credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc?

De la: crinela29, la data 2009-06-17 19:45:47 eu inca n-am auzit un barbat sa ia in deras un alt barbat.


crinela, mama, de cate ori ai fost intr-o camera cu vreo 20 de dusuri si cel putin 5 barbati?
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 00:19
silicoanele si botoxul? Nu scartaie cand pui gura sau altceva pe ele?

daffne, de ce trebuie sa aiba grija femeia sa nu se faca dolofana dupa o anumita varsta, sa nu aiba riduri, sa nu i se ingalbeneasca pielea?? Crezi ca tu o sa ramai tot la 20 de ani?
Barbatul care te-ai iubit si te-a respectat la 20 de ani, te poate iubi si respecta si mai dolofana sau, dimpotriva, mai costeliva, ca aomul se schima odata cu trecerea anilor. Nu am auzit pe nimeni ca a gasit secretul tineretii fara batranete.
Daca-l afli, sa ne comunici si noua.
daria_
Postat pe 6 Iulie 2009 18:19
De la: wife, la data 2009-05-07 09:36:36mai fetele...am deschis tembelizorul intr-o seara, si am nimerit o emisiune...frumusete pe muchie de cutit...

si am auzit-o pe o tanti spunand ca ea vrea sa participe la emisiune pentru ca nu o mai place barbatu'...

adica...trecea prin tot chinul doar ca sa-l faca pe ala fericit...

faza tare a fost cand l-a sunat de la clinica, si incepuse berbatul sa se lamenteze ca e nemultumit, ca a mancat paine cu margarina...si ca el isi ia papusile si pleaca...si fomeia a inceput sa planga disperata dupa el

de unde trag eu concluzia ca irina are dreptate...barbatii sunt parsivi si bagabonti
...Haoleu nevasta ma facusi bagabont ...ei las mai primesti tu iubire de la barbatel ce zici tu?
catalliin
Postat pe 14 Iulie 2009 10:10
De la: gianiblue, la data 2009-04-23 21:55:16din cate am vazut si am auzit se poate trage concluzia urmatoare:
un barbat adevarat este tinut de spiritul si caracterul femeii iar unul doar cu numele de barbat cu fitze, scenarii, strategii si frecush. dupa cum vedeti nu apare nici siliconul si nici botoxul in ecuatie. aceste artificii sunt pura speculatie afacerista a contemporaneitatii pe marginea superficialitatii femeii care cu cat este mai frustrata cu atat isi mai tranteste o operatie estetica foarte costisitoare. e trist sa ajungi sa ai de oferit numai botox si silicoane. e de preferat sa mai pui mana pe o carte, chiar si de bucate. pana si o ciorba bine gatita este mai importanta decat mangaierea de carton a unui san gata sa explodeze.


te sustin 100% in ceea ce spui, pana acum de arprox o saptamana, am inceput sa-mi pun anumite intrebari, amici de ai mei, din poveste in poveste, am ajuns sa imi povesteasca unele patanii(nu putine) cu ale lor mandre, care exact cum ai zis tu, fitze, scenarii, scandaluri, telenovele curate i-au tinut langa ele 2-4 ani de le-au facut astia toate poftele, ei fiind baieti instariti, si eu care nu ma consider fitzoasa aproape deloc, mai am eu gargaunii mei, e adev ca pritenul ma iubeste dar e foarte zgarcit, in general nu ma deranjeaza, dar uneori cand aud povesti, ca i-a luat haine, a dus-o a adus-o si ea se comporta ca o razgaiata, ma intreb, oare asta e atitudinea potrivita?
Tocmai am primit raspunusl, nu!

