amanta - sotie

floricica de primavara, io...sub nivelul marii ??? ma gandeam ca sunt ...la grupa mica sau ...inaintata in...scoala " pana la genunchiu' broastei "!
eu_vio
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:20
ioi cell....tine minte o vorba.....nu i om ala care da....ci ala care tine!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:21
Candva acuzam si nu intelegeam femeile care isi inseala barbatul ,eram prea tanara...apoi mi-am dat seama ca o femeie casatorita isi face un amant din trei motive :pentru ca acasa are un sot ursuz ,violent,exagerat de gelos si simpte nevoia sa fie alaturi de un barbat chiar si pentru cateva ore care o trateaza ca femeie;pentru acasa are un sot bolnav si sexul devine o necesitate,sau pentru ca au mostenit aceasta gena de a face sex cu oricine si oricand Primele doua motive eu le inteleg si nu le condamn
garbo032800
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:31
mia, da daca tu asa simpti
fleurdelis
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:41
De la: liliana_lory, la data 2009-03-27 18:17:48Am avut o relatie de 7 ani cu un barbat casatorit, eu fiind vaduva.Detasat fiind cu serviciul pleca odata la doua saptamani acasa.Eu spalam eu calcam eu mancare eu saltea am trait impreuna zi de zi noapte de noapte un vis, eram o familie.Sotia nu a venit niciodata in toti acesti ani, vorbeau foarte mult la telefon.Acum a iesit la pensie si s-a dus acasa.Imi este naprasnic de greu, plAtesc pentru toata fericirea mea,MOR DE IUBIRE.Nu vreau sa se desparta, dar vreau sa fie si cu mine.Nu vrea sa fiu judecata, daca aveti ceva de spus bine daca e sa ma luati peste picior abtineti-va.Va multumesc.
mariapuika
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:13
Bine, dar de ce tii acasa un "sot ursuz ,violent,exagerat de gelos"? Ce mai cauti langa el daca e asa?
Doara
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:16
barbatii.....niste....
mariapuika
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:16
800, la faza aia cu gena, m-ai spart!
logoff
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:19
vio, nu cu tine vorbeam
offf, asa greu ma fac inteleasa?
zambila
Postat pe 14 Ianuarie 2010 08:44
614,stai ca mi s/a pus pata pe tine!
fato,aici nu e agentie de recrutat personal,poti sa ai tu nu stiu ce doctorate,nu o facultate,la capitolul viata ai ramas repetenta!
daca ai ramas intr/o caznicie cu un barbat alcoolic nu/l blama,te/a facut doamna,ti/a dat numele lui,ai un statut si un paravan care iti permite sa ti/o tragi in functie de ovulatia femeii cu care convietuieste amantul.
si daca ne/ai povestit cum te/ai cautat prin doctori ca/ti lipseau hormonii,ia povesteste/ne prin ce doctori ai umblat ca sa iti ajuti sotul?ti/a spus cineva ca dependenta de alcool e o boala?
iarta/mi agresivitatea,dar tu ne/ai cerut parerea...
elodia
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:13
elodia, n-are rost sa-ti bati capul, n-ai cu cine...daca ea atat intelege?!
si apoi, nici nu stiu cine e, nici nu ii citisem postarea antrioara, dar m-a facut curioasa
si ce am aflat? ne spune ca are amant de 13 ani, da-i numna' asa, pt sex, de necesitate....da' ea-i nevinovata, iar sotu-i de decor, porcu, care bea si nu vrea sa faca sex cu ea
ok, si ce vrea de la noi, ca asta n-am inteles
sa fim de acord cu ea, sa o intelegem, sa ce?
mie nu-mi pasa, da' deloc, cu cine isi regleaza dansa hormonii, cu atat mai putin datele din cv-ul ei
zambila
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:56
ceau fetili.....
nazirra
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:28
m am prins sinteti la amanti!@!!!!!
nazirra
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:37
io zik sa iesi de pe acest topic, k-acusi iti atribuie si tie...unul doi...depinde de imaginatia cui te'mpiedici
fleurdelis
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:39
io cred ca mi-e foame
zambila
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:39
nazi,eu nu/s la amant,ca/s dezafectata rau...
elodia
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:40
elodia, imi place cum ai numit casnicia "caznicie"posibil sa fi fost asa pentru userita noastra

acu, hai sa fie si un avocat al diavolului. o fi alcoolismul o boala insa, cand tot ducea pahar dupa pahar la gura, nenea nu se gandea la consecinte? si apoi, de ce trebuia sa-l duca ea la doctor? el nu avea picioare? nu era constient de ce i se intampla?

