AMANTA -SOTIE PARTEA A DOUA.

in situatia in care sotul este complexat de calitatile bune ale sotiei - faci tot posibilul sa-l apreciezi si sa-l iubesti cat mai mult, sa-i faci surprize placute si sa petreceti seri romantice impreuna...
anisoaraf
Postat pe 14 Ianuarie 2010 08:19
Deci, sa inteleg ca atunci cand sotul este complexat ,tot femeia trebuie sa fie aceea care trebuie sa ofere .Nu crezi ca ar trebui el, prin vointa ,ambitie ,apreciere ,sa scape de complexe?
garbo032800
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:56
pai cum ;nu?????tot dupa iel....cum se poarta mai urit cu tine,tu te porti mai frumos,ca na sa l scapi pi el de complexe.....conteaza altceva decit fericirea lui?????nuuuuuu.... corect anisoaro.....
nazirra
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:02
Eu v-am zis doar ca daca barbatul nu-ti da o zmetie peste obraz inseamna ca nu te iubeste. Daca vezi ca ti-a dat doar peste un obraz, il rogi sa-ti dea si peste celalalt sa se descarce si el sireacu ca o fi nervos de la serviciu.
Doara
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:44
da, frumos ca-n filme...drgoste cu nabadai...si ca semn ca te iubesc, de-aia te cotonogesc...
sora_ilsi
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:53
Adulterul este o tradare a fidelitatii pe care si-o datoreaza sotul si sotia si este pacat. In adulter se comit urmatoarele pacate: pacat de necuratie (desfrau), pacat impotriva dreptatii si impotriva legaturii matrimoniale sacre. Casatoria este sfanta. Gresesc cei care considera casatoria ca un simplu contract facut pe baza unor acte. Casatoria este in primul rand un sacrament si un legamant sacru facut in fata lui Dumnezeu si a Bisericii. Nici un motiv nu da unei persoane dreptul moral sa comita adulter: nici impotenta sotului sau frigiditatea sotiei, nici alte disfunctii sexuale, nici vreo alta boala sau infirmitate a unuia dintre soti, nici absenta mai mult sau mai putin indelungata din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt si nici un alt motiv.

Mai multe puteti citi si vedea pe blogul urmator :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/

Pe blog gasiti: inregistrari video cu miracole; videoclipuri ; filme documentare ; legaturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele contin posturi TV on-line si posturi de radio); carti foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fara a necesita descarcare in calculator); articole; adrese, numere de telefon si site-uri ale unor asociatii care ofera servicii caritabile.

Va rog intrati pe blog si trimiteti-l mai departe ca sa foloseasca si altora.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 16 Ianuarie 2010 04:17
adevar curat-dar crezi ca multi barbati gandesc asa ?
anisoaraf
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:10
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-04-11 03:58:14Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
haide....dar ma lasi?....am judecat-o destul...dar care rade ...sa nu o facae....rasul se ia.....mie chiar imi e mila....tu crezi ca ea a vrut sa fie chiar vioara a 2a???poate a sperat la ceva...ca sa ajunga sa spere...sigur el a imbatat-o cu apa rece.....ca ea ,,sa imbatat''...poi a facut-o pt ca il iubeste!!!....mai lasa-ma cu atatea pilde!!!!
sheika29
Postat pe 19 Martie 2010 20:30
Ridic la plasa - Decat amanta ce se crede sotie, mai bine sotie ce se crede amanta... ! ? cine , ce zice ?
Adaug ca lipsa comunicarii sincere intre parteneri - orice statut ar avea relatia - duce la sperante nefondate, urmate de suferinta mai mult sau mai putin.
maria_zada
Postat pe 20 Martie 2010 13:53
De la: maria_zada, la data 2010-03-20 13:53:34Ridic la plasa - Decat amanta ce se crede sotie, mai bine sotie ce se crede amanta... ! ? cine , ce zice ?
Adaug ca lipsa comunicarii sincere intre parteneri - orice statut ar avea relatia - duce la sperante nefondate, urmate de suferinta mai mult sau mai putin.
ai si tu dreptatea ta
garbo074997
Postat pe 20 Martie 2010 13:57
Asta inseamna ca bila e la mine,ai perfecta dreptate ca sotia sa se creada amanta, asa nu s-ar mai ajunge la singuratate in doi, dar cate sotii stiu asta?
liliana_lory
Postat pe 20 Martie 2010 21:10
bun. da, el e amant in loc de sot?
si_totusi
Postat pe 20 Martie 2010 21:20
Ce conteaza? Ce conteaza? Noi trebuie sa face slush pe langa ei, sa se simta bine, sa fie fericiti, sa nu caute in alta parte. Hai fetele ca nu e greu. Hopla, o piruieta, un dans, un antren, sa nu se plictiseasca omul in relatie.
Doara
Postat pe 21 Martie 2010 07:41
asa, asa.
o ghidusie, o tumba, ca nu cumva sa plece magnificul la alta

