credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc?

De la: yza_my, la data 2009-10-07 12:40:30zambila draga am spus :ce fac, fac doar pt mine...sunt egoista dar cine merita sa faci ceva in plus decat ceea ce simti tu ca te face pe tine fericita?...nu pt barbati trebuie sa ne aranjam ci pt noi...imi amintesc o perioada din viata mea cand sotul meu si-a dorit sa ma imbrac dupa ultima moda de atunci ...imi statea bine ...aratam super dar nu ma simteam eu bine in hainele acelea plus ca toti barbatii intorceau capul dupa mine si unde pui ca mergeam la soacra mea care inca nu ma cunostea...noroc cu greva minerilor care m-au obligat sa ma intorc acasa...de atunci am renuntat sa fac ceva pt un barbat ....ceea ce fac fac doar pt ca asa vreau eu nu pt ca asa ii place lui...azi ma mai imbrac asa doar cand merg la plaja ...e f bine sa avem grija de noi dar daca traim pt placerile lor atunci cand ei nu vor mai fi langa noi ce facem?...uitam sa ne mai aranjam,stam nepieptanate sau nemachiate,nu ne mai cumparam o rochie noua?


Este f frumos ce incerci u sa spui , dar de ce trebuie sa incepi cu tot felul de steriotipii gen o fac ptr mine nu ca sa se uite barbatii la mine.......... Parerea mea este ca adevarul gol golut este ceva de genul : " O fac ptr MiNe ca sa se uite toata lumea la mn si sa fiu apreciata intai ptr sarm, rafinament apoi le voi arata si inteligenta "

PS : NU MA REFER LA FAPTUL CA TRE SA UMBLII DEZBRACATA SI SA TI SE VADA TOTUL, MACHEATA VULGAR ETC
dafffne
Postat pe 19 Octombrie 2009 12:56
totusel

daff, fiecare cu parerea lui, unele sunt mai bune, altele nu...dupa gust
zambila
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:00
mda....pai daca sunt oameni in jurul nostru normal ca o sa ma aprecieze sau nu pt ceea ce sunt ...si daca se uita ce...fiecare se uita la ce ii place...si eu ma uit ...si oricum cei din jur se vor uita ca aratam bine sau nu ,ca suntem buni sau rai,frumosi sau urati ...fiecare face evaluare dupa placerile lui si fara sa le dam noi acordul...pana la urma tot pt mine o fac sa ma simt eu bine ,apreciata si iubita.
yzabela_03
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:20
De la: yza_my, la data 2009-10-19 16:20:42mda....pai daca sunt oameni in jurul nostru normal ca o sa ma aprecieze sau nu pt ceea ce sunt ...si daca se uita ce...fiecare se uita la ce ii place...si eu ma uit ...si oricum cei din jur se vor uita ca aratam bine sau nu ,ca suntem buni sau rai,frumosi sau urati ...fiecare face evaluare dupa placerile lui si fara sa le dam noi acordul...pana la urma tot pt mine o fac sa ma simt eu bine ,apreciata si iubita.


Daca ai spus " apreciata " si " iubita" asta inseamna ca astepti aprecierile celor din jur!!!!!!!!!!! Asadar u te simnti bn in functie de aprecierile celorlalti!!!!!!!!!!! Ups...
dafffne
Postat pe 20 Octombrie 2009 10:27
De la: zambila, la data 2009-10-19 13:00:29totusel

daff, fiecare cu parerea lui, unele sunt mai bune, altele nu...dupa gust


Normal ca fiecare avem dreptul la opinia personala, dar cand vezi ca se mai contrazic oamenii in afirmatii mi se pare normal sa incerci u cel din fata sa intelegi de fapt care e opinia lui .
dafffne
Postat pe 20 Octombrie 2009 10:34
De la: zambila, la data 2009-10-19 12:06:44dafff, daca renunti la caps lock, pe cuvant ca si eu te pup!!!