eu nu le gasesc alcoolicilor nici o scuza.

faptul ca ea a avut pe altcineva cat ala tinea sticla in brate, nu judec.


si_totusi
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:47
si totusi...m/am caznit sa fiu calma si vezi ce a iesit...nu contest,ai dreptate,numai ca modul in care expune lucrurile denota faptul ca nu a fost preocupata de problemele sotului ei,probleme ce au evoluat pe parcursul "cazniciei"
elodia
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:52
LA MULTI ANI!!!TUTUROR!! buna ,elodia!pot sa am si eu o intrebare?
margelatu
Postat pe 14 Ianuarie 2010 14:34
Cum sa fac sa-mi scot din minte ideea ca ei totusi se mai intalnesc ,cu toate ca ar trebui sa ma gandesc la viata si la sanatatea mea.Voi ce parere aveti ?
garbo062473
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:25
Imi cer scuze daca am jignit pe cineva, nu asta era intentia. In general sunt toleranta, dar educatia mea severa (cei 7 ani) m-a invatat ca pentru oamenii adevarati nu exista decat alb si negru, griul e pentru cei care vor sa fie in intuneric tot timpul.

Asa cum am mai spus, e greu sa ai coloana vertebrala, sa faci ordine in viata ta, dar numai asa te poti simti bine cu tine insuti, te poti uita in ochii copilului tau fara sa-ti fie rusine.

Inca o data, imi cer scuze celor pe care i-am suparat, nu imi permit sa judec, vorbesc din experienta mea si a altora.
amalex
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:54
,,Bine, dar de ce tii acasa un "sot ursuz ,violent,exagerat de gelos"? Ce mai cauti langa el daca e asa?"

De ce ??Atunci cand te leaga de el doi copii ce au nevoie de amandoi parintii,e foarte greu sa iei o hotarare .In ceea ce ma priveste respect familia si tot ceea ce implica ea si fiind nascuta in semnul zodiacal al fecioarei, iau greu hotarari ce au legatura cu viata mea .Dar vine o vreme cand propri tai copii iti spun ca trebuie sa faci ceve cu viata ta ,ca multe ore de munca nu pot substitui neimplinirea matrimoniala si iti dai seama ca ai gresit .Si atunci ,cand simti ca nu mai poti ,hotarasti ca trebuie sa te gandesti si la tine si sa-l lasi cu complexele lui cu tot...
garbo032800
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:52
El era fericit cu tine?
Poate ca in lipsa de altceva, tu erai cea mai buna.
Acele convorbiri telefonice cu sotia sa nu te au pus pe ganduri? Ai intrebat vreodata de ce nu il viziteaza?
Ce isi spun atat de mult prin telefon?
Are copii?
L ai intrebat daca vrea sa ramana cu tine?
Poate te iubeste si asteapta sa il chemi. I ai oferit totul neconditionat?
Uite ce ai patit. Ai ramas singura, doar cu dragostea ta, dar poate ca asa erai si cand el era acolo,cu tine, sau poate ca prezenta fizica pentru tine este de ajuns.
O situatie foarte, foarte complicata in care s ar parea ca doar tu ai fost implicata cu adevarat.
Sotia lui stie despre voi?
Poate ca si acasa era asteptat si primit cum nu se poate mai bine.
poate ca este unul din acei barbat care iubesc mai multe femei odata.
Chiar nu ati discutat pe tema asta nimic? nu po sa cred. Ce a fost in capul tau?
Acum ce faci? Plingi? De ce? Nu te ai intrebat niciodata cat va dura? Nici macar cand oficiezi o casatorie nu poti sti cat va fi acet "totdeauna".
Foarte complicat. Cred ca trebuie sa te gandesti la tine, la felul in care vrei sa traiesti cu adevarat, suntem datori in fata lui Dumnezeu sa luptam pentyru fiecare zi care ne este data. Viata este o minune. Trebuie sa multumim pentru asta.
Ai copii?
Cu ei ai discutat?
garbo002402
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:56
tanti asta cu ifosele ei ma cam calca pe nervi....

duduitza.....daca e asa cum te lauzi, ca ai o facultate si stii doua limbi straine....mai ia o data dictionarul limbii romane si parcurge-l...ca ai lipsuri mari ....si nu ar strica si niscai lectii de gramatica - nivel clasa a 2-a - a 3-a...pentru ca nu pari a avea o facultate....poate doar scoala inalta a vietii, cursuri seral...

