amanta - sotie

nimeni nu a spus de miorlaiala

lika, ce spui tu ,nu e valabil atunci cand intervin sentimentele. ca teorie, da. suna bine

ca sa-ti ocupi timpul cu ceva util, nu e neaparat nevoie sa accepti sa fii inselata

ca sa-ti pocneasca inima de fericire, iarasi, nu e normal sa te multumesti cu firmituri de la masa servita cu altele

mintea poate construi si daca esti vertical in viata

povestea cu a fi obsedat, e una si neacceptarea infidelitatii, e alta
si_totusi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:44
lika,daca astea-s asteptarile tale de la partener(sa-si ocupe timpul...,bla bla bla,pentru a trece peste asa ceva),ai ceva de asteptat...
roby_cado
Postat pe 30 Noiembrie 2009 23:37
De la: liliana_lory, la data 2009-03-27 18:17:48Am avut o relatie de 7 ani cu un barbat casatorit, eu fiind vaduva.Detasat fiind cu serviciul pleca odata la doua saptamani acasa.Eu spalam eu calcam eu mancare eu saltea am trait impreuna zi de zi noapte de noapte un vis, eram o familie.Sotia nu a venit niciodata in toti acesti ani, vorbeau foarte mult la telefon.Acum a iesit la pensie si s-a dus acasa.Imi este naprasnic de greu, plAtesc pentru toata fericirea mea,MOR DE IUBIRE.Nu vreau sa se desparta, dar vreau sa fie si cu mine.Nu vrea sa fiu judecata, daca aveti ceva de spus bine daca e sa ma luati peste picior abtineti-va.Va multumesc.
Lasa-l in pace....Si conformeaza-te ce a fost a trecut....Asta este pedeapsa pt ca te-ai incurcat cu barbati insurati...Stii vorba aia,ce tie nu iti place altuia nu ii face....
garbo027119
Postat pe 30 Noiembrie 2009 23:43
119, daca si pe viitor pastrezi trendul ultimelor doua postari, voi incepe sa cred ca ai inceput si tu sa intelegi ca nu a fost ok comportamentul tau de pana acum si ca ti-ai revenit la normal.
ready_vivus
Postat pe 30 Noiembrie 2009 23:47
De la: roby_cado, la data 2009-11-30 23:37:54lika,daca astea-s asteptarile tale de la partener(sa-si ocupe timpul...,bla bla bla,pentru a trece peste asa ceva),ai ceva de asteptat...