Merci.
ctwmn
Postat pe 31 Iulie 2009 15:18
De la: daria_pet, la data 2009-07-06 18:19:57silicoanele si botoxul? Nu scartaie cand pui gura sau altceva pe ele?

daffne, de ce trebuie sa aiba grija femeia sa nu se faca dolofana dupa o anumita varsta, sa nu aiba riduri, sa nu i se ingalbeneasca pielea?? Crezi ca tu o sa ramai tot la 20 de ani?
Barbatul care te-ai iubit si te-a respectat la 20 de ani, te poate iubi si respecta si mai dolofana sau, dimpotriva, mai costeliva, ca aomul se schima odata cu trecerea anilor. Nu am auzit pe nimeni ca a gasit secretul tineretii fara batranete.
Daca-l afli, sa ne comunici si noua.


Trebuie sa aibe grija de imaginea ei in permanenta o femeie indiferent de varsta. In primul rand se vede aspectul fizic... si intotdeauna vor avea mai multe sanse in orice o persoana ingrijita.
Daca dolofan inseamna supraponderal sau obez imi pare rau dar face rau si la sanatate si io vreau sa fiu sanatoasa si barbatu de langa mn la fel!
Daca te ingrijesti atat fizic , intelectual o sa poti sa-ti porti cu mandrie varsta... nu trebuie neaparat sa arati ca la 20 de ani toata viata! Nici nu e posibil asa ceva! Si e daunator din punct de vedere psihic sa crezi ca poti ramane la varsta de 20 de ani!
dafffne
Postat pe 3 August 2009 11:42
De la: wife, la data 2009-05-27 16:59:48stai asa daffne...adica tie nu ti se pare umilitor ca o femeie sa faca asta pentru un barbat ? inteleg sa o faca pentru ea, pentru ca EA e cea care isi doreste sa arate bine...dar sa o faca pentru un barbat ?

hmmm...pai daca ala viseaza numai tzatze tari si fese tzepene...eu zic ca ar trebui sa faca cercetari si sa descopere elixirul tineretii...pentru ca asa cum imbatraneste femeia, imbatraneste si el, nu ?

ce-ar fii daca si femeile ar dori ca barbatii lor sa-si faca implanturi ?


Hai sa fim seriosi ca in momentul cand spui ca o faci pentru tine, aceasta expresie include si faptul ca o faci sa fi placuta de oameni, de barbati! Suntem facuti sa traim intr-o societate, sa interactionam unii cu altii! Dorim sa fim acceptati, placuti si alesi !
Dar daca alegi la tot felul de operatii estetice pentru ca ti-a transmis partenerul ca el vrea cupa D la femeia lui, aici mi se pare intradevar o injosire din partea femeii sa accepte acest lucru doar ptr ca este dorinta lui, desi ea este multumita de ce i-a dat natura!
dafffne
Postat pe 3 August 2009 11:49
De la: wife, la data 2009-05-29 18:16:33val, trucurile sunt bune...ca nimanui nu-i place sa vada o femeie neingrijita

doar ca de multe ori se cade in extreme

eu cunosc o doamna care isi dadea aproape tot salariul pe cosmetice de la avon, si asta in situatia in care nu o ducea stralucit cu banii

de-aia zic...ca trebuie sa existe o masura in toate

acum, sa nu se inteleaga ca eu le condamn pe cele care apeleaza la asa ceva...


