valorile reale

nu stiu ce este,da' a inceput sa ma enerveze teribil,stau cu balele cainilor pe picioare,da-o draq de treaba.

unii au cate-un liboi aspru,depinde de rasa...
iasomia
Postat pe 19 Mai 2009 15:52
Iaso, mama, te-ai dat de gol: te iubesc cainii. deci esti valabila. Cainii iti dau ok-ul de valoare reala. si e bine sa nu crezi ca glumesc. Cainii simt extraordinar pe om. Degeaba te-ai chinuit sa-ti faci o imagine de rea pe aici... esti un om bun. si astia te simt de la o posta. eu zic ca te ling din devotament si recunoastere a calitatii.
si sa nu ma intrebi ce vreau sa-ti cer de te perii atat. pur si simplu am incredere in alegerea cainelui.
O fi si ce zice mielushor: emani miere de albine. poate ca ar trebui sa coboare ursii din padure sa te linga pe picioare.
Mielushor, sigur nu-s defecte. numai ca trebuie sa acceptam ca aceste calitati devin din ce in ce mai rare. dar asta nu le face defecte.
Catzeaua? Hmm. Ma iubeste nespus si vrea sa stau toata ziua cu ea. De aia ma persecuta caci mai tre' sa merg si la job.
Iaso, Candy ma linge si pe mine pe picioare dimineata. sa ma gadile in scop de trezire.
gianiblue
Postat pe 19 Mai 2009 20:04
giani,

imi pare rau ca ma vedeti rea,sincer..

asta e...

da' nu-i bai.

multumesc frumos pt vorbele dragute...
iasomia
Postat pe 20 Mai 2009 09:00
Nu te vedem rea ( eu cel putin ) .
Problema e ca nu te vedem ....
blanca
Postat pe 20 Mai 2009 09:20
oito,

cum nu ma vedeti mami?

pai..sunt chiat atat de invizibila,ca sa zic asa?...
iasomia
Postat pe 20 Mai 2009 09:26
Pai vedem(te citim)....
blanca
Postat pe 20 Mai 2009 10:50
De la: micabis, la data 2009-04-26 05:51:24Eu cred ca valorile umane le stabileste fiecare in functie de educatia si bunul simt care il are.
Dupa cum spunea si Daniel ce mie mi se pare o valoare la o persoana altuia s-ar putea sa i se para lipsa de bun simt.


Mica!
Subscriu.
Valorile "reale" sunt relative.
Asa cred!
Depinde de scara de valori a fiecaruia.
picaturaderoua
Postat pe 20 Mai 2009 10:54
De la: gianiblue, la data 2009-03-14 20:13:55Cum stabilim care sunt valorile reale?! cine are curajul sa dea un raspuns de tip absolut?!

BUNA SEARA, BUCURIILOR ! AI "NUME" FRUMOS, "GIANIBLUE" ! INTAI SI INTAI AR TREBUI SA RENUNTI LA SINTAGMA "...RASPUNS DE TIP ABSOLUT" ABSOLUTUL NU EXISTA IN LUMEA REALA, TOTUL ESTE UN FREAMAT, O PERMANENTA REASEZARE A LUCRURILOR, O PERPETUA PERFECTIONARE ....ABSOLUTUL, DUPA PAREREA MEA, ESTE CA ...PUNCTUL IN CARE SE "INTALNESC" DOUA DREPTE PARALELE. EXISTA, TEORETIC, DAR NU VOM AJUNGE SA-L ATINGEM NICIODATA ! DACA NE REFERIM DOAR LA VALORILE UMANE, "ABSOLUTUL" ESTE TOT DE NEATINS, DAR PENTRU A PUTEA STABILI VALORILE REALE ALE OAMENILOR, TREBUIE SA FIM NOI INSINE O VALOARE. SI ACEST LUCRU SE CAPATA IN TIMP, PRIN EDUCATIE,O CORECTA EDUCATIE, INSTRUIRE, CUNOASTERE MULTILATERALA A DOMENIILOR IN CARE ACTIONEAZA OAMENII CARORA VREM SA LE STABILIM VALORILE REALE, MULTA OBIECTIVITATE, ONESTITATE, CORECTITUDINE .... VALOAREA UMANA ESTE COMPLEXA, ASA CUM ESTE SI OMUL. DEPINDE FOARTE MULT DE MEDIUL IN CARE SE MISCA, DE INTERESELE CARE-L ANIMA, DEPINDE DE CE ISI PROPUNE SA REALIZEZE CA OM, CE METODE FOLOSESTE SI ...CUM SE FOLOSESTE DE EXPERIENTA CELORLALTI PENTRU PROPRIA PERFECTIONARE CA FIINTA UMANA IINTELIGENTA ! VA DORESC TUTUROR NUMAI BINE !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 20 Mai 2009 20:03
Interesant ce spui tu Ioana ! Dar tot nu inteleg de ce nu renunti la majuscule . E obositor ... Presupun ca vrei sa-ti citim mesajele.
blanca
Postat pe 20 Mai 2009 20:26
De la: gianiblue, la data 2009-05-19 20:04:27Iaso, mama, te-ai dat de gol: te iubesc cainii. deci esti valabila. Cainii iti dau ok-ul de valoare reala. si e bine sa nu crezi ca glumesc. Cainii simt extraordinar pe om. Degeaba te-ai chinuit sa-ti faci o imagine de rea pe aici... esti un om bun. si astia te simt de la o posta. eu zic ca te ling din devotament si recunoastere a calitatii.



