credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc?

Ce spuneti?( evident argumentat ) Te ajuta imbunatatirile chirurgiei plastice, machiajul permanent pentru a tine un barbat langa tine?
dafffne
Postat pe 14 Februarie 2009 12:10
vrei un raspuns sincer?

eu cred ca nu!!!

desigur cu amendamentele de rigoare. daca te vede zilnic cu fulgi in par, sleampata si cu sutienul prins in ac de siguranta...se duce iute si degraba...

o femeie, in general, se ingrijeste in primul rand din respect pentru ea. ca nu-i atat de greu sa dai cu o crema pe fata si cu un ruj pe buze.

silicoanele si botoxul? hmmm...eu nu prea le inteleg utilitatea...

mie, personal cele care isi fac chestii de-astea imi par artificiale, parca ar arata ca niste papusi. dar, ma rog, asta e parerea mea...si nu sustin ca e musai aia buna.

ca sa disec putin titlul topicului, as spune ca un barbat de calitate nu are nevoie sa fie "tinut " cu asemenea artificii. ca ala oricum te vede frumoasa pentru ca te iubeste pe tine, ca persoana, iubeste femeia care esti, iti iubeste si imperfectiunile corpului, poate ptr ca i se par fermecatoare.

un barbat superficial se tine cu superficialitate. adivca cu silicoane, botox, unchii false de 10 cm...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Februarie 2009 12:21
Dar nu vor barbatii papusi Barbie langa ei. Daca nu le-a ajutat natura poate tre sa se ajusteze...
dafffne
Postat pe 17 Februarie 2009 10:59
oh da...si sa-mi fie frica ca imi pica siliconul???!!!

auzi...da' nu o fi dureros? cu operatiile astea? ca mie mi-e o frica de durerea fizica...moama...
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Februarie 2009 13:26
Sunt niste papusi gonflabile astea siliconate. Nu am sani de 15kg fiecare, si is mandra de ei. Pentru ca nu ma voi trezi cu ei la buric in vreo 15 ani, (ceea ce mi se pare mult mai scarbos si urat decat niste sani mici si tantosi). Nu sunt impotriva ajustarilor, si eu vreau sa imi fac asa ceva, ca nu is cea mai frumoasa din lume. Dar nu bun simt, cu masura. Imi voi face tatuaj permanent la buze, dar nu maro inchis si nu pana sub nas. Poate imi injectez ceva in sani, care se retrage in timp, poate si in buze dar nu in cantitati exagerate. Botox cu siguranta o sa-mi pun mai incolo daca am riduri, dar sa para totul natural.
Sau poate pitzipoancele astea se gandesc, "la ce sa-mi mai fac daca nu se vede de departe ca mi-am facut?" wtv...sunt pro, dar sa fie in limita bunului simt.
LaFlame
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:40
da' nu doare ? ca eu ma gandesc ca e dureros rau dupa operatie

anyway...am vazut ieri la timisoara o pipitza de-asta...avea niste sprancene, de ziceai ca sunt serpi, m-am speriat de ea, parca era Gorgona, ca avea si parul tapat artistic in toate directiile
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:48
Un barbat adevarat si care iubeste cu adevarat sta el singur langa tine, nu trebuie sa iti faci tu operatii in care sa te transformi intr-o papusa artificiala poate poate nu te paraseste.
In ce societate penibila traiesc...sa vad cum saracele femei si-au lasat creierul spalat de o media bolnava si isi pun problema sa se opereze ca sa pastreze un barbat...
Maine poimaine or sa apara articole si topicuri gen "dragostea si siliconul"
ammandina
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:55
prefera mai mult sa priveasca decat sa atinga ce placere poti simtii cand lingi plastic acoperit cu piele
yavrum
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:12
din cate am vazut si am auzit se poate trage concluzia urmatoare:
un barbat adevarat este tinut de spiritul si caracterul femeii iar unul doar cu numele de barbat cu fitze, scenarii, strategii si frecush. dupa cum vedeti nu apare nici siliconul si nici botoxul in ecuatie. aceste artificii sunt pura speculatie afacerista a contemporaneitatii pe marginea superficialitatii femeii care cu cat este mai frustrata cu atat isi mai tranteste o operatie estetica foarte costisitoare. e trist sa ajungi sa ai de oferit numai botox si silicoane. e de preferat sa mai pui mana pe o carte, chiar si de bucate. pana si o ciorba bine gatita este mai importanta decat mangaierea de carton a unui san gata sa explodeze.
gianiblue
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:55
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-23 10:48:45da' nu doare ? ca eu ma gandesc ca e dureros rau dupa operatie