Intradevar este exagerat sa dai toti banii pe care ii castigi pe cosmetice! E important sa existe un echilibru! Si ce sa faci cu atatea cosmetice? Cand sa le folosesti? Sa ajungi in situatia pe care ai descris-o cred ca deja esti la limita normalitatii !
dafffne
Postat pe 3 August 2009 11:56
Barbatul pe care trebuie sa-l tii cu asemenea imbunatatiri nu face doi bani. Si cat il tii? Pana apare o versiune mai imbunatatita? Sau pur si simplu se plictiseste de varianta pe care o are ca de o masina si o schimba? Trist ca s-a ajuns la asa ceva - si trist ca femeile nu inteleg ca aceasta cursa nu are castigatori. Nu-ti castigi decat propria nemultumire si frustrare.
Tzantzarika
Postat pe 3 August 2009 12:00
De la: micabis, la data 2009-05-28 17:58:32Dafne, cred ca trebuie sa ai o viata foarte plictisitoare ca sa ajungi sa-ti doresti sa te admire toti barbatii si sa te invidieze toate femeile.Adica trebuie sa ai o viata foarte goala , fara destinatie si scop.
Iar cit priveste botox, face lift sau alte augumentari, nu conateaza ce faci dupa 50 ani tot de 50 de ani arati, dar mai arati ca ai fost nefericita cu aspectul tau si ti-ai imbunatatit pe ici pe colo.Miinile, gitul tot batrine ramin ca inca nu s-a descoperit nimic care sa faca gitul de curca in git de lebada si petele de pe corp si privirea batrina si pielea stafidita pe picioare si toate ale.
In final pe cine vrem sa pacalim cind apelam la imbunatatiri? Pe noi cind ne uitam in oglinda ca in rest toata lumea vede ca esti "contrafacuta".


Eu am deschis un topic in care am pus o intrebare, ce mi se pare de actualitate si sunt interesata in opiniile voastre! Ma bucura ca sunt diferite ! Dar sa ma ataci pe mine arucandu-mi o pecete pe frunte ... mi se pare deplasat! Nu ma cunosti , nu ai citit opinia mea legata de acest subiect! ( Am terminat un liceu bun, am facut o facultate la stat, ma intretin singura, adica imi platesc curentul, apa, papa, abonamentul la sala, masajele si nu stiu cate fete/baieti se pot lauda ca de la 24 de ani pana in prezent la 26 fara ajutorul nimanui face acest lucru; muncesc de la 16 ani cand am inceput prin promotii pe timpul verii sa castig banuti , apoi de la 21 de ani am inceput sa am si carte de munca, intre timp imi terminam si studiile)
O sa o reiau pe scurt : Atata timp cat recurgi la aceste lucruri ptr ca esti complexata si nu ptr ca ti-a transmis masculul feroce de langa tn ca tre sa ai 120 la bust sau cine stie ce alta bazaconie e OK ! Cand facem o ajustare chiar dc spunem ca o realizam doar ptr noi de fapt o facem si pentru a ne imbutatii imaginea in ochii celorlati... indiferent ca sunt barbati sau femei!
dafffne
Postat pe 3 August 2009 12:14
De la: Myself, la data 2009-05-28 23:20:26ma intreb cum pot fi unele atat de toante (desi am in minte un sinonim mult mai dur) incat sa spere/creada ca un barbat "se tine" si "trebuie tinut". Eu una daca ar fi nevoie sa ma ajustez si sa ma mutilez doar pt "a tine" un putzoi langa mine, as alege sa raman singura toata viata. Oricum tipul n-ar valora doi lei daca ar putea fi "tinut" (cat de amuzant e acest cuvant) cu doua ta*e siliconate si o mesa blonda. Daca ar pleca.. ce am avut si ce am pierdut.
Nu degeaba isi bat joc unii barbati de muieri, ca la cat de incuiate si umile in fata lor sunt, e normal


" a tine un barbat langa tine" -este o expresie ce este f uzitata in tot felul de articole in presa , dar si in limbajul de zi cu zi;
Am folosit expresia aceata ca este mi s-a parut ca reduc din cuvinte si din cate stiu un titlu prea lung nu e interesant.Deasemenea atrage atentia multor persoane aceasta expresie!