si draga mea, daca intr-adevar iti iubeai atunci....de mult.....sotul...nu-l lasai sa ajunga un betiv, si impotent....dar, daca erai fata cu facultate, erai de acord cu mine cand iti spun acuma ca atunci trebuia sa judeci ce sa faci, nu acuma, cand faptele ar putea avea consecinte ireversibile...

esti tu cam intepata si infumurata, dar, parerea mea e ca ti-ai cam facut-o cu mana ta...si, de fapt, cred ca te-a mancat rau, si ai vrut sa te scarpini....asa ca nu mai poza in victima, ca nu esti decat o simpla amanta.....o simpla sotie care isi inseala sotul atunci cand, de fapt, ar trebui sa fie langa el si sa-l ajute...sa-l inteleaga si sa-l sprijine.....dar cred ca oricum nu-ti mai pasa...sacii iti sunt, oricum, in caruta....si banii in banca...asa ca whatta hell....la naiba cu el....e "ipotent" si sa ramana dracului asa, ca tie oricum ti se rupe....
tutankhamon
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:19
olala! dar ce aprinse au ramas discutiile; ma gandeam si eu ca dna cu diplomele a cautat dictionarul sa verifice cum se scrie"ipotent", sau ca s-a dus pe la biserica sa vada ce spune cel de sus despre "La bine si la Rau" alaturi de sot, in loc de cum a procedat la bine alaturi de sot, iar la rau ... da mai bine alaturi de amant. foarte bine au punctat cativa/eva pe aici si mentionez pe tut' - daca erai fairplay trebuia atunci cand sotul a luat-o razna, sa fii alaturi de el si sa cauti solutii impreuna cu el, nu sa il lasi pe el balta cu problemele lui, iar tu sa te distrezi crezand ca acestea nu costa. eu zic sa te calugaresti!
cattharsis
Postat pe 15 Ianuarie 2010 16:34
De la: garbo028614, la data 2010-01-13 15:16:28Revin cu raspuns pentru AMALEX ei pentru ZAMBILa, sant Maria !!
Si acum raspuns pentru Zambila, la fel ii spun si ei, nu sant o proasta pentru a ma calca tramvaiul, iubit-o intre varsta de 20 - 30 ani , eu am facut o facultate, mi-am inmormintat parintii si bunica, am crescut un copil si nu am parasit un barbat betiv si ipotent, SA TE AUD TU CE AI FACUT IN VIATA PINA ACUM ( la varsta care o ai acum )
Raspundeti-mi va rog
Maria

e prima persoana care vad ca trece la realizari faptul ca si-a inmormintat parintii si bunica.
Si ca NU a parasit un barbat betiv si "ipotent".
Ce destin maret!
quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:56
...iubit-o garbolin, ce fapte mrețe ai la activ...

...nu fac mișto de o situație care poate a fost real, ci de exprimarea de telectual....
daria_
Postat pe 15 Ianuarie 2010 22:00
tot iubit-a ar lucra la o firma "cu capital strain"? Ca am citit ceva de genul asta da'mi-e lene sa caut. Si vroiam sa ii spun ca trebuie sa ne dezvaluie si cifra de afaceri, profit, plan de dezvoltare si investitii, banca cu care lucreaza si structura actionariatului... sa ne lamurim daca merita sa ne povestim iubirile cu ea sau nu.
Doar capitalul nu e relevant.
quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2010 23:19
ah da......uitasem....multzam q......sa treci la REALIZARILE personale faptul ca ti-ai inmormantat parintii si bunica, suna cam caraghios si macabru....nu???...sau sa credem ca le-ai doprit moarte si le-ai grabit-o....ca sa ii mostenesti????atunci da, e o realizare.....bravo....desteapta fata...
tutankhamon
Postat pe 15 Ianuarie 2010 23:30
..mama ce lume docta...nu pot sa ma abtin...ce nick interesant...catharsis...emotia artistica traita intens...aveam o adresa de e/mail demult ..cu parola asta...ma gandeam ca nimeni nu are in cap ..termenul asta....care nu e exprimare de strada..!!!
garbo055472
Postat pe 15 Ianuarie 2010 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatii paralele 38 De la: garbo031138 24 Iulie 2009 16:22
Cine insala mai mult? Femeile sau barbatii? 239 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
Ce nu pot suferi eu citatele...sunt de fapt lozinci si lozincile sunt demagogice 20 De la: nathalie 29 Septembrie 2011 08:48
casatorita, pot sa ma intalnesc cu un barbat,vaduv, mai tanar cu 8 ani? 313 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
Cum poti cistiga o incredere pierduta? 97 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:51
Setari Cookie-uri