anyway...am vazut ieri la timisoara o pipitza de-asta...avea niste sprancene, de ziceai ca sunt serpi, m-am speriat de ea, parca era Gorgona, ca avea si parul tapat artistic in toate directiile



wife ,ce m-ai binedispus pe ziua de azi ! Esti grozava!
blanca
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:00
Eu cred ca depinde de la barbat la barbat si ...de la femeie la femeie.
Daca un barbat ii cere partenerei sa-si augumenteze anumite parti ale corpului asta ar trebui sa vina cu dovada ca si el si-a augumentat ceva!!!!! Pai ca sa fie valabila idea de echitate intre sexe, nu?
Aemulus
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:19
mielushel...ma bucur ca te-am facut sa razi...da serios, eu am avut o miscare de recul cand am vazut-o...mi-a rasarit in fata dupa un stand de carti in librarie, de-am zis ca ma loveste infarctul...siliconata, tatele pe-afara, cu telefonasul roz la ureche...si nu parea incantata de ce ii spunea nefericitul ala cu care vorbea, ca era toata incruntata...si l-a facut bou, ca sa fie desavarsita ca o lady
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:44
Io am impresia ca in curand o sa ne simtim ca-n STAR TREK cu toate asa zisele tratamente de infrumusetare ... Ii mai stiti pe Klingonieni ? Erau suuuuuperbi , parol!
blanca
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:03
Daca est spalata,ingrijita,folosesti lenjerie sexy si cat de cat parfumata,ii oferi liniste cand vine acasa si respect,a se citi il asculti fara sa comentezi chiar daca nu iti convine si de cate ori vrea si nu numai ii oferi partide traznet de sex cred ca ambalajele de silicon nu isi mai au rostul...decat poate pt
"vedete" gen madam Tiganila a se citi Radulescu si compania....Sigur asta daca nu ai un nas nu stiu cum sau sapte randuri de burti....
avocat_anca_paun
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:26
Eu cred ca giani are dreptate aici, un barbat adevarat este tinut de spiritul si caracterul femeii, nu de silicoanele sau botoxul ei.
blairwitch
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:02
ha...si io...si io...si io am zis asta...

de ce nu ziceti ca si eu am zis asta ? ooof...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:08
Sigur ca,aceasta curatenie vestimentara, fizica si morala, joaca un rol important in relatiile de cuplu.Paradoxal, ele sunt complementare intre ele, si mentin sentimentele "aprinse".Exista insa si cazuri, cand numai o lenjerie sexi, sau o rochie draguta, (fara celelalte), nu pot scapa o casatorie de la colaps.Intr-un anumit plan, seamana cu silicoanele.Si un perete poate fi zugravit frumos, cu panselute si toporasi,dar toporasii si panselutele adevarate sunt intotdeauna de zeci de ori mai frumoase.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:14
Asa este, si prometeus wife a spus asta mai sus, imi cer scuze ca nu am amintit-o, fiindca si parerea ei coincidea cu a lui giani.
blairwitch
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:04
hi...hi...asa imi place...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:47
in primul rand, un barbat nu se tine. nu-i catel sa-l legi cu lesa.