Ma bucura mult ca este despicata in patru si expresia aceasta ca si io o urasc din toata inima! Sunt de parere ca un barbat nu trebuie tinut ca nu e animal ce sta in lesa ci el alege, doreste sa-si petreaca timpul cu femeia respectiva cum trebuie sa fie si la fete. Tot felul de strategii de a "tine barbatul langa tn" nu fac decat sa te oboseasca si sa-ti ingreuneze viata ... tre sa clipesti asa, sa sari intr-un picior la ora 6 dimineata cand el inca doarme , etc
dafffne
Postat pe 3 August 2009 12:52
parerea mea este ca frumusetea nu consta in silicoane sau alte chestii...e adevarat ca asta ii atrage pe barbatii doritori de placeri dar un barbat cu capul pe umeri nu va da doi bani pe toate acestea...o femeie se face placuta nu prin cea ce poarta sau cat investeste in ea...nu am facut niciodata nimic pt a fi placuta de barbati si nici nu am de gand sa fac dar asta nu i-a impiedicat sa ma doreasca...ce fac, fac doar pt mine...sunt egoista dar cine merita sa faci ceva in plus decat ceea ce simti tu ca te face pe tine fericita?...daca vrem sa traim pt a face un barbat sa ne placa nu mai traimm pt noi ,nu mai suntem noi si intr-o zi o sa ramanem tot singure pt ca barbatii nu se vor multumi niciodata ...ei vor fi mereu in cautare de ceva nou,,,nici un barbat din lumea asta nu merita ceva in plus decat ceea ce ne face pe noi fericite...multe femei sunt dispuse la orice pt a fi alaturi de un barbat si au poate acel barbat dar nu pt mult timp apoi se plang ca au facut si in final o ia de la capat cu un altul ajungand la acelasi rezultat...de ce sa nu fim si noi ca ei?...de ce sa nu ne bucuram doar de de momentele fericite?de ce nu avem si noi pretentie ca ei sa faca?...cati barbati arata bine si fac ceva ca sa fie placuti femeilor?...f putini si aceia care au grija de ei nu fac pt femei ci pt ca le place lor sa arate bine...pt ca asa se simt ei bine....cati barbati cu burta ,chelie sau mai stiu eu ce uratenii nu au diverse aventuri si nu fac femeile sa planga ...de ce oare femeile sunt atat de proaste si se umilesc facand orice pt a-i satisface?...de ce oare trebuie sa rada ei mereu ?...pt ca asa este fetelor barbatii rad cu gura pana la urechi de femeile care sunt dispuse sa le ofere ceea ce vor ei si pt ca sunt multe care fac asta femeia a ajuns doar o marfa de calitate superioara sau de o calitate mai proasta...
yzabela_03
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:10
yza,

stai linistita ca sunt si o gramada de femei care rad,ba mai mult de atat, au tupeul sa fie fericite...

guritza,

tu nu te-ai nimerit niciodata intr-o petrecere intre gagicute?nu?

iti spun eu,rad alea ca niste scorpii de biliboys...
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:14
yza, in principiu zici tu bine, numai, vezi tu, nu-i chiar asa simplu??
adica, sa nu ma mai aranjez??daca mie imi face placere??
si apoi, sigur ca ne facem frumoase pt ei! ce, tu te uiti pe strada dupa aia cheli si burtosi?? sa fim seriosi??
ca sa observi pe cineva, in primul rand trebuie sa te atraga ceva la parsoana respectiva!

acuma, nu toate femeile sunt asa frumoase ca tine, sa nu fie nevoite sa se aranjeze
zambila
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:16
fetele,

ascultati la baba,marea chestiune este ca niciodata nu o sa fi atat de frumoasa... cum esti cand te aranjezi pentru El.de ce?

vine din interior...
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:20
iaso, cine stie, cunoaste

zambila
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:22
corect...
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:23
recunosc ca numa omor cu fardurile, de silicoane nici nu se mai pune problema , dar macar asa, de bun simt trebe sa te aranjezi!

