credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc?

daca respectivul barbat a platit toate "imbunatatirile" cred ca o sa doreasca sa-si protejeze investitia..............
flo
Postat pe 27 Mai 2009 14:10
De la: LaFlame, la data 2009-04-23 10:40:16Sunt niste papusi gonflabile astea siliconate. Nu am sani de 15kg fiecare, si is mandra de ei. Pentru ca nu ma voi trezi cu ei la buric in vreo 15 ani, (ceea ce mi se pare mult mai scarbos si urat decat niste sani mici si tantosi). Nu sunt impotriva ajustarilor, si eu vreau sa imi fac asa ceva, ca nu is cea mai frumoasa din lume. Dar nu bun simt, cu masura. Imi voi face tatuaj permanent la buze, dar nu maro inchis si nu pana sub nas. Poate imi injectez ceva in sani, care se retrage in timp, poate si in buze dar nu in cantitati exagerate. Botox cu siguranta o sa-mi pun mai incolo daca am riduri, dar sa para totul natural.
Sau poate pitzipoancele astea se gandesc, "la ce sa-mi mai fac daca nu se vede de departe ca mi-am facut?" wtv...sunt pro, dar sa fie in limita bunului simt.


Sa inteleg ca este ok cu ajustarile dar in limita bunului simnt!Sa nu derajenze la ochiul privitorului...
dafffne
Postat pe 27 Mai 2009 16:42
De la: ammandina, la data 2009-04-23 15:55:12Un barbat adevarat si care iubeste cu adevarat sta el singur langa tine, nu trebuie sa iti faci tu operatii in care sa te transformi intr-o papusa artificiala poate poate nu te paraseste.
In ce societate penibila traiesc...sa vad cum saracele femei si-au lasat creierul spalat de o media bolnava si isi pun problema sa se opereze ca sa pastreze un barbat...
Maine poimaine or sa apara articole si topicuri gen "dragostea si siliconul"


Hai mai lasati fraza cu dragostea adevarata!!!!!!!! Ca nu inseamna asta sa te faci cat malul, sa stai neingrijita ca muma padurii. El te-a cunoscut cu anumite dimensiuni si ........... nu se cade sa-l fraieresti pe baiat
dafffne
Postat pe 27 Mai 2009 16:50
De la: micabis, la data 2009-04-23 22:19:15Eu cred ca depinde de la barbat la barbat si ...de la femeie la femeie.
Daca un barbat ii cere partenerei sa-si augumenteze anumite parti ale corpului asta ar trebui sa vina cu dovada ca si el si-a augumentat ceva!!!!! Pai ca sa fie valabila idea de echitate intre sexe, nu?


ce sa augumenteze? nasul?
dafffne
Postat pe 27 Mai 2009 16:55
stai asa daffne...adica tie nu ti se pare umilitor ca o femeie sa faca asta pentru un barbat ? inteleg sa o faca pentru ea, pentru ca EA e cea care isi doreste sa arate bine...dar sa o faca pentru un barbat ?

hmmm...pai daca ala viseaza numai tzatze tari si fese tzepene...eu zic ca ar trebui sa faca cercetari si sa descopere elixirul tineretii...pentru ca asa cum imbatraneste femeia, imbatraneste si el, nu ?

ce-ar fii daca si femeile ar dori ca barbatii lor sa-si faca implanturi ?
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 16:59
of, wifo. doar e "ana are mere". adica nenea sa vrea " cu de toate sub maieu" da' el sa-si permita sa cheleasca, faca burta etc.
tztz. eu am o idee fixa: cine se iubeste, se iubeste si cu doar doi dinti in gura.
gianiblue
Postat pe 27 Mai 2009 22:22
Da Dafne, nasul! Ai ghicit la fix!!!!!
Aemulus
Postat pe 28 Mai 2009 04:43
blanca
Postat pe 28 Mai 2009 16:10
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-27 16:59:48stai asa daffne...adica tie nu ti se pare umilitor ca o femeie sa faca asta pentru un barbat ? inteleg sa o faca pentru ea, pentru ca EA e cea care isi doreste sa arate bine...dar sa o faca pentru un barbat ?

hmmm...pai daca ala viseaza numai tzatze tari si fese tzepene...eu zic ca ar trebui sa faca cercetari si sa descopere elixirul tineretii...pentru ca asa cum imbatraneste femeia, imbatraneste si el, nu ?

ce-ar fii daca si femeile ar dori ca barbatii lor sa-si faca implanturi ?