si daca pleaca , ce? adio si-un praz verde.
si_totusi
Postat pe 21 Martie 2010 08:00
Da, dar nu toate femeile au putere, sunt oameni intre oameni.Stiu ca nu voi mai putea iubi niciodata la fel, poate si actualul va pleca intr-o zi , stiu ca nu-mi va parea la fel de rau ca acum un an si asta nu inseamna ca sunt o femeie puternica(mi-as dori)tind sa cred ca iubirea adevarata e odata in viata si cu cat vine mai tarziu cu atat e mai rea.
liliana_lory
Postat pe 21 Martie 2010 21:54
De la: liliana_lory, la data 2010-03-21 21:54:10Da, dar nu toate femeile au putere, sunt oameni intre oameni.Stiu ca nu voi mai putea iubi niciodata la fel, poate si actualul va pleca intr-o zi , stiu ca nu-mi va parea la fel de rau ca acum un an si asta nu inseamna ca sunt o femeie puternica(mi-as dori)tind sa cred ca iubirea adevarata e odata in viata si cu cat vine mai tarziu cu atat e mai rea.
dar chiar nu ai dragoste de viata.....esty pesimista....mult prea as zice eu.....hai sa iti zic ceva:...tatal meu a murit destul de tanar...atunci mama mea avea 38 de ani....a zis ca nu mai poate iubi niciodat.....au trecut 12 ani si la cat era ea de sigura pe ea...a dat dzeu si a gasit un om care o iub si pe care il iubeste....mai, si trb sa intelegi ca ..sunt ca niste adolescenti....e rasfatata...poate mai protejata decat a fost cu tatal meu...daca eu spun asta.....nu dispera...tu trb sa fii sigura pe tine, nu mai sta cu frica in san....ca poate pleaca...ca nus ce !!!traieste clipa...fii tu insuti...iubeste-te pe tine...bucurate de fiecare zi....toate astea se vad la exterior....iti urez mult noroc!!
sheika29
Postat pe 22 Martie 2010 08:42
Ai o mama de nota 10, o femeie puternica cu adevarat , jos palaria si-n fata ta.
liliana_lory
Postat pe 22 Martie 2010 22:00
Si amanta este bine cate o data sa fi, sau mai bine spus de cele mai multe ori un barbat se poarta mai bine cu amanta decat cu sotia, bravo tie. te pup fi tare daca incerci sa invingi cancerul si eu am trecut prin asta dar cu un cancer tiroidian. Acum sant ok si tot un barbat insurat mi-a fost alaturi. insanatosire gragnica.
garbo009051
Postat pe 1 Aprilie 2010 12:41
io propun sa-l inchidem pe asta si sa deschidem partea a 3-a.
Tylly
Postat pe 1 Aprilie 2010 12:43
deci, in concluzie, doamne fereste sa ma imbolnavesc daca n-am alaturi un barbat insurat, tot degeaba!
asa?
zambila
Postat pe 1 Aprilie 2010 12:47
De la: anisoaraf, la data 2010-01-14 08:19:25 in situatia in care sotul este complexat de calitatile bune ale sotiei - faci tot posibilul sa-l apreciezi si sa-l iubesti cat mai mult, sa-i faci surprize placute si sa petreceti seri romantice impreuna...


