habar n'am ...

In lumea asta plina de probleme, incerc sa nu'mi pierd cumpatul si sa raman o fiinta rationala... desi, in dimineata asta mohorata m'am trezit cu gandul ca iubesc degeaba ... adica, iubesc si...chiar nu'i pasa...cel putin asta e concluzia mea... sunt la fel de singura ca oricand, in ciuda eforturilor mele de a da o nota de culoare vietii ... ii ofer cred, cea mai multa libertate pe care ar putea'o da o femeie care iubeste... fara controale, fara certuri, fara nimic din latura negativa, tocmai pt a i arata ca ca il respect, din toate punctele de vedere... degeaba... e ca si un rau necesar...cateodata e frumos, alteori, jale... si habar n'am daca va aprecia candva toate cate ii sunt oferite si cate le ignora... poate ar trebui sa ma piarda... in favoarea nimanui, pt ca s'a dus toata increderea in "ei"... s'ar trezi sau i'as face inca un bine?
Strumfette
Postat pe 31 Ianuarie 2009 08:37
Parerea mea este, ca un cucui sau doua, mai coloreaza relatia.
Ioana007
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:50
draga strumf, nu trebuie sa te consumi asa mult, n-are rost!
si eu sunt cam in aceeasi situatie, si pun pariu ca multe altele...

in principiu, decizia o iei tu! el, desi nu e fericit, n-o sa plece decat daca gaseste ceva mai "bun", sau nici atunci!
si nici nu cred ca o sa realizeze ce a pierdut!
daca tu maine ii propui sa va deespartiti, o sa zica: "bine" si atat.

imi pare rau, dar asta e adevarul, in cele mai multe cazuri, pur si simplu nu-i intereseaza de nimeni!
zambila
Postat pe 18 Februarie 2009 09:10
mda... cazul tipic de fata buna fara noroc...

ele sunt de pe venus, iar ei sunt de pe marte.. asta-i problema... raspunsul?... trebe sa luam ce-i bun atunci cand avem ocazia... fericirea nu e vesnica, ca altfel n-ar mai fi fericire...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2009 09:15
vorba cartii, nu?
zambil, esti putin ironic, dar da, mai exista si astfel de oameni!
si da, incerc sa iau doar partea buna a lucrurilor iar pe restul sa le evit, mi-e mai bine asa!
invat sa fiu si eu egoista! nu-mi iese de fiecare data, dar ma perfectionez!
zambila
Postat pe 18 Februarie 2009 09:27
nu e ironic absolut deloc batranu'..este realist...stie el ce zice....

important este sa te prinzi cand se intampla ceva bun...sa fii pe faza,si unii sunt norocosi..nu se tem sa se infrupte din fericire...

pt ca trebuie spus ..pe langa unii trece fericirea si habar nu au...sau sunt fricosi...pur si simplu le este frica de starea de bine,se simt ok tristi...
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2009 09:44
hei, nu ma certati acuma, sunt si eu mica si proasta...mai am multe de invatat, recunosc, dar unele lucruri nu poti sa le schimbi!

poti cel mult sa incerci sa te schimbi pe tine, sa incerci sa fii mai bun si sa ii ajuti si pe altii daca poti!
dar unii chiar nu stiu sa aprecieze asta, si nu ma refer numai la iubit.
zambila
Postat pe 18 Februarie 2009 09:47
Trece fericirea, eu o simt adica,
Si ma uit la dansa, dar mi-e tare frica.
Viata mi-a dat rolul sa traiesc ca gasca,
Fericirea-i bruna, ochii negri, musca,
Deci ma simt ca naiba, parc-as fi ratoi,
Poate fericirea, nu e pentru noi.
Spune fiecare tot ce vrea a spune,
Uneori imi vine, sa ma pierd in lume,
Timpul sa ma-ngroape in frunzisul des,
La lumina zilei,nicicand sa mai ies.
Ioana007
Postat pe 18 Februarie 2009 09:53
ionico...
zambila
Postat pe 18 Februarie 2009 09:57
insa fericirea o poti invata
uneori te doare
da' e bine asa..

de n-ar fi amaru'
oare cum ai stii
ca esti fericit ,si ca poti iubi?







la lumina zilei iesi te rog indata!
uita de-ascunzis! uita de ratoi!
uita-te la soare!
stai ..aici..cu noi...
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2009 10:02
strumf...maturizeaza-te si treci la altul...ca-ti pierzi timpul...
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Februarie 2009 14:06
De la: zambila, la data 2009-02-18 09:10:09draga strumf, nu trebuie sa te consumi asa mult, n-are rost!
si eu sunt cam in aceeasi situatie, si pun pariu ca multe altele...

in principiu, decizia o iei tu! el, desi nu e fericit, n-o sa plece decat daca gaseste ceva mai "bun", sau nici atunci!
si nici nu cred ca o sa realizeze ce a pierdut!
daca tu maine ii propui sa va deespartiti, o sa zica: "bine" si atat.

imi pare rau, dar asta e adevarul, in cele mai multe cazuri, pur si simplu nu-i intereseaza de nimeni!