In spatele cuvintelor : O FAC CA SA MA SIMNT EU BINE! se ascunde : O FAC SA FIU ADMIRATA DE BARBATI SI INVIDIATA DE SURATE!
dafffne
Postat pe 28 Mai 2009 16:53
wife!!!...sincer...poate ca isi doresc si unii barbati...sa-si faca implanturi!!!
dar...cand terenu` e ...nashpa...ce reaq sa mai faci?
iar in ce priveste chestia in discutie...ai dreptate...
daca ea doreste pt linistea ei...e ok...
daca doreste pt a shoca...deja...are alte orizonturi!!!
si...nu le comentez...pt ca fiecare e liber sa-si aleaga orizonturile...
pb e...daca poate si isi asuma riscurile ulterioare...pt a ajunge acolo!...si mai ales...pt a le pastra!
ovidiu42
Postat pe 28 Mai 2009 17:20
mai, nu e vorba ca sa socheze...sau ca sa moara suratele de ciuda...

e vorba ca trebuie sa vrea EA, pentru ea, nu ca sa tina in lesa un barbat de frica ca il pierde

daca ala vrea sa-i arate nevasta la 50 de ani ca una de 30, ce sa zic, problemu' lui...da' ma gandesc ca astea-s dorinte nerealiste...

ca la 50 de ani nici bunul dumnezeu nu te mai poate face feciorelnica si cu carnea tare

ca sa concluzionez, eu nu am nimic impotriva acestor chestii...probabil ca daca nu mi-ar fii frica de durerea fizica, mi-as face si eu un lifting la ochi...dar in niciun caz nu as face ca sa-mi tin barbbatul langa mine, de frica ca o ia rara dupa altele mai tinere

si daca o ia rara, asta e...inseamna ca m-am inselat in privinta lui, imaginandu-mi ca nu e superficial...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Mai 2009 17:29
Uitati-va cu atentie la drama pe care o traiesc siliconatii...fie barbati,fie femei...Studiati ce efecte devastante au la nivel fizic si,mai ales,psihic toate aceste denaturari...S-apoi,cui i-ar place sa pipaie ceva artificial,nu credeti ca l-ar costa mai putin una ,,gonfiabila"???
valentino
Postat pe 28 Mai 2009 17:37
Dafne, cred ca trebuie sa ai o viata foarte plictisitoare ca sa ajungi sa-ti doresti sa te admire toti barbatii si sa te invidieze toate femeile.Adica trebuie sa ai o viata foarte goala , fara destinatie si scop.
Iar cit priveste botox, face lift sau alte augumentari, nu conateaza ce faci dupa 50 ani tot de 50 de ani arati, dar mai arati ca ai fost nefericita cu aspectul tau si ti-ai imbunatatit pe ici pe colo.Miinile, gitul tot batrine ramin ca inca nu s-a descoperit nimic care sa faca gitul de curca in git de lebada si petele de pe corp si privirea batrina si pielea stafidita pe picioare si toate ale.
In final pe cine vrem sa pacalim cind apelam la imbunatatiri? Pe noi cind ne uitam in oglinda ca in rest toata lumea vede ca esti "contrafacuta".
Aemulus
Postat pe 28 Mai 2009 17:58
valentino puncteaza si practic aceasta problema. da' dom'le, una "facuta" trebuie intretinuta. una naturala este economicoasa. perfecta pentru recesiune. pe de alta parte si femeia il ia pe barbat din dragoste - pe timp de recesiune. si iata cum recesiunea aduce dragostea reala in viata oamenilor. suntem constransi sa ne adunam doar cu cine ne place in mod real. fara sa mai pretindem averi, fitze si alte prostii.
multumesc recesiunii ca a dat cep la amor latin de calitate. parol.
gianiblue
Postat pe 28 Mai 2009 20:28
ginette,

crezi tu guritza?

io zic ca inca nu ,pana la amor dezinteresat mai va...cam la anu' pe timpul asta,romanii au osanza inca....
iasomia
Postat pe 28 Mai 2009 21:20
da, iaso. da' viata preda tuturor o lectie simpla ca "ana are mere". amoru' asta interesat dureaza pana sunt intalnite si intrunite conditiile pentru amorul pe ochi frumosi. iaso, vestea buna este ca numai amorul real tine pe viata pe doi (fie un el si o ea, fie un el si un el sau o ea si iar o ea...)
gianiblue
Postat pe 28 Mai 2009 21:41
asa fetita,

baga si iubirea dintre persoane de acelasi sex,sa nu zica lumea ca facem discriminari sexuale pe site-ul asta.

copii..pc-ul meu iar face ca elicopterul,daca nu apar sa stiti ca sunt ok,da' nu mai am scula....
iasomia
Postat pe 28 Mai 2009 21:57
ok... gineto, baga si amoru' fara scula, mami, acolo la literatura...
zambil
Postat pe 28 Mai 2009 21:59
eee, zambil si iaso... e si amor fara scula. fericit cel care-l simte.
da' nu-l bag in best seller ca ma trec astia la clasici care trebuie sa fie deja morti. si nu vreau sa-mi anuntz moartea cu filosofeli.
gianiblue
Postat pe 28 Mai 2009 22:02
despre cei mai nenorociti: homosexualii. sigur ca nu-i fentez. caci sigur nu le place ca-s in pielea lor. daca ar putea alege... sigur ar alege sa nu fie blamati...
gianiblue
Postat pe 28 Mai 2009 22:03
ma intreb cum pot fi unele atat de toante (desi am in minte un sinonim mult mai dur) incat sa spere/creada ca un barbat "se tine" si "trebuie tinut". Eu una daca ar fi nevoie sa ma ajustez si sa ma mutilez doar pt "a tine" un putzoi langa mine, as alege sa raman singura toata viata. Oricum tipul n-ar valora doi lei daca ar putea fi "tinut" (cat de amuzant e acest cuvant) cu doua ta*e siliconate si o mesa blonda. Daca ar pleca.. ce am avut si ce am pierdut.
Nu degeaba isi bat joc unii barbati de muieri, ca la cat de incuiate si umile in fata lor sunt, e normal
Myself
Postat pe 28 Mai 2009 23:20
mda...femeile au reprezentari ciudate despre barbati...

