credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc?

lume buna!!!...de ce ne temem de natura?
de ce tre sa fim artificiali?
de ce tre` sa pui mana p-o femeie si...sa ai mare grija sa nu-i distrugi sanii...ca au costat cat o casa?
de ce tre` sa vrea o femeie un barbat la apogeu...sa arate ca...un adolescent in calduri?



ai dreptate ,Ovi ! Astea-s extremele .
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 18:38
Urmaream ieri seara pe travel& living cum se chinuia o tipa sa-si scoata siliconul din buze . Isi facuse operatie la un amator si avea complicatii . Si ce-a fost prost facut putea fii desfacut cu multe interventii . Nasol !
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 19:17
Urite mai sunt frate aste a cu buzele siliconate.Parca sunt pesti, mai precis parca au buze de somn (la peste ma refer).
Cit despre tzutzele siliconate...am vazut o data la tv una care spunea ca ea doarme pe burta fapt pt. care a trebuit sa-si decupeze salteaua pentru dinsele...fara cuvinte....
Aemulus
Postat pe 29 Mai 2009 19:24
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 19:25
De la: micabis, la data 2009-05-28 17:58:32Dafne, cred ca trebuie sa ai o viata foarte plictisitoare ca sa ajungi sa-ti doresti sa te admire toti barbatii si sa te invidieze toate femeile.Adica trebuie sa ai o viata foarte goala , fara destinatie si scop.
Iar cit priveste botox, face lift sau alte augumentari, nu conateaza ce faci dupa 50 ani tot de 50 de ani arati, dar mai arati ca ai fost nefericita cu aspectul tau si ti-ai imbunatatit pe ici pe colo.Miinile, gitul tot batrine ramin ca inca nu s-a descoperit nimic care sa faca gitul de curca in git de lebada si petele de pe corp si privirea batrina si pielea stafidita pe picioare si toate ale.
In final pe cine vrem sa pacalim cind apelam la imbunatatiri? Pe noi cind ne uitam in oglinda ca in rest toata lumea vede ca esti "contrafacuta".


nu cred ca vrei sa vezi o poza de-a mea!!!!!!!! Am detoate de la natura si in cantitati exagerate. Fac sala de 3-5 ori pe saptamana!!!!!!! Ce nu am sunt buzele groase......... dar nu ma deranjeaza!
dafffne
Postat pe 29 Mai 2009 20:09
norocoaso
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 20:11
De la: valentino, la data 2009-05-29 18:22:29Nu stiu citi barbati sint incintati sa aiba de a face cu o ,,REFACUTA".Or fi incitante,or fi aratoase,dar te rezumi la privit.O femeie care e constienta de adevarata sa valoare nu se reface(a nu se confunda kirurgia plastica cu intretinerea cosmetica).


Unii le ofera astfel de cadouri prietenelor si sotiilor!!!!!!! Ca sa fie ele multumite de ele......asta inseamna ca ele devin si mai ingaduitoare si le mai dispar din complexe.........
dafffne
Postat pe 29 Mai 2009 20:13
Hellooooo
Eda
Postat pe 29 Mai 2009 20:13


eda, mami...aici doar discutam, fetitza

bata-te norocu', ca tare simpatica ai fost
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 20:15
,,Unii le ofera astfel de cadouri prietenelor si sotiilor!!!!!!! Ca sa fie ele multumite de ele......asta inseamna ca ele devin si mai ingaduitoare si le mai dispar din complexe......... "


Unii le ofera astfel de cadouri prietenelor si sotiilor!!!!!!! Ca sa fie ele multumite de ele......asta inseamna ca ele devin si mai ingaduitoare si...mai dispar din ...orbita.........
Mie-mi pare mai practicata aceasta varianta Dafffne,tu ce zici?




valentino
Postat pe 29 Mai 2009 21:22
Vali, corect!

Dafne, felicitari!Mentine-te cit de mult asa cum esti!