vrea el sa fie cu tine, bine. nu vrea, poti sa stai si-n cap , poti sa ai silicoane si-n barbie ca tot degeaba. e o vorba : nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie"

daca conteaza imaginea? da. conteaza mult. ca e fabricata sau nu, e cea care atrage la o prima vedere.

am fi nesinceri cu noi daca am spune ca ne-a atras cineva datorita frumusetii interioare. pana aflam cum e omul, pana vedem cum reactioneaza si ce are in capushor, tot "carcasa" e prima evaluata.


gusturi si gusturi. fiecare barbat are standardele lui privind frumusetea feminina."

insa, un lucru e clar. nu spiritul si caracterul unei femei il atrage . hai sa nu ne mintim. modul in care e construit corpul duduei e cel ce hotaraste . poate sa fie ea cat de proasta, cu un caracter infect sau o catza, de-i place tipului cum arata, de se potrivesc in pat, atunci o va vedea desteapta si nepaipomenita. ca ea nu va fi alta si poate sa-i zica tot mapamondul ca e chior, nu va crede pe nimeni.
si_totusi
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:53
Stii care este diferenta dintre silicoanele puse la piept si cele puse la barbie.Ca primele nu musca cand le mangai.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:33
ionico, darling, ca sa inteleg. iti plac silicoanele cu dintii de ...lapte?
si_totusi
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:42
fetele...sincer...oare...de ce va faceti asemenea ganduri!!!????????
cumva...vreti altceva?
ca...zau...va spui yo...ca orice barbat...vrea langa el...ceva...autentic...de care sa nu-i fie teama sa atinga...
ca...ar stoarce siliconu`...care a costat enorm pt saraca fata!!!
si...mai ales...sa-i fie teama sa sarute cu patima...ca...se storc buzele...
hai sa fim seriosi!!!
cand o femeie...excede in astfel de...chestii...inseamna ca...vrea altceva decat ceea ce are...!!!
si...daca barbatul de langa ea nu-i solicita asta...la ce bun?
ce are daca...in loc de...sani care sa intzepe...se gasesc acolo...ceva...natural...pe care nu-ti e teama sa-i atingi?
zau...e penibil!!!
ovidiu42
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:20
Intimplator, cunosc citeva persoane botoxate si siliconate.E taaaare trist sa le privesti.Adica cit de nefericita trebuie sa fii sa apelezi la asta? Oricum persoanele cu pricina nu sunt mai fericite dupa interventiile cu pricina.Ba tot singure sunt si asta mai ales pentru ca acum se cred atit de frumose ca nici un muritor nu e demn sa le atinga.Altele sunt singure pentru ca ti-au facut operatiile dupa divort , la o virsta trecuta de...50 de ani...
Si trecind peste aspectul de gura de peste la buzele botoxate si la aspectul de mingiute acoperite cu piele la siliconate (a propos, stiti ca nu pot dormi pe burta dupa ce-si pun silicon decit daca isi ajusteaza salteaua de la pat), mai sunt si acele persoane care dupa 60-70 de ani merg sa-si intinda fatza....Si au pe miini o piele batrina de 70 de ani, creata si cu pete iar gura le este de la o ureche la alta , iar gitul....precum un git de curcan.

Mai mult, cunosc o bunica care a daruit nepoatei ei la implinirea virstei de 18 ani BANI sa mearga sa-si faca implant ca cica nu prea e dotata de la natura cu sani.