era si o vorba a nu stiu cui: "" cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele!""
superbus
Postat pe 21 Mai 2009 11:40
hmmm.valori reale?!!!!ce usnt alea?:)))valorile reale sunt doar acelea care le doresti tu ca persoana in s ocietate si in afara ei.daca vorbim de cei 7 ani de acasa 5 pe olita 2 la gradinita atunci valori bye bye ,daca insa vorbim de persoana care isi pastreaza coloana vertebrala drepata atunci da putem discuta de valori.insa in tara in care traim valorile nu mai tin de educatie ci de partea f inanciara.deci daca ai bani atunci ai si valori daca nu atunci esti privat de la orice.srry dar asta este tara in care traim.
eth
Postat pe 4 Iunie 2009 14:21
Suzuki si-a prins degetul in usa.A tipat si l-a bagat in gura.
Iata ceva real.Dar nu absolut, fiindca pe Suzuka nu o durea nimic.Nici macar degetul lui Suzuki.
Ioana007
Postat pe 4 Iunie 2009 20:03
eu incep sa sufar de vertij ...ne-nvartim, ne rasucim
blanca
Postat pe 4 Iunie 2009 21:56
precum toata familia Stamate a lui Urmuz: in jurul tarushului din mijlocul incaperii fara fereste si usi.
gianiblue
Postat pe 4 Iunie 2009 22:20
VALUREA REALA O DENOTA CARACTERUL SI FELUL DE A FI A UNUI OM!!!!TREBUIE SA FII UN OM DE VALUARE NU DE SUCCES.Valuare inseamna multe,inseamna sa fii corect, sa ai princii bune in viata,dar in ziua de azi carectitudinea si bunateatea sunt f... de mama,din pacate traim intr-o societate plina de egoisti unde nimeni nu ti-ar vrea un bine si este foarte greu sa mai fii un om de valoare,dar inca mai exista si oameni de caracter
dana_1
Postat pe 7 Iulie 2009 10:57
Draguta mea, "valuarea" ta este data daca ai picioare frumoase, ochi ultravioleti si gurita mica, cat sa incapa pe el un pupic dat de la un milimetru distanta, fara sa se lipeasca rujul de camasa.Niciodata un barbat nu poate aprecia o "valuare",decat daca pune, mana, ochii, gura si mai ales mainile pe ea.Din aceasta cauza, febletea mea, tot ce spune Giani este teorie, pana cand o sa puna mana cineva pe ea si o sa o invete ca adevarurile sunt practice, si se va convinge daca nu cumva, unele "valuori"prezentate de ea, nu sunt siliconate.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 07:41
Ioano, te oferi sa ma inveti?
gianiblue
Postat pe 8 Iulie 2009 08:08
Propunerea este ispititoiare si mainile mele freamata de nerabdare.Nu stiu daca tu esti insa pregatita.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 16:55
mi-e teama de planurile de acasa ce se dezmint in targ...
gianiblue
Postat pe 8 Iulie 2009 17:14
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:47
De la: gianiblue, la data 2009-03-14 20:13:55Cum stabilim care sunt valorile reale?! cine are curajul sa dea un raspuns de tip absolut?!