PW, te vad putin jenata, da de ce mamica?
Aemulus
Postat pe 30 Mai 2009 05:22
Barbatii? lor nu le pasa de imbunatatiri ....daca vor sa mearga cu altele merg oriunde si indiferent cu cine, ca asa sunt ei facuti! cu michiduta in sange

Postat pe 30 Mai 2009 07:40
3 pagini de bla bla-uri. nu-mi vine sa cred. toata lumea brusc adora naturaletea, alea care si-au facut ceva la sani sau buze sau fata, sunt niste tate sau limitate intelectual sau mai stiu eu ce jigniri aduceti persoanelor astora. eu zic asa, pai cand iesi din casa si te aranjezi si-ti pui ce te pune mai bine in evidenta, te uiti in oglinda si iti zici... da, asa da.... ce rost are? iesi in strada si barbatii te complimenteaza, iti place, nu? ca poti ramane in casa sa te admiri singura daca o faci doar pt tine, nu pt cei care te privesc. zic eu. tot ce facem e pt sexul opus, sau ma rog, dupa caz. ca daca nu am mai fi admirati, nu ne-am mai bate capu' sa aratam bine si sa ne punem haine dragute. iar daca o fata nu a fost lasata cu sani minunati, nu vad motivul pt care nu si-ar pune, daca se poate. iar doamnele care merg la emisiunea aceea au mult curaj si cred ca asta ar trebui sa vedeti, nu ca ele sunt false si draq mai stie ce. oricui i-ar placea sa ii placa ce vede in oglinda, oricine ar renaste in momentul in care s-ar vedea admirat cu adevarat. hai sa nu ne batem joc. si eu cunosc fete cu imbunatatiri, si sincer, sunt fericite, multumite si chiar nu isi fac probleme ca nu o sa placa daca au sani pusi sau buze voluptoase. un barbat adevarat nu se uita la trecutul tau, deci nu ar trebui sa se uite nici la imbunatatirile tale, nimic nu te face sa arati falsa in ochii lor decat caracterul tau, si asta, slava domnului, nu se citeste in sani sau piele intinsa sau mai stiu eu ce. fiecare cum are chef.
si apropos, si mainile si gatul si pieptul se pot reface, fara interventie chirurgicala, va pot spune si unde, acolo stiu sigur, dar se pot face cam oriunde, in tarile dezvoltate. asa ca nu va bateti voi capu' ca si-a intins pielea pe fata si pe gat nu. se poate si acolo. cine are sani, sa va traiasca, cine-si pune, sa va fie de bine.
peace
crinela29
Postat pe 30 Mai 2009 11:13
oameni buni, daca barbatul nu se indragosteste de naturelul unei femei, nu se va indragosti nici de "accesorii". cu atat mai mult, zic eu.
o prietena imi povestea cum una, intr-o relatie de zece ani cu partenerul ei, si-a plantat sani. probabil ea nu se simtea femeie. dar era doar in capul ei defect. se pare ca partenerul ei o considerase 10 ani - deja - femeie.
mai stiu cum unul i-a pus in vedere iubitei lui sa nu slabeasca. ca nu ar mai avea pe ce pune mana. o alta, mai nu prea in standarde, dupa ce s-a dus si infaptuit la o fabrica de frumusete, si-a pierdut iubitul caci el nu a mai recunoscut femeia de care s-a indragostit.
mai, mai. daca un barbat te alege pentru cine esti... asa cum esti...
iar daca nu esti inca aleasa, ESTI SIGURA CA VREI SA FII ALEASA PE ASTFEL DE CRITERII?!!! HMMM? SI DUPA ACEEA TE PLANGI CA NENEA NU-TI VEDE SUFLETUL. nu-i de mirare. caci el sta bine ascuns dupa silicoane.
gianiblue
Postat pe 30 Mai 2009 11:24
crinela: "un barbat adevarat nu se uita la trecutul tau" - vorbesti in general sau referitor la operatii..? daca e la modul general incearca sa-ti imaginezi o tipa care a profitat la greu sau a inselat continuu cei 8 soti pe care i-a avut in trecutul ei glorios, asta nu spune nimic? Sau brusc si prin minune lupul isi schimba parul.. Tocmai, un barbat cu ceva IQ peste medie se uita SI la trecutul tau, oricat de naspa ar 'cadea' asta pt unele.
Myself
Postat pe 30 Mai 2009 15:18
Mai Crinuta,stii ce mi s-antimplat prin adolescenta?:pusesem okii pe o fetita si,tot roata-roata...niste sini ce se proliferau prin bluzite ca mergeam ca si cum calarisem porcu'...Pina la orma se lasa fata convinsa pt o iesire naturala in natura...ce crezi?,cum pe-atunci nu se inventase silicoanele plantate,fetita avea bureti dolofani...cind vazui realitatea,de la ce ma asteptam,la ce am gasit,brusc,mi-a scazut nivelul politic...
valentino
Postat pe 30 Mai 2009 15:29
valici,
inseamna ca esti sensibil...maicuta...

eu aveam amice care isi bagau vata,ciorapi,bureti..p-acolosa,da' aia pe pozitie,nu se culcau neam.