si apoi, oricum as arata, cand ma priveste el, ma simt cea mai frumoasa!
zambila
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:26
zambilutzo,

http://www.youtube.com/watch?v=irp8CNj9qBI&feature=PlayList&p=CA01DE99F5C38810&index=37
pik_nik
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:28
pik, mersi, imi place queen, dar nu pot asculta
zambila
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:30
fetele,trebuie sa ne inspiram din exemplele de bune practici.Ia priviti voi la pik_nik,cata munca pentru a arata cum arata si vedeti ce succes nebun are!
elodia
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:40
zambila draga am spus :ce fac, fac doar pt mine...sunt egoista dar cine merita sa faci ceva in plus decat ceea ce simti tu ca te face pe tine fericita?...nu pt barbati trebuie sa ne aranjam ci pt noi...imi amintesc o perioada din viata mea cand sotul meu si-a dorit sa ma imbrac dupa ultima moda de atunci ...imi statea bine ...aratam super dar nu ma simteam eu bine in hainele acelea plus ca toti barbatii intorceau capul dupa mine si unde pui ca mergeam la soacra mea care inca nu ma cunostea...noroc cu greva minerilor care m-au obligat sa ma intorc acasa...de atunci am renuntat sa fac ceva pt un barbat ....ceea ce fac fac doar pt ca asa vreau eu nu pt ca asa ii place lui...azi ma mai imbrac asa doar cand merg la plaja ...e f bine sa avem grija de noi dar daca traim pt placerile lor atunci cand ei nu vor mai fi langa noi ce facem?...uitam sa ne mai aranjam,stam nepieptanate sau nemachiate,nu ne mai cumparam o rochie noua?
yzabela_03
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:40
pai asta ziceam si io, yza

io ma aranjez oricum, ma imbrac exact cum imi place mie, n-as asculta niciodata de ce zic altii (si zic) decat daca mi-ar conveni mie!!

daca fac ceva pt cineva, inseamna ca merita efortul, si ma simt si bine pe deasupra!
zambila
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:44
De la: zambila, la data 2009-10-07 12:44:53pai asta ziceam si io, yza

io ma aranjez oricum, ma imbrac exact cum imi place mie, n-as asculta niciodata de ce zic altii (si zic) decat daca mi-ar conveni mie!!

daca fac ceva pt cineva, inseamna ca merita efortul, si ma simt si bine pe deasupra!


ioi si io.....da acuma dupe ce am facut 40 me imbrac mai traznit....numa egari..de la obor si bluze de la obor de 2 lei....cu sclimpici....si tocuri cui...de 12 cm.....
nazirra
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:48
tzuca mama fata cu sclipici si toace de 12

si erau moave toacele??
zambila
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:50

io nu stiu cu cine vorbesti, parol...
Ella_34
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:53
era ....rosii...da nu poci sa ajung la eiiiii...si i plinge ca vrea la fratisorii lor de acasa.....de la mini....
nazirra
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:55
io ma gandeam ca daca imi pun silicoane si bag neste botox, sa-mi iau ochelari de soare, d-aia cat toata fata, neste cizme d-alea crosetate, o geanta made in Europa, pe care s-o atarn de antebrat si un tricou d-ala cu puta madre! ce ziceti, sunt cool?
ana02
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:56
aaaaaaaaa, sa nu uit: neaparat sa-mi cante Guta!
ana02
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:57
fetele, hai ca m-ati facut sa zambesc!


ana, inceputul e promitator!!

ella, si ghicit, despre tine vorbeam!!

nazi, lasa mami, castiga ana milionu de euroi si iti iei si tu pampuci mov, sau rosii
zambila
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:59
aa, si trebuie sa merg pe strada cu botul tuguiat, asa, ca si cum as tine intre buze un dop de coca-cola, am vazut ca asta-i trendu'!
ana02
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiar se poate scapa de chelie? 33 De la: garbo_414386 12 Noiembrie 2017 11:27
barbatul FECIOARA 1 De la: garbo105932 9 Aprilie 2010 12:12
Cat de mult conteaza diferenta de varsta intre 2 parteneri? 59 De la: Anouk 27 Noiembrie 2009 18:38
Glume proaste..care distrug un univers intreg.. 14 De la: iasomia 2 Noiembrie 2009 17:47
BARBATI INTRETINUTI DIN DRAGOSTE 262 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
Setari Cookie-uri