De ce draga sa renunt la caps lock? Ptr. un pupic virtual?
dafffne
Postat pe 20 Octombrie 2009 10:36
pai virtual, ca nu te cunosc

da' la caps lock ar trebui sa renunti oricum, ca e greu de citit, oboseste ochiul
zambila
Postat pe 20 Octombrie 2009 10:44
De la: dafffne, la data 2009-10-20 10:27:57
De la: yza_my, la data 2009-10-19 16:20:42mda....pai daca sunt oameni in jurul nostru normal ca o sa ma aprecieze sau nu pt ceea ce sunt ...si daca se uita ce...fiecare se uita la ce ii place...si eu ma uit ...si oricum cei din jur se vor uita ca aratam bine sau nu ,ca suntem buni sau rai,frumosi sau urati ...fiecare face evaluare dupa placerile lui si fara sa le dam noi acordul...pana la urma tot pt mine o fac sa ma simt eu bine ,apreciata si iubita.


Daca ai spus " apreciata " si " iubita" asta inseamna ca astepti aprecierile celor din jur!!!!!!!!!!! Asadar u te simnti bn in functie de aprecierile celorlalti!!!!!!!!!!! Ups...

avem nevoie de iubirea celor din jur si de apreciere dar nu e capat de drum daca nu exista asta este mergem mai departe si fara ...deci tot pt noi facem ceea ce facem....daca din asta iese si iubire,apreciere am castigat ceva in plus
yzabela_03
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:43
Cred ca un barbat nu "se tine". Sta singur. Daca vrea. Daca nu, e liber sa plece.
Iar daca vrea, as prefera sa vrea nu pentru ca ii place siliconul meu - daca doar pentru atit ma prefera, atunci mai bine sa plece. Am pretentia sa reprezint mai mult pentru omul de linga mine decit doi saculeti de plastic.
Si, daca silicoane sint pe toate drumurile, si barbati sint tot pe toate drumurile. Data viitoare pot sa imi asez botoxul linga cineva mai subtil.
quasaria
Postat pe 20 Octombrie 2009 21:07
oricate sacrificii ar face o femeie pt un barbat,nu il poate tine cu forta langa ea.cand se termina,cade cortina...oricata disperare ar exista...
fetelor nu va faceti sclavele sotilor cu buna stiita!

o ,da iubiti-i,respectati-i pe cei care merita.dar exista limite....
de voi depinde fericirea...nimik fortat nu dureaza...fiti voi,asha cum simtiti:cu calitati si defecte....
LILO
Postat pe 20 Octombrie 2009 21:12
dar cine se cred ei sa merite sacrificii...ei ce saceificii fac pt noi...si noi vrem barbati frumosi ...si ei sa faca imbunatatiri pt a ne tine langa ei ....cand iubesti pe cineva accepti si defectele si calitatile ,si plusurile si minusurile...sunt multe femei fara sani si fara buze injectate care sunt mai iubite si mai apreciate decat cele siliconate
yzabela_03
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:25
Depinde de gusturi. Sunt barbati care inca mai apreciaza frumusetea naturala (putini la numar este adevarat) si barbatii carora le plac " masinile tunate".
Nirvana
Postat pe 21 Octombrie 2009 14:30
De la: zambila, la data 2009-10-20 10:44:36pai virtual, ca nu te cunosc

da' la caps lock ar trebui sa renunti oricum, ca e greu de citit, oboseste ochiul


Pai de ce crezi ca am scris asa daca nu as fi dorit sa atrag atentia! Era ceva ce merita spus in gura mare ( evident dupa parerea mea ) asa ca nu puteam sa se faca ratat mesajul meu!!!!!!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:28
De la: yza_my, la data 2009-10-20 19:43:55
De la: dafffne, la data 2009-10-20 10:27:57
De la: yza_my, la data 2009-10-19 16:20:42mda....pai daca sunt oameni in jurul nostru normal ca o sa ma aprecieze sau nu pt ceea ce sunt ...si daca se uita ce...fiecare se uita la ce ii place...si eu ma uit ...si oricum cei din jur se vor uita ca aratam bine sau nu ,ca suntem buni sau rai,frumosi sau urati ...fiecare face evaluare dupa placerile lui si fara sa le dam noi acordul...pana la urma tot pt mine o fac sa ma simt eu bine ,apreciata si iubita.