imi aduc aminte de una gabi,mereu ii iesea vata din sutienu' cu bureti....prietenu' ei cica:gabi,vata!!!!
eu m-am si uitat jos,cand colo,lu' aia ii iesise vata din sutien....

acum rad eu,da' tare mai sunt complexate fetele care nu au ce le trebuie....niste fraiere,asa este omu' nemultumit tot timpul,unele ca le au mici,altele ca le au mari,ca la balamuc...
iasomia
Postat pe 30 Mai 2009 15:38
As zice mai mult incurcat decit sensibilizat...suflicasem minicile ca la facut cozonaci si mi-a dat sa sparg nuci...
valentino
Postat pe 30 Mai 2009 15:44
te inteleg,bine ca nu ai facut vre-un shoc....erai la inceput inseamna,deh..carlan...fara experienta...
iasomia
Postat pe 30 Mai 2009 15:48
Stii tu...orice inceput e...cu nabadai...
valentino
Postat pe 30 Mai 2009 15:50
nu prea stiu,la mine inceputurile au fost beton.....
iasomia
Postat pe 30 Mai 2009 15:53
De la: valentino, la data 2009-05-29 21:22:01 ,,Unii le ofera astfel de cadouri prietenelor si sotiilor!!!!!!! Ca sa fie ele multumite de ele......asta inseamna ca ele devin si mai ingaduitoare si le mai dispar din complexe......... "


Unii le ofera astfel de cadouri prietenelor si sotiilor!!!!!!! Ca sa fie ele multumite de ele......asta inseamna ca ele devin si mai ingaduitoare si...mai dispar din ...orbita.........
Mie-mi pare mai practicata aceasta varianta Dafffne,tu ce zici?






nu stiu la ce te-ai referit cand ai spus ca dispar din orbita......este o exprimare ce lasa multe interpretari asa ca te rog sa detaliezi!
dafffne
Postat pe 30 Mai 2009 18:20
Lucru clar! Magia dintre doua persoane nu tine de aspectul fizic! Una este sa vezi un tip pe strada si sa remarci in sinea ta ce bine arata si atat... si alta este sa te indragostesti. Am vazut femeie indragostita de un chelios mic si cu 10 ani mai in varsta decat ea si barbati care se indragostesc de tipe care nu au frumusete fizica dar au o finete si o noblete a personalitatii care intrece orice standard gen 60-90-60
Cat despre ajustarile prin chirurgie sunt de acord... numai ca trebuie sa stii ce vrei.Greseala unor femei este ca in loc sa corecteze usor un mic defect incerca sa aduca in plus mult peste ce a vrut natura sa le ofere si atunci se creeaza un dezechilibru in anatomia lor. Daca fata ta nu a fost facuta sa se armonizeze cu niste buze uriase atunci cand incerci sa iti implantezi buzele nu obtii decat un dezastru.Una este sa iti ridici sanii la 45 de ani cu un implant mic cu forma anatomica si alta este sa-ti trantesti niste silicoane marimea D si sa porti decolteuri adanci la acea varsta. Actritele de la hollywood sunt retusate in marea majoritate. Dar arata bine tocmai pentru ca nu au incercat sa forteze nota.
In concluzie sunt de acord cu ajustarile estetice dar sa fie facute cu bun gust. Si nu se gandeste nimeni ca poate unele femei de 40-45 de ani isi fac implaturi si isi corecteaza ridurile nu din cauza ca vor sa fie admirate, nu din cauza barbatilor care le impun anumite standarde ci din cauza faptului ca la acea varsta mental simti ca ai evoluat ca persoana si ca te-ai implinit...si parca ai vrea sa mai tii cativa ani timpul in loc si sa nu lasi niste riduri sau sanii mai putin fermi sa iti stearga zambetul de pe buze. Sunt persoane pentru care aspectul fizic conteaza si le da un plus de incredere in sine si de optimism.
bubulina
Postat pe 30 Mai 2009 18:34
Bubulina tu ai spus bine ce ai spus.