anisoara, am tot dat de postarile tale pe garbo . la inceput nu am dat atentie insa, citind mai atent ce scrii, mi-as permite un sfat. ce e drept; nu ca de la o femeie de 70 de ani la una mai tanara ci, de la o femeie care a trecut prin viata si a trait multe

e bine ca o femeie sa fie toleranta, echilibrata, intelegatooare dar e o mare greseala sa consideri ca o femeie fara personalitate poate fi respectata . ai mare grija. viata e lunga si s-ar putea sa ai niste surprize. un barbat nu se "tine" jucand ca bopa mitica . demnitatea e necesara .

pana la urma urmei, um barbat - ca si o femeie- poate gresi. din ce scrii tu si din sfaturile pe care le dai, reiese ca orice magarie ar fece 'nmealui , o femeie trebuie sa o accepte. mai mult. trebuie sa faca orice ca sa-i faca magaria mai placuta

a inselat - trebuie sa-l pupe
are nervi nejustificati si se comporta pe masura , trebuie sa te parfumezi si sa-l astepti in pat ca o cadana
il vezi cu amanta - te faci ca nu-l vezi si-l astepti cu masa pusa, cu zambet pe buze. daca se poate chiar ii ceri scuze ca l-ai vazut

un barbat nu se "tine" . un barbat sta cu tine daca are pentru cine sta. comportamentul prea permisibil e cu doua taiushuri - ca orice lucru impins la extreme




si_totusi
Postat pe 1 Aprilie 2010 13:10
vorba ta , adevar graieste
sheika29
Postat pe 1 Aprilie 2010 20:10
totusoaico...sa-mi zici si mie cand scoti almanahele ala,soro...
preciouss
Postat pe 1 Aprilie 2010 21:48
Hristos a inviat!Am recitit toate postarile la ambele parti ale topicului stiti ca imi dati putere?Le imbratisez pe cele care mi-au luat partea iar cele care m-au pus la zid nu au facut altceva decat sa ma faca sa lupt pentru dragostea mea, cu cat m-ati acuzat mai tare cu atat realizam ca am avut parte de ceva magic, iar daca nu as fi avut parte de aceste sentimente nu ati fi avut motiv de acuzare.O relatie rece e mai gheata decat un frigider in functie.Voi sotiile care m-ati acuzat faceti in asa fel sa nu fie cazul sa vina in bratele amantei al vostru sot.Nu iubitele mele, nu pentru sex ne cauta sau nu numai.Iar pentru doamna cu respiratie dispneica care m-a sunat (stiu cine sunteti si ma bucur ca ati urmarit topicul)v-as sugera chiar daca sunati cu necunoscut sa nu dati dovada de lasitate pentru ca , conform principiilor mele lasitatea e sentimentul care n-are nici macar curajul sa spuna cum o cheama.Eu cresc un copil din dragoste fara sa ma fi casatorit, nu m-am folosit de o sarcina ca sa ma casatoresc.
liliana_lory
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:57
uite cat de mandra esti de tine si realizarea ta
bravos natiune,halal sa-ti fie

aha....si la mai multi
eladaela
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:07
ela, mai traiesti?
credeam ca ai uitat de noi
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:15
faaaattttttaaaaa!!!!!!!!!!!traiesti?????
nazirra
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:17
zambiluto,ce v-am zis eu ca nu scapati de mine asa usor?
doar ca nu sunt intr-o perioada prea....zen
da' las' ca-mi trece
doar ca mai apare cate o tanti d'asta cu realizari si succesuri si ma scoate din sarite

pupa ela fetele
eladaela
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:18
liliana, fii pregatita.
in curand nici tu nu vei mai corespunde"standardelor" omului... si atunci sa vii sa ne povestesti cum e, privind lucrurile din tabara cealalta.

Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:18
ela, ce faci, iubita?

Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
23 august sa ne aducem aminte de el 24 De la: iasomia 13 Septembrie 2010 17:18
Ajutati-ma sa inteleg ce mi se intampla!:( 49 De la: garbo077923 28 Decembrie 2011 23:26
tradare orala neinfatuata !!! 59 De la: dor72 23 Mai 2011 23:08
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
Inca o femeie inselata!! 58 De la: Luna_in_capricorn 21 Iulie 2011 17:01
Setari Cookie-uri