paranoica.
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:19
adevarat...important e sa l crezi....
nazirra
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:20
zambila da mi se pare corect. de ce? pentru ca , daca eu nu reprezint ceea ce el isi doreste trebuie sa caute mai departe. de asta nu inteleg eu de ce sunt barbati care inseala. daca ceva nu iti convine de ce nu ii pui capat?! e clar ca daca are o amanta sau pur si simplu o aventura ceva nu-i convine. pai atunci de ce sa nu-mi spuna si sa terminam odata. ce nu e logic din ce spun?!
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:25
superbus, zii cu gramatica, dex-ul, ... verbe si proverbe!
spuse de tine sunt mai, cum sa zic....agramaticaliceste... trendeleste!!!
garbo015564
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:30
ba e logic, cum sa nu fie!
daca asta vrei sa auzi, poti sa-l controlezi ca sa afli...sau, daca vrei sa stai linistita, , afli doar ce-i nevoie sa stii!

asa am auzit eu, ca daca nu stii ceva, inseamna ca n-ai nevoie sa stii, in momentul ala...
si daca ti-ar spune, cum ai reactiona??
zambila
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:31
nu-i logic
pik_nik
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:32
Bine. Pana la urma ce explicatie ti-a dat? Ca vad ca o dai prin-prejur.
Micass
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:33
cum as reactiona... sincer cu toata durerea as rupe relatia daca nu o face el.. poate ca lui ii convine si asa. dar mie nu! daca e sa am un barbat trebuie sa ma merite. eu dau tot ce am mai bun , astept acelas lucru. nu suntem la inceput de drum stie foarte bine care sunt principiile mele de viata . asta ma el a insistat sa formam o familie. eu inca am toata viata in fata....el...nu prea.
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:38
micass, cum ce explicatie??

ceva de genul: nu stiu despre ce vorbesti!!? ce voce?? nu era nici o femeie!! esti paranoia...
zambila
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:40
micass nu mi-a dat nici o explicatie pt ca nu l-am mai sunat. mai sus tia-m scris ca pana acum a evitat raspunsul. acum nu mai am eu nervi sa-l sun cand stiu ca e la 600 de km distanta si vb doar ce vrea el. mai am atata rabdare sa ajunga maine acasa sa-i vad fata si sa ma minta si sa ma evite atunci.
rodi_rdln
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:41
5564...in seara asta ai noroc...nu bag in seama tutele !!!
superbus
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fidelitate.... Moralitate.... 86 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:01
pedepse-porunci 81 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
buna 2 De la: garbo_3591 29 Mai 2012 09:42
Traim clipa 58 De la: un_mister 24 Mai 2010 09:54
O INTREBARE; 22 De la: sandy_bel 8 Octombrie 2012 15:34
Setari Cookie-uri