... imi pare rau ca sunt pe lumea asta oameni egoisti, care nu inteleg ca ai face totul pt ei, doar sa le fie bine... iubire se cheama asta... da, sunt convinsa ca nici nu o sa stie vreodata ce are si ce poate pierde...
... cat despre ceva mai bun, evident in a sa viziune...nu garantez ca nu a gasit pana acum...asa ca, pe undeva, rezultatul e inevitabil...am luat tot ce a fost bun si frumos, din tot ce mi s'a oferit, dar e incomparabil de putin pe cat am oferit eu... oricat ar fi de greu, am inteles ca e nevoie de doua suflete care se iubesc pt a realiza ceva frumos in viata asta... o singura inima nu poate zbura...
Strumfette
Postat pe 22 Februarie 2009 17:42

nu fi trista...viata iti va oferi ocazia sa traiesti o iubire care sa merite....ai sa vezi..niciodata sa nu spui nu...nici nu-ti vei da seama cand il vei uita si vei trece mai departe...fruntea sus si INTOTDEAUNA sa ai incredere in tine
LUDY
Postat pe 26 Februarie 2009 22:07
De la: LUDY, la data 2009-02-26 22:07:40
nu fi trista...viata iti va oferi ocazia sa traiesti o iubire care sa merite....ai sa vezi..niciodata sa nu spui nu...nici nu-ti vei da seama cand il vei uita si vei trece mai departe...fruntea sus si INTOTDEAUNA sa ai incredere in tine
sunt asa de emotiva azi, ca ma pun pe plans daca mai citesc multe chestii din astea ...prefer sa te copiez pe tine LUDY...in mare...cam tot asta i-as fi spus si eu..

Postat pe 26 Februarie 2009 22:16
ASA ESTE.nU FII TRISTA.DEZBRACA-TE IN PIELEA GOALA SI IESI AFARA IN STRADA.DACA AI SA VEZI UN BARBAT IN ALB, INSEAMNA CA TE-A PRINS UN MEDIC, SI ASTA NU STIE DE GLUMA, CI TE INTERNEAZA.DACA VEZI UN BARBAT CARE SE UITA LA TINE SI SALIVEAZA, IA-L DE BARBAT.
Ioana007
Postat pe 27 Februarie 2009 15:52
... eh, dragele mele... pt moment (si cred ca va dura ceva timp) o sa'mi stabilesc alte prioritati... printre care terminarea studiilor, job... alte hobby'uri... incerc sa'mi ocup mintea cu ceva... in nici un caz nu vreau iubiri, relatii si chestii de genu', in momente din astea... s'a dus increderea pe apa sambetei... oricum, am inteles ca viata e frumoasa , cu bune si cu rele...
... multumesc pt sfaturi... eu sincer, voua va doresc mai multa bafta, si fericire!
Strumfette
Postat pe 27 Februarie 2009 19:59
Strumfette.
Nu toti barbatii sunt la fel. Sigur vei gasi unul care sa te iubeasca si care sa-ti demonstreze ca poti avea incredere in el. Nu a fost el cel care sa te merite.
Clm
Postat pe 15 Martie 2009 12:10
strumfy si eu sunt cam in aceeasi situatie ca si tine,oricat i-as arata k il iubesc si il respect el este tot mai rece si indiferent,prietenii lui sunt mult mai importanti si eu nu mai insemn nmk pt el chiar dak avem 3 ani impreuna.am evitat fff mult o despartire pt k il iubesc si am tot sperat k se va schimba,dar timpul trece si imi pierd tineretea degeaba cu un om care sustine k ma iubeste dar nu imi arata deloc.asa k am luat in sf o hotarare si voi rupe aceasta relatie kre imi aduce numai suferinta si stiu k nu imi va fi bine dar sper sa trec repede peste;) multa bafta si tie!:*
deramona
Postat pe 15 Martie 2009 12:36
Daca el nu baga de seama dovezile tale, nu i le mai arata.Lasa-l intr-o seara singur sau cu porietenii si poti sa-i sugerezi sa se duca la ei si sa manance sau sa isi spele rufele.Sa vada si elk daca atunci il mai iubesc prietenii sau nevestele lor.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:08
... e pacat ca suntem in situatii din astea, ce e drept, viata e prea scurta si frumoasa ca sa o irosim in astfel de moduri... da, sunt convinsa ca sunt pe lumea asta si barbati cumsecade... dar curajul dispare, uite, asa treptat...
... posibil sa aiba un sambure de adevar si afirmatia "daca' l iubesti lasa'l sa plece... daca va veni inapoi, inseamna ca e al tau... daca nu, inseamna ca nu a fost niciodata al tau"... uite, eu asa am lasat lucrurile, sa evolueze de la sine... fara obisnuitele dovezi de iubire, fara nimic...am renuntat la astea... pana cand va cere, daca va mai cere vre o data... daca nu, capat de lume nu e... e pacat doar de timpul scurs, asa cum zicea si deramona...
Strumfette
Postat pe 17 Martie 2009 15:59
din ce scrii aici strumfette eu vad o depresie care nu ar trebui sa o lasi sa se prelungeasca. Incearca sa te gandesti la tine, invata sa te iubesti, apreciazate si nu te mai lasa "ingenunchiata". Timpul trece prea repede si va veni un moment cand iubirea dispare din cauza comportamentului lui si atunci ce iti va ramane?
Este foarte important sa fii iubita si sa simti iubirea.
Clm
Postat pe 18 Martie 2009 15:35
stii ce e culmea? ca inca e langa mine...in ciuda hotararilor mele de a nu mai admite o asemenea atitudine... cu toata indiferenta lui aparenta sau nu, cu toate discutiile contra ... e ceva ce inca nu'mi pot explica... desi, increderea s'a cam spulberat... doar o sclipire mica o mai tine in viata... si uite cum trece viata si ne amagim unii pe altii... cine oare ii mai poate intelege ...
Strumfette
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:24
exact in aceeasi situatie am fost si eu...dar i-am pus capat pt k nu am dc sa imi pierd cei mai frumosi ani din viata langa o pers care nu ma merita,cu toate k il iubesc din toata inima si am facut tot ce am putut pt acea relatie. eu te sfatuiesc sa faci acelasi lucru si cred k toata lumea la fel ti-ar zice,o sa suferi o perioada pt k nu ai cum altfel,dar cu timpul incet incet vei vedea k o sa treaca.
knd iti va fi mai greu incearca sa te gandesti la toate lucrurile rele din relatia voastra si nu la ce a fost frumos.
multa bafta si ai grija:*:*:*
deramona
Postat pe 5 Aprilie 2009 21:27
Ador situatiile asemanatoare, care de fapt sunt altfel pentru fiecare in parte.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:13
.... si uite asa viata continua... cu bune si cu rele... cu intentii si dileme, cu tot meniul unei zi "obisnuite"... funny nu... cat de ciudata e fiinta umana...
Strumfette
Postat pe 15 Mai 2009 10:45
strumf...esti ok ? pari cam melancolica azi...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Mai 2009 10:53
...ma tratez cu un "cafei" tare si cu prietenii de aici de pe forum... e imposibil sa raman melancolica asa...
Strumfette
Postat pe 15 Mai 2009 15:02
bravo, fetitza...asa imi place...

