Ce faci atunci cand prietena cea mai buna rupe orice legatura cu tine???!!

Buna !! Prietena mea cea mai buna a spus STOP prieteniei noastre fara sa-mi spuna motivul .Am incercat sa iau legatura cu ea ,dar nu vrea sa-mi raspunda nici la telefon si nici la sms sau mail. De mai mult de 2 luni nu am vorbit cu ea si imi pare rau ca a ales calea aceasta. Eu chiar tin la ea ca si la o sora si am impartit cu ea si bune si rele .Ce as putea sa mai fac???
loraia
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:33
De la: loraia, la data 2009-11-30 21:33:27Buna !! Prietena mea cea mai buna a spus STOP prieteniei noastre fara sa-mi spuna motivul .Am incercat sa iau legatura cu ea ,dar nu vrea sa-mi raspunda nici la telefon si nici la sms sau mail. De mai mult de 2 luni nu am vorbit cu ea si imi pare rau ca a ales calea aceasta. Eu chiar tin la ea ca si la o sora si am impartit cu ea si bune si rele .Ce as putea sa mai fac???
Poate este vorba de intrigi draga...Poate cineva i-o fii bagat prostii in cap..Sa nu fii gresit tu ceva impotriva ei...Trebuie sa discuti cu ea,,sau afla ce sa intamplat prin alte persoane,ce s-a intamplat cu ea? numai bine bafta pappa
garbo027119
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:36
Sa o lasi in pace. N-ai ce sa faci altceva.
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2009 19:39
Si prietena mea cea mai buna a spus STOP relatiei noastre, dar dupa ce i-am imprumutat o suma de bani ca sa-si salveze firma de la faliment, asa ca fii fericita ca n-ai ramas ca mine si cu banii luati. E aproape un an de cand nu-mi mai raspunde la telefon si a mintit-o pe mama ei ca a rezolvat problemele cu mine: asta o fi fost rezolvarea ei, sa nu-mi mai inapoieze banii si sa nu-mi mai raspunda la telefon.
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2009 19:46
Sauuu....poate ca pur si simplu nu i-a convenit ceva in relatia voastra.Si decat sa intrati in polemici inutile...mai bine se retrage fara prea multa galagie.Ea nu iti poate cere tie sa schimbi anumite lucruri la tine...dar nici nu e obligata sa le suporte!!Poate e mai bine sa o iei ca atare...
walkiria
Postat pe 1 Decembrie 2009 19:47
eu nu inteleg plecatul asta fara o vorba... si il traduc asa: poate ca celalalt nu era la fel de prieten cu mine cum eram eu cu el .
doare. dar mai inveti ceva despre tine si despre celalalt..
bluelight
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:25
..eu nu stiu de ce plang(!)..unii atat dupa prieteni..mai mult decat dupa familie poate..adica prietenii sunt ca banii ..azi ii ai...maine nu ai mai ai...si nu tre sa plangi dupa ei...se poate sa mai si altzii...alta data.
garbo055472
Postat pe 13 Decembrie 2009 07:10
uneori un prieten de aproape e mai bun decat un frate de departe,472...
preciouss
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:57
eu cred ca nu ti-a fost niciodata prietena adevarata daca face din astea.. gandeste-te bine ce inseamna sa fii prietena cu cineva.
Mihu
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:38
Cat e de adevarat ce spui, Preci..
Sensart
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:40
Asa o fi, ca o cujetat adanc.. cum ar zice Mircea Solcanu :"o fata mai gasesti, dar un prieten ba"...
anakin
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:40
sau un autobuz, ca e tot pe acolo... da' prieten ba
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:46
nu o mai cauta daca iti e prietena cu adevarat te va cauta si ea daca nu stai linistita ca prietene mai gasesti.....
andrutza448
Postat pe 17 Aprilie 2011 03:54
De la: loraia, la data 2009-11-30 21:33:27Buna !! Prietena mea cea mai buna a spus STOP prieteniei noastre fara sa-mi spuna motivul .Am incercat sa iau legatura cu ea ,dar nu vrea sa-mi raspunda nici la telefon si nici la sms sau mail. De mai mult de 2 luni nu am vorbit cu ea si imi pare rau ca a ales calea aceasta. Eu chiar tin la ea ca si la o sora si am impartit cu ea si bune si rele .Ce as putea sa mai fac???


"Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. (Nicolae Iorga) "

Motivele pot fi infinite , in cele mai multe cazuri insa principalul este invidia .
Deseori se intampla ca , atunci cand doua prietene se invart in acelasi cerc de cunostinte , una din ele , sa fie in centrul atentiei si poate mult mai apreciata de cei din jur datorita caracterului pe care il are . Inevitabil a doua se va simti asezata in umbra . De aici se nasc usor , usor gelozie si reactii ce in cele din urma vor duce la un gest extrem , necalculat si imprevizibil ce ii va demasca adevaratele "intentii bune" .
Binenteles ca este un soc , asa cum probabil a fost si pentru tine .
Te intrebi ... Aceasta este moneda pe care o primesc in schimbul increderii cu care am tratat-o si i-am oferit-o atat de mult timp ? DE CE ?? Unde este sinceritatea , dialogul ??
Nu trebuie sa faci nimic ! Trebuie doar sa constientizezi ca traim intr-o lume a aparentelor unde oamenii in general poarta o masca ce ii avantajeaza pentru un scop anume .
Ca putini sint cei ce mai pastreaza inca valori si principii nealterate . De aceea sintem atat de norocosi atunci cand intalnim intradevar pe cineva de acest gen , SIMPLU , NATURAL ...
Cel ce inceteaza sa iti fie prieten , in realitate nu ti-a fost niciodata ! ...
AngeloBluLdy
Postat pe 12 Iunie 2011 19:41
angelico, ce faci? rascolesti prin arhiva garbo si dezgropi toapice vechi de 2 ani?
michelle_
Postat pe 12 Iunie 2011 19:44
un prieten adevarat nu dispare fara motive .poate are probleme sau nu a fost pritena cu adevarat
estela
Postat pe 12 Iunie 2011 19:49
Un prieten adevarat nu dispare peste noapte dar ce te faci cand ai o prietena de 9 ani si iti dai seama ca de fapt ea doar te-a invidiat in acest timp? A incercat in tot acest timp sa ma faca sa cred ca imi vrea binele dar ea de fapt mi-a vrut doar rau Ce m-a face sa cred asta?O prietena adevarata nu-ti v-a reprosa niciodata ca te-a ajutat; ajutorul a fost reciproc .mai bine ca a plecat fara sa spuna nimic decat sa ramana si sa iti aduca reprosuri care te vor marca pt. tot restul vietii crede-ma a fost cea mai grea lovitura m-a facut sa nu mai am incredere in nimeni (parerea mea?? ) nu exista prieteni ci doar oameni care te folosesc iar atunci cand nu te mai pot folosi te arunca la gunoi
garbo164751
Postat pe 28 Iunie 2011 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
....e vina mea? 18 De la: quasaria 19 Decembrie 2009 19:45
Cum sa explici cuiva ca greseste,pana INTELEGE SI APLICA??? 6 De la: blue_dream 13 Aprilie 2010 11:52
sunt o prietena rea? 15 De la: garbo_1399 1 Noiembrie 2012 02:09
A-s dori sa-mi gasesc jumatatea?? 62 De la: garbo_425429 23 Februarie 2016 19:27
Hello..!!! 105 De la: Eda 22 Ianuarie 2010 17:08
Setari Cookie-uri