roby_boy... te-ai grabit sa tragi concluzii,gresite , am sa-ti raspund provocarii...dar am sa-ti spun doar ca nu sunt o fiinta bla ...bla..blazata asa cum poate par ,iar in ce priveste timpul meu sunt foarte chibzuita .
pacat ca nu ai urmarit la tvr1 aseara ,Johnny Raducanu a dat o excelenta lectie de viata
lika
Postat pe 1 Decembrie 2009 14:05
Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, numai ca eu eram....sotia. A vrut sa divorteze pentru a se putea casatori cu cealalta. I-am dat divortul, desi eram casatoriti de 17 ani si aveam 2 copii destul de mari. Am suferit ca un caine. Dar timpul a trecut si mi-a demonstrat ca ceea ce s-a intamplat a fost spre binele meu. Dupa divort, mai bine zis dupa vreo 2 ani de la divort, dupa ce i-au trecut nabadaile, am ramas prieteni, atat de dragul copiilor, ca sa nu simta ca nu au tata, cat si din cauza mea (nu are rost sa mint si sa pun copiii pe post de paravan) si asta din cauza ca am tinut foarte mult la el, desi m-a aruncat ca pe o carpa. Dupa 10 ani de la divort s-a imbolnavit (cancer galopant) si in 2 luni a murit.Am uitat sa spun ca el intre timp se despartise de ea (adica, nu l-a mai vrut, ca era prea batran pentru ea si nici nu s-au casatorit). Nu a putut sa moara pana nu a vazut-o. Azi a vazut-o si maine a murit. Cea mai mare multumire sufleteasca pentru mine, a fost ca a vazut-o inainte de a muri. Asta mi-a demonstrat ca a iubit-o cu adevarat (mult mai mult decat pe mine). Si sunt multumita ca i-am putut indeplini ultima dorinta. Stiu ca multi vor spune ca sunt proasta, dar nu ma intereseaza.
garbo1961
Postat pe 1 Decembrie 2009 18:56
De la: garbo1961, la data 2009-12-01 18:56:06Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, numai ca eu eram....sotia. A vrut sa divorteze pentru a se putea casatori cu cealalta. I-am dat divortul, desi eram casatoriti de 17 ani si aveam 2 copii destul de mari. Am suferit ca un caine. Dar timpul a trecut si mi-a demonstrat ca ceea ce s-a intamplat a fost spre binele meu. Dupa divort, mai bine zis dupa vreo 2 ani de la divort, dupa ce i-au trecut nabadaile, am ramas prieteni, atat de dragul copiilor, ca sa nu simta ca nu au tata, cat si din cauza mea (nu are rost sa mint si sa pun copiii pe post de paravan) si asta din cauza ca am tinut foarte mult la el, desi m-a aruncat ca pe o carpa. Dupa 10 ani de la divort s-a imbolnavit (cancer galopant) si in 2 luni a murit.Am uitat sa spun ca el intre timp se despartise de ea (adica, nu l-a mai vrut, ca era prea batran pentru ea si nici nu s-au casatorit). Nu a putut sa moara pana nu a vazut-o. Azi a vazut-o si maine a murit. Cea mai mare multumire sufleteasca pentru mine, a fost ca a vazut-o inainte de a muri. Asta mi-a demonstrat ca a iubit-o cu adevarat (mult mai mult decat pe mine). Si sunt multumita ca i-am putut indeplini ultima dorinta. Stiu ca multi vor spune ca sunt proasta, dar nu ma intereseaza.
Ai fost de omenie,chiar daca el si ea au fost asa cum au fost....Un om de omenie nu este prost,el este bun
buna
Postat pe 1 Decembrie 2009 22:08
De la: Lika, la data 2009-12-01 14:05:26
De la: roby_cado, la data 2009-11-30 23:37:54lika,daca astea-s asteptarile tale de la partener(sa-si ocupe timpul...,bla bla bla,pentru a trece peste asa ceva),ai ceva de asteptat...

roby_boy... te-ai grabit sa tragi concluzii,gresite , am sa-ti raspund provocarii...dar am sa-ti spun doar ca nu sunt o fiinta bla ...bla..blazata asa cum poate par ,iar in ce priveste timpul meu sunt foarte chibzuita .
pacat ca nu ai urmarit la tvr1 aseara ,Johnny Raducanu a dat o excelenta lectie de viata
inteleg...,nu prea ai rabdare,ha?
roby_cado
Postat pe 2 Decembrie 2009 01:23
1961....mai rar astea ca tine...
brava,mai!
preciouss
Postat pe 2 Decembrie 2009 22:19
Mersi mult de aprecieri. Dar aceasta intamplare din viata mea mi-a demonstrat ca nu prea-i poti poruncii inimii.Cand te loveste piticul, datorita unei conjuncturi, nu te intreaba daca esti casatorit sau nu. Important este ca la un momentdat, sa lasam deoparte orgoliile nemarginite in care consideram ca am fost raniti si sa incercam sa intelegem si motivele celuilalt.Sunt convinsa ca in fiecare situatie, fiecare are o motivatie foarte intemeiata din punctul lui de vedere. Iar situatia neplacuta creata se datoreaza ambelor parti.Intr-o relatie niciodata nu este vinovat numai unul in proportie de 100 %, iar celalat este un ingeras nevinovat. Desi ma aflu pe partea cealalta a baricadei, adica a sotiilor inselate, o inteleg pe Liliana, ea chiar l-a iubit. Poate si el a iubit-o pe ea, dar fiind la o anumita varsta, probabil ca a ales cu mintea, nu cu sufletul. Fi convinsa Liliana, ca soarele va rasari si pe ulita ta. Niciodata D-zeu nu inchide o usa, fara a deschide macar o fereastra. Multa sanatate in primul rand, iar restul se vor rezolva in timp si vor fi spre binele tau.
garbo1961
Postat pe 2 Decembrie 2009 23:28
De la: raluka_bucur, la data 2009-04-10 11:29:53
De la: liliana_lory, la data 2009-04-07 14:21:54Continuare la amanta sotie,va multumesc celor care mi-au raspuns, as dori sa va mai dau cateva informatii.In timpul petrecut impreuna m-am imbolnavit de cancer de col uterin,iar el mi-a fost alaturi,la randuri la cobalt, la citostatice si cu multe rugaciuni cand m-am operat.Cand lucram ma astepta cu masa pusa.Privitor la sotia lui, tind sa cred ca nu a plans pentru ca ar fi venit macar odata in aproape 7 ani sa vada unde sta.Acum vorbim la telefon,de cand vorbim nu mai sufar atat.Va multumesc inca odata.