ca uite cum e viata asta...e sucks...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Mai 2009 15:05
De la: Strumfette, la data 2009-01-31 08:37:38In lumea asta plina de probleme, incerc sa nu'mi pierd cumpatul si sa raman o fiinta rationala... desi, in dimineata asta mohorata m'am trezit cu gandul ca iubesc degeaba ... adica, iubesc si...chiar nu'i pasa...cel putin asta e concluzia mea... sunt la fel de singura ca oricand, in ciuda eforturilor mele de a da o nota de culoare vietii ... ii ofer cred, cea mai multa libertate pe care ar putea'o da o femeie care iubeste... fara controale, fara certuri, fara nimic din latura negativa, tocmai pt a i arata ca ca il respect, din toate punctele de vedere... degeaba... e ca si un rau necesar...cateodata e frumos, alteori, jale... si habar n'am daca va aprecia candva toate cate ii sunt oferite si cate le ignora... poate ar trebui sa ma piarda... in favoarea nimanui, pt ca s'a dus toata increderea in "ei"... s'ar trezi sau i'as face inca un bine?
Pe ceasta lume venim singuri si plecam singuri,asa ca depinde de noi cum ne traim singuratatea.
strumfitoaia
Postat pe 17 Mai 2009 17:50
...da, aveti mare dreptate... "norocul" in lumea asta, si poate si starea de bine, ne'o faurim singuri... oricum, aici am gasit prieteni, asa ca deja ma simt mai bine ... viata tot asa ramane, ca vreau eu, ca nu... o zi buna tuturor si multi pupici!
Strumfette
Postat pe 19 Mai 2009 13:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de liniste si de un sfat 14 De la: garbo_410646 20 Iunie 2015 09:29
il iubesc,desi el este bagabond.. 22 De la: Rha 29 Iunie 2010 17:13
Sa mai lupt, sau sa renunt? 20 De la: garbo_474672 10 Octombrie 2017 02:00
nu-l mai suport, cu ce sa-l otravesc 245 De la: raluca12 18 Septembrie 2018 19:49
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
Setari Cookie-uri