Daca ai spus " apreciata " si " iubita" asta inseamna ca astepti aprecierile celor din jur!!!!!!!!!!! Asadar u te simnti bn in functie de aprecierile celorlalti!!!!!!!!!!! Ups...

avem nevoie de iubirea celor din jur si de apreciere dar nu e capat de drum daca nu exista asta este mergem mai departe si fara ...deci tot pt noi facem ceea ce facem....daca din asta iese si iubire,apreciere am castigat ceva in plus


Este un capat de drum, daca nu suntem apreciati , iubiti de cei din jur! De ce afirm acest lucru? Din urmatoarul motiv : omul este o fiinta sociala ! El traieste alaturi de oameni,ce ii influenteaza comportamentul inca din primele zile de viata. Omul invata intai prin imitatie. Imitatia sta la baza invatarii. Exista niste norme/reguli de comportament in fiecare societate. Daca te abati de la ele inseamna ca oamenii te vor considera paria societatii. U te vei simtii de nimic, inutil si vei ajunge cu boli psihice ... Ce vrei prin norme nu ma refer doar la cele legislative ci tot felul cum ar fi cele religioase, de bun simnt, igienice etc...
dafffne
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:47
Cred ca i-am invatat cam rau pe barbati... Ei se straduiesc tot atat de mult pentru noi? Sper sa nu ajungem sa-i tinem si acasa, ca nu cumva sa se uite la altele... Glumesc...Fiecare are dreptul la opinie, poate am face ceva si pentru noi, nu neaparat pentru ei.Cred ca se pot face si lucruri de acestea, insa cu masura, sa nu devenim totusi accesorii pentru ei. Si daca mai si platesc ei, un pic ici, un pic colo, de ce nu?
lela
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:09
dafffne cand plec de acasa ma uit in oglinda si ma imbrac ,ma pieptan asa cum imi place mie...fiecare cu gusturile lui ...fiecare cum s-a educat...am grija de mine,de infatisarea mea si incerc sa ma aranjez in fiecare zi ca si cum as fi invitata la o serbare pt ca ce sarbatoare poate fi mai mare decat viata?...gesturile si activitatile noastre de obicei le controlam pt ca oamenii sa ne faca complimente pt ca avem nevoie de ei ,pt ca vrem sa pastram legaturi cu acestia dar ele nu sunt parti din corpul nostru...nu am nevoie de silicoane sa pot comunica,sa pot avea prieteni si nici de buze mari dar de reguli am nevoie asa cum spui tu in primul rand pt sanatatea mea ,pt echilibrul meu si apoi pt relatiile cu oamenii...deci pana la urma tot pt noi facem ceea ce facem...in general cei care incearca sa faca totul pt a fi placuti de partener in momentul in care partenerul isi cauta alt drum nu mai le ramane decat variantele spuse de tine nebunia ,betia si chiar neglijarea completa ...acestia isi pierd f usor echilibrul si ii intalnim adesea printre noi ...trebuie sa invatam sa traim frumos nu pt altii ci pt noi
yzabela_03
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:48
fiecare aveti dreptate in felul vostru, dar pna la urma, natura-i natura, si stie ea de ce o lasat si cum o lasat...sa fie bine
zambila
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:56
daffne draga, stai linistita, nu e nici un capat de drum. Si n-ajungi la boli psihice daca nu-ti apreciaza macho botoxul. Orice om isi doreste sa fie apreciat dar un om echilibrat nu traieste pentru asta, in primul rind, si isi cunoaste foarte bine calitatile existente, in al doilea rind. Nu simte nevoia disperata sa "aplice" unele noi.
Mie chirurgia plastica mi se pare cam drastica atunci cind nu este vorba de reparat urme de accidente sau diformitati. Cit timp o femeie are doi sani normali (nu unul, nu trei) - nu vad de ce ar simti asa un impuls nestavilit sa ii "evidentieze" incit sa se taie pentru asta... Mi se pare cam buba la pisic.
Mie una mi-e greu si sa ma urc pe tocuri citeodata, desi recunosc ca asta creste aprecierea unanima. Parca tot e mai bine in blugi si adidasi si mai putina "apreciere" in unele zile.
Nu vreau sa imi imaginez cum e sa port permanent disconfortul unor saculeti sub piele sau a unor buze de parca m-a muscat albina... doar asa, ca sa dau bine ?! Da' pe cine am omorit?
quasaria
Postat pe 23 Octombrie 2009 00:17
depinde de barbat!
vb_violeta2YAHOO_COM
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:37
De la: yza_my, la data 2009-10-22 23:48:14dafffne cand plec de acasa ma uit in oglinda si ma imbrac ,ma pieptan asa cum imi place mie...fiecare cu gusturile lui ...fiecare cum s-a educat...am grija de mine,de infatisarea mea si incerc sa ma aranjez in fiecare zi ca si cum as fi invitata la o serbare pt ca ce sarbatoare poate fi mai mare decat viata?...gesturile si activitatile noastre de obicei le controlam pt ca oamenii sa ne faca complimente pt ca avem nevoie de ei ,pt ca vrem sa pastram legaturi cu acestia dar ele nu sunt parti din corpul nostru...nu am nevoie de silicoane sa pot comunica,sa pot avea prieteni si nici de buze mari dar de reguli am nevoie asa cum spui tu in primul rand pt sanatatea mea ,pt echilibrul meu si apoi pt relatiile cu oamenii...deci pana la urma tot pt noi facem ceea ce facem...in general cei care incearca sa faca totul pt a fi placuti de partener in momentul in care partenerul isi cauta alt drum nu mai le ramane decat variantele spuse de tine nebunia ,betia si chiar neglijarea completa ...acestia isi pierd f usor echilibrul si ii intalnim adesea printre noi ...trebuie sa invatam sa traim frumos nu pt altii ci pt noi