imi pare rau de situatia ta, insa singura ti-ai ales drumul asta! cand ai facut cancer, nu ti-ai pus un semn de intrebare??? vorba multora...."toate se platesc pe lumea asta" opreste-te si lasa-l sa-si petreaca batranetea langa familia lui unde-i este locul!!! cat despre sotie nu ai de unde sti de ce nu te-a vizitat, parerea mea este ca s-a comportat ca o DOAMNA! ( daca te-am ofensat, scuzele mele, dar eu spun lucrurilor pe nume...)



Doamne fereste! Cum poti sa spui asa ceva? Ca s-a imbolnavit de cancer din cauza k a iubit un barbat insurat?! Doamne, ce fel de minte poti sa ai? Boala nu vine dintr-o iubire interzisa! Eu o admir pe aceasta femeie! Ce daca a stat cu un barbat insurat? Sotia lui, daca era desteapta, isi dadea seama ce fel de om are acasa, si facea ceva in privinta asta. Ce e pacat e ca n-a fost un barbat adevarat pana la capat cu ea, adica sa-si asculte inima si sa ramana numai cu ea. In rest, D-zeu nu da cancer oamenilor care iubesc sincer, indiferent pe cine, si D-zeu nu judeca pe nimeni, asa cum faceti voi! Ca daca erati si voi in situatia de mai sus, nu cred ca ati fi cedat in favoarea sotiei!
Just_a_girl
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:26
bai, voi sunteti cu capul??
adica, el saracutzul, n-are nici o vina, nevasta-i proasta, ca nu-l tine legat de pat, sau cum??
cand o sa incetati cu tembelisme de genul asta?
zambila
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:29
pai da, daca ii lasa lesa prea stransa nu-i bine daca este prea lunga, se duce si dus este... si pana pleaca ba ca nu-i buna mancarea, ba ca esti grasa(nu ai pus lacatul pe frigider) nasparlii
ladyDY
Postat pe 6 Ianuarie 2010 12:32
De la: zambila, la data 2010-01-05 15:29:55bai, voi sunteti cu capul??
adica, el saracutzul, n-are nici o vina, nevasta-i proasta, ca nu-l tine legat de pat, sau cum??
cand o sa incetati cu tembelisme de genul asta?



Bineinteles ca si el e vinovat, daca nu principalul vinovat. Eu n-am vrut sa subliniez a cui este vina, k pana la urma toti sunt vinovati intr-o oarecare masura. Iar nevasta nu e proasta k nu-l tine legat de pat, ci ca s-a maritat cu un asemenea barbat sau e proasta ca nu si-a dat seama in atatia ani ce fel de barbat are acasa.
Just_a_girl
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:33
De la: zambila, la data 2010-01-05 15:29:55bai, voi sunteti cu capul??
adica, el saracutzul, n-are nici o vina, nevasta-i proasta, ca nu-l tine legat de pat, sau cum??
cand o sa incetati cu tembelisme de genul asta?



Bineinteles ca si el e vinovat, daca nu principalul vinovat. Eu n-am vrut sa subliniez a cui este vina, k pana la urma toti sunt vinovati intr-o oarecare masura. Iar nevasta nu e proasta k nu-l tine legat de pat, ci ca s-a maritat cu un asemenea barbat sau e proasta ca nu si-a dat seama in atatia ani ce fel de barbat are acasa.
Just_a_girl
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:33
Acum a iesit la pensie si s-a dus acasa.
spuse deschizatoarea de topik,si zice sa nu facem haz de necaz..
poi ce nu-i clar????????
OMUL o iesit la PENSIE
over,over di tat
LILO
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:37
De la: ride_it, la data 2010-01-06 15:33:21
De la: zambila, la data 2010-01-05 15:29:55bai, voi sunteti cu capul??
adica, el saracutzul, n-are nici o vina, nevasta-i proasta, ca nu-l tine legat de pat, sau cum??
cand o sa incetati cu tembelisme de genul asta?