nici eu nu pricep cum vine asta cu "tinutu"...

da' de ce sa-l tii, nene ?

daca vrea sa plece, tot pleaca...cu toate silicoanele de si le pune femeia

numai ideea de a "tine" pe cineva asa, e trista...ca daca barbatul ala nu te vede frumoasa in interior, e cam vanare de vant
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 10:37
De la: Myself, la data 2009-05-28 23:20:26ma intreb cum pot fi unele atat de toante (desi am in minte un sinonim mult mai dur) incat sa spere/creada ca un barbat "se tine" si "trebuie tinut". Eu una daca ar fi nevoie sa ma ajustez si sa ma mutilez doar pt "a tine" un putzoi langa mine, as alege sa raman singura toata viata. Oricum tipul n-ar valora doi lei daca ar putea fi "tinut" (cat de amuzant e acest cuvant) cu doua ta*e siliconate si o mesa blonda. Daca ar pleca.. ce am avut si ce am pierdut.
Nu degeaba isi bat joc unii barbati de muieri, ca la cat de incuiate si umile in fata lor sunt, e normal[/quote

ammandina
Postat pe 29 Mai 2009 15:07
Da! Daca a platit el imbunatatirile, doar n-o sa renunte la investitie. Mi se pare o tampenie, chiar am vazut niste poze cu vedete desfigurate de botoxuri, silicoane. Cat de sexy poate fi o femeie care isi intinde pielea la nesfarsit? "cat de dulce este iubito, alumita ta de pe obraz, chiar sub ochi" "vaaaaaai, iubitule, aia nu-i alunita, ala-i sfarcul"
Asa, ca sa moara vecinii de ciuda ca ai bani si nu mai stii ce sa faci cu ei, hai, treaca, un machiaj permanent.
tulipe
Postat pe 29 Mai 2009 17:57
tulipo, mielushel avea dreptate...iti intinzi fata si buzele si sanii...da' ce te faci cu mainile si gatul ?

mai, multumesc lui dumnezeu ca eu n-am complexe de-astea...intotdeauna am zis ca trebuie sa stii sa imbatranesti cu gratie
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 18:01
Cind nu mai exista frumusete interioara se apeleaza la trucuri exterioare...Unde mai este zimbetul cald,intelegator,sfatul intelept al unui par albit de vremi si experiente...
valentino
Postat pe 29 Mai 2009 18:09
val, trucurile sunt bune...ca nimanui nu-i place sa vada o femeie neingrijita

doar ca de multe ori se cade in extreme

eu cunosc o doamna care isi dadea aproape tot salariul pe cosmetice de la avon, si asta in situatia in care nu o ducea stralucit cu banii

de-aia zic...ca trebuie sa existe o masura in toate

acum, sa nu se inteleaga ca eu le condamn pe cele care apeleaza la asa ceva...
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 18:16
Nu stiu citi barbati sint incintati sa aiba de a face cu o ,,REFACUTA".Or fi incitante,or fi aratoase,dar te rezumi la privit.O femeie care e constienta de adevarata sa valoare nu se reface(a nu se confunda kirurgia plastica cu intretinerea cosmetica).
valentino
Postat pe 29 Mai 2009 18:22
Val, pana nu cazi in extreme e ok .
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 18:32
lume buna!!!...de ce ne temem de natura?
de ce tre sa fim artificiali?
de ce tre` sa pui mana p-o femeie si...sa ai mare grija sa nu-i distrugi sanii...ca au costat cat o casa?
de ce tre` sa vrea o femeie un barbat la apogeu...sa arate ca...un adolescent in calduri?
de ce nu-si cauta fiecare...ceea ce vrea?
de ce tre` sa ne chinuim sa fim altceva...decat suntem?
sincer...cine iubeste...iubeste ceea ce are nu ceea ce ar vrea sa aibe!!!
daca altceva...e o lume libera...si...nimic nu te opreste sa obti...daca ai calitatile necesare!!!
deci...despre ce vb noi aici?
sincer!!!
ovidiu42
Postat pe 29 Mai 2009 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMPORTANT PT FIECARE DINTRE VOI 8 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 13:43
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
amanta sau sotia??? 30 De la: garbo106264 16 Aprilie 2010 00:01
iubire sau prietenie?!!??! 44 De la: barbie 7 Martie 2012 09:08
relaxare 3 De la: eladaela 17 Martie 2011 21:55
Setari Cookie-uri