Nu cred ca ai citit parerea mea cu atentie! ( dc te intereseaza opinia mea reciteste ce am postat aici ) Topicul e o intrebare... vreau opinii! Dar urasc f tare expresiile stereotipe prin care se spune ca unii oameni nu au nevoie sa se aranjeze ca sunt frumosi de la natura, ca asa minunati se trezesc in f zi! Trebuie toata lumea sa fie constienta ca dc doresc sa arate bine se presupune si un sacrificiu... si acum depinde de fiecare ( sa nu manance tot ce-i place, sa faca un masaj anticelulitic , sa-si petreaca timpul la sala , sa isi petreaca timpul aranjandu-se etc.)

PS : Am corp clepsidra, asadar am forme si mijloc subtire. Pe mn ma enerveaza oamenii ca fac pariu ca am silicoane si cel mai tare ma deranjeaza comentariile de genul : " Uite a iesit cu silicoanele la plimbare " . Natura a fost buna cu mn ( iar greutatea mea este oscilanta cu 2-3 KG, dar reusesc sa port masura 34, ca imediat ce observ ca am dobandit ceva kg imi revizuiesc alimentatia). Ce mi-ar mai trebui ar fi buzele groase si sa n-am cearcane.... Dar nu am de gand sa mi le maresc sunt multumita de mn.