Crinela....ce pot sa mai spun la asa niste argumente care le-ai adus...nimic:
"si apropos, si mainile si gatul si pieptul se pot reface, fara interventie chirurgicala, va pot spune si unde, acolo stiu sigur, dar se pot face cam oriunde, in tarile dezvoltate. asa ca nu va bateti voi capu' ca si-a intins pielea pe fata si pe gat nu. se poate si acolo"
- da, nu se poate face nimic la pielea de la git, miini si decolteu oricit au incercat savantii in cosmetica sa descopere ceva.Cremele, ceara, si alte unguiente nu pot schimba structura si elasticitatea unei pieli de 60, 70 de ani.Pur si simplu nu se poate.Nu deocamdata.Asa cum petele maroni nu pot fi facute sa dispara, asa cum incheieturile degetelor bolnave de artroza nu se pot indrepta etc. etc. Binenteles ca eu vorbesc de aspectul femeii la peste 60 de ani. Tu te referi strict la cele tinere care au un singur neuron si ala plecat in vacanta de cele mai multe ori care au o simgura grija : cum sa faca sa atraga privirile si invidia trecatorilor.
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 06:59
OF,o intrebare la care nu mie greu sa raspund dar mie teama ca o sa jignesc multe persoane de genul feminin.DRAGELE mele raspunsul este simplu:daca vrei sa tii un barbat pentru o noapte puneti silicoane,daca vrei sal tii prntru toata viata si mai mult sa fii chiar si respectata nu ai nevoie de silicoane ci de cu totul altceva:de caracter,de demnitate ,de buna crestere. PS cel mai mult pe lumea asta leam respectat pe cele care sau comportat asa cum sint ele,nu pe ce le care sau comportat asa cum ar fi vrut ele sa fie...
marian_sss
Postat pe 16 Iunie 2009 19:22
nu ma mai bag, ca nu ma pot opri din ras apoi si cine stie ce mi se intampla, poate mi se lasa pielea pe obraji.loooool... eu inca n-am auzit un barbat sa ia in deras un alt barbat. nu ca o femeie o alta femeie. pacat, ar trebui sa fim unite si solidare. ce spuneam in textul de mai devreme, fiecare cum are chef, silicoanele nu tin de demnitate sau de cat de pioasa esti. iar cine vrea sa te cunoasca, nu il tine de-o parte silicoanele sau pielea de pe gat mai flescaita decat pe fata.
cat despre ceea ce am sustinut, ca pielea de pe gat si decolteu se reface fara interventie chirurgicala, nu am zis-o fara sa stiu despre ce vorbesc. unul dintre locurile unde poti sa arati mai bine, dupa ce ti-ai expus pielea la soare toata viata, e la Milano, intr-o clinica. am vauzt rezultate, la o femeie de 55 de ani... misto! acuma ce sa zic? invidia si ciuda-i mare, in special printre surate. asa ca nu va mai faceti voi griji cu cine se culca aia cu silicoane sau cu buze cu grasimea de pe coapse, vedeti-va de-ale voastre, ca nu stiu cate aveti raiul pe pamant in casa. nu-i un sfat, doar o sugestie. lasati oamenii sa traisca, nu va mai bateti capu', ca suntem tot mai multi cei care cerem sfaturi pe site-uri ca si asta cu privire la viata personala. mai bine v-ati axa pe voi si atat. si D-zeu ar fi mai liber daca n-ati mai incerca atata ciuda.
in rest, pace si fiti sanatosi!
crinela29
Postat pe 17 Iunie 2009 19:45
cam agresiv raspunsul tau, mami...doar nimeni nu a dat cu paru'
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Iunie 2009 20:00
Crinelo esti off topic dar cred ca ti se iarta.Tu ai citit titlul topicului ? Era o intrebare la care inevitabil pe un forum se asteapta raspunsuri.Faptul ca tie nu-ti plac unele raspunsuri (oare de ce? ) nu inseamna sa vii si trintesti capacul la topic.
Iti garantez 100% ca nici uneia dintre comentatoare nu-i pasa cu cine se duce o tipa cu buzele ca de peste sau cu tzutzele ca lubenitzele, sau de ce una are fata intinsa cu gura de o ureche la alta si gitul precum gitul de curcan.
Vorbeam discutii ca este un forum aproape liber de inhibitii si ar fi cu adevarat liber daca n-ar mai veni cite cineva care sa sugereze forumistilor sa-si vada de ale lor si nu de ale forumului.
Aemulus
Postat pe 18 Iunie 2009 05:23
imi cer scuze pt agresivitate si off topic.
crinela29
Postat pe 18 Iunie 2009 17:10
multumim, crinela...
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Iunie 2009 17:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc? 268 De la: buna01 8 Ianuarie 2010 22:46
Femeia atragatoare 16 De la: quasaria 5 Septembrie 2009 19:09
cresterea copilului de barbati 29 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:10
CEL MAI TICALOS BARBAT PE CARE L-ATI INTALNIT PANA ACUM.?...SI EVIDENT SI "DE CE" S-A DOVEDIT A FI ASA! 115 De la: fleur_de_lis 13 Septembrie 2009 23:39
Fosta sotie 98 De la: garbo065070 7 Martie 2012 02:14
Setari Cookie-uri