Cei ce stabilesc competenta...
Adica nimeni... din cei ce ar trebui...
Ca de fapt nu exista....
Valoarea ..poate doar a banilor din conturi
anca_53
Postat pe 23 Iulie 2009 15:55
desteptacine maxima,care mai de care ,mmmda,pute,pute,rau,pamantul,prea de tot,unii se cred atat de destepii,ca pierd esentialul !!!,,??////mmmmdee ,doar suntem isteti,ce mama naibi,doar sunteti voi cei mai tariiii!???
garbo008975
Postat pe 6 August 2009 00:11
ce este un diamant ori o perla daca nimeni nu le doreste?
doar....sticla slefuita..........
sophia1971
Postat pe 7 August 2009 00:01
De la: sophia, la data 2009-08-07 00:01:31ce este un diamant ori o perla daca nimeni nu le doreste?
doar....sticla slefuita..........


ideea valorii este...relativa, caci fiecare o masoara dupa propriul...interes...
sophia1971
Postat pe 7 August 2009 00:03
Traim intr-o societate in care suntem indemnati sa ne ghidam mai mult dupa simturi(a divortat ca asa a simtit ea/el...si-a inceput viata sexualla ca asa a simtit ea /el ca e timpul...a avortat ca asa a simtit ea ,ca nu e cazul sa aibe copii...si exemplele sunt nenumarate)
Mai avem valori morale dar nu sunt promovate,(oamenii cu adevarat destepti nu ies in fata),de fapt ce poti sa ceri de la un anume segment de populatie care sta cu ochii cascati la zero tv toata noaptea,sau care afirma cu mandrie ca nu le place sa citeasca...
Personal,am destule valori morale chiar daca uneori sunt privita circumspect din cauza asta...putin imi pasa...
eva_sweet
Postat pe 8 August 2009 09:12
Mai Eva, lumina nu se tine sub obroc. Scoate la vedere.Asa ne mai luminam si noi sau, eventual, facem observatii...
valentino
Postat pe 8 August 2009 09:19
pai...da
blanca
Postat pe 8 August 2009 09:22
Eva, eva,pentru ca tot iti place tie OTV-ul, Dan Diaconescu, vrea sa-ti propuna o colaborare.Ce zici?
Ioana007
Postat pe 8 August 2009 10:52

ideea valorii este...relativa, caci fiecare o masoara dupa propriul...interes...

Suntem RESPECTATI pt ca avem.....VALOARE si.....avem o anumita...VALOARE pt ca suntem respectati!!!!.....
sophia1971
Postat pe 11 August 2009 10:38
De la: sophia, la data 2009-08-11 10:38:19
ideea valorii este...relativa, caci fiecare o masoara dupa propriul...interes...

Suntem RESPECTATI pt ca avem.....VALOARE si.....avem o anumita...VALOARE pt ca suntem respectati!!!!.....




Valoare...relativa
Competenta ...relativa
Respect ...relativ
Pentru ca am uitat ce este valoarea,..am uitat ce este competenta...pentru ca am uitat ce este respectul ...pentru ca in final uitam sa respectam valoarea,..uitam sa respectam competenta,..uitam sa ne respectam noi intre noi....
Uitarea este mai puternica decat noi,..este mai puternica decat EU-l nostru...
anca_53
Postat pe 12 August 2009 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rog raspuns urgent!!!! 92 De la: sl33ping_sun 7 Martie 2010 06:25
De ce am alergie la oameni mincinosi si prefacuti? 9 De la: demonsauinger 13 Iunie 2011 23:56
Eu gasesc ca viata curata,,fara un barbat si fara copiii este mai linistita si mai usoara 3 De la: vuvuzela 6 Octombrie 2010 13:34
Concurs 1 De la: marilenabelciug 9 Februarie 2009 18:08
GOD bless you all........... 11 De la: moment31 1 Noiembrie 2009 15:50
Setari Cookie-uri