VA ROG NU MAI COMENTATI IN CALITATE DE EXPERTI CA AIA ARE SILICOANE SAU NU STIU CE !!!!!!!!!!! Doar daca arata bine nu inseamna ca e falsa , ci ca a ajutat-o natura si deasemnenea poate face nu stiu cate sacrificii incluzand banii si timpul liber ( sala de vreo 3-5 ori pe saptamana, masaj etc.)
dafffne
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:02
De la: quasaria, la data 2009-10-23 00:17:08daffne draga, stai linistita, nu e nici un capat de drum. Si n-ajungi la boli psihice daca nu-ti apreciaza macho botoxul. Orice om isi doreste sa fie apreciat dar un om echilibrat nu traieste pentru asta, in primul rind, si isi cunoaste foarte bine calitatile existente, in al doilea rind. Nu simte nevoia disperata sa "aplice" unele noi.
Mie chirurgia plastica mi se pare cam drastica atunci cind nu este vorba de reparat urme de accidente sau diformitati. Cit timp o femeie are doi sani normali (nu unul, nu trei) - nu vad de ce ar simti asa un impuls nestavilit sa ii "evidentieze" incit sa se taie pentru asta... Mi se pare cam buba la pisic.
Mie una mi-e greu si sa ma urc pe tocuri citeodata, desi recunosc ca asta creste aprecierea unanima. Parca tot e mai bine in blugi si adidasi si mai putina "apreciere" in unele zile.
Nu vreau sa imi imaginez cum e sa port permanent disconfortul unor saculeti sub piele sau a unor buze de parca m-a muscat albina... doar asa, ca sa dau bine ?! Da' pe cine am omorit?


Eu una ma simnt bn pe tocuri si nu suport pantofii fara ... doar la sala incalt asa ceva . Acum fiecare dupa obisnuinta.
Oare crezi ca toti oamenii isi cunosc calitatile? Io sunt de parere ca ne dam seama de ele in functie de ce ne este spus de catre persoanele din jur......

PS : AS APRECIA DACA S-AR CITII TOT CE AM POSTAT IO LA ACEST SUBIECT SI NU MI S-AR PUNE VORBE IN GURITA...
dafffne
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:14
De la: Nirvana, la data 2009-10-21 14:30:05Depinde de gusturi. Sunt barbati care inca mai apreciaza frumusetea naturala (putini la numar este adevarat) si barbatii carora le plac " masinile tunate".


Toti si-ar dorii papusi barbii in dimensiunii naturale lasate asa de catre D-zeu, dar tre sa se multumeasca cu tot ce este frumos indiferent dc e natural sau artificial... ( opinia mea )
dafffne
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:16
frumusete naturala greu mai gasesti astazi si daca este e in jurul varstei de 20 de ani pana la 24 dupa care fiecare femeie apeleaza la artificii sau nu in functie de dorinta ei si de banii pe care este dispusa sa-i cheltuiasca pt frumusete...nu e nimic rau sa ai grija de tine si de corpul tau ...fiecare este liber sa faca ce vrea cu corpul sau...nu ma intereseaza ce operatii a facut nu stiu cine si cate eforturi face pt a arata bine...daca are curajul si ambitia sa arate ca este perfecta f bine dar ma indoiesc sa fie cineva perfect...sunt multe femei care nu investesc nimic in frumusetea lor si au un barbat langa ele ...mai degraba am vazut femei singure care cheltuiesc f mult pt infrumusetare...e bine sa fii mandra ca arati bine atat cat nu deranjezi si nu jignesi pe cele care nu sunt ...toate ne dorim sa fim frumoase si perfecte dar pt unele raman doar vise asa ca n-avem decat sa ne multumim cu ceea ce suntem ...se va gasi cineva care sa ne placa si pe noi...pt barbatii pretentiosi sunt destule care se modeleaza la cererea lor dar ei nu se vad cum arata ...cei care vor papusele trebuie sa plateasca sa le aiba dar nu vor avea decat un corp frumos langa ei... mai stim noi pe cineva care a facut multe operatii pt a fi o frumusete si in final a sfarsit singur ,fara iubire ,fara prieteni...
yzabela_03
Postat pe 23 Octombrie 2009 19:05
De la: dafffne, la data 2009-10-23 17:14:38
Oare crezi ca toti oamenii isi cunosc calitatile? Io sunt de parere ca ne dam seama de ele in functie de ce ne este spus de catre persoanele din jur......