Deci, parerea mea este sa-ti traiesti cu demnitate virsta si sa nu-ti bati joc de corpul tau spre deliciul mintilor goale sau spre sila celor care apreciaza fiinta umana asa cum e lasata ea de la Univers.
Aemulus
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:11
cu siguranta nu.
daca recurgi la asemenea asa-zise imbunatatiri,ma gandesc ca o faci,pentru ca tu nu esti multumita de aspectul tau sau vrei altceva si nu are nici o legatura cu barbatul de lg tine.cel putin,asa mi s-ar parea normal.
mia79x
Postat pe 4 Mai 2009 11:43
In primul rand WIFE esti absolut mortala!!!
De ceva zile de cand m-am hotarat sa comentez si eu ici colo ca in ciuda vechimii ca si membru chiar nu am avut cand sa particip!! dar uite si ceva benefic la criza asta... v-am cunoscut pe voi
Referitor la subiect subscriu pentru: aspectul ingrijit, respectul de sine, igiena intima, lucruri muult mai importante decat silicoane, buze umflate si pernite in posterior
Sincera sa fiu eu mi-as dori o interventie, insa pentru propriul meu psihic si confort, intrucat datorita unor... evenimente ce puteau duce la pierderea fiintei celei mai dragi in viata mea, respectiv mama, am slabit cca 10kg in nu mai mult de 2 saptamani!!!!! bine in afara faptului ca oricum de cand ma stiu sunt o complexata de slabit da parca a zis doamne doamne..."ia d"aci sa vedem poti duce? ce-i mai important in viata?" numai ca acum pot eu sa tin si mama regimurilor ca nu slabesc eu atat de mult in asemenea perioada...
In fine ideea era ca, tocmai pentru ca nu am slabit prin sport si alte metode care sa presupuna tonifiere si ingrijire atenta, mi s-au lasat sanii foarte tare ceea ce este absolut stresant pentru mine pentru ca nu am o relatie stabila si totusi am numai 27 ani!! pai la 40 de ani in ritmul asta o sa-i pierd naiba prin pat
De la o vreme pe cuvant de onoare ca nu-mi iese din cap si-mi doresc din ce in ce mai mult o interventie!! parca pe zi ce trece sunt si mai complexata!
asa ca...MICABIS!! daca cumva mai auzi de vreo bunicuta cu asemenea cadouri zi i si tu ca sti o nepoata dornica

va pup
FULGUTA
Postat pe 7 Mai 2009 07:33
mai fetele...am deschis tembelizorul intr-o seara, si am nimerit o emisiune...frumusete pe muchie de cutit...

si am auzit-o pe o tanti spunand ca ea vrea sa participe la emisiune pentru ca nu o mai place barbatu'...

adica...trecea prin tot chinul doar ca sa-l faca pe ala fericit...

faza tare a fost cand l-a sunat de la clinica, si incepuse berbatul sa se lamenteze ca e nemultumit, ca a mancat paine cu margarina...si ca el isi ia papusile si pleaca...si fomeia a inceput sa planga disperata dupa el

de unde trag eu concluzia ca irina are dreptate...barbatii sunt parsivi si bagabonti
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 09:36
he...he...iasomico...stii ce a zis pro cand l-a auzit pe sotu' orfelin ca-si plangea de mila, ca mananca pita cu margarina ?

a zis ca de era in locul ei, in secunda 2 ii zicea...du-te fatul meu...daca te simti amenintat si mori de foame, mergi cu Domnu'...ca inseamna ca eu am fo' un fel de surogat de mama altoita cu o menajera...

da' io zic ca si alea sunt duse...pai cum sa ma duc sa ma tai, numai ca sa tin berbatul langa mine, ca nu ii mai place lui ca am vergeturi de la nasteri si sanii lasati de la alaptat?

wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 13:42
ele de fapt se duc pt ele...

aia e gargara,da' nu stiu ametitele asta....

iasomia
Postat pe 7 Mai 2009 13:46
aha...si aburesc boborul ca sunt distruse ?

nene...io vaz ca-s tare fericita...n-am drame de-astea existentiale...ca nu mai am couru' ferm...ca am riduri...ca n-am tzatze feciorelnice...

wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul FECIOARA 1 De la: garbo105932 9 Aprilie 2010 12:12
Cum poti iubi din nou?Ca prima data? 106 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:24
ce trista e viata! 158 De la: buna01 20 Ianuarie 2010 21:38
nu 32 De la: Ella34 8 Septembrie 2009 17:07
Inocenta unei femei 113 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:53
Setari Cookie-uri