Bineinteles ca si el e vinovat, daca nu principalul vinovat. Eu n-am vrut sa subliniez a cui este vina, k pana la urma toti sunt vinovati intr-o oarecare masura. Iar nevasta nu e proasta k nu-l tine legat de pat, ci ca s-a maritat cu un asemenea barbat sau e proasta ca nu si-a dat seama in atatia ani ce fel de barbat are acasa.


mai Ride citeste draguta cu atentie, nu sunt tembelisme binenteles ca ei berbatii sint de vina.
ladyDY
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:52
scuze am uitat, sunt incantata de barbatii infideli ii ador
ladyDY
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:55
De la: LILO, la data 2010-01-06 15:37:48Acum a iesit la pensie si s-a dus acasa.
spuse deschizatoarea de topik,si zice sa nu facem haz de necaz..
poi ce nu-i clar????????
OMUL o iesit la PENSIE
over,over di tat

la ce varsta "se iese oare la pensie"?
amarezza
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:25
Eu sunt amanta si atat.
Nu regret nici o clipa petrecuta cu el. este cu 19 ani mai mare dar stie sa faca o femeie fericita.
La un moment dat se va termina pt ca fiecare are o relatie oficiala, dar stiu ca voi ramane cu amintiri supebe.
Ne cunoastem reciproc familiile si ne respectam foarte mult dar profitam de placerea pe care ne-o oferim unul altuia.
va astept cu comentarii.
Emilia24
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:41
bravo tie!
si de ce crezi ca am avea noi comentarii?
daca tu esti multumita, foarte bine!
zambila
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:46
no comment.
garbo_C
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:46
daca asta te face pe tine fericita...ce putem spune noi ?
Anouk
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:47
io stau si ma intreb cum dracu ai o relatie oficiala de care esti multumit/a....si iti mai tragi si o alta relatie.....cu cineva care iti cunoste familia....doar asa, ca sa te poti scarpina cand te mananca si partenerul oficial e ocupat....doooamneeee.....
tutankhamon
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:52
Intr-o relatie cu un barbat casatorit sotia este patroana iar amanta sluga.
minodora_50
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:03
te contrazic. e viceversa.

sa nu credeti ca un barbat nu-si respecta amanta sau nu tine la ea.
si_totusi
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:07
eheee, tocami aici ii buba...daca ar fi asa, ar fi bine
da' din pacate e cum zice totusica
ca daca n-as sti, si n-as simti nimic, adica, daca as avea tot ce vreau, putin mi-ar mai pasa de amante si alte minuni
zambila
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:10
amarezo,intrebi la ce varsta se iese la pensie,de la calitatea de sotie?sau de la meseria de amanta?
LILO
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:17
oho,totusiko..un barbat isi bate nevasta pt amanta,dar o amanta nu primeste"papara"pt nevasta "smecherului"
LILO
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:19
amanta apare cand o casnicie e pe duca. cand un barbat are o aventura e altceva. e doar varful aisbergului.

o amanta inseamna o legatura care se intinde pe parcursul unui timp mai indelungat. de ce? tocmai ca tine la ea si intre cei doi exista o legatura destul de trainica

a crede ca amantele sunt slugi si tu - ca sotie- esti patronul, e fals 100%. nu mai insemni nimic.

se poate ca el sa nu te paraseasca pentru amanta. si asta, nu pentru ca te iubeste sau ca vrea sa fie numai si numai cu tine.

motivele sunt cu totul altele si , zic eu, exclud dragostea. se gandeste ca pierde un anumit statut in fata lumii, ca-l vor judeca copii, ca va trebui sa inceapa o viata noua ( si asta il sperie) ca va trebui sa imparta bunurile, etc
si_totusi
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau o prietena.... 77 De la: PerfectStranger 25 August 2013 19:02
cum sa-l fac sa ma ierte? 351 De la: preciouss 7 Aprilie 2010 21:36
Dilema.... 14 De la: alfheim 2 Septembrie 2011 16:56
Barbatii sunt capabili sa ierte infidelitatea? 58 De la: garbo020185 18 Iulie 2009 21:56
eu casatorita..el singur 108 De la: eu_NADINE29 2 Aprilie 2015 19:17
Setari Cookie-uri