sa inteleg ca tu n-ai parerile tale proprii - crezi asa, doar ce "iti este spus de catre persoanele din jur"?
quasaria
Postat pe 24 Octombrie 2009 09:51
De la: quasaria, la data 2009-10-24 09:51:10
De la: dafffne, la data 2009-10-23 17:14:38
Oare crezi ca toti oamenii isi cunosc calitatile? Io sunt de parere ca ne dam seama de ele in functie de ce ne este spus de catre persoanele din jur......


sa inteleg ca tu n-ai parerile tale proprii - crezi asa, doar ce "iti este spus de catre persoanele din jur"?


Draga nu exagera... e un proverb din strabuni : " Daca 2 persoane sunt de parere ca esti beat ar fi cazul sa dormi ! "
dafffne
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:12
De la: yza_my, la data 2009-10-23 19:05:11frumusete naturala greu mai gasesti astazi si daca este e in jurul varstei de 20 de ani pana la 24 dupa care fiecare femeie apeleaza la artificii sau nu in functie de dorinta ei si de banii pe care este dispusa sa-i cheltuiasca pt frumusete...nu e nimic rau sa ai grija de tine si de corpul tau ...fiecare este liber sa faca ce vrea cu corpul sau...nu ma intereseaza ce operatii a facut nu stiu cine si cate eforturi face pt a arata bine...daca are curajul si ambitia sa arate ca este perfecta f bine dar ma indoiesc sa fie cineva perfect...sunt multe femei care nu investesc nimic in frumusetea lor si au un barbat langa ele ...mai degraba am vazut femei singure care cheltuiesc f mult pt infrumusetare...e bine sa fii mandra ca arati bine atat cat nu deranjezi si nu jignesi pe cele care nu sunt ...toate ne dorim sa fim frumoase si perfecte dar pt unele raman doar vise asa ca n-avem decat sa ne multumim cu ceea ce suntem ...se va gasi cineva care sa ne placa si pe noi...pt barbatii pretentiosi sunt destule care se modeleaza la cererea lor dar ei nu se vad cum arata ...cei care vor papusele trebuie sa plateasca sa le aiba dar nu vor avea decat un corp frumos langa ei... mai stim noi pe cineva care a facut multe operatii pt a fi o frumusete si in final a sfarsit singur ,fara iubire ,fara prieteni...


E adevarat si ceea ce spui u!!!!!!!!!
Probabil e ca faza aia cu geniile ... unii ce se axeaza doar pe un aspect ignora il dezvolta pe acela, iar pe celelalte le neglijeaza...
dafffne
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:17
"Draga", depinde. Daca iti spun doi betivi ca esti beat, s-ar putea doar sa incerce sa fie amabili.
Si daca doi Dorel fluiera dupa tine pe strada, s-ar putea sa fie un compliment: nah, iti spun oamenii pre limba lor aia neaosa ca esti sexy, ai fund si balcoane... e de bine. Te apreciaza lumea.

Stii, uneori chiar mi-as dori sa vad lucrurile astfel. Da' ce vrei, sint alta specie.
quasaria
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:47
guasaria, te-ai lasat de fumat ?

stiu ca nu-s on topic...da' ma gandeam ca imi dai un pont
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Octombrie 2009 23:37
wife, zici: de maine nu mai fumez! si gata
zambila
Postat pe 26 Octombrie 2009 23:49
si zici asta dupa fiecare tigara fumata
pik_nik
Postat pe 26 Octombrie 2009 23:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA 43 De la: clau2005 24 Martie 2010 20:21
buna tuturor 10 De la: Ciresica 6 Septembrie 2009 18:16
Ma cauta trecutul... 29 De la: garbo_7796 4 Aprilie 2013 13:02
Munastirea Tismana 3 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 12:34
Relatia cu un barbat casatorit 77 De la: garbo106264 19 Aprilie 2010 00:02
